Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος ή είναι ιδέα μου?


mk2011

Recommended Posts

Καλησπέρα.. ΤΕΡ 5/5-11/5.. 2 μέρες μετά άρχισε να πρηζεται το στήθος μου.. (Να σημειώσω ότι πριν 3 μήνες είχα παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα..)  Παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα ότι έχω φοβερή υπνηλία.. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.. Κάποια τσιμπηματα αριστερά χαμηλά στη κοιλια,συχνοουρια και πονοκέφαλοι.. την Παρασκευή 18/5 κάνω χοριακη 3,8 .. Μου λέει η μικροβιιολογος αρνητική αλλά την επαναλαμβάνω υμείς σε 15 μέρες μήπως και έχει αρχίσει να γίνεται κάτι.. Γιατί μου λέει ότι θα πρέπει να είχε μηδενιστεί μετά από 3 μήνες παλινδρομης.. Λέτε να είμαι εγκυος..? Έκανα νωρίς τη χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανες παρα πολυ νωρις την εξεταση... 18 του μηνα δε θα ειχες καν ωορρηξια.. Ποσο  μαλλον να ειχε προλαβει να γινει κ εμφυτευση για να ανεβει η χοριακη.

Περιμενε την καθυστερηση κ επανελαβε την εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Δε θα έπρεπε να είχε μηδενιστεί η χοριακη μου μετά τη παλινδρομη?  Αυτό με τρώει. .

Κατω απο 5 θεωρειται αρνητικη. Θα επρεπε να ειναι αρνητικη μετα την παλλινδρομη. Εμενα σε μια βιοχημικη μου κατεβαινε αρκετα αργα... Αλλα οπως κ να εχει ευχομαι να εχεις καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Καλησπέρα.. ΤΕΡ 5/5-11/5.. 2 μέρες μετά άρχισε να πρηζεται το στήθος μου.. (Να σημειώσω ότι πριν 3 μήνες είχα παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα..)  Παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα ότι έχω φοβερή υπνηλία.. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.. Κάποια τσιμπηματα αριστερά χαμηλά στη κοιλια,συχνοουρια και πονοκέφαλοι.. την Παρασκευή 18/5 κάνω χοριακη 3,8 .. Μου λέει η μικροβιιολογος αρνητική αλλά την επαναλαμβάνω υμείς σε 15 μέρες μήπως και έχει αρχίσει να γίνεται κάτι.. Γιατί μου λέει ότι θα πρέπει να είχε μηδενιστεί μετά από 3 μήνες παλινδρομης.. Λέτε να είμαι εγκυος..? Έκανα νωρίς τη χοριακη? 

Κι εγω πιστευω οτι εκανες νωρις την χοριακη.Σ ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χοριακη σε λιγες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που είχα κάνει χοριακη 3 μήνες μετά από κάποια βιοχημικη που είχα ήταν 5 και κάτι. Μηδενιστηκε δηλαδή πολύ αργα. Εσένα σου εύχομαι θετικοτατα αποτελέσματα! Καλύτερα να περιμένεις να κάνεις το τεστακι με την πρώτη καθυστέρηση για σιγουρα αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μην έχει μηδενιστει ακόμα.. ΑΝΤΕ να δουμε . Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2018 at 7:06 ΜΜ, ο/η mk2011 είπε:

Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μην έχει μηδενιστει ακόμα.. ΑΝΤΕ να δουμε . Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ 

Τι έγινε τελικά? ????πες μας τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα χοριακη την προηγούμενη τρίτη και ήταν 0.45 άρα είχε αργήσει να μήδανειστεί.  Έχω όμως 4 ημέρες καθυστέρηση αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ.. Λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα.. Μήπως κάποια ανωμαλία λόγω καιρού? Αλλά ήμουν πάντα σταθερή κάθε 28..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσείς τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι σε αυτό το διάστημα και απλά να ήταν νωρίς και να μην έδειξε η χοριακη? Να μην ελπίζω τζάμπα.. Αλλά αφού δεν είμαι γιατί καθυστερεί όντως από τον καιρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...