Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα μετά από καλλιέργεια κολπικού υγρού


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ,

Σας παρακολουθώ χρόνια καθώς προσπαθούμε για μωράκι πολύ καιρο

Είναι η 5η μας προσπάθεια .Βρησκομαι αισίως στην 10η εβδομάδα. σήμερα έκανα πρώτη φορά την εξέταση καλλιέργεια κολπικού υγρού . 6 ώρες μετά την εξέταση έχω αίμα κόκκινο . Πήρα τον γιατρο κ μ πε ότι δεν είναι φυσιολογικό να έχω αίμα ?Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι όταν ερεθίζεις τον τράχηλο μπορεί να έχεις αίμα ;;

Μου είπα να ξαπλώσω κ να μην κάνω τίποτα . Αποκολυση δεν είχα καθόλου ως τώρα .

Τι συμβαίνει;

Μπορειται να με βοηθήσετε από την εμπειρία σας;;

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσι μου εύχομαι να μην είναι τίποτα που δεν νομίζω να είναι.. δεν γνωρίζω να σου πω.. εγώ θα κάνω την ίδια εξέταση και με έχει πιάσει ένας φόβος.. ρώτησα τη γιατρό και μου είπε πως δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι κακό .. δεν ξέρω που να πάω να την κάνω για να είμαι πιο ήσυχη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο! Εμενα στην κυηση ηταν πολυ ευαισθητος ο τραχηλος κ μετα απο τετοιες εξετασεις ειχα λιγο αιματακι... Αλλα οχι ροη. Να προσεχεις κ να ακους τον γιατρο σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω αίμα κάθε φορά που σκουπίζομαι στην τουαλέτα.οχι μεγάλη ροη.

Λογω θρομβοφιλιας παίρνω κ inohep κ αυτό αυξάνει τις αιμοραγιες... :( 

Rosemari είχες για μέρες ή για μια μέρα μόνο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα Για 1-2 μερες αλλα ημουνα στο κρεβατι. Επισης, καθε φορα που κουραζομουν κ εκανα κατι παραπανω απο το να κατσω στο κρεβατι κ στον καναπε μου (αντε κ κανενα μπαλκονι)-ακομη κ οταν πηγαινα στο μικροβιολογικο για εξετασεις, εβλεπα στα 1-2 πρωτα σκουπισματα αιμα.. Επειδη δεν ειχα καποια αποκολληση καταληξαμε οτι μαλλον υπεραιματωνεται πολυ ο τραχηλος κ εχει μεγαλη ευαισθησια.. Βεβαια το προσεξα παρα πολυ.. Η καλυτερη θεραπεια για το αιματακι (ειτε εξαιτιας αποκολλησης ειτε για αλλους λογους) ειναι πιστευω η ξεκουραση κ προληπτικα οσο γινεται οριζοντιωση..

Ηρεμησε κ ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!
Δηλαδή Rosemary μου δεν υπάρχει φόβος να συμβεί κάτι κακό στο μωράκι κατά τη διάρκεια της καλλιέργειας..?
Πρέπει να διαλέξω κάποιο συγκεκριμένο διαγνωστικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene_D εμένα μου την έκανε ο ίδιος ο γυναικολόγος μου .

οχι δεν υπάρχει κίνδυνος για το νινί γιατί το δείγμα το παίρνει από πιο έξω...δεν φτάνει τόσο βαθιά που είναι το νινί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλαξα γιατρό.. ο προηγούμενος έκανε καλλιέργεια.. η καινούργια όχι..
Και τώρα θα πρέπει να εμπιστευθώ κάποιον που δεν γνωρίζω.. κατάλαβες τι έχω πάθει?
Κι ενώ έως τώρα ήμουν μια χαρά ήρεμη με βλέπω να μη γλυτώνω το άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καινούργια όμως θα πρέπει να έχει κάποιον που να στέλνει τους ασθενείς της ... Δεν έχει να σου προτείνει κάποιον/α δικό της ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Hhooppee είπε:

Η καινούργια όμως θα πρέπει να έχει κάποιον που να στέλνει τους ασθενείς της ... Δεν έχει να σου προτείνει κάποιον/α δικό της ;;

 

Δεν τη ρώτησα και εγώ.. αλλά της εξέφρασα την ανησυχία μου, αν είχε κάποιον δεν θα μου τον πρότεινε??
Τώρα τι κάνω? Αν κάποια κοπέλα έχει κάνει την καλλιέργεια σε κάποιο διαγνωστικό ας προτείνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!!
Δηλαδή Rosemary μου δεν υπάρχει φόβος να συμβεί κάτι κακό στο μωράκι κατά τη διάρκεια της καλλιέργειας..?
Πρέπει να διαλέξω κάποιο συγκεκριμένο διαγνωστικό?

Το αιμα πρεπει να σου απαντησει ο γυναικολογος απο τι προηλθε κ ποσο σοβαρο ή οχι ειναι. Η καλλιεργεια απο μονη της ειναι μια ασφαλης κ φυσικα χρησιμη εξεταση για ολες τις εγκυουλες..! Φοφος υπαρχει αν δεν την κανεις!! Μην ανησυχεις παντως, τα κολπικα υγρα τα παιρνουν απο τον τραχηλο κ οχι απο την μητρα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosemary Ευχαριστώ κοριτσάκι.. με ησύχασες πολύ!!! 
Κάπου είχε διαβάσει πως στην εγκυμοσύνη σου είχες θέμα με το τσιγάρο.. θυμάμαι καλά?
Είμαι καπνίστρια και εγώ .. δεν ξέρω αλλά έχω φοβερό πρόβλημα.. δεν φανταζόμουν οτι θα ήταν τόσο δύσκολο..
Είμαι στην 6η βδομάδα κι έχω πέσει στα 3 τσιγάρα τη μέρα, ένα το πρωι, ένα μετά το φαγητό το μεσημέρι και ένα το βράδυ.. 
Εσύ σε τι φάση ήσουν? Έχω ανάγκη απο συμπαράσταση και δυστυχώς κανένας δε προτίθεται.. όλοι μου λένε α!τώρα κόφτο και άλλα τέτοια  .. η παιδική μου φίλη πχ και εκείνη θυμάμαι οτι στην εγκυμοσύνη της κάπνιζε κρυφά.. θέλω πραγματικά κάποιον να με καταλάβει πραγματικά κι όχι να με κρίνει.. είμαι έτοιμη να βάλω τα κλάματα πραγματικά.. νομίζω οτι δεν θα την παλέψω.. η ψυχολογία μου είναι λίγο περίεργη αυτή τη στιγμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Rosemary Ευχαριστώ κοριτσάκι.. με ησύχασες πολύ!!! 
Κάπου είχε διαβάσει πως στην εγκυμοσύνη σου είχες θέμα με το τσιγάρο.. θυμάμαι καλά?
Είμαι καπνίστρια και εγώ .. δεν ξέρω αλλά έχω φοβερό πρόβλημα.. δεν φανταζόμουν οτι θα ήταν τόσο δύσκολο..
Είμαι στην 6η βδομάδα κι έχω πέσει στα 3 τσιγάρα τη μέρα, ένα το πρωι, ένα μετά το φαγητό το μεσημέρι και ένα το βράδυ.. 
Εσύ σε τι φάση ήσουν? Έχω ανάγκη απο συμπαράσταση και δυστυχώς κανένας δε προτίθεται.. όλοι μου λένε α!τώρα κόφτο και άλλα τέτοια  .. η παιδική μου φίλη πχ και εκείνη θυμάμαι οτι στην εγκυμοσύνη της κάπνιζε κρυφά.. θέλω πραγματικά κάποιον να με καταλάβει πραγματικά κι όχι να με κρίνει.. είμαι έτοιμη να βάλω τα κλάματα πραγματικά.. νομίζω οτι δεν θα την παλέψω.. η ψυχολογία μου είναι λίγο περίεργη αυτή τη στιγμή..

 Μαλλον διαβασες οτι τωρα που θηλαζω κανω ενα τσιγαρο την ημερα κ εχω τυψεις.. Στην εγκυμοσυνη το ειχα κοψει μαχαιρι κ δεν μπορω να πω οτι δυσκολευτηκα.

 Αν σκεφτεις τι κινητρο, πιστευω κι εσυ θα το καταφερεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...