Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιμονή τρίτων


Recommended Posts

Κορίτσια καλο μεσημερι.Να ανοιξουμε ενα θεματακι;;; Πως βαζεις στην θεση τους απαξ δι απαντος δικα σου κοντινα ατομα,που  απο ενδιαφερον σε πιεζουν να κανεις οτι ειναι δυνατον για να μεινεις εγκυος ,ενω εσυ το μονο που θελεις ειναι να παψεις να το σκεφτεσαι και να σου γινεται εμμονη;;;

Και οσο και αν τους κοβεις τον βηχα εκεινοι συνεχιζουν ,μεχρι να σε ισοπεδωσουν ψυχολογικα;; Τι δεν καταλαβαινουν ;;;Και επειτα σου λενε οτι σε αγαπανε πολυ ....Ωραια αγαπη...Διακοπτεις καθε επικοινωνια η τους στελενεις στον αγύριστο;;Ωε ο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Κορίτσια καλο μεσημερι.Να ανοιξουμε ενα θεματακι;;; Πως βαζεις στην θεση τους απαξ δια απαντος δικα σου κοντινα ατομα,που  απο ενδιαφερον σε πιεζουν να κανεις οτι ειναι δυνατον για να μεινεις εγκυος ,ενω εσυ το μονο που θελεις ειναι να παψεις να το σκεφτεσαι και να σου γινεται εμμονη;;;Και οσο και αν τους κοβεις τον βηχα εκεινοι συνεχιζουν ,μεχρι να σε ισοπεδωσουν ψυχολογικα;; Τι δεν καταλαβαινουν ;;;Και επειτα σου λενε οτι σε αγαπανε πολυ ....Ωραια αγαπη...Διακοπτεις καθε επικοινωνια η τους στελενεις στον αγύριστο;;Ωε ο;;;;

Ξαδερφη/ξαδερφος/κουνιαδα/φιλη/συναδελφος: "τι κανεις αθηνα μου? βρε κοριτσι μου τι κανετε με το θεμα παιδακι?η ταδε πηγε σε εκεινον το γιατρο...... αν θες να σου πω να πας κλπ"

αθηνα: "σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου ξαδερφη/ξαδερφε κλπ. αυτο το θεμα αφορα αποκλειστικα εμενα και τον αντρουλη μου και ξερεις...επειδη με στεναχωρει να το σκεφτομαι συνεχως και να το αναμασω....δεν θελω να το συζηταω.πιστευω καταλαβαινεις".

Η συζητηση αλλαζει.ουτε βρισιδια ουτε τπτ.οι 9 στους 10 καταλαβαινουν.στον ενα που ειναι ουφο ...το λες λιγο πιο εντονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

Ξαδερφη/ξαδερφος/κουνιαδα/φιλη/συναδελφος: "τι κανεις αθηνα μου? βρε κοριτσι μου τι κανετε με το θεμα παιδακι?η ταδε πηγε σε εκεινον το γιατρο...... αν θες να σου πω να πας κλπ"

αθηνα: "σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου ξαδερφη/ξαδερφε κλπ. αυτο το θεμα αφορα αποκλειστικα εμενα και τον αντρουλη μου και ξερεις...επειδη με στεναχωρει να το σκεφτομαι συνεχως και να το αναμασω....δεν θελω να το συζηταω.πιστευω καταλαβαινεις".

Η συζητηση αλλαζει.ουτε βρισιδια ουτε τπτ.οι 9 στους 10 καταλαβαινουν.στον ενα που ειναι ουφο ...το λες λιγο πιο εντονα.

Ξαδερφη.Κανε τεστ ωοορηξιας...εκανες;; Κανε σεξ.Εκανες;;; Χοριακη;;;;;;Δεν εκανες;;;Ποσο λυπαμαιιιιι

Και παλι απο την αρχη.Και κλεινεις το θεμα και ξανα και ξανα το ιδιο τροπαρι ..

Και μενει εκεινη εγκυος με τον γκομενο -οχι τον συζυγο - και αντι να χαρει την εγκυμοσυνη της, και να σε παρατησει στην ησυχια σου ασχολειται μαζι σου.Ελεος πια!!!!Αυτο ειναι εμμονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ξαδερφη.Κανε τεστ ωοορηξιας...εκανες;; Κανε σεξ.Εκανες;;; Χοριακη;;;;;;Δεν εκανες;;;Ποσο λυπαμαιιιιι

Και παλι απο την αρχη.Και κλεινεις το θεμα και ξανα και ξανα το ιδιο τροπαρι ..

Και μενει εκεινη εγκυος με τον γκομενο -οχι τον συζυγο - και αντι να χαρει την εγκυμοσυνη της, και να σε παρατησει στην ησυχια σου ασχολειται μαζι σου.Ελεος πια!!!!Αυτο ειναι εμμονη!

αθηνα μου αν κ πιστευω οτι οι περισσοτεροι σε αυτες τις πςριπτωσεις το λενε απο ενδιαφερον.....υπαρχουν κ ανθρωποι που (υποσυνειδητα ελπιζω) εστιαζοντας το προβλημα του απεναντι νιωθουν οι ιδιοι καλυτερα. αυτα τα περι προβολης προβληματων δλδ. εκει μιλας.το ξεκοβεις κ ας περεξηγηθει.με εντονο υφος "ξερεις θα ηθελα να μην μου ξαναπεις κατι σχετικο.σε παρακαλω σεβασου με". αν το ξανακανει .....ξεκοβεις.

κοριτσια ....στο θεμα παιδι αυτα ειναι τα χαζα.μακαρι να ηταν αυτο το μεγαλο προβλημα.αυτο ειναι επιλυσημο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

αθηνα μου αν κ πιστευω οτι οι περισσοτεροι σε αυτες τις πςριπτωσεις το λενε απο ενδιαφερον.....υπαρχουν κ ανθρωποι που (υποσυνειδητα ελπιζω) εστιαζοντας το προβλημα του απεναντι νιωθουν οι ιδιοι καλυτερα. αυτα τα περι προβολης προβληματων δλδ. εκει μιλας.το ξεκοβεις κ ας περεξηγηθει.με εντονο υφος "ξερεις θα ηθελα να μην μου ξαναπεις κατι σχετικο.σε παρακαλω σεβασου με". αν το ξανακανει .....ξεκοβεις.

κοριτσια ....στο θεμα παιδι αυτα ειναι τα χαζα.μακαρι να ηταν αυτο το μεγαλο προβλημα.αυτο ειναι επιλυσημο.

Σ ευχαριστω πολυ!Θα εφαρμόσω τις συμβουλες σου!Και μονο που μου εγραψες με εκανες να αισθανθω πολυ καλυτερα .Ισως να το μεγέθυνα μες το κεφαλι μου ...Πανσεληνος ερχεται ε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Θα εφαρμόσω τις συμβουλες σου!Και μονο που μου εγραψες με εκανες να αισθανθω πολυ καλυτερα .Ισως να το μεγέθυνα μες το κεφαλι μου ...Πανσεληνος ερχεται ε;;; 

 χαιρομαι αν σε βοηθησα.

να ξερεις οποιος εχει παιδευτει στο θεμα παιδι...ετσι νιωθει.εχει τυχει να μην θελω να παω καπου γιατι ηξερα οτι ολοι θα με ρωτανε.κ ετσι εγινε. μετα το μαθαινεις κ απαντας. αλλα να θυμασαι αυτο που σου ειπα.αυτο δεν ειναι προβλημα.απλα σου χαλαει η διαθεση. μην του δινειε πολυ σημασια.

επικεντρωσου στο στοχο....δες αν εχεις τη διαθεση κ να μεσα να το παλεψεις δυναμικα χωρις να χανεις το χρονο σου και ξεχνα τους 3ους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

 χαιρομαι αν σε βοηθησα.

να ξερεις οποιος εχει παιδευτει στο θεμα παιδι...ετσι νιωθει.εχει τυχει να μην θελω να παω καπου γιατι ηξερα οτι ολοι θα με ρωτανε.κ ετσι εγινε. μετα το μαθαινεις κ απαντας. αλλα να θυμασαι αυτο που σου ειπα.αυτο δεν ειναι προβλημα.απλα σου χαλαει η διαθεση. μην του δινειε πολυ σημασια.

επικεντρωσου στο στοχο....δες αν εχεις τη διαθεση κ να μεσα να το παλεψεις δυναμικα χωρις να χανεις το χρονο σου και ξεχνα τους 3ους! 

Καλη δύναμη κ σε σενα κ ολα να πανε καλα στο μέλλον!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου εγω σε τετοιες περιπτωσεις απανταω κατι που τους φερνει σε δυσκολη θεση δηλαδη δημιουργω καπως ενοχες. Το ξερω οτι ακουγεται περιεργο αυτο που λεω, αλλα αν καποιος δεν καταλαβαινει πχ απο τις απαντησεις μου τις διακριτικες, αν επιμενει  πολυ του λεω στη μουρη: Εχεις δικιο μωρε, αλλα ειχα μια ατυχια, απεβαλλα και υπεβληθην σε αποξεση και δυστυχως δεν ξερω καν ποτε θα ξαναμπορεσω" Τα λεω ετσι ωμα. Βεβαια εμενα δε με νοιαζει να τα λεω ιδιαιτερα δεν εχω τετοια κολληματα να κρυψω την ατυχια μου. Συνηθως οι τελειως αδιακριτοι που δεν καταλαβαινουν απο τις αλλες απαντησεις μου τις πιο καλυμμενες, με αυτο καταλαβαινουν. Και δεν ξαναρωτανε. Ειναι φοβερο αυτο με τους ανθρωπους παντως. Δε λεω οτι το κανουν με κακια, αλλα ειναι στα ορια του αυτισμου ολη αυτη η κουβεντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο κι απο εδώ !!!! Δουλεύω δουλεύω εγώ τώρα..... 

Εγώ πάλι δεν πιστεύω οτι ολοι το κάνουν από ενδιαφέρον... Κάποιοι είναι κουτσομπόληδες... 

Και επίσης στην παράμετρο ενδιαφέρον υπάρχει και η λέξη διακριτικότητα.. !!!!

Πχ εγώ δεν έχω πει σε όλη την οικογένεια περί εξωσωματικών κλπ. Η θεία μου και ο θείος μου δεν γνωρίζουν κάτι.... Δεν με έχουν ρωτήσει ΠΟΤΕ ! Προφανώς και έχουν καταλάβει αφού αργεί να έρθει... Αλλά ποτέ καμία κουβέντα. Θεωρώ οτι εκείνοι ενδιαφέρονται πολύ περισσότερο για μένα παρά ο x συνάδελφος που θα πετάξει τα γνωστά, άντε τι κάνετε εσείς περνάει ο καιρός κλπ κλπ κλπ.

Και εγώ πλέον είμαι στη φάση της @Kat-Cat . Θέλω να νοιώσει άσχημα.. ΟΚ δε θα το κάνω με την πρώτη που με ρωτήσει αλλά υπάρχουν κάποιοι που μου το έχουν πει 2-3 φορές... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αθηνα μου εγω σε τετοιες περιπτωσεις απανταω κατι που τους φερνει σε δυσκολη θεση δηλαδη δημιουργω καπως ενοχες. Το ξερω οτι ακουγεται περιεργο αυτο που λεω, αλλα αν καποιος δεν καταλαβαινει πχ απο τις απαντησεις μου τις διακριτικες, αν επιμενει  πολυ του λεω στη μουρη: Εχεις δικιο μωρε, αλλα ειχα μια ατυχια, απεβαλλα και υπεβληθην σε αποξεση και δυστυχως δεν ξερω καν ποτε θα ξαναμπορεσω" Τα λεω ετσι ωμα. Βεβαια εμενα δε με νοιαζει να τα λεω ιδιαιτερα δεν εχω τετοια κολληματα να κρυψω την ατυχια μου. Συνηθως οι τελειως αδιακριτοι που δεν καταλαβαινουν απο τις αλλες απαντησεις μου τις πιο καλυμμενες, με αυτο καταλαβαινουν. Και δεν ξαναρωτανε. Ειναι φοβερο αυτο με τους ανθρωπους παντως. Δε λεω οτι το κανουν με κακια, αλλα ειναι στα ορια του αυτισμου ολη αυτη η κουβεντα.

Εεε ναι.Στα ορια του αυτισμου!Δεν υπάρχει σ λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Εεε ναι.Στα ορια του αυτισμου!Δεν υπάρχει σ λεω..

και βασικα υποτιμουμε κ τους ανθρωπους με αυτισμο.

μεγαλη υποθεση να εχεις κατκ κ διακριτικοτητα.παιδεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

και βασικα υποτιμουμε κ τους ανθρωπους με το αυτισμο.

μεγαλη υποθεση να εχεις κατκ κ διακριτικοτητα.παιδεια....

Ναι,γ αυτο ας πουμε στα ορια της εμμονης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω δεχτεί πολλές φορές πολλά άσχημα σχόλια . Μάλιστα μια γίδα στη δουλειά είπε ότι είμαι στέρφα και ότι έχω κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα που δεν έχω παιδιά. Αλλά που να καταλάβει η γίδα ότι πολλοί από εμάς παλεύουμε για τα αυτονόητα. Δουλειά σπουδές σπίτι ακόμα και το δικαίωμα να είμαστε μαζί με το σύζυγο μας απόσταση λόγω επαγγέλματος . Λυπάμαι κάτι τέτοιες που είναι μανάδες και γιαγιάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα μου καλα εκανες και ανοιξες @Athena D. κοριτσια εγω το ζω συνεχεια ολοι με ρωτανε αντε εχουμε κανενα νεο κανενα μωρακι και λεω οχι δε εχουμε και μετα ξεκινανε και τι  περιμεντε τωρα που εισαι μικρη λεω εχουμε πολυπιεσμενο προγραμμα στις δουλειες ελειψη ελευθεορυ χρονου και κουραση εεεε και??? και αλλοι τα εχουν αυτα νεοι ειστε αμα απο τωρα ειστε ετσι και ξεκινανε οι συμβουλες και το μπιρι μπιρι και να εχω τον πονο μου και να εχω και αυτους μερικες φορες νευριαζω τοσο πολυ που μου ερχεται να σκασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκτός από υπομονή Εγώ προτείνω ειλικρίνεια. Όπως είπε κ η @Kat-Cat. Ναι προσπαθούμε κ δ έρχεται. Εσυ; τι άλλα νεα; στην τελική όταν κάνεις τέτοιες ερωτήσεις να είσαι έτοιμος κ για την αοαντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια εκτός από υπομονή Εγώ προτείνω ειλικρίνεια. Όπως είπε κ η @Kat-Cat. Ναι προσπαθούμε κ δ έρχεται. Εσυ; τι άλλα νεα; στην τελική όταν κάνεις τέτοιες ερωτήσεις να είσαι έτοιμος κ για την αοαντηση. 

οπως τα λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω @Diwni για αυτο και τους λεω την αληθεια και μετα αυτοι ξεκινανε το αλλο το τροπαρη ελα μωρε που ειστε κουρασμενη για αυτα δε υπαρχει κουραση !! δλδ τωρα τι να του πεις λες και εμεις δε θελουμε!! ξερετε τι μου ειπαν τις προαλες ??? ελα μωρε δικαιολογιες βρε μηπως δε θελει ο αντρα σου και βρησκει δικαιολογιες !! τι να πεις τωρα ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω...

Εννοώ οτι σε τρίτους-τέταρτους κλπ δεν θέλω να ξέρουν τίποτα... δε θέλω να δώσω "αναφορά" και πίσω μου να κουβεντιάζουν.... Γιατί κακά τα ψέμματα όσοι το κάνουν από κουτσομπολιό έχει να πέσει μετά υπερσυζήτηση... Πχ στο εξοχικό (λίγο πιο έξω από Αθήνα, αλλά νοοτροπία χωριού...) οι κοπέλες που κάναμε μικρά παρέα (ντόπιες, δεν κρατήσαμε επαφές μεγαλώνοντας) έχουν παντρευτεί και κάνει παιδιά απο τα 20-22. Όποτε λοιπόν με βλέπουν με ρωτάνε τι κάνω κλπ.. μέχρι πριν κανα 2 χρόνια είχαμε το "παντρεύτηκες; τι έκανες;" (το πέρασα αυτό το "τεστ") τώρα που τις έχω πετύχει με ρωτάνε τι κάνω αλλά το βλέπω ρε σεις οτι περιμένουν το επόμενο στάδιο... Η μια είχε πετάξει : κανά παιδάκι; 

Αυτό είναι καθαρό κουτσομπολιό.... Δεν ενδιαφέρονται για μένα προφανώς... 

Θέλω να βρω μια απάντηση η οποία να μην είναι ξεκάθαρη μεν (να μην δείχνει οτι έχω πρόβλημα, να αφήνει ερωτηματικά ) και να είναι και λίγο κοφτή.. Να νοιώσουν άσχημα, αλλά να μην είναι και σίγουρες αν υπάρχει ή όχι κάποιο θέμα. 

Το δουλεύω ακόμα.... ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω...

Εννοώ οτι σε τρίτους-τέταρτους κλπ δεν θέλω να ξέρουν τίποτα... δε θέλω να δώσω "αναφορά" και πίσω μου να κουβεντιάζουν.... Γιατί κακά τα ψέμματα όσοι το κάνουν από κουτσομπολιό έχει να πέσει μετά υπερσυζήτηση... Πχ στο εξοχικό (λίγο πιο έξω από Αθήνα, αλλά νοοτροπία χωριού...) οι κοπέλες που κάναμε μικρά παρέα (ντόπιες, δεν κρατήσαμε επαφές μεγαλώνοντας) έχουν παντρευτεί και κάνει παιδιά απο τα 20-22. Όποτε λοιπόν με βλέπουν με ρωτάνε τι κάνω κλπ.. μέχρι πριν κανα 2 χρόνια είχαμε το "παντρεύτηκες; τι έκανες;" (το πέρασα αυτό το "τεστ") τώρα που τις έχω πετύχει με ρωτάνε τι κάνω αλλά το βλέπω ρε σεις οτι περιμένουν το επόμενο στάδιο... Η μια είχε πετάξει : κανά παιδάκι; 

Αυτό είναι καθαρό κουτσομπολιό.... Δεν ενδιαφέρονται για μένα προφανώς... 

Θέλω να βρω μια απάντηση η οποία να μην είναι ξεκάθαρη μεν (να μην δείχνει οτι έχω πρόβλημα, να αφήνει ερωτηματικά ) και να είναι και λίγο κοφτή.. Να νοιώσουν άσχημα, αλλά να μην είναι και σίγουρες αν υπάρχει ή όχι κάποιο θέμα. 

Το δουλεύω ακόμα.... ! 

σε νιωθω τα ιδια περναω ολοι με περιμενουν απο μας το βλεπω στο τροπο που μας μιλανε στο τροπο που με κοιτανε αν εχεις το θεο σου στην κοιλια κατευθειαν!!!!! και βεβαια με ρωτανε ολα αυτα τα διακριτικα!!!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

σε νιωθω τα ιδια περναω ολοι με περιμενουν απο μας το βλεπω στο τροπο που μας μιλανε στο τροπο που με κοιτανε αν εχεις το θεο σου στην κοιλια κατευθειαν!!!!! και βεβαια με ρωτανε ολα αυτα τα διακριτικα!!!!!!! ?

Η αδιακρισια σε ολο της το μεγαλειο!Να σε ρωτανε τι κανεις και αντι στα ματια ,να κοιτανε την κοιλια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Η αδιακρισια σε ολο της το μεγαλειο!Να σε ρωτανε τι κανεις και αντι στα ματια ,να κοιτανε την κοιλια σου...

αστα στην αρχη λεω τι εγινε και μετα την ψιλιαστηκα!!! στην αρχη μου ηρθε να γελασω να σου πω την αληθεια!!! αλλα μετα τα πηρα!! ετσι αδιακρισια μεγαλη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πλεον απανταω απότομα σε όποιον είναι αδιάκριτος...Προτιμώ να είμαι ξινέγκο παρα να μου μείνει αποθυμένο γιατί δεν απάντησα όπως θα ήθελα! Παλιότερα απαντουσα ευγενικά αλλα δε καταλαβαίνουν και η υπομονή εχει και τα όρια της!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά δεν δίνω λογαριασμό σε κάνεναν! Τους αποστομώνω και δεν έχουν να πουν τίποτα άλλο.

Ετυχε σε περίπτωση με ρωτήσει μια κοπέλα στο χωριό: ακόμα παιδάκι? Kαι η απάντησή μου ήταν: Αλήθεια εσύ με την ερωμένη του άντρα σου που έμεινε έγκυος τι έγινε? και το βούλωσε και έφυγε. (Το κρύβαν και υποτιθετε δεν το ξερε κανεις στο χωριό... και λέγανε όλοι πωω μην το πεις και μην το πεις...) Δεν μασάω. 

Πολύ απλά μπορείς να πεις: Eγώ σας ρωτάω για τα προσωπικά σας? ή κάτι τέτοιο τελοςπάντων....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eriv είπε:

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω...

Εννοώ οτι σε τρίτους-τέταρτους κλπ δεν θέλω να ξέρουν τίποτα... δε θέλω να δώσω "αναφορά" και πίσω μου να κουβεντιάζουν.... Γιατί κακά τα ψέμματα όσοι το κάνουν από κουτσομπολιό έχει να πέσει μετά υπερσυζήτηση... Πχ στο εξοχικό (λίγο πιο έξω από Αθήνα, αλλά νοοτροπία χωριού...) οι κοπέλες που κάναμε μικρά παρέα (ντόπιες, δεν κρατήσαμε επαφές μεγαλώνοντας) έχουν παντρευτεί και κάνει παιδιά απο τα 20-22. Όποτε λοιπόν με βλέπουν με ρωτάνε τι κάνω κλπ.. μέχρι πριν κανα 2 χρόνια είχαμε το "παντρεύτηκες; τι έκανες;" (το πέρασα αυτό το "τεστ") τώρα που τις έχω πετύχει με ρωτάνε τι κάνω αλλά το βλέπω ρε σεις οτι περιμένουν το επόμενο στάδιο... Η μια είχε πετάξει : κανά παιδάκι; 

Αυτό είναι καθαρό κουτσομπολιό.... Δεν ενδιαφέρονται για μένα προφανώς... 

Θέλω να βρω μια απάντηση η οποία να μην είναι ξεκάθαρη μεν (να μην δείχνει οτι έχω πρόβλημα, να αφήνει ερωτηματικά ) και να είναι και λίγο κοφτή.. Να νοιώσουν άσχημα, αλλά να μην είναι και σίγουρες αν υπάρχει ή όχι κάποιο θέμα. 

Το δουλεύω ακόμα.... ! 

πες "δεν ξερω ακομα αν θελω παιδι. Για την ωρα μου αρεσει ο ελευθερος χρονος που εχω"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...