Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι ή οχι εγκυος;


Recommended Posts

Χαίρεται!!Ειμαι καινουργια στην παρεα! Τη συμβουλή σας θα ηθελα γι αυτο που μου συμβαινει.
Εχω κύκλο 40-43 ημερων.
Τελευταια περίοδος 19 Απριλιου
Ειχα λιγο αιμα στις 14 Μαιου που υπολόγισα οτι ηταν η ωορηξια και είδα παλι λίγο αιμα στις 18. Στις 28-29 Μαιου είδα αιμα σαν αρχη περιοδου και ελαχιστους πονους περιοδους αλλα σήμερα τιποτα. Ειχα 37.4 θερμοκρασία χθες και σημερα 37. Εκανα χτες χοριακή  και βγηκε αρνητικη (1,0). Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος και απλα βιάστηκα για την χοριακή; ή να εχω καποιο προβλημα. Τεστ παπ εκανα πριν 2 μηνες και ολα καλα!!
Ευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Andriakou είπε:

Χαίρεται!!Ειμαι καινουργια στην παρεα! Τη συμβουλή σας θα ηθελα γι αυτο που μου συμβαινει.
Εχω κύκλο 40-43 ημερων.
Τελευταια περίοδος 19 Απριλιου
Ειχα λιγο αιμα στις 14 Μαιου που υπολόγισα οτι ηταν η ωορηξια και είδα παλι λίγο αιμα στις 18. Στις 28-29 Μαιου είδα αιμα σαν αρχη περιοδου και ελαχιστους πονους περιοδους αλλα σήμερα τιποτα. Ειχα 37.4 θερμοκρασία χθες και σημερα 37. Εκανα χτες χοριακή  και βγηκε αρνητικη (1,0). Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος και απλα βιάστηκα για την χοριακή; ή να εχω καποιο προβλημα. Τεστ παπ εκανα πριν 2 μηνες και ολα καλα!!
Ευχαριστω πολύ

Καλησπέρα κορίτσι. Λοιπόν αρχικά έχεις μεγαλο κυκλο, εχεις τπτ πολυκυστικες; 

Επίσης είχες επαφές στις πιθανές γόνιμες ; 

Για την θερμοκρασία μην δίνεις σημασια εκτός αν μετριεσαι πριν σηκωθείς απ'το κρεβάτι το πρωί την ίδια ώρα. Αλλιως ειναι μπακαλιστικο.

Θεωρώ οτι θα έπρεπε η χοριακη να δείξει αν ησουν εγκυουλα. 

Ρωτα τον γιατρό σου αν κ μαλλον καποια μικρή ανωμαλία του κύκλου πρέπει να είναι. 

Τον αλλο μηνα με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Οχι δεν εχω πολυκυστικες αυτο ειναι το περιεργο. Ναι ειχαμε επαφες στις γονιμες μερες. Οσο αφορα την θερμοκρασια γενικα εχω 36.6 πρωινή θερμοκρασια και το οτι αυτες τις μερες εχω πανω απο 37 με παραξενεψε.

Αλλο μήνα ναι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...