Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριζακι είπε:

Irene_D είμαστε νομίζω στον ίδιο μήνα.  Έκανες αυχενικη? 

Την έκανα τέλος Ιουνίου.. είμαι  17w και 3D σήμερα.. από Σεπτέμβρη έχουμε και τη β επιπέδου.. εσυ;; Έκανες αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις φάω και ξαπλώσω τα γουργουρητα στη μια μεριά της κοιλιάς δεν περιγράφονται.. έκλεισα ραντεβού και για αύριο για να το δω πριν τις διακοπές .. να είμαι ήσυχη , καταλαβαίνετε.. θα φάω σοκολατιτσα αυτή τη φορά.. ελπίζω να είναι ζωηρή η μπουμπουκα μας να τη χαρούμε λιγάκι .. Αχ βρε κορίτσια , όλες λένε μόλις γεννήσεις θα λες τι καλά που ήταν στην κοιλιά , εγώ όμως έχω αντίθετη άποψη.. θέλω να τη δω, να τη φροντίσω , να τη νανουρίσω αγκαλίτσα μου .. ανυπομονώ !!!!! Ξέρω, είναι νωρίς ακόμα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

αρα αδικα νομιζω θα ειναι το μπεμπουλινι μ..!! θα περιμενω..!!❤❤

 

μπορει και να ειναι το μπεμπακι αυτο που νιωθεις! μην επηρεάζεσαι! μακαρι να το νιωσω και εγω σύντομα. ολο αυτο σκεφτομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια μόλις φάω και ξαπλώσω τα γουργουρητα στη μια μεριά της κοιλιάς δεν περιγράφονται.. έκλεισα ραντεβού και για αύριο για να το δω πριν τις διακοπές .. να είμαι ήσυχη , καταλαβαίνετε.. θα φάω σοκολατιτσα αυτή τη φορά.. ελπίζω να είναι ζωηρή η μπουμπουκα μας να τη χαρούμε λιγάκι .. Αχ βρε κορίτσια , όλες λένε μόλις γεννήσεις θα λες τι καλά που ήταν στην κοιλιά , εγώ όμως έχω αντίθετη άποψη.. θέλω να τη δω, να τη φροντίσω , να τη νανουρίσω αγκαλίτσα μου .. ανυπομονώ !!!!! Ξέρω, είναι νωρίς ακόμα :) 

ναι και εγω το ειδα πριν φυγω διακοπες και ειχα φαει μιση σοκοφρετα και αυτο βαριοτανε και εριχνε κατι υπνους!!! μας ειχε γραμμένους ? ενω τη προηγουμενη φορα που ειχα φαει ενα εκλερακι κουνιοτανε πολυ, χερακια, ποδαρακια περα δωθε ?. την επομενη φορα παλι εκλερακι θα φαω. μαλλον το προτιμαει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Την έκανα τέλος Ιουνίου.. είμαι  17w και 3D σήμερα.. από Σεπτέμβρη έχουμε και τη β επιπέδου.. εσυ;; Έκανες αυχενική;

Την έκανα μέσα Ιούλιου...  Είμαι 15βδομαδα  σχεδόν...  Όλα καλά ευτυχώς...  Αθήνα σε παρακολουθεί γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλα!!! @Μελούλα τελικα κ σε εμενα μεσα επεσες!!! Ρε τι μανταμ Ζαιρα εισαι εσυ! Σορρυ που χανομαι... Αλλα δεν εχω τους κωδικους στο κινητο για το mommylamd κ αναγκαστικα οποτε μπαινω απο pc... και με μια ταλιμπανεζα 2 χρονων ειναι λιγο δυσκολο... Χαχα... Λοιπον χθες εκανα το Α΄ Τεστ,  κ ενω στην Αυχενικη μας ειχαν πει κοριτσακι τελικα ειναι αγορακι! Οπως οι προβλεψεις της @Μελούλα.....Παρεπιπτοντως κοριτσια μαγνησιο παιρνετε ολες? Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα παρει καθολου και τωρα μου ειπε η γιατρος που με παρακολουθει να παρω, αλλα ειλικρινα δεν βρισκω το λογο να το παρω ετσι απλα προληπτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2018 at 4:20 ΠΜ, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλέ κούκλες που ζείτε? Εγώ ζω τώρα στο χωριό μου στη Χαλκιδική. Πολύ κοντά στη Θεσσαλονίκη. 

Εγω κοριτσια μενω Χαλκιδα! Αλλα καταγωγη εχω απο Κατερινη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Maraki_Tk είπε:

Αχ τι καλα!!! @Μελούλα τελικα κ σε εμενα μεσα επεσες!!! Ρε τι μανταμ Ζαιρα εισαι εσυ! Σορρυ που χανομαι... Αλλα δεν εχω τους κωδικους στο κινητο για το mommylamd κ αναγκαστικα οποτε μπαινω απο pc... και με μια ταλιμπανεζα 2 χρονων ειναι λιγο δυσκολο... Χαχα... Λοιπον χθες εκανα το Α΄ Τεστ,  κ ενω στην Αυχενικη μας ειχαν πει κοριτσακι τελικα ειναι αγορακι! Οπως οι προβλεψεις της @Μελούλα.....Παρεπιπτοντως κοριτσια μαγνησιο παιρνετε ολες? Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα παρει καθολου και τωρα μου ειπε η γιατρος που με παρακολουθει να παρω, αλλα ειλικρινα δεν βρισκω το λογο να το παρω ετσι απλα προληπτικα...

Εγώ δεν παίρνω μαγνήσιο.. Ίσως επειδή είναι νωρίς ακόμα; είμαι 10w+5d.. παίρνατε απ την αρχή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν παίρνω μαγνήσιο.. Ίσως επειδή είναι νωρίς ακόμα; είμαι 10w+5d.. παίρνατε απ την αρχή;

Κ γω 10η εβδομάδα κ 2 μέρες δεν παίρνω μαγνήσιο. Στη πρώτη εγκυμοσύνη πιο μετα το πήρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ωραία τέλεια!! Θα το βαλω στη λιστα οταν το επιβεβαιώσετε, αλλα τι ξα λεμε τωρα αμα δτο ειοε η Ζαΐρα τέλος!! Χαχαχα

Σημερα κιολας οι βιοχημικες; τοσο σύντομα; 

Nαι! Μόλις τις πήρα και είναι πολύ καλες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2018 at 7:39 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Μελούλα εδω ο γιατρος στο νοσοκομείο μου πε να φυγω απο εδω (μενω σε νησι και δεν εχουν τις υποδομές για πολυ πρόωρα)απο τπν 6ο μηνα.γινονται αυτα ρε κοριτσια;

να σου ζησουν τα μπεμπακια σου ? ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην χρειαστεί να φυγεις. σε ποιο νησι εισαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν παίρνω μαγνήσιο.. Ίσως επειδή είναι νωρίς ακόμα; είμαι 10w+5d.. παίρνατε απ την αρχή;

εμενα μαγνησιο μου εδωσε αν θυμαμαι καλα στο δίμηνο αν δεν κανω λαθος. καλο ειναι. ηρεμει τη μητρα να μην κάνει σπασμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

εχετε νιωσει τα μπεμπουλινια σας??

εγω δεν ξερω αν ειναι το μωρο αλλα καποιες φορες ενω ξαπλωνω νιωθω κατι σαν φτερουγισμα.. ειμαι 15+3 και ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εχω εμπειρια πανω σε αυτο.

Εγώ όχι ακόμα και είμαι 18+3. Καταλαβαίνω που βρίσκεται γτ σκληραίνει η κοιλιά ή με γαργαλαει όταν παίζει με τον ομφάλιο λώρο(παρεμπιπτόντως σε όλους τους υπέρηχους τον κάνει είτε τσαντάκι είτε κολιέ),αλλά κλωτσιά δεν έχω φάει ακόμα.Ακομα περιμένω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Την έκανα μέσα Ιούλιου...  Είμαι 15βδομαδα  σχεδόν...  Όλα καλά ευτυχώς...  Αθήνα σε παρακολουθεί γιατρός? 

Ναι!! Μένω Πειραιά κι η γιατρός μου είναι Κορυδαλλο.. οι περισσότερες είστε εκτός Αθηνών.. τι γίνεται;; Παντως είστε τυχερές!!! 

Χαιρομαι που είναι όλα καλά κορίτσι μου, εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η xara1 είπε:

ναι και εγω το ειδα πριν φυγω διακοπες και ειχα φαει μιση σοκοφρετα και αυτο βαριοτανε και εριχνε κατι υπνους!!! μας ειχε γραμμένους ? ενω τη προηγουμενη φορα που ειχα φαει ενα εκλερακι κουνιοτανε πολυ, χερακια, ποδαρακια περα δωθε ?. την επομενη φορα παλι εκλερακι θα φαω. μαλλον το προτιμαει ??

Μη μου λες τέτοια!! Κι εγώ σοκοφρετα είχα σκοπό να φάω.. μπααα , με βλέπω να τρώω πάστα Χαχαχαχα

Μου φαίνεται τα κορίτσια είναι πιο επιλεκτικά... Αχ Θεέ μου, ας την δούμε ξύπνια.. έχω ραντεβού 4:30 το μεσημέρι που νομίζω εκείνη την ώρα είναι ξύπνια συνήθως.. Ε μετά το φαγητο κι ολας.. που θα πάει θα την πετύχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα!! Εγώ το είχα κάνει νωρίτερα και δεν άφρισε.. επειδή δε μιλάω;;; Χαχαχαχαχα είμαι σιγανό ποταμάκι... όποτε ισχύει ?

δεν ισχυει βρε αγαπες μου, απλα ειναι 50/50, οσο και αν παιξεις κορωνα γραμματα δηλαδη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια μια άλλη ερώτηση . Θάλασσα πηγαίνετε ; Αλλάζετε πάντα μαγιώ ; 

ναι και ναι..καποια φορα δεν αλλαξα και μετα ημουν μες το αγχος για μυκητες..για αυτα ειμαστε τωρα; και αλλαζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maraki_Tk είπε:

Αχ τι καλα!!! @Μελούλα τελικα κ σε εμενα μεσα επεσες!!! Ρε τι μανταμ Ζαιρα εισαι εσυ! Σορρυ που χανομαι... Αλλα δεν εχω τους κωδικους στο κινητο για το mommylamd κ αναγκαστικα οποτε μπαινω απο pc... και με μια ταλιμπανεζα 2 χρονων ειναι λιγο δυσκολο... Χαχα... Λοιπον χθες εκανα το Α΄ Τεστ,  κ ενω στην Αυχενικη μας ειχαν πει κοριτσακι τελικα ειναι αγορακι! Οπως οι προβλεψεις της @Μελούλα.....Παρεπιπτοντως κοριτσια μαγνησιο παιρνετε ολες? Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα παρει καθολου και τωρα μου ειπε η γιατρος που με παρακολουθει να παρω, αλλα ειλικρινα δεν βρισκω το λογο να το παρω ετσι απλα προληπτικα...

οχι για να μη με αμφισβητειτε!!! χαχαχαχ εισαι εσυ που στο ειχα βρει και με τα δυο μου κολπα;; ρε θα το κανω επαγγελμα με ακουτε;; ?

μαγνησιο..επαιρνα στην πρωτη μου απο νωρις και χωρις λογο..σε αυτην ουτε το συζητησε ο γιατρος μου..σε λιγες μερες που εχω παλι γιατρο θα το ρωτησω ομως..α σε βαζω στη λιστα με αγορι..πητ ποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & ???

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/02

 

ξαναφερα εδω τη λιστα για να μην ανατρεχω πολυ πισω..μου λειπετε καποιες. για πειτε φυλο.. @Hope25 πρεπει να μου το εχεις πει, αλλα χαθηκα με τοσα σχολια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ κορίτσια το ένιωσα από την 16η τώρα είμαι 17 μπαμ στην αρχή ήταν μικρά χτυπηματακια σαν να σε σκουνταει κάποιος με το δάχτυλο από μέσα.. μερικές φορές όμως ειναι λίγο πιο έντονο σαν να κουνιέται ένα μικρό ψαράκι στην κοιλιά μου χαμηλά κάτω από τον αφαλό ειναι και λίγο γαργαλιστικο αυτό χιχι όσο περνάν οι μέρες με σκουνταει πιο συχνα..και να πω πως είναι η πρώτη μου εγκυμοσυνη η προηγούμενη ήταν παλινδρομη οπότε δεν μετράει σαν δεύτερη νομίζω..

εγω ειχα προσθιο πλακουντα γενικα, δεν ενιωθα τιποτα μεχρι και 19 εβδομαδων..σε αυτο τωρα πολλα απο νωρις απο 14 και 15 εβδομαδες σκιρτηματα, αλλα ξεκαθαρη κλωτσια, ξεκαθαρη ομως εκει που καθομαι στο ασχετο να το καταλαβαινω, τελος 16ης με 17η..παλι προσθιος πλακουντας βεβαια, ο γιατρος μου ειπε οτι απορροφαει τους μικροκραδασμους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/02

 

ξαναφερα εδω τη λιστα για να μην ανατρεχω πολυ πισω..μου λειπετε καποιες. για πειτε φυλο.. @Hope25 πρεπει να μου το εχεις πει, αλλα χαθηκα με τοσα σχολια..

Δεν στο έχω πει ακόμα περιμένω την NIPT από μέρα σε μέρα και θα σου πω.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...