Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Περιμένω το 3μηνο με αγωνία ? άλλο τόσο θέλω χαχα

Τι να πω δεν ξέρω.. σίγουρα θα χουμε σκαμπανεβάσματα, έχουμε κ δόντια, άλματα κλπ, αλλα κ μόνο που κάναμε ένα διαλειμματακι αρκεί! 

Αποψε, με την αλλαγή της ώρας, κοιμήθηκαν 9:30-10 κ ο μπέμπης ξυπνησε στις  3, στις 6, εφαγε κ κοιμήθηκε αμέσως, κ μετά στις 9! Κ η μπεμπα ξυπνησε στις 7, που την πήραμε στο κρεβάτι μας κ κοιμηθήκαμε μέχρι τις 9 που ξυπνησε ο μπέμπης. Εκείνη ξυπνησε κατά τις 11 πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Τι να πω δεν ξέρω.. σίγουρα θα χουμε σκαμπανεβάσματα, έχουμε κ δόντια, άλματα κλπ, αλλα κ μόνο που κάναμε ένα διαλειμματακι αρκεί! 

Αποψε, με την αλλαγή της ώρας, κοιμήθηκαν 9:30-10 κ ο μπέμπης ξυπνησε στις  3, στις 6, εφαγε κ κοιμήθηκε αμέσως, κ μετά στις 9! Κ η μπεμπα ξυπνησε στις 7, που την πήραμε στο κρεβάτι μας κ κοιμηθήκαμε μέχρι τις 9 που ξυπνησε ο μπέμπης. Εκείνη ξυπνησε κατά τις 11 πάλι!

Εμας η αλλαγή της ώρας μας έφερε αϋπνία μέχρι τις 2 παρα χθες ? καμία ελπίδα ?? τουλάχιστον μετά ξύπνησε μια φορά για φαγητό μέχρι τις 9.30 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας. Να μας ζήσουν τα μπουμπουκακια μας.Κοριτσια θηλαζα αλλά έδινα και ξένο διότι η μικρή μου έχανε βάρος και δεν της έφτανε το γάλα μου.Τωρα πλέον έχω καταφέρει να βγάζω το γάλα που θέλει αλλά μετά ακριβώς από 10’ κοπανιεται και μόνο αν της δώσω μπιμπερο ηρεμεί.Το στήθος μου μετά το 10’ ούτε να το φτύσει ακόμα και οτα πάω να την ξεγελασω να της δώσω λίγο μπιμπερο και αμέσως να την βάλω στο στήθος χτυπιέται και κλαίει.Μου μυρίζει σύγχυση θηλων.Εχει τύχει σε καμία;μπορείτε να μου προτείνετε καμία λύση να το ξεπεράσουμε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikgen είπε:

κορίτσια γεια σας. Να μας ζήσουν τα μπουμπουκακια μας.Κοριτσια θηλαζα αλλά έδινα και ξένο διότι η μικρή μου έχανε βάρος και δεν της έφτανε το γάλα μου.Τωρα πλέον έχω καταφέρει να βγάζω το γάλα που θέλει αλλά μετά ακριβώς από 10’ κοπανιεται και μόνο αν της δώσω μπιμπερο ηρεμεί.Το στήθος μου μετά το 10’ ούτε να το φτύσει ακόμα και οτα πάω να την ξεγελασω να της δώσω λίγο μπιμπερο και αμέσως να την βάλω στο στήθος χτυπιέται και κλαίει.Μου μυρίζει σύγχυση θηλων.Εχει τύχει σε καμία;μπορείτε να μου προτείνετε καμία λύση να το ξεπεράσουμε;;;;;

Ίσως σωληνάκια sns; αν τίθεται θέμα σύγχυσης μπορεί να βοηθήσουν. ΚΑΙ παίρνει τη ροή που θέλει το μωρό για να μη τσαντιζεται ΚΑΙ σου αυξάνει την παραγωγή αφού παραμένει στο στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εμας η αλλαγή της ώρας μας έφερε αϋπνία μέχρι τις 2 παρα χθες ? καμία ελπίδα ?? τουλάχιστον μετά ξύπνησε μια φορά για φαγητό μέχρι τις 9.30 ?

Βρε τι έγινε με την αλλαγη ωρας; κι εμένα μέχρι τις 2 ξύπνιος και ενεργητικοτατος, μετά σερί μέχρι τις 7 (πρακτικά τον ξύπνησα εγώ γιατι είχα τουμπανιασει) και δεν έχει ξυπνήσει ακόμα (κοντεύει 2 το μεσημερι). Κοιμαται Τοσο ηρεμος που ανησυχω! Πάω να δω αν είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2019 at 12:54 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Καλέ τι διαβάζουν τα άγρυπνα ματάκια μου;; φτου φτου μπράβο σας! Και στα δικά μας!

Αντε ολες σιγα σιγα να παιρνουμε σειρα στον σερι υπνο!!εμας ηταν ανησυχη δυο μερες η μικρη ...μας ματιαξαν μια κακουργα εδω γειτόνιΣσα που εχουμε θεματα!ελπιζω να μην συνεχιστει και να γυρισει στα ωραρια της η μικρη στεναχωριεμαι που ταλαιπωρειται τ καημενο.αυριο εχουμε φωτογραφίες για τ διαβατήριο εχω μεγαλη περιεργεια αν θα κατσει κ αγχος αν στο ταξιδι θα ειναι ησυχη.ευτυχως θα ειναι κ ο αντρας μου μαζι δεν ταξιδευω μονη...καλο μηνα κιολας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα.τρωει 10’ και κοιμάται και μετά από 20’ τρώει αλλά 10’ και μετά από μισή ώρα αλλά 5’.Σας έχει τύχει;Λέτε να μην χορταίνει και το κάνει αυτό;Θα το κάνει μέχρι να χορτάσει αν την πηγαίνω εναλλάξ στο στήθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε;
εμείς πήγαμε στο γιατρό προχθές για τον έλεγχο των 40 ημερών! μετρηθηκε η μπεμπούλα, ήταν 5,240γρ και 57cm στις 45 ημέρες και σε 2 βδομάδες έχουμε κι εμείς το πρώτο εμβόλιο :D 

Θέλω να ρωτήσω αν κάποια θα πάρει το 6μηνο του ΟΑΕΔ και το έχει ψάξει! Αν το έχει κάνει κάποια και θέλει να μας πει τη διαδικασία εννοείται καλοδεχούμενη ? είδα στο site του ΟΑΕΔ τα χαρτιά που χρειάζονται, αυτό που θέλω ν ρωτήσω είναι αν πρέπει να έχει τελειώσει η άδεια λοχείας για να πάω να φτιάξω τα χαρτιά ή δεν παίζει ρόλο; Μπορώ και τώρα; Επίσης, πρέπει να πάρω πρώτα την ετήσια άδεια που δικαιούμαι και μετά το 6μηνο ή δεν παίζει ρόλο εφόσον θα τελειώσει το 6μηνο που δικαιούμαι μέσα στο '19 και μπορω να την πάρω και μετά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2019 at 11:14 ΜΜ, ο/η nikgen είπε:

επίσης ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα.τρωει 10’ και κοιμάται και μετά από 20’ τρώει αλλά 10’ και μετά από μισή ώρα αλλά 5’.Σας έχει τύχει;Λέτε να μην χορταίνει και το κάνει αυτό;Θα το κάνει μέχρι να χορτάσει αν την πηγαίνω εναλλάξ στο στήθος;

κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι τρώει πιο συχνά, αυτό συμβαίνει κυρίως το απόγευμα όμως που είναι πιο ανήσυχη και έχει υπερένταση. το κάνει πάντα ή έχει συγκεκριμένη ωρα; εχεις παρατηρήσει;

επίσης, εννοείς την παίρνει ο ύπνος στο στήθος και μένει εκεί να κοιμηθεί 20λ και μετά ξυπνάει και τρώει πάλι; η δικιά μου δεν κοιμάται στο στήθος ποτέ, πάντα το βγάζει μόνη της, δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ για τα απογεύματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι τρώει πιο συχνά, αυτό συμβαίνει κυρίως το απόγευμα όμως που είναι πιο ανήσυχη και έχει υπερένταση. το κάνει πάντα ή έχει συγκεκριμένη ωρα; εχεις παρατηρήσει;

επίσης, εννοείς την παίρνει ο ύπνος στο στήθος και μένει εκεί να κοιμηθεί 20λ και μετά ξυπνάει και τρώει πάλι; η δικιά μου δεν κοιμάται στο στήθος ποτέ, πάντα το βγάζει μόνη της, δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ για τα απογεύματα..

γενικά μου το κάνει τρώει 10’ κοιμάται αφήνει το στήθος την βάζω στην κουνια,ξύπνησε.Τα ίδια πάλι.μεχρι που την παίρνω αγκαλιά να την κοιμησω κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καναμε τα πρώτα μας εμβόλια. Παρατηρήσατε εκτός από πυρετό και υπνηλία;;;;Η δικιά μου όλη μέρα σήμερα έχει ανοίξει τα μάτια της μόνο όταν της αλλάζω πάνα.Ουτε τρώει από την νύστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikgen είπε:

γενικά μου το κάνει τρώει 10’ κοιμάται αφήνει το στήθος την βάζω στην κουνια,ξύπνησε.Τα ίδια πάλι.μεχρι που την παίρνω αγκαλιά να την κοιμησω κανονικά 

Α κι εμενα μου το κάνει αυτό, δεν θέλει να κοιμάται στο κρεβάτι της, θέλει μαζί μου.. σκέψου έχω το λίκνο κολλητά στο κρεβάτι μου και αν δεν την ακουμπήσω δίπλα μου, κάτω απ το λικνο ξυπνάει και γκρινιάζει.. Την αφήνω κι εγω κάτω απ το λικνο διπλα μου και τελειώνει η υπόθεση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2019 at 7:12 ΜΜ, ο/η nikgen είπε:

κορίτσια καναμε τα πρώτα μας εμβόλια. Παρατηρήσατε εκτός από πυρετό και υπνηλία;;;;Η δικιά μου όλη μέρα σήμερα έχει ανοίξει τα μάτια της μόνο όταν της αλλάζω πάνα.Ουτε τρώει από την νύστα.

Η υπνηλια ειναι η πιο συνηθισμενη κ ανωδυνη παρενεργεια! Μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σε ολες τα μωράκια σας... Εγώ είμαι από την ομάδα άνοιξης..  εχω ενα μπέμπη ενός μήνα πλέον..  Κ θέλω να μου πείτε από ποτέ μπορώ να τον βάλω στοrelaxΓιατί βλέπω ότι πλέον δεν κοιμάται τη μέρα όπως στην αρχή του αρέσει να είναι ξύπνιος τη μέρα..  μάρσιπο χρησιμοποιείτε? Θέλω να πάρω ένα..  Αλλά δεν ξέρω πιο να πάρω.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σε ολες τα μωράκια σας... Εγώ είμαι από την ομάδα άνοιξης..  εχω ενα μπέμπη ενός μήνα πλέον..  Κ θέλω να μου πείτε από ποτέ μπορώ να τον βάλω στοrelaxΓιατί βλέπω ότι πλέον δεν κοιμάται τη μέρα όπως στην αρχή του αρέσει να είναι ξύπνιος τη μέρα..  μάρσιπο χρησιμοποιείτε? Θέλω να πάρω ένα..  Αλλά δεν ξέρω πιο να πάρω.. ?

Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Εμένα η μικρή μου είναι δύο μηνών! Την έβαλα στο relax από την αρχή (ήταν από 0 μηνών) τώρα της αρέσει περισσότερο γιατί βλέπει τα παιχνίδια. Μαρσιπο έχω mei tai αλλά με δυσκολευει όσο δεν στηρίζει το κεφάλι... Ίσως δεν την βάζω εγώ σωστά αλλά γενικά βολεύει! Νομίζω όσο μεγαλώνει θα βολεψει καλύτερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σε ολες τα μωράκια σας... Εγώ είμαι από την ομάδα άνοιξης..  εχω ενα μπέμπη ενός μήνα πλέον..  Κ θέλω να μου πείτε από ποτέ μπορώ να τον βάλω στοrelaxΓιατί βλέπω ότι πλέον δεν κοιμάται τη μέρα όπως στην αρχή του αρέσει να είναι ξύπνιος τη μέρα..  μάρσιπο χρησιμοποιείτε? Θέλω να πάρω ένα..  Αλλά δεν ξέρω πιο να πάρω.. ?

Εγω απ την αρχή την έβαλα στο relax αλλά δεν τρελαίνεται κιόλας.. προτιμάει αγκαλιά.. γι αυτό κι εγω όταν δω τα πολύ σκούρα τη βάζω στο μαρσιππο και κάνω τις δουλειες μου μαζί της ? Τύπου sling δεν με βόλεψε καθόλου, καλό είναι να πας να δοκιμάσεις μαζί με το μωρό να δεις τι θα σας κάνει καλύτερα.. εγώ έχω έναν που δένει πίσω στην πλάτη χιαστι με 2 λουριά και δεν με κουράζει, μοιράζεται το βάρος και μπορώ να την έχω πολλή ώρα πάνω μου ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σε ολες τα μωράκια σας... Εγώ είμαι από την ομάδα άνοιξης..  εχω ενα μπέμπη ενός μήνα πλέον..  Κ θέλω να μου πείτε από ποτέ μπορώ να τον βάλω στοrelaxΓιατί βλέπω ότι πλέον δεν κοιμάται τη μέρα όπως στην αρχή του αρέσει να είναι ξύπνιος τη μέρα..  μάρσιπο χρησιμοποιείτε? Θέλω να πάρω ένα..  Αλλά δεν ξέρω πιο να πάρω.. ?

Να σου ζησει το μωρακι σου!!!και εγω την μπεμπα μου που γινεται 3 μηνων σε 2 μερες,την εβαλα στο ριλαξ απο τις πρωτες μερες,αλλα μου ειχε πει ο παιδιατρος να βαζω κουβερτουλα διπλωμενη για να μην βουλιαζει εντελως.Μαρσιπο δεν χρησιμοποιησα ουτε στο γιο μου ουτε τωρα στην μπεμπα,με βολευει περισσοτερο το καροτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σε ολες τα μωράκια σας... Εγώ είμαι από την ομάδα άνοιξης..  εχω ενα μπέμπη ενός μήνα πλέον..  Κ θέλω να μου πείτε από ποτέ μπορώ να τον βάλω στοrelaxΓιατί βλέπω ότι πλέον δεν κοιμάται τη μέρα όπως στην αρχή του αρέσει να είναι ξύπνιος τη μέρα..  μάρσιπο χρησιμοποιείτε? Θέλω να πάρω ένα..  Αλλά δεν ξέρω πιο να πάρω.. ?

Κ σενα να σου ζήσει ο μικρούλης σου!!

εγω τα έβαζα από ημερών στο ριλαξ κ καθόντουσαν, αλλα όχι για πολύ! Τώρα που παρατηρούν πιο καλά, κάθονται αρκετη ώρα κ τα δυο. 

Μαρσιπο δεν έχω αγορασει για να σε βοηθήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Κ σενα να σου ζήσει ο μικρούλης σου!!

εγω τα έβαζα από ημερών στο ριλαξ κ καθόντουσαν, αλλα όχι για πολύ! Τώρα που παρατηρούν πιο καλά, κάθονται αρκετη ώρα κ τα δυο. 

Μαρσιπο δεν έχω αγορασει για να σε βοηθήσω!

Ρε παιδιά μονο εμένα θέλει αγκαλιά συνέχεια; και όχι μόνο αγκαλιά, θελει να είμαι και όρθια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά μονο εμένα θέλει αγκαλιά συνέχεια; και όχι μόνο αγκαλιά, θελει να είμαι και όρθια ?

Ποιο μωρό δεν προτιμά την αγκαλιά, αλλα σ εμένα δεν υπάρχει κ αυτή η πολυτέλεια πάντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου.. νομίζω πρέπει να ξεκινήσω να τον βάζω relax...γιατιβο φοβόμουν λόγω στάσης... μάρσιπο νομίζω θα με βολέψει Γιάννα κάνω τις δουλειές Γιατί όταν τον βάζω στο κρεβατάκι του κ δεν νυστάζεις γκρινιάζει..  Κ εγώ δεν μπορώ να κάνω καμμία δουλειά μέσα στη μέρα.. @PanB το κοριτσάκι σου λατρεύει την αγκαλιά σου... Αλλά πρέπει να σου έχει κοπεί ή μέση..  φαντάζομαι έχει περάσει τα 5 κιλά .. σκέψου ο δικός μου έφτασε 4 κιλά κ καταλαβαίνω τα χέρια μου να πονανε.. εχω ακούσει καλά λόγια για το kidi μάρσιπο ελπίζω να είναι καλό..  μένω επαρχία κ δεν μπορώ να το δοκιμάσω..  Δεν έχει πολλά μαγαζιά με μαρσιποβεδω στην επαρχία Δυστυχώς..  Αλλά σίγουρα θα βολέψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου.. νομίζω πρέπει να ξεκινήσω να τον βάζω relax...γιατιβο φοβόμουν λόγω στάσης... μάρσιπο νομίζω θα με βολέψει Γιάννα κάνω τις δουλειές Γιατί όταν τον βάζω στο κρεβατάκι του κ δεν νυστάζεις γκρινιάζει..  Κ εγώ δεν μπορώ να κάνω καμμία δουλειά μέσα στη μέρα.. @PanB το κοριτσάκι σου λατρεύει την αγκαλιά σου... Αλλά πρέπει να σου έχει κοπεί ή μέση..  φαντάζομαι έχει περάσει τα 5 κιλά .. σκέψου ο δικός μου έφτασε 4 κιλά κ καταλαβαίνω τα χέρια μου να πονανε.. εχω ακούσει καλά λόγια για το kidi μάρσιπο ελπίζω να είναι καλό..  μένω επαρχία κ δεν μπορώ να το δοκιμάσω..  Δεν έχει πολλά μαγαζιά με μαρσιποβεδω στην επαρχία Δυστυχώς..  Αλλά σίγουρα θα βολέψει...

5390 την Παρασκευή ήταν ? γι αυτο σου λέω θα σε σωσει ο μαρσιππος! Απλά δες αυτό να πιάνει στην πλάτη σου σαν σχολική τσάντα, η χιαστι για να μοιράζεται το βάρος και στους 2 ώμους! Γτ είχα και sling αλλά μου έφευγε η πλάτη ? 2 φορές τον χρησιμοποίησα μέχρι να γίνει 20 ημερών μετα δεν μπορούσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

5390 την Παρασκευή ήταν ? γι αυτο σου λέω θα σε σωσει ο μαρσιππος! Απλά δες αυτό να πιάνει στην πλάτη σου σαν σχολική τσάντα, η χιαστι για να μοιράζεται το βάρος και στους 2 ώμους! Γτ είχα και sling αλλά μου έφευγε η πλάτη ? 2 φορές τον χρησιμοποίησα μέχρι να γίνει 20 ημερών μετα δεν μπορούσα 

Ναι σίγουρα.... το έχω το όψιν μου θέλω να κλείνει με κλίπς σίγουρα κ μα έχει 2 κουτάκια στην πλάτη σίγουρα..  εσένα αυτό που πήρες τώρα τιβτυπος είναι? Mai  tai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Ναι σίγουρα.... το έχω το όψιν μου θέλω να κλείνει με κλίπς σίγουρα κ μα έχει 2 κουτάκια στην πλάτη σίγουρα..  εσένα αυτό που πήρες τώρα τιβτυπος είναι? Mai  tai?

Τώρα θα σε γελάσω ? η αλήθεια είναι ότι δεν αγόρασα..  μου έδωσαν 3, αυτόν, ένα sling μαλακο και άλλον ένα που μοιάζει με αυτόν που χρησιμοποιώ αλλά είναι για τον έναν ωμό οπότε δεν με βόλεψε ούτε εκεινος..

σου βαζω φωτο! Οι mai tai ειναι ύφασμα ολο; πιο κοντά στο kibi είναι.. δένει γύρω από τη μέση και πίσω χιαστι (3 κλιπς).

20190409_135448.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Τώρα θα σε γελάσω ? η αλήθεια είναι ότι δεν αγόρασα..  μου έδωσαν 3, αυτόν, ένα sling μαλακο και άλλον ένα που μοιάζει με αυτόν που χρησιμοποιώ αλλά είναι για τον έναν ωμό οπότε δεν με βόλεψε ούτε εκεινος..

σου βαζω φωτο! Οι mai tai ειναι ύφασμα ολο; πιο κοντά στο kibi είναι.. δένει γύρω από τη μέση και πίσω χιαστι (3 κλιπς).

20190409_135448.jpg

Αααα είναι πολύ ωραίο..  όντως kidiτύπου φαίνεται σας. Αυτό που θέλω..  Πολύ βολικό φαίνεται... Κάτι τέτοιο θα ψάξω από skroutz να βρω.. λένε ότι από τον 3 μηνα... Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα πιο νωρίς..  Είναι τόσο βολικό για βόλτα..  περιμένω πως κ πως να βγούμε βόλτα με τον μπέμπη γιατί εμείς δεν έχουμε βγει καθολου.. Είμαι έτοιμη να τρελαθώ... ευτυχώς οι μέρες πέρασαν κ σε μια βδομάδα έξω για βόλτα τρέχοντας.. είστε πολύ σουπερ κ οι δύο σας..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...