Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 14/6/2018 at 9:35 ΜΜ, ο/η Niki co είπε:

Κ εμενα το ίδιο! Κ μπάνιο κ επαφές κανονικά.. Δεν μου απαγόρευσε κάτι! 

κι εμεις εφοσον περασε η αποκολληση, που ευτυχως ηταν και μικρη και ουτε αιμα ειχα κλπ, μας ειπε επαφες κανονικα..αλλα αλλο θελω να πω..γιατι εχουν λυσσαξει ολοι να μας λενε "α τωρα τερμα το σεξ" και κατι βλακειες..ρε παιδια πολυ τρομοκρατεια εχει πεσει..και εμεις τους λεμε οτι δεν ισχυει κανεις σεξ κανονικα, αν δεν υπαρχει προβλημα και απορουν..μαλιστα η κολλητη μου και μελλοντικη νονα του παιδιου, μου τα εχωσε κιολας..εννοειται την εβαλα στη θεση της και δεν εχει και παιδια, ωστε να ξερει πχ τι ειχε κανει αυτη στην εγκυμοσυνη..α στο καλο κουμαντο θα μας κανουν στο κρεβατι μας πια; δε μας φτανει η ζεστη, οι ορμονες; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

κι εμεις εφοσον περασε η αποκολληση, που ευτυχως ηταν και μικρη και ουτε αιμα ειχα κλπ, μας ειπε επαφες κανονικα..αλλα αλλο θελω να πω..γιατι εχουν λυσσαξει ολοι να μας λενε "α τωρα τερμα το σεξ" και κατι βλακειες..ρε παιδια πολυ τρομοκρατεια εχει πεσει..και εμεις τους λεμε οτι δεν ισχυει κανεις σεξ κανονικα, αν δεν υπαρχει προβλημα και απορουν..μαλιστα η κολλητη μου και μελλοντικη νονα του παιδιου, μου τα εχωσε κιολας..εννοειται την εβαλα στη θεση της και δεν εχει και παιδια, ωστε να ξερει πχ τι ειχε κανει αυτη στην εγκυμοσυνη..α στο καλο κουμαντο θα μας κανουν στο κρεβατι μας πια; δε μας φτανει η ζεστη, οι ορμονες; ?

Πες τα!! Κ εμένα ο γιατρός μου είπε κανονικά επαφές και εγώ να τον κοιτάω και να σκέφτομαι " τι μας λένε τόσα χρόνια". Εμένα μου επιτρέπει και 1 καφέ την ημέρα, ότι καφέ θέλω. Μου είπε ότι ένας καφές δεν φτάνει το επίπεδο καφείνης που μπορεί να επηρεάσει το έμβρυο. Μόλις λοιπόν με βλέπουν με καφέ αρχίζουν κάτι τρελά ότι φαρμακώνω το μωρό και άλλα τέτοια! Είναι σπάσιμο...Άσε που θες δε θες επηρεάζεσαι κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί σου τα εχωσε;; λόγω της αποκόλλησης; ότι πρέπει να προσέχεις πιο πολύ; Εμενα ευτυχώς δεν έχει τύχει να μου πει κανείς κάτι τέτοιο.. αν και ξέρω φίλη μου που δεν το έκανε καθόλου καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και κάνα 6μηνο μετά τη γεννα??. Δεν ξέρω πώς την πάλεψε..  Αλλά ο καθένας όπως βολεύεται.. καμία φορά φοβούνται και οι σύντροφοι πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki co ελα ντε..κι εμενα εναν καφε..και δεν ειμαι φαν ουτως ή αλλως του καφε, αλλα μια στο τοσο θα πιω..θελω να εχω την επιλογη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η asda είπε:

Γιατί σου τα εχωσε;; λόγω της αποκόλλησης; ότι πρέπει να προσέχεις πιο πολύ; Εμενα ευτυχώς δεν έχει τύχει να μου πει κανείς κάτι τέτοιο.. αν και ξέρω φίλη μου που δεν το έκανε καθόλου καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και κάνα 6μηνο μετά τη γεννα??. Δεν ξέρω πώς την πάλεψε..  Αλλά ο καθένας όπως βολεύεται.. καμία φορά φοβούνται και οι σύντροφοι πάντως.

εμενα; καλα ασε αυτη ειναι περιπτωση, γενικα νομιζω εχει προβλημα με οποιον κανει σεξ..και φυσικα δεν εκανα σεξ οταν ειχα την αποκολληση..μετα την αποκολληση και μετα απο το οκ του γιατρου..και δεν της πεφτει και λογος..και φαντασου δεν της απαντησα στην ερωτηση αν κανουμε σεξ ή οχι..καλα την λεω περιπτωση..τεσπα..βρηκε ανθρωπο να τα χωσει, της τα εχωσα εγω επι 10!!

καλα δεν ξερω πώς την παλευουν τοσον καιρο..εγω λεω ευτυχως που δεν μας το απαγορευσε ο γιατρος...παντως εμενα ο αντρας μου δεν εχει θεμα..ισα ισα θελει κιολας..αυτο που φοβουνται το βρισκω αστειο μωρε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κατι αλλο..ρε παιδια μιλουσα με μια φιλη..και με ρωτησε γιατι δεν μπορω να παμε πρωι για μπανιο και της ειπα οτι δεν κανει να ζεσταινομαι τοσο πολυ και ειδικα στον ηλιο τωρα στην εγκυμοσυνη, γιατι θα πειραξει το εμβριο και οτι γενικα αποφευγω τον πολυ και καυτο ηλιο, γιατι οι εγκυες κανουμε πιο ευκολα παναδες, λογω μεγαλυτερης ευαισθησιας στον ηλιο..και συφιλιαστηκε.."δεν ειστε μονο εσεις ευαισθητες και αλλοι ανθρωποι κανουν παναδες" και μπλα μπλα..της λεω κι εγω "για να καταλαβεις, εγω που περσυ καθομουν ολο το μεσημερι στον ηλιο για να μαυρισω και δεν εκανα καμια παναδα, εγω, ο ιδιος ανθρωπος, αν το κανω αυτο φετος που ειμαι εγκυος, θα αποκτησω παναδες..ειναι δεδομενη η μεγαλυτερη ευαισθησια των εγκυων, αλλα δεν ειπα οτι κανεις αλλος δεν ειναι ευαισθητος". Εξηγω κατι λαθος ρε παιδια;; γιατι μετα απο ποση ωρα την εφερα στα νερα μου να καταλαβει τι λεω, αλλα μου εσπασε λιγο τα νευρα..και δεν ειπα και κατι παραλογο..με ρωτησε και απαντησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα..ειμαι 6 εβδομαδων και 5ημερων και εχουμε διδυμα!!!!!!ξερω ειναι νωρις αλλα είμαστε ενθουσιασμένοι...εχω Π.Η.Τ 4/2 αλλα η γιατρος μου μου ειπε πως με διδυμα θα μαι τυχερη αν φτασω μεσα γεναρη..λογω εξωσωματικης και για καθε ασφάλεια η γιατρός μου μου χει απαγορεψει επαφές και μπανιο στην θαλασσα μεχρι να περασει το πρωτο τριμηνο...φυσικα δεν με πειράζει τιποτα απ τα δυο κ θα μουν αχάριστη αν ελεγα το αντιθετο...την ερχομενη κυριακη έχουμε βαφτίσια κ η γιατρός μου ειπε καλυτερα να σηκωσει μονο ο αντρας μου την μπεμπα γτ εχει χρονισει εδω και δυομηνες  κ αρα ειναι λιγο βαρια...ουφ σας τα πα ολα μαζι....ο ενθουσιασμός...επισης κερω οτι ειναι νωρίς ακομα αλλα πειτε μου για τα διδυμα παιρνουν μια ή δυο κουνιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinou&elenis με το καλο!! Να προσέχεις εννοείται τη μικρή να την παίρνεις αγκαλια μονο καθιστή και ξαπλα.. Για τις απορίες που αφορούν τα διδυμα περνα μια βολτα απο τις διδυμομανες, θα ξέρουν να σου πουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια γεια σας και απο μενα..ειμαι 6 εβδομαδων και 5ημερων και εχουμε διδυμα!!!!!!ξερω ειναι νωρις αλλα είμαστε ενθουσιασμένοι...εχω Π.Η.Τ 4/2 αλλα η γιατρος μου μου ειπε πως με διδυμα θα μαι τυχερη αν φτασω μεσα γεναρη..λογω εξωσωματικης και για καθε ασφάλεια η γιατρός μου μου χει απαγορεψει επαφές και μπανιο στην θαλασσα μεχρι να περασει το πρωτο τριμηνο...φυσικα δεν με πειράζει τιποτα απ τα δυο κ θα μουν αχάριστη αν ελεγα το αντιθετο...την ερχομενη κυριακη έχουμε βαφτίσια κ η γιατρός μου ειπε καλυτερα να σηκωσει μονο ο αντρας μου την μπεμπα γτ εχει χρονισει εδω και δυομηνες  κ αρα ειναι λιγο βαρια...ουφ σας τα πα ολα μαζι....ο ενθουσιασμός...επισης κερω οτι ειναι νωρίς ακομα αλλα πειτε μου για τα διδυμα παιρνουν μια ή δυο κουνιες;

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια και με το Καλό!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε.. Δεν έχω ιδέα για δίδυμα οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

@konstantinou&elenis με το καλο!! Να προσέχεις εννοείται τη μικρή να την παίρνεις αγκαλια μονο καθιστή και ξαπλα.. Για τις απορίες που αφορούν τα διδυμα περνα μια βολτα απο τις διδυμομανες, θα ξέρουν να σου πουν. 

Σε ευχαριστώ πολύ..Η μικρή που λεω ειναι το βαφτιστήρι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κανετε; τα νέα σας! Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, επιτέλους ακούσαμε καρδούλα!! Ειμαι 7ε 3η και έκλεισα Αυχενική για 26 Ιουλίου.. σκεφτόμουν να του πω μήπως μου γράψει την Αυχενική γιατί απ ότι μου είπαν πλέον γίνεται και αυτό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πιστοποιημένοι είναι οι γιατροί στις βιοιατρικες και τα συναφή οπότε θα πάω κανονικά σε αυτόν με τον οποίο συνεργάζεται.. εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η asda είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κανετε; τα νέα σας! Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, επιτέλους ακούσαμε καρδούλα!! Ειμαι 7ε 3η και έκλεισα Αυχενική για 26 Ιουλίου.. σκεφτόμουν να του πω μήπως μου γράψει την Αυχενική γιατί απ ότι μου είπαν πλέον γίνεται και αυτό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πιστοποιημένοι είναι οι γιατροί στις βιοιατρικες και τα συναφή οπότε θα πάω κανονικά σε αυτόν με τον οποίο συνεργάζεται.. εσεις;;

Καλημερα ..ποσο ωραιο συναίσθημα όταν ακους την καρδούλα...εγω ειμαι 7ε 2η και ακριβως μολις έκλεισα την 7ε ειχα ελάχιστο μεν κατακοκκινο δε αιμα...πηγα στην γιατρό μου ολα καλα αλλα μαλλον αποκολληση χωρις να φαίνεταιςκριβως απο που..και ειδε μεσα κ αλλο αιμα και μου πε να χω τον νου μου θα δω κ αλλο μπορει σαν καφε...με χει βαλει ξαπλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα ..ποσο ωραιο συναίσθημα όταν ακους την καρδούλα...εγω ειμαι 7ε 2η και ακριβως μολις έκλεισα την 7ε ειχα ελάχιστο μεν κατακοκκινο δε αιμα...πηγα στην γιατρό μου ολα καλα αλλα μαλλον αποκολληση χωρις να φαίνεταιςκριβως απο που..και ειδε μεσα κ αλλο αιμα και μου πε να χω τον νου μου θα δω κ αλλο μπορει σαν καφε...με χει βαλει ξαπλα..

Καλημέρα! Αυτά συμβαίνουν πολύ συχνά και σχεδόν πάντα με λίγη προσοχή πάνε όλα καλά! Να ξεκουράζεσαι πολύ, ξέρω πως είναι λίγο αγχωτικό αλλά είναι για καλό! Εγώ είμαι 7,1 εβδ. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στον γιατρό και ενώ το μικρούλι μου μεγάλωσε και είδαμε την καρδιά να πάλλεται ( δεν την ακούσαμε, μου είπε πως βάση υπερήχου είναι 1 εβδομάδα πίσω, άρα νωρίς για να ακουστεί), ο σάκος μου είχε περίεργο σχήμα, σαν μισογέγγαρο ήταν. Αυτό μου είπε πως τον ανησυχεί λιγάκι αλλά αφού το έμβρυο μεγαλώνει είναι θετικό και ο σάκος μπορεί να αλλάξει σχήμα. Όπως καταλαβαίνεις και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα είμαι. Κορίτσια είχε κάποια άλλη σάκο με περίεργο σχήμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα ..ποσο ωραιο συναίσθημα όταν ακους την καρδούλα...εγω ειμαι 7ε 2η και ακριβως μολις έκλεισα την 7ε ειχα ελάχιστο μεν κατακοκκινο δε αιμα...πηγα στην γιατρό μου ολα καλα αλλα μαλλον αποκολληση χωρις να φαίνεταιςκριβως απο που..και ειδε μεσα κ αλλο αιμα και μου πε να χω τον νου μου θα δω κ αλλο μπορει σαν καφε...με χει βαλει ξαπλα..

Πω πω υπομονή!! Πολλή προσοχή και μην μπαίνεις σε πειρασμό να κάνεις πράγματα που δεν πρέπει. Αν σου είπε ξάπλα, ξάπλα. Και όλα καλά να πάνε! Δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είμαστε τόσο κοντά! Μαζί θα γεννησουμε.. με Αυχενική τι θα κάνεις; ποτε θα ξαναπας στο γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου πε να παω σε 2βδομαδες εκτος απροόπτου...δωσε μου τα φωτα σου..τι ειναι η αυχενικη και ποτε γινεται..το ζόρι μου ειναι οτι την κυριακη ειμαστε νονοι με τον αντρα μου ..δεν εχω δει αλλο αίμα..μονο καφε..δλδ σκοτωμενο αιμα..καθαρίζω..αν πανε ολα καλα μεχρι την κυριακη μου πε αν θελω να παω αλλα χωρις να κανω τιποτα...μονο να τα κανει ολα ο αντρας μου κ εγω απλα να πω το πιστεύω και να βαλω το λαδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Andora είπε:

Καλημέρα! Αυτά συμβαίνουν πολύ συχνά και σχεδόν πάντα με λίγη προσοχή πάνε όλα καλά! Να ξεκουράζεσαι πολύ, ξέρω πως είναι λίγο αγχωτικό αλλά είναι για καλό! Εγώ είμαι 7,1 εβδ. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στον γιατρό και ενώ το μικρούλι μου μεγάλωσε και είδαμε την καρδιά να πάλλεται ( δεν την ακούσαμε, μου είπε πως βάση υπερήχου είναι 1 εβδομάδα πίσω, άρα νωρίς για να ακουστεί), ο σάκος μου είχε περίεργο σχήμα, σαν μισογέγγαρο ήταν. Αυτό μου είπε πως τον ανησυχεί λιγάκι αλλά αφού το έμβρυο μεγαλώνει είναι θετικό και ο σάκος μπορεί να αλλάξει σχήμα. Όπως καταλαβαίνεις και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα είμαι. Κορίτσια είχε κάποια άλλη σάκο με περίεργο σχήμα;;

Εγω εχω δυο :)

το ενα ειναι μικροτερο λιγο και πιο πισω αλλα μου πε πως είναιλογω ανατομιας και πως μολις μεγαλωσει λιγο ακόμα  η μήτρα θα ρθει στα ισα του...Μήπως ειναικαι σενα καπως ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Andora είπε:

Καλημέρα! Αυτά συμβαίνουν πολύ συχνά και σχεδόν πάντα με λίγη προσοχή πάνε όλα καλά! Να ξεκουράζεσαι πολύ, ξέρω πως είναι λίγο αγχωτικό αλλά είναι για καλό! Εγώ είμαι 7,1 εβδ. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στον γιατρό και ενώ το μικρούλι μου μεγάλωσε και είδαμε την καρδιά να πάλλεται ( δεν την ακούσαμε, μου είπε πως βάση υπερήχου είναι 1 εβδομάδα πίσω, άρα νωρίς για να ακουστεί), ο σάκος μου είχε περίεργο σχήμα, σαν μισογέγγαρο ήταν. Αυτό μου είπε πως τον ανησυχεί λιγάκι αλλά αφού το έμβρυο μεγαλώνει είναι θετικό και ο σάκος μπορεί να αλλάξει σχήμα. Όπως καταλαβαίνεις και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα είμαι. Κορίτσια είχε κάποια άλλη σάκο με περίεργο σχήμα;;

Τι να σου πω, είναι πώς φαίνεται στον υπερηχο.. Δηλαδη σε αλλη φαση πιο στρογγυλός, σε αλλη σαν μισοφέγγαρο.. Δεν το ξανακούσει αυτο να είναι και ανησυχητικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Τι να σου πω, είναι πώς φαίνεται στον υπερηχο.. Δηλαδη σε αλλη φαση πιο στρογγυλός, σε αλλη σαν μισοφέγγαρο.. Δεν το ξανακούσει αυτο να είναι και ανησυχητικό.. 

Αλήθεια;; Δηλαδή είναι φυσιολογικό;; Μακάρι Θεέ μου!! Και από την προηγούμενη εβδομάδα λόγω της παλίνδρομης που είχα 4 μήνες πριν έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ... μακάρι!! Σ’ευχαριστώ πολύ, τώρα είμαι λίγο πιο αισιόδοξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγω εχω δυο :)

το ενα ειναι μικροτερο λιγο και πιο πισω αλλα μου πε πως είναιλογω ανατομιας και πως μολις μεγαλωσει λιγο ακόμα  η μήτρα θα ρθει στα ισα του...Μήπως ειναικαι σενα καπως ετσι..

Δύο έχεις; Συγχαρητήρια!! Έχεις ιστορικό για δίδυμα; Άντε με το καλό κοριτσάκι μου, να σου πάνε όλα καλά!! Μακάρι να είναι έτσι! Εμένα ο δικός μου δεν μου είπε τίποτα, μόνο πως δεν του άρεσε πολύ το σχήμα.. μακάρι, με κάνετε και νιώθω καλύτερα, να’στε καλά!! Τι μετρήσεις είχατε στην 6η εβδομάδα στον σάκο και στα μωράκια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα . Εγώ προχθές έκλεισα την 8 η και μπήκα στην 9η. Τα ξημερώματα όμως χθες είδα λίγο ροζ και το πρωί είχα γενικές εξετάσεις . Έδωσα ουρά και βρήκαν λίγα βακτήρια και μύκητες . Μου είπε η γυναικολόγος να κάνω καλλιέργεια και ότι το ροζ μπορεί να είναι από τραυματισμό του κόλπου από την προγεστερονη και οι μύκητες από την υγρασία . Χθες είχα πολύ αναγούλα και δεν είχα φάει σχεδόν καθόλου. Έφτιαξα ένα ρόφημα δυόσμου και κοιμήθηκα κάπως . Αλλά με ανησυχούν τα υγρα . Σήμερα είναι μπεζ καφέ . Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μου πε να παω σε 2βδομαδες εκτος απροόπτου...δωσε μου τα φωτα σου..τι ειναι η αυχενικη και ποτε γινεται..το ζόρι μου ειναι οτι την κυριακη ειμαστε νονοι με τον αντρα μου ..δεν εχω δει αλλο αίμα..μονο καφε..δλδ σκοτωμενο αιμα..καθαρίζω..αν πανε ολα καλα μεχρι την κυριακη μου πε αν θελω να παω αλλα χωρις να κανω τιποτα...μονο να τα κανει ολα ο αντρας μου κ εγω απλα να πω το πιστεύω και να βαλω το λαδι

Η Αυχενική διαφάνεια ουσιαστικά είναι ένας υπέρηχος που γίνεται από εξειδικευμένους σε αυτό γιατρούς και κάνουν διάφορες μετρήσεις για να δούμε την υγεία του μωρού. Η πιο σημαντική είναι η μέτρηση που κάνουν στο υγρό που υπάρχει πίσω από τον αυχένα του εμβρύου έτσι ώστε να ελέγξουν για τυχών χρωμοσωμικες ανώμαλες όπως οι τρισωμιες όπως το down και αλλά. Γίνεται νομίζω μετά την 11η και μέχρι την 14η εβδομάδα χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρη για αυτό. Εγώ θα την κάνω στις 12 κ 5 Αν θυμάμαι καλά.. Απλά ξέρω ότι πλέον γράφονται και μπορείς να τις κάνεις δωρεαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα . Εγώ προχθές έκλεισα την 8 η και μπήκα στην 9η. Τα ξημερώματα όμως χθες είδα λίγο ροζ και το πρωί είχα γενικές εξετάσεις . Έδωσα ουρά και βρήκαν λίγα βακτήρια και μύκητες . Μου είπε η γυναικολόγος να κάνω καλλιέργεια και ότι το ροζ μπορεί να είναι από τραυματισμό του κόλπου από την προγεστερονη και οι μύκητες από την υγρασία . Χθες είχα πολύ αναγούλα και δεν είχα φάει σχεδόν καθόλου. Έφτιαξα ένα ρόφημα δυόσμου και κοιμήθηκα κάπως . Αλλά με ανησυχούν τα υγρα . Σήμερα είναι μπεζ καφέ . Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό ; 

Καλώς ήρθες!!είσαι μια εβδομάδα μετά από εμένα! Με το καλό να βγουν τα αποτελέσματα σου! Τίποτα δεν θα είναι, αφού είναι λίγο, όλα καλά θα πάνε! Και μικρόβιο να είναι θα σου δώσει αντιβίωση. Μην ανησυχείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 
Κι ο δικός μου σάκος στις 6w ήταν σαν μισοφέγγαρο και δεν μου είπε η γιατρός μου οτι είναι ανησυχητικό..
Στις 8w που ξανά πήγα ήταν ολοστρόγγυλος και όλα πάνε καλά μέχρις στιγμής..
Εγώ λόγω μικρής αποκόλλησης ξεκίνησα τη vasclor (κολπικό gel) και μου είπε η γιατρός πως είναι πιο αποτελεσματικό.. 
Σήμερα που μιλάμε έχω φτάσεις αισίως στις 9w +3d και δεν έχω καθόλου ενοχλήσεις στο στομάχι , μόνο η κοιλίτσα πονάει που και που χαμηλά και έχω   δεξιά κάποια τσιμπήματα από τη μεριά που έγινε η ωορρηξία μου.. Τώρα περιμένω πως και πως την επόμενη Τετάρτη να ξανα δω το μωρό μας και να κλείσω αυχενική η οποία απ' οτι ξέρω γίνεται με εξωτερικό υπέρηχο.. ελπίζω να τα λέω καλά.. είναι η πρώτη μου φορά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souko είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα . Εγώ προχθές έκλεισα την 8 η και μπήκα στην 9η. Τα ξημερώματα όμως χθες είδα λίγο ροζ και το πρωί είχα γενικές εξετάσεις . Έδωσα ουρά και βρήκαν λίγα βακτήρια και μύκητες . Μου είπε η γυναικολόγος να κάνω καλλιέργεια και ότι το ροζ μπορεί να είναι από τραυματισμό του κόλπου από την προγεστερονη και οι μύκητες από την υγρασία . Χθες είχα πολύ αναγούλα και δεν είχα φάει σχεδόν καθόλου. Έφτιαξα ένα ρόφημα δυόσμου και κοιμήθηκα κάπως . Αλλά με ανησυχούν τα υγρα . Σήμερα είναι μπεζ καφέ . Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό ; 

Μαζί πρέπει να είμαστε εμείς.. έχω ΠΗΤ 20/01/2019 , εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Andora είπε:

Δύο έχεις; Συγχαρητήρια!! Έχεις ιστορικό για δίδυμα; Άντε με το καλό κοριτσάκι μου, να σου πάνε όλα καλά!! Μακάρι να είναι έτσι! Εμένα ο δικός μου δεν μου είπε τίποτα, μόνο πως δεν του άρεσε πολύ το σχήμα.. μακάρι, με κάνετε και νιώθω καλύτερα, να’στε καλά!! Τι μετρήσεις είχατε στην 6η εβδομάδα στον σάκο και στα μωράκια σας;

Πετυχα εγκυμοσύνη με εξωσωματική γι αυτό εχω δυο.την 6η βδομαδα τα εμβρυακια μου ηταν 6χιλιοστα με 125 παλμους ενω την 7η ηταν 12χιλιοστα με 175 παλμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...