Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απουσια σακου στην 5η βδομαδα


Recommended Posts

Koριτσια καλησπερα...διαβαζω το φορουμ κειπα κεγω να μοιραστω τη. Ιστορια μου...πριν δυο εβδομαδες περιπου εκανα το πρωτο μου τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε μια πολυ αχνη γραμμη,3μερες μετα εκανα την πρωτη χοριακη κ μου βγηκε 78, 5 μερες μετα 2η χοριακη με παροτρυνση του γιατρου μου 290.πολυ καλα μου λεει ελα να το δουμε..μες την χαρα εγω γιατι θελαμε πως κ πως παιδακι ..τελικα προς απογοητευση μου δεν υπηρχε τιποτα μεσα στη μητρα οποτε υποθεσαμε για εξωμητριο κυηση. 2 μερες μετα μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο στο νοσοκομειο κ τελικα διαπιστωσαμε οτι δεν ειναι εξω απο τη μητρα αλλα ουτε κ μεσα...την ιδια μερα ξανακανω χοριακη κ μου βγαινει 510...παρολα αυτα ο γιατρος μου δε μου δινει ελπιδες κ μου λεει οτι μπορει να ειναι παλινδρομη κοτι κανονικαθα πρεπε να ναι 550-600 κανονικα η τιμη...

εχει περασει καμια αλλη κατι παρομοιο βρε κοριτσια γιατι κοντευω να τρελαθω...να σημειωσω οτι μαλλον ειμαι 5 εβδ κ 5 ημερων..ειναι δυνατον να μεγαλωνει η χοριακη μου κ να μη φαινεται τιποτα;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fot lamprou είπε:

Koριτσια καλησπερα...διαβαζω το φορουμ κειπα κεγω να μοιραστω τη. Ιστορια μου...πριν δυο εβδομαδες περιπου εκανα το πρωτο μου τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε μια πολυ αχνη γραμμη,3μερες μετα εκανα την πρωτη χοριακη κ μου βγηκε 78, 5 μερες μετα 2η χοριακη με παροτρυνση του γιατρου μου 290.πολυ καλα μου λεει ελα να το δουμε..μες την χαρα εγω γιατι θελαμε πως κ πως παιδακι ..τελικα προς απογοητευση μου δεν υπηρχε τιποτα μεσα στη μητρα οποτε υποθεσαμε για εξωμητριο κυηση. 2 μερες μετα μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο στο νοσοκομειο κ τελικα διαπιστωσαμε οτι δεν ειναι εξω απο τη μητρα αλλα ουτε κ μεσα...την ιδια μερα ξανακανω χοριακη κ μου βγαινει 510...παρολα αυτα ο γιατρος μου δε μου δινει ελπιδες κ μου λεει οτι μπορει να ειναι παλινδρομη κοτι κανονικαθα πρεπε να ναι 550-600 κανονικα η τιμη...

εχει περασει καμια αλλη κατι παρομοιο βρε κοριτσια γιατι κοντευω να τρελαθω...να σημειωσω οτι μαλλον ειμαι 5 εβδ κ 5 ημερων..ειναι δυνατον να μεγαλωνει η χοριακη μου κ να μη φαινεται τιποτα;;;; 

Κορίτσι μου από τι διαβαζω άδικα ταλαιπώριεσαι είναι πολύ νωρίς ποιος γιατρός σε έβαλε για υπέρηχο πριν καν φτάσει η χοριακη σου πάνω από 1500 περίμενε πρώτα και πήγαινε την άλλη βδομάδα για υπέρηχο που σίγουρα θα δείτε σάκο και εμβρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Εγώ βλέπω διπλασιασμό της χοριακης ανά 2 μέρες αρα μια χαρα. Τις χοριακες τις εκανες στο ιδιο εργαστηριο;Επίσης όπως είπε κ η @Sunshine 88 αν δ φθάσει τις 1500 μονάδες η χοριακη δ φαίνεται ο σάκος! Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου δίνετε ελπίδες! Την Τρίτη μου είπε να ξαναπάω για χοριακη καν είναι πάνω από 1000 μονάδες πάλι υπέρηχος . 

Τις δυο πρώτες χοριακες Diwni τις έκανα στο ίδιο μικροβιολογικό κ την 3η στο νοσοκομείο, παίζει ρόλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι γιατρος ειναι αυτος που ζηταει να γινει υπερηχος για να φανει ενας σακος που ολοι ξερουν οτι δεν μπορει να φανει αν η χοριακη δεν γινει 1000-1500?? Ψαξ'το κ εσυ η ιδια δηλαδη. Το μονο που καταφερε ειναι να σου προσθεσει αγχος κ περιττα εξοδα. Ευχομαι να παει καλα η εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ρωτα τον απο περιεργεια γιατι σε εβαλε με τοσο χαμηλη χοριακη να κανεις υπερηχο.. Για να ξερεις κι εσυ δηλ αν πρεπει να τον εμπιστευεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Μα τι γιατρος ειναι αυτος που ζηταει να γινει υπερηχος για να φανει ενας σακος που ολοι ξερουν οτι δεν μπορει να φανει αν η χοριακη δεν γινει 1000-1500?? Ψαξ'το κ εσυ η ιδια δηλαδη. Το μονο που καταφερε ειναι να σου προσθεσει αγχος κ περιττα εξοδα. Ευχομαι να παει καλα η εγκυμοσυνη σου!

παντως να πω κατι, στην εγκυμοσυνη που ειχα τον κενο σακο,επειδη ειχαμε υποψια οτι κατι δεν παει καλα λογω του οτι η χοριακη ανεβαινε αλλα οχι κανονικα,εκανα ενα  υπερηχο πολυ νωρις γιατι φοβομουν μην ειναι εξωμητριο.μαλιστα ο γιατρος επεμενε οτι αποκλειεται να δουμε κατι αλλα επειδη φοβομουν την εξωμητρια πηγα τελικα.ο γιατρος δεν το πιστευε....γιατι με χοριακη 750 ειδαμε ενα μικρο ενδομητριο σακο.

οποτε ολα σχετικα ειναι.

σε καμια περιπτωση δεν εννοω οτι εχει νοημα ο υπερηχος τοσο νωρις,απλα και το πανω απο 1.000 μοναδες τελικα δεν ισχυει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσι μ η δεύτερη με την τρίτη χοριακη είναι εντελώς άκυρες για σύγκριση!!! Όλες οι χοριακες γίνονται στο ιδιο εργαστήριο!!! Μάλλον πρέπει να ψάξεις για αλλο γιατρό! Δ ισχύει ότι η χοριακη σ δ ανέβηκε ικανοποιητικά καθώς γίναν σε διαφορετικά εργαστήρια. Έχει πολύ μεγάλη σημασία γι αυτόν ακριβώς τ λίγο να γίνονται όλες σε ένα εργαστήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι την 3η χοριακη την κάναμε στο νοσοκομείο για καλύτερα μήπως κ στο μικροβιολογικό είχαν κάνει λάθος με τις δυο πρώτες.αν κ μου φάνηκε υπερβολικό αυτό...λέω δυο τεστ εγκυμοσύνης θετικά (έστω κ με άχνη γραμμή )κ 2 χοριακες ποσό λάθος να ναι;  

Θα σας στείλω νεότερα από Τρίτη ελπιζω να συνεχίσει ν ανεβαίνει καυτή η χοριακη κ να καταφέρουμε να δούμε κεμεις κάτι στον υπέρηχο 

ευχαριστω πολύ πάντως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

παντως να πω κατι, στην εγκυμοσυνη που ειχα τον κενο σακο,επειδη ειχαμε υποψια οτι κατι δεν παει καλα λογω του οτι η χοριακη ανεβαινε αλλα οχι κανονικα,εκανα ενα  υπερηχο πολυ νωρις γιατι φοβομουν μην ειναι εξωμητριο.μαλιστα ο γιατρος επεμενε οτι αποκλειεται να δουμε κατι αλλα επειδη φοβομουν την εξωμητρια πηγα τελικα.ο γιατρος δεν το πιστευε....γιατι με χοριακη 750 ειδαμε ενα μικρο ενδομητριο σακο.

οποτε ολα σχετικα ειναι.

σε καμια περιπτωση δεν εννοω οτι εχει νοημα ο υπερηχος τοσο νωρις,απλα και το πανω απο 1.000 μοναδες τελικα δεν ισχυει.

Kαλα ναι, αυτο το 1000 ειναι ενα ενδεικτικο νουμερο.. Απο κει κ περα εξαρταται κ απο το ποσο καλο μηχανημα εχει ο γιατρος κ φυσικα απο την εμπειρια κ το ματι του.. Αλλα αλλο 750 κ αλλο 290. Εινα αντικειμενικο οτι στην 2η περιπτωση δς θα εβλεπες κατι. Βεβαια ισως ο γιατρος ηθελε να δει κ αλλα πραγματα. Ισως του φανηκε μικρη η χοριακη για την βδομαδα κ θεωρησε οτι ηταν πιο υψηλη κ υποχωρησε λογω καποιας παλλινδρομησης.. Τελικα ομως κ οι επομενες χοριακες ανεβηκαν καλα κ αυτο ειναι θετικο!!

Ευχομαι φωτεινη μια λαμπρη εξελιξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fot lamprou είπε:

Η αλήθεια είναι ότι την 3η χοριακη την κάναμε στο νοσοκομείο για καλύτερα μήπως κ στο μικροβιολογικό είχαν κάνει λάθος με τις δυο πρώτες.αν κ μου φάνηκε υπερβολικό αυτό.

Να τις κανεις παντα στο ίδιο μικροβιολογικο τις χωρικές, γιαρι μεταξυ τους μπορεί να εχουν αποκλείσεις. Επίσης η χωριακη σου είναι μικρη ακομα θεωρω οτι στον επόμενο υπερηχο θα δειτε σακο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

παντως να πω κατι, στην εγκυμοσυνη που ειχα τον κενο σακο,επειδη ειχαμε υποψια οτι κατι δεν παει καλα λογω του οτι η χοριακη ανεβαινε αλλα οχι κανονικα,εκανα ενα  υπερηχο πολυ νωρις γιατι φοβομουν μην ειναι εξωμητριο.μαλιστα ο γιατρος επεμενε οτι αποκλειεται να δουμε κατι αλλα επειδη φοβομουν την εξωμητρια πηγα τελικα.ο γιατρος δεν το πιστευε....γιατι με χοριακη 750 ειδαμε ενα μικρο ενδομητριο σακο.

οποτε ολα σχετικα ειναι.

σε καμια περιπτωση δεν εννοω οτι εχει νοημα ο υπερηχος τοσο νωρις,απλα και το πανω απο 1.000 μοναδες τελικα δεν ισχυει.

Λέτε βρε κοριτσια να έγινε η σύλληψη πιο αργά κ να μην είμαι 5 εβδ ;όποτε τζάμπα ν ανησυχώ; Άπ´ότι διαβάζω κεγω στο φόρουμ πάντως όλες έχουν πολύ πιο μεγάλες τιμές χοριακης στην 5η εβδομάδα...κεμενα δε μου διπλασιάστηκε ακριβώς όπως θα πρεπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έκανα τελικά κοριτσια κ βγήκε 1688

αλλα ο γιατρός μου πάλι είναι χαμηλό...αύριο έχω υπέρηχο πάλι...

εσεις τι λέτε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

H προηγουμενη ποτε ηταν κ ποσο??

ευχομαι να δειτε εμβρυικα στοιχεια..!

Πριν πέντε μέρες κ ήταν 510

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είδαμε ένα μικρό σάκο καυτός όμως δεν είναι καλά σχηματισμένος 

οπου Να ναι θα σου έρθει το αίμα μου λέει ο γιατρός 

κενω πήρα μια χαρά όταν είδα το σάκο 

ο γιατρός μου είναι 99% σίγουρος ότι θα ναι παλινδρομη

η αλήθεια είναι ότι κεγω το βλέπα ότι δεν πάει καλά κεγω χωρίς κανένα σύμπτωμα..αλλά πάντα έχεις μια ελπίδα ότι όλα θα εξελιχθούν καλά...

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κοριτσια!!!!ευχομαι σε όλες τα καλυτερα❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ο,τι ερθει να ερθει για καλο..παντως εμενα στις 4+3 που ειδαμε σακο η γιατρος μου ελεγε κατι βλακειες οτι νομιζει οτι ειναι ψευτοσακος ( και μαλιστα ηταν και μεγαλος σακος) και τωρα ειμαι 8 εβδομαδων!! θα κανετε και αλλο υπερηχο να το βεβαιωσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εμένα ο γιατρος μου είχε δικιο..ήδη από το Σάββατο ξεκίνησα να βλέπω κάτι καφέ εκκρίσεις όποτε θεώρησα ότι ξεκίνησε να φεύγει από μόνο του..αν κ μου είχε πει ότι θα έχω αίμα σαν περιόδου κ παραπάνω,ενώ εγώ τελικά έχω δει περισσότερο καφέ παρά αίμα ,είναι φυσιολογικό αυτό;(συγνωμη για τις λεπτομέρειες )

παρολαυτα μου χε πει ότι θα ξαναπάω για υπερηχο για να δει αν καθάρισα κ ξανά χοριακη.

σου ευχομαι Μελουλα όλα να πάνε Κατ’ευχήν κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fot lamprou λυπαμαι που δεν ευοδωθηκε, αλλα ευχομαι να ερθει συντομα παλι και να μεινει αυτη τη φορα! μακαρι να διαβασω νεα σου εδω για θετικο τεστ, μεσα στο καλοκαιρι κιολας! να σας πανε ολα καλα!

στις πριν 17 ώρες, ο/η Fot lamprou είπε:

σου ευχομαι Μελουλα όλα να πάνε Κατ’ευχήν κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

σ'ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...