Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Αααα είναι πολύ ωραίο..  όντως kidiτύπου φαίνεται σας. Αυτό που θέλω..  Πολύ βολικό φαίνεται... Κάτι τέτοιο θα ψάξω από skroutz να βρω.. λένε ότι από τον 3 μηνα... Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα πιο νωρίς..  Είναι τόσο βολικό για βόλτα..  περιμένω πως κ πως να βγούμε βόλτα με τον μπέμπη γιατί εμείς δεν έχουμε βγει καθολου.. Είμαι έτοιμη να τρελαθώ... ευτυχώς οι μέρες πέρασαν κ σε μια βδομάδα έξω για βόλτα τρέχοντας.. είστε πολύ σουπερ κ οι δύο σας..???

Ξέρεις τι; Ίσως το λένε για να στηρίζεται το κεφάλι, αλλά σκέψου η μπεμπα επειδή ειναι μικρη ακομα και δεν προεξέχει το κεφάλι της το στηρίζει μέσα στα τοιχωματα, οποτε ειμαστε οκ ??

Γτ καλε δεν βγαίνετε; ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ξέρεις τι; Ίσως το λένε για να στηρίζεται το κεφάλι, αλλά σκέψου η μπεμπα επειδή ειναι μικρη ακομα και δεν προεξέχει το κεφάλι της το στηρίζει μέσα στα τοιχωματα, οποτε ειμαστε οκ ??

Γτ καλε δεν βγαίνετε; ?? 

Όντως έχεις δίκιο για το κεφαλάκι τους προφανώς..  Δεν βγαίνω Γιατί δεν έρχομαι επισκέψεις στο σπιτιβτις έχω απαγορεύσει σε όσους με παίρνουν τηλ να έρθουν τους λέω μετά τις 40 μέρες..  Κ γι αυτο δεν κυκλοφορώ... Είναι χωριό εδώ κ άμα με δουν έξω  θα θελουν να έρθουν..  φοβάμαι πολύ τις ιώσεις... Είμαι λίγο φοβιτσιαρα... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Όντως έχεις δίκιο για το κεφαλάκι τους προφανώς..  Δεν βγαίνω Γιατί δεν έρχομαι επισκέψεις στο σπιτιβτις έχω απαγορεύσει σε όσους με παίρνουν τηλ να έρθουν τους λέω μετά τις 40 μέρες..  Κ γι αυτο δεν κυκλοφορώ... Είναι χωριό εδώ κ άμα με δουν έξω  θα θελουν να έρθουν..  φοβάμαι πολύ τις ιώσεις... Είμαι λίγο φοβιτσιαρα... ??

Καλά κάνεις και δεν τους αφήνεις! Εμένα η παιδίατρος μου είπε κάνει καλό ο ήλιος και ο καθαρός αέρας και βγήκαμε στις 15 μέρες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλά κάνεις και δεν τους αφήνεις! Εμένα η παιδίατρος μου είπε κάνει καλό ο ήλιος και ο καθαρός αέρας και βγήκαμε στις 15 μέρες ?

Ναι όντως κάνει καλό.. άντε σε λιγοβθα βγούμε κ εμείς...??❤❤❤??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια γεια σας.Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα.Θελω την βοήθεια σας σε ένα προβλημα που αντιμετωπίσω δυο μέρες τώρα.Η μικρή μου 2,5 μηνών πλέον κοιμόταν μια χαρά το βράδυ γύρω στις 12 (μετά από μπάνιο,θηλασμό κούνημα και τα γνωστά) και ξύπνησε στις 3,30,μετά στις 6 και κάτι και μετά στις 8.30.Ημασταν για αρκετό καιρό έτσι σαν να είχε ξυπνητήρι μέσα της.Τις δυο τελευταίες μέρες από το απόγευμα και μετά γκρινιάζει υπερβολικά θηλάζει λίγο την πιρνω αγκαλιά κλαει την δίνω στον άνδρα μου κλαίει την βάζω στο στήθος δεν θέλει ώσπου μετά από αρκετή ώρα γκρίνιας και κλάματος κοιμάται κανένα 20’αφου φάει λίγο και μόλις την βάλω στην κουνια ξυπνάει.Το βράδυ από την άλλη είναι εφιαλτικό δεν μπορώ να την κοιμισω με τίποτα.Ολοι νύστα ζούμε εκτός της μπέμπας.Μετα από αρκετή ώρα ια κοιμηθεί βέβαια και θα ξυπνήσει ανα μιάμιση ώρα και φυσικά για να την ξαναπάρει ο ύπνος υποφέρουμε.Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο;Έχει κάτι το μωράκι μου;Μήπως πονάει καπου και εγώ προσπαθώ να το κοιμησω αντί να βρω που πονάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikgen είπε:

Κορίτσια γεια σας.Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα.Θελω την βοήθεια σας σε ένα προβλημα που αντιμετωπίσω δυο μέρες τώρα.Η μικρή μου 2,5 μηνών πλέον κοιμόταν μια χαρά το βράδυ γύρω στις 12 (μετά από μπάνιο,θηλασμό κούνημα και τα γνωστά) και ξύπνησε στις 3,30,μετά στις 6 και κάτι και μετά στις 8.30.Ημασταν για αρκετό καιρό έτσι σαν να είχε ξυπνητήρι μέσα της.Τις δυο τελευταίες μέρες από το απόγευμα και μετά γκρινιάζει υπερβολικά θηλάζει λίγο την πιρνω αγκαλιά κλαει την δίνω στον άνδρα μου κλαίει την βάζω στο στήθος δεν θέλει ώσπου μετά από αρκετή ώρα γκρίνιας και κλάματος κοιμάται κανένα 20’αφου φάει λίγο και μόλις την βάλω στην κουνια ξυπνάει.Το βράδυ από την άλλη είναι εφιαλτικό δεν μπορώ να την κοιμισω με τίποτα.Ολοι νύστα ζούμε εκτός της μπέμπας.Μετα από αρκετή ώρα ια κοιμηθεί βέβαια και θα ξυπνήσει ανα μιάμιση ώρα και φυσικά για να την ξαναπάρει ο ύπνος υποφέρουμε.Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο;Έχει κάτι το μωράκι μου;Μήπως πονάει καπου και εγώ προσπαθώ να το κοιμησω αντί να βρω που πονάει;

Καλησπέρα!!Μην ανησυχείς..Προφανώς το μωράκι σου περνάει κάποιο αλμα ανάπτυξης..Τα άλματα ανάπτυξης ειναι κάποιοι περίοδοι στη ζωή των μωρών που έχουν πολύ γκρίνια,δεν κοιμούνται και είναι προσκολλημένα στη μαμά τους...Κι εμείς έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις με γκρίνια κτλ..Δες το μερικες μερες και αν συνεχιστεί,επικοινώνησε με το γιατρό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikgen είπε:

Κορίτσια γεια σας.Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα.Θελω την βοήθεια σας σε ένα προβλημα που αντιμετωπίσω δυο μέρες τώρα.Η μικρή μου 2,5 μηνών πλέον κοιμόταν μια χαρά το βράδυ γύρω στις 12 (μετά από μπάνιο,θηλασμό κούνημα και τα γνωστά) και ξύπνησε στις 3,30,μετά στις 6 και κάτι και μετά στις 8.30.Ημασταν για αρκετό καιρό έτσι σαν να είχε ξυπνητήρι μέσα της.Τις δυο τελευταίες μέρες από το απόγευμα και μετά γκρινιάζει υπερβολικά θηλάζει λίγο την πιρνω αγκαλιά κλαει την δίνω στον άνδρα μου κλαίει την βάζω στο στήθος δεν θέλει ώσπου μετά από αρκετή ώρα γκρίνιας και κλάματος κοιμάται κανένα 20’αφου φάει λίγο και μόλις την βάλω στην κουνια ξυπνάει.Το βράδυ από την άλλη είναι εφιαλτικό δεν μπορώ να την κοιμισω με τίποτα.Ολοι νύστα ζούμε εκτός της μπέμπας.Μετα από αρκετή ώρα ια κοιμηθεί βέβαια και θα ξυπνήσει ανα μιάμιση ώρα και φυσικά για να την ξαναπάρει ο ύπνος υποφέρουμε.Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο;Έχει κάτι το μωράκι μου;Μήπως πονάει καπου και εγώ προσπαθώ να το κοιμησω αντί να βρω που πονάει;

Κ εμένα για άλμα μου ακούγεται! Σε ποια εβδομάδα είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Κ εμένα για άλμα μου ακούγεται! Σε ποια εβδομάδα είστε;

11η βδομάδα.Και την πιάνει μόνο το απόγευμα βράδυ;Τι να πω...Στο άλμα έχω ακούσει από άλλες μανουλες ότι θηλάζουν κιόλας εμένα η δικιά μου μόλις κάνω την κίνηση να βγάλω το στήθος έξω ουρλιάζει.Επισης ρε κορίτσια εσάς τα μωράκια σας κοιμούνται το πρωί; Εμένα η μπέμπα καθόλου ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω την βάζω στο γυμναστηρίο παίζει κανένα 5’ και μετά κλαίει και κοιμάται μόνο πάνω μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2019 at 11:02 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά μονο εμένα θέλει αγκαλιά συνέχεια; και όχι μόνο αγκαλιά, θελει να είμαι και όρθια ?

Και όχι απλά όρθια. Πρέπει να κινείσαι κι όλας; story of my life

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Και όχι απλά όρθια. Πρέπει να κινείσαι κι όλας; story of my life

Ε ναι ! Εννοείται πρέπει να κάνουμε βόλτες κιόλας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια βολεύτηκα με μάρσιπο wrap αλλά μόνο μέχρι 2 μηνών. Μετά ηθελε να κουνάει χέρια πόδια και να βλέπει τον κοσμο και τον έβαλα σε έναν σαν της @PanB αλλά να κοιτάει έξω (κανονικά ειναι για μεγαλύτερα μωρά η προς τα έξω όψη αλλά ο δικός μου δεν κρατιόταν). Κάθεται ηρεμος μπορω να πω κυρίως αν είμαι σε κίνηση και κατά προτίμηση εκτός σπιτιού. Αλλά κακά τα ψέματα σαν την αγκαλιά δεν υπάρχει τίποτα! Απο μπράτσα βλέπω όλες καλά πάμε!

Εγώ πάντως τον έχω σχεδόν όλη την ημερα αγκαλιά, τα κάνω όλα με το ένα χέρι. Ακόμα και τουαλέτα, δέσιμο κορδονιων και ο,τι μπορείς να φανταστείς! Είναι πολυ κουραστικο ώρες ώρες σκεφτομαι οτι τον κακόμαθα αλλα μετα λεω για ποσο ακόμα θα θέλει τόση αγκαλια; Συντομα θα θελει να μπουσουλησει, να παιξει με παιχνίδια και θα με γραφει οταν θα τον θέλω εγώ! Ας το χαρούμε τώρα κι οι δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πώς είστε; ? 

Ήθελα να μου πείτε αν δίνει καμία στο μωρακι της βιταμίνη  D και σίδηρο ?

Γεια!!Εγώ δίνω βιταμίνη D από όταν γεννήθηκε η μικρή μου..2 σταγόνες την ημέρα μου είπε ο παιδίατρος!!Για σίδηρο δεν μου είπε κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Γεια!!Εγώ δίνω βιταμίνη D από όταν γεννήθηκε η μικρή μου..2 σταγόνες την ημέρα μου είπε ο παιδίατρος!!Για σίδηρο δεν μου είπε κάτι..

Κι εγώ D (biogaia +D δινω) από όταν γεννήθηκε και τώρα που έκλεισε τους 2 μήνες της έδωσε και σίδηρο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ D (biogaia +D δινω) από όταν γεννήθηκε και τώρα που έκλεισε τους 2 μήνες της έδωσε και σίδηρο ?

Και εγώ από τότε που γεννήθηκε δίνω 2 σταγόνες βιταμίνη D νομίζω είναι στον παιδίατρο γιατί η παιδιατρος της αδελφής μου δεν της είπε κατι και δεν δινει στον ανηψιο μου τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσια μου καλησπερα.τι κανετε??

Θελω τη βοηθεια σας. Η μικρη μου σημερα εγινε 3 μηνων,χτες πηγαμε παιδιατρο για το ποσιμο εμβολιο της γαστρεντερίτιδας. Στην κλασσικη εξεταση που κανουμε καθε μηνα παρατηρησε οτι η μικρη αρνειται να γυρισει και να μεινει για ωρα το κεφαλακι της στη δεξια μερια. Μας ειπε πως επειδη μεχρι την προηγουμενη εξεταση- εμβολιο που ειχαμε πριν δυο εβδομάδες δεν το εκανε αυτο να κανουμε καποιες ασκησεις και να της δημιουργω ερεθισματα γ να γυρνάει στα δεξια κ στον υπνο οσο γίνεται να την βαζω μια δεξια μια αριστερα οπως κ οταν ηταν πιο μικρη. Σήμερα επιτελους καναμε κ την εξεταση ακοης στο Παπαγεωργίου ολα εδειξαν οκ οταν γυρισαμε σπιτι λοιπον για να την κανω να γυρισει δεξια της κουνησα κουδουνιστρα η μικρη ομως δν γυρναει σαν να μην ακουει απο εκει.ενω αριστερα αμεσως γυρίζει.σε ηχους τρομαζει αγκου λεει κ διαφορα αλλα μεχρι κ στ όνομα της ανταποκρινεται.υπαρχει περιπτωση να μην ακουει μονο αποτ δεξια? Περιμένω να με καλεσει κ η παιδιατρος μας για να της το πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.τι κανετε??

Θελω τη βοηθεια σας. Η μικρη μου σημερα εγινε 3 μηνων,χτες πηγαμε παιδιατρο για το ποσιμο εμβολιο της γαστρεντερίτιδας. Στην κλασσικη εξεταση που κανουμε καθε μηνα παρατηρησε οτι η μικρη αρνειται να γυρισει και να μεινει για ωρα το κεφαλακι της στη δεξια μερια. Μας ειπε πως επειδη μεχρι την προηγουμενη εξεταση- εμβολιο που ειχαμε πριν δυο εβδομάδες δεν το εκανε αυτο να κανουμε καποιες ασκησεις και να της δημιουργω ερεθισματα γ να γυρνάει στα δεξια κ στον υπνο οσο γίνεται να την βαζω μια δεξια μια αριστερα οπως κ οταν ηταν πιο μικρη. Σήμερα επιτελους καναμε κ την εξεταση ακοης στο Παπαγεωργίου ολα εδειξαν οκ οταν γυρισαμε σπιτι λοιπον για να την κανω να γυρισει δεξια της κουνησα κουδουνιστρα η μικρη ομως δν γυρναει σαν να μην ακουει απο εκει.ενω αριστερα αμεσως γυρίζει.σε ηχους τρομαζει αγκου λεει κ διαφορα αλλα μεχρι κ στ όνομα της ανταποκρινεται.υπαρχει περιπτωση να μην ακουει μονο αποτ δεξια? Περιμένω να με καλεσει κ η παιδιατρος μας για να της το πω

Δεν έχω προσωπική άποψη κ εμπειρία, αλλα αφού είπες πως το ακουογραμμα ήταν εντάξει, γιατί να μην ακούει απ τη δεξιά πλευρά; Μήπως απλά έχει «συνηθισει» στη μια πλευρά κ έχει «τεμπελιασει» η άλλη; 

Ξαναλέω, το λέω όντας άσχετη κ μην έχοντας καμια γνώση επι του θέματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Δεν έχω προσωπική άποψη κ εμπειρία, αλλα αφού είπες πως το ακουογραμμα ήταν εντάξει, γιατί να μην ακούει απ τη δεξιά πλευρά; Μήπως απλά έχει «συνηθισει» στη μια πλευρά κ έχει «τεμπελιασει» η άλλη; 

Ξαναλέω, το λέω όντας άσχετη κ μην έχοντας καμια γνώση επι του θέματος!

Όντως, @Τζενη Αλινα αφού ηταν οκ η εξέταση μην αγχωνεσαι χωρίς λογο.. σε πήρε ο παιδίατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Δεν έχω προσωπική άποψη κ εμπειρία, αλλα αφού είπες πως το ακουογραμμα ήταν εντάξει, γιατί να μην ακούει απ τη δεξιά πλευρά; Μήπως απλά έχει «συνηθισει» στη μια πλευρά κ έχει «τεμπελιασει» η άλλη; 

Ξαναλέω, το λέω όντας άσχετη κ μην έχοντας καμια γνώση επι του θέματος!

Και εγω αυτο υποψιαζομαι,οτι απλά εχει μαθει απο εκει γιατι τ γυρναει απλα οταν θελει να βολευτει και να κοιμηθει γυριζει απο αριστερα γενικα ομως γυρναει δεξια. Απλα μ εκανε εντυπωση οτι στο άκουσμα καποιου θορύβου απο δεξιά δν γυριζει. 

Θα μαθω και θα σας ενημερωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όντως, @Τζενη Αλινα αφού ηταν οκ η εξέταση μην αγχωνεσαι χωρίς λογο.. σε πήρε ο παιδίατρος;

Οχι δεν με πηρε ακομα δυστυχως! Ελπιζω αυριο να με.καλεσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα μας ειπε η παιδιατρος οτι για αρχη πρεπει να παμε σε νευρολογο.απο καποιο λαθος πιασιμο ισως προηλθε αυτο ο μικροταυματισμος στον αυχενα της μικρης και γι αυτό αρνειται να γυρισει δεξια.θα ξαναπαμε τη δευτερα παιδιατρο και μετα νευρολογο.θελει να δει αν ειναι οντως αυτο.γιατι τοτε σημαινει οτι ακουει αλλα δν γυρνάει δεξια γιατι νιωθει καποιο πονο.. ειμαι να σκασω χτες ολη μερα εκλαιγα!σκεφτομαι συνεχεια οτι εμεις φταιμε με λάθος κινηση και δν μπορει ναγυρισει η μικρη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2019 at 1:02 ΜΜ, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Τελικα μας ειπε η παιδιατρος οτι για αρχη πρεπει να παμε σε νευρολογο.απο καποιο λαθος πιασιμο ισως προηλθε αυτο ο μικροταυματισμος στον αυχενα της μικρης και γι αυτό αρνειται να γυρισει δεξια.θα ξαναπαμε τη δευτερα παιδιατρο και μετα νευρολογο.θελει να δει αν ειναι οντως αυτο.γιατι τοτε σημαινει οτι ακουει αλλα δν γυρνάει δεξια γιατι νιωθει καποιο πονο.. ειμαι να σκασω χτες ολη μερα εκλαιγα!σκεφτομαι συνεχεια οτι εμεις φταιμε με λάθος κινηση και δν μπορει ναγυρισει η μικρη???

Πως ειναι η μικρη; κανενα νεο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως ειστε κοριτσια μου; 

Θελω εντυπώσεις για παρκο! Εχει παρει καμία; και αν ναι κάθονται τα μωρακια σας μεσα η βαριούνται; απο ποσων μηνών τα χρησιμοποιήσατε; 

Σκέφτομαι να παρω, αν εχετε και κάποιο να μου προτείνετε με χαρα να το δω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2019 at 1:30 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Πως ειναι η μικρη; κανενα νεο; 

Καλησπερα κοριτσι μου!

Κανουμε τις ασκησεις καθε μερα καθόμαστε και μπρούμυτα. Απο οτι μου ειπε η παιδιατρος στο τηλεφωνο η μικρη εχει ραιβοκρανο. Ειναι συχνη παθηση στα μωρακια πραγμα το οποιο δεν ειναι ανησυχητικο.ευτυχως μπρουμυτα οπως μας ειπε στεκεται πολυ καλα και αυτο ειναι αισιοδοξο.αυριο εχουμε ραντεβου μολις μπορεσω θα σας γραψω τι μας ειπε.εγω οσο τ βλεπω εχει δειξει βελτιωση..οσο για το παρκο εμας εκατσε "αναγκαστικα" σε επισκεψη που κάναμε στη γιαγια μου και εχει ενα για τα ξαδερφια μου οταν πηγαινουν να κοιμουνται εχει αγορασει και στρωμα μεσα για να κοιμουνται.της κρεμασα τα παιχνιδια της και ολα οκ της αρεσε.βεβαια και το κρεβατακι της ειναι(λικνο )σε στυλ παρκοτης kiddo  οποτε ισως και γ αυτο να εκατσε !το παρκο που εχει η γιαγια μου ειναι τ απλο του τζαμπο.εγω δεν αγορασα ακομα οποτε με ενδιαφερουν οι γνωμες απο τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...