Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 6/2/2019 at 9:30 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Αχ @Hope25 μου κάπως έτσι την πάτησα. Επειδή βγάζω με θήλαστρο κι εγώ κι εχω παντα στο ψυγείο, του δώσανε ένα γεύμα μπιμπερό και παρακοιμηθηκα κι εγώ κι ο μικρός με αποτέλεσμα όταν ξύπνησα να έχει γίνει τούμπανο και να πονάω και να μην αποφορτιζεται. 

Πέρασε τώρα αλλά θέλει προσοχή. Εσύ μηπως να βγάζεις πρώτα λιγο με το θήλαστρο 50-60ml και να βάζεις μετά το μωρό στο στήθος για να μην πνιγεται; Και το βράδυ να του δίνεις το δικό σου αντί για σκόνη. Γιατί μου φαινεται κουλό ενώ έχεις υπερπαραγωγή να δίνεις και ξένο.

Δεν ξέρω κι όλας, υποθέσεις κανω. Μπορεί να σου πουν γνώμη πιο έμπειρα κορίτσια από εδώ

Το κάνω για να κοιμάται κ αυτός λίγο περισσότερο και εγώ γιατί δεν παλεύεται κάθε μια με 2 ώρες ξυπνάει ενώ με το ξεχνώ επειδή δεν είναι τόσο εύπεπτο κοιμάται 3-4 ώρες..Και ξεκουράζομαι κ εγώ λίγο..Αλλά όταν ξυπνάω το στήθος είναι πολύ πρησμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες ?? θέλω να ρωτήσω αν γέννησε κάποια με καισαρική και της έδωσαν το μωράκι στην ανάνηψη να το θηλάσει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα σε όλες ?? θέλω να ρωτήσω αν γέννησε κάποια με καισαρική και της έδωσαν το μωράκι στην ανάνηψη να το θηλάσει ?

Σ εμένα! Μου έφεραν τη μπεμπα. Ο μπέμπης ήταν στη θερμοκοιτιδα. 

 

Να ζήσουν τα μωράκια σ όλες τις κοπελες που γέννησαν!! Να ναι γερά κ τυχερά! Κ με το καλό στις υπόλοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η rosemaryf είπε:

Σ εμένα! Μου έφεραν τη μπεμπα. Ο μπέμπης ήταν στη θερμοκοιτιδα. 

 

Να ζήσουν τα μωράκια σ όλες τις κοπελες που γέννησαν!! Να ναι γερά κ τυχερά! Κ με το καλό στις υπόλοιπες!!

? είχες δική σου μαία; επειδή δεν θα έχω σκέφτομαι μήπως δεν μου δώσουν σημασία αν ζητήσω να μου τη φέρουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα σε όλες ?? θέλω να ρωτήσω αν γέννησε κάποια με καισαρική και της έδωσαν το μωράκι στην ανάνηψη να το θηλάσει ?

καλησπεραα και με το καλοο...ναι με καισαρικη με επισκληρειδιο και τον εφεραν και με το που βγηκε και στην ανανηψη 2 ωρες που με ειχαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.. Γέννησα και εγώ στις 6 Φλεβάρη τελικά με. Καισαρική.. γιατι είχα αίμα χωρίς διαστολή.. χωρίς συσπασεις και ήμουν και 40 εβδομαδων Και φοβήθηκε ο γιατρος μήπως είχε γίνει αποκόλληση.. Τελικά δεν είχε γίνει.. Αλλά είχε περιτύλιξη και είχε κάνει και κακάκια το μωρό.. 3600 γεννήθηκε ο μπέμπης μου...και μου τον φέρανε κατευθείαν για θηλασμό στην ανάνηψη.. Όπως τον είχα. Και όλη μέρα στο δωμάτιο μαζί μ.. Εμείς τον αλλαζαμε εμείς όλα.. Έτσι γίνεται στα δημόσια.. Δεν ξέρω στα ιδιωτικά νοσοκομεία ακριβώς τι γίνεται.. Εύχομαι με το καλό σε όσες δεν έχουν γεννήσει και να μας. Ζήσουν γερά και τυχερά σε. Όσες γεννήσαμε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Γέννησα και εγώ στις 6 Φλεβάρη τελικά με. Καισαρική.. γιατι είχα αίμα χωρίς διαστολή.. χωρίς συσπασεις και ήμουν και 40 εβδομαδων Και φοβήθηκε ο γιατρος μήπως είχε γίνει αποκόλληση.. Τελικά δεν είχε γίνει.. Αλλά είχε περιτύλιξη και είχε κάνει και κακάκια το μωρό.. 3600 γεννήθηκε ο μπέμπης μου...και μου τον φέρανε κατευθείαν για θηλασμό στην ανάνηψη.. Όπως τον είχα. Και όλη μέρα στο δωμάτιο μαζί μ.. Εμείς τον αλλαζαμε εμείς όλα.. Έτσι γίνεται στα δημόσια.. Δεν ξέρω στα ιδιωτικά νοσοκομεία ακριβώς τι γίνεται.. Εύχομαι με το καλό σε όσες δεν έχουν γεννήσει και να μας. Ζήσουν γερά και τυχερά σε. Όσες γεννήσαμε❤️

Να σου ζήσει ο μπεμπουλης ❤❤ πως τα πάτε; 

Νομίζω είμαι επίσημα η τελευταία πια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

? είχες δική σου μαία; επειδή δεν θα έχω σκέφτομαι μήπως δεν μου δώσουν σημασία αν ζητήσω να μου τη φέρουν ?

Η μαία του γυναικολόγου μου μου την έφερε κ με βοήθησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Γέννησα και εγώ στις 6 Φλεβάρη τελικά με. Καισαρική.. γιατι είχα αίμα χωρίς διαστολή.. χωρίς συσπασεις και ήμουν και 40 εβδομαδων Και φοβήθηκε ο γιατρος μήπως είχε γίνει αποκόλληση.. Τελικά δεν είχε γίνει.. Αλλά είχε περιτύλιξη και είχε κάνει και κακάκια το μωρό.. 3600 γεννήθηκε ο μπέμπης μου...και μου τον φέρανε κατευθείαν για θηλασμό στην ανάνηψη.. Όπως τον είχα. Και όλη μέρα στο δωμάτιο μαζί μ.. Εμείς τον αλλαζαμε εμείς όλα.. Έτσι γίνεται στα δημόσια.. Δεν ξέρω στα ιδιωτικά νοσοκομεία ακριβώς τι γίνεται.. Εύχομαι με το καλό σε όσες δεν έχουν γεννήσει και να μας. Ζήσουν γερά και τυχερά σε. Όσες γεννήσαμε❤️

Να σου ζήσει ο μπέμπης, να τον χαίρεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2019 at 4:04 ΜΜ, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Γέννησα και εγώ στις 6 Φλεβάρη τελικά με. Καισαρική.. γιατι είχα αίμα χωρίς διαστολή.. χωρίς συσπασεις και ήμουν και 40 εβδομαδων Και φοβήθηκε ο γιατρος μήπως είχε γίνει αποκόλληση.. Τελικά δεν είχε γίνει.. Αλλά είχε περιτύλιξη και είχε κάνει και κακάκια το μωρό.. 3600 γεννήθηκε ο μπέμπης μου...και μου τον φέρανε κατευθείαν για θηλασμό στην ανάνηψη.. Όπως τον είχα. Και όλη μέρα στο δωμάτιο μαζί μ.. Εμείς τον αλλαζαμε εμείς όλα.. Έτσι γίνεται στα δημόσια.. Δεν ξέρω στα ιδιωτικά νοσοκομεία ακριβώς τι γίνεται.. Εύχομαι με το καλό σε όσες δεν έχουν γεννήσει και να μας. Ζήσουν γερά και τυχερά σε. Όσες γεννήσαμε❤️

 Να σου ζησει!!να ειναι γερος και δυνατος!!!Παντως ο καιρος περναει πολυ γρηγορα.Σαν χθες μου φαινεται οτι γεννησα και την Τριτη,σαραντιζουμε!υπομονη σε οσες εχουν ζορια με τα μωρα,μεγαλωνουν γρηγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pilates Iwanna να σου ζήσει το μωράκι σου! Υγεία, ευτυχία κι όλου του κόσμου τα καλά! Καλη ανάρρωση και σε εσένα. 

Είναι πολύ ιδιαίτερη περίοδος για τη γυναίκα η λοχεία. Όπως τα λες @gwgaki μεγαλώνουν πολύ γρήγορα. Του δικού μου ήδη του είναι πολύ μικρα τα πρώτα ρουχαλάκια που στην αρχή του έπλεαν. Τα έπλυνα, τα σιδέρωμα και τα αποθηκευσα και ήταν σαν να έκλεισε για παντα μια περίοδος. Αν σας πω ότι μου λείπει ήδη να το έχω μικρουλάκι εύθραυστο πλασματάκι; Τώρα έχει γίνει μπέμπαρος και μας κοιτάει στα μάτια και χαμογελάει και μεις λιώνουμε!!! Μα πώς είναι δυνατόν να είναι τόσο τέλειος!

@PanB λογικά θα γεννησες τώρα! Με προγραμματισμενη καισαρικη η μπεμπουλα θα βγει κουκλίτσα χαλαρουίτα, σαν κι εσένα! Περιμένουμε να μας πεις πώς πήγε ....και φυσικά το μαγικό νούμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η gwgaki είπε:

@Antelope ποσο ημερων ειστε τωρα και τι βαρος εχει ο μπεμπακος σου?

50 ημερών και 4300γρ! Εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

50 ημερών και 4300γρ! Εσεις;

Εμεις σαραντιζουμε την τριτη και ημασταν 4,500 την προηγουμενη εβδομαδα??Μας αρεσει το φαγητο!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2019 at 4:04 ΜΜ, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Γέννησα και εγώ στις 6 Φλεβάρη τελικά με. Καισαρική.. γιατι είχα αίμα χωρίς διαστολή.. χωρίς συσπασεις και ήμουν και 40 εβδομαδων Και φοβήθηκε ο γιατρος μήπως είχε γίνει αποκόλληση.. Τελικά δεν είχε γίνει.. Αλλά είχε περιτύλιξη και είχε κάνει και κακάκια το μωρό.. 3600 γεννήθηκε ο μπέμπης μου...και μου τον φέρανε κατευθείαν για θηλασμό στην ανάνηψη.. Όπως τον είχα. Και όλη μέρα στο δωμάτιο μαζί μ.. Εμείς τον αλλαζαμε εμείς όλα.. Έτσι γίνεται στα δημόσια.. Δεν ξέρω στα ιδιωτικά νοσοκομεία ακριβώς τι γίνεται.. Εύχομαι με το καλό σε όσες δεν έχουν γεννήσει και να μας. Ζήσουν γερά και τυχερά σε. Όσες γεννήσαμε❤️

Κοριτσι μου να σου ζησει ο αγοραρος παντα γερος και ευτυχισμενος να ειναι και εσυ γερη και ευτυχισμένη να τον χαιρεσαι??? ειχα μερες να μπω μιας και μας τρεχει η μπεμπα χαχαχαχα με μια μερα διαφορα βγηκανε τα μικρα μας!!

@PanB τι εγινε αγαπη μου γεννησες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 11:20 ΠΜ, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Κοριτσι μου να σου ζησει ο αγοραρος παντα γερος και ευτυχισμενος να ειναι και εσυ γερη και ευτυχισμένη να τον χαιρεσαι??? ειχα μερες να μπω μιας και μας τρεχει η μπεμπα χαχαχαχα με μια μερα διαφορα βγηκανε τα μικρα μας!!

@PanB τι εγινε αγαπη μου γεννησες????

Γεννησαμεεεεεε! Άργησα λίγο αλλά να 'μαι! Δεν ήταν τόσο χοντρή η μπεμπούλα μου, τζάμπα την κακολογουσαν ? πήγαμε με προγραμματισμένη καισαρική την προηγούμενη Παρασκευή και στις 8.15 το πρωί κράτησα το λουλουδάκι μου αγκαλίτσα, χαλαρή και λαιτ, χωρίς να το καταλάβω! Κάναμε επισκληρηδιο, από πόνους είχα μόνο όταν σηκώθηκα (6 ώρες μετα το χειρουργείο, και την επόμενη μέρα το πρωί) και όταν έβηχα.. απ την μέρα που βγήκα αποφάσισα να μη συνεχίσω τα παυσίπονα και είμαι μια χαρά, 8 μέρες μετά.. το ξεχνάω ότι εκανα εγχείριση.. ? η μικρή γεννήθηκε λοιπόν 3650 αλλά δεν κατέβαινε γτ είχε κοντό λώρο, οποτε δεν τη γλίτωνα την καισαρική όπως και να είχε.. πάντως δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου! Θηλάζουμε αποκλειστικά και προσπαθούμε να πιάσουμε το βάρος της γέννησης μας ? θέλουμε 200γρ ακόμα! Το μωρό είναι ήσυχο μέχρι στιγμής, ελπίζω να συνεχίσει έτσι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσει.. Και να είναι τυχερή στη ζωή της..Εγώ χθες σαραντησα τον μπεμπακο μου και είναι ήδη  5 κιλακια το θηρίο..περάσαμε και μια ιωσουλα και με πολύ βήχα και μπούκωμα αλλά ευτυχώς όχι πυρετό..Τώρα έχει βήχα ο καημένος..του είχε κοπεί και η όρεξη έτρωγε πολύ λίγο και κοιμόταν πιο πολύ..μάλλον το έκανε ο οργανισμός του σαν άμυνα για να κρατάει δυνάμεις..ευτυχώς το ξεπεράσαμε γρήγορα..❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope25 είπε:

@PanB Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσει.. Και να είναι τυχερή στη ζωή της..Εγώ χθες σαραντησα τον μπεμπακο μου και είναι ήδη  5 κιλακια το θηρίο..περάσαμε και μια ιωσουλα και με πολύ βήχα και μπούκωμα αλλά ευτυχώς όχι πυρετό..Τώρα έχει βήχα ο καημένος..του είχε κοπεί και η όρεξη έτρωγε πολύ λίγο και κοιμόταν πιο πολύ..μάλλον το έκανε ο οργανισμός του σαν άμυνα για να κρατάει δυνάμεις..ευτυχώς το ξεπεράσαμε γρήγορα..❤??

Ωχ περαστικά σας ? Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. κι εγώ φοβάμαι πολύ με τη γρίπη που κυκλοφορεί.. Δεν μας έχουν αφήσει και καθόλου στην ησυχία μας. ? και στο νοσοκομείο και σπίτι μας βομβαρδιζουν  ? ήθελα να ήξερα δεν σκέφτονται ότι είναι ευαίσθητα τα μικρούλια και εμείς κουρασμένες; ?? αλλά και τι να πεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει @PanB τέλεια γέννα, σαν χαλαρή εκδρομή! Καλέ αδυνατουλα βγήκε η μπουμπού, μας την έσκασε! Τι εννοεις μας βομβαρδίζουν σε νοσοκομείο και σπιτι; Δεν το πιάνω 

@Hope25 περαστικά στον μικρούλη. Αχου μωρέ βηχαλάκι η ψυχούλα.. ελπιζω να μην ταλαιπωρηθηκε πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Να σου ζήσει @PanB τέλεια γέννα, σαν χαλαρή εκδρομή! Καλέ αδυνατουλα βγήκε η μπουμπού, μας την έσκασε! Τι εννοεις μας βομβαρδίζουν σε νοσοκομείο και σπιτι; Δεν το πιάνω 

@Hope25 περαστικά στον μικρούλη. Αχου μωρέ βηχαλάκι η ψυχούλα.. ελπιζω να μην ταλαιπωρηθηκε πολύ. 

Πολλές επισκέψεις ?? Ευχαριστώ πολύ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ωχ περαστικά σας ? Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. κι εγώ φοβάμαι πολύ με τη γρίπη που κυκλοφορεί.. Δεν μας έχουν αφήσει και καθόλου στην ησυχία μας. ? και στο νοσοκομείο και σπίτι μας βομβαρδιζουν  ? ήθελα να ήξερα δεν σκέφτονται ότι είναι ευαίσθητα τα μικρούλια και εμείς κουρασμένες; ?? αλλά και τι να πεις..

να σας ζησει το μωρακι σας και να το δείτε οπως επιθυμειτε παντα ευτυχισμένο και καλότυχο!! αυτο με τις επισκέψεις πρεπει να το περιορισεις και οποιος παρεξηγηθει παρεξηγηθηκε. εμεις κλεινουμε την παρασκευη 2 μήνες και δεν έχουμε δεχτεί καμια επισκεψη λογω γριπης... ο παιδιατρος μας ειναι καθετος και μας ειπε στο σπιτι και το μωρο θα το πλησιαζουν μονο εμβολιασμενοι. οι αλλοι θα περιμενουν λιγο ακομη μεχρι μεσα με τελος Μάρτη... να περασει η εξαρση... κι εγω σκέφτηκα οτι θα με λενε περιεργη κλπ... αλλα απο το να μου παθει κατι το μικρο μου δε με νοιαζει τιποτα... κι ας παρεξηγηθουν οσο θελουν... αν γινει κατι εμεις θα τρέχουμε και θα στεναχωριομαστε και οχι οι γυρω μας. το μωρο δε χανεται θα το δουν! υπομονη! ωστοσο βολτουλες εξω με ηλιο και καλο καιρο μας ειπε ν βγαινουμε φουλ γτ κανει καλο στο μωρακι. σε ανοιχτούς χωρους δεν έχει φοβο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

να σας ζησει το μωρακι σας και να το δείτε οπως επιθυμειτε παντα ευτυχισμένο και καλότυχο!! αυτο με τις επισκέψεις πρεπει να το περιορισεις και οποιος παρεξηγηθει παρεξηγηθηκε. εμεις κλεινουμε την παρασκευη 2 μήνες και δεν έχουμε δεχτεί καμια επισκεψη λογω γριπης... ο παιδιατρος μας ειναι καθετος και μας ειπε στο σπιτι και το μωρο θα το πλησιαζουν μονο εμβολιασμενοι. οι αλλοι θα περιμενουν λιγο ακομη μεχρι μεσα με τελος Μάρτη... να περασει η εξαρση... κι εγω σκέφτηκα οτι θα με λενε περιεργη κλπ... αλλα απο το να μου παθει κατι το μικρο μου δε με νοιαζει τιποτα... κι ας παρεξηγηθουν οσο θελουν... αν γινει κατι εμεις θα τρέχουμε και θα στεναχωριομαστε και οχι οι γυρω μας. το μωρο δε χανεται θα το δουν! υπομονη! ωστοσο βολτουλες εξω με ηλιο και καλο καιρο μας ειπε ν βγαινουμε φουλ γτ κανει καλο στο μωρακι. σε ανοιχτούς χωρους δεν έχει φοβο. :)

Κι εμας το ίδιο μας είπε, μόλις φτιάξει λιγο ο καιρός, προς το τέλος της εβδομάδας θα πάμε την πρώτη βόλτα μας ? αυτό θα κανω, θα τα ρίξω στον παιδίατρο ? Ευχαριστώ για τις ευχές ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2019 at 2:05 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Να σου ζήσει @PanB τέλεια γέννα, σαν χαλαρή εκδρομή! Καλέ αδυνατουλα βγήκε η μπουμπού, μας την έσκασε! Τι εννοεις μας βομβαρδίζουν σε νοσοκομείο και σπιτι; Δεν το πιάνω 

@Hope25 περαστικά στον μικρούλη. Αχου μωρέ βηχαλάκι η ψυχούλα.. ελπιζω να μην ταλαιπωρηθηκε πολύ. 

Η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρήθηκε αρκετά..τον κοιμιζαμε 3 μέρες μόνο στην αγκαλιά..κατ' εντολή παιδιάτρου γιατί είχε πολύ βήχα και μπούκωμα..Δεν μπορούμε να αναπνεύσει καλά και του κάναμε συνεχώς πλύσεις με ορό..έκλαιγα από την στεναχώρια μου που τον άκουγα έτσι..Και είχε μειώσει και το φαγητό πολύ.. έτρωγε ελάχιστα και κοιμόταν πολλές ώρες..σαν να ήταν σε λήθαργο..ευτυχώς τώρα είναι όπως πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope25 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εμείς τώρα που έχουμε το πρωτο εμβόλιο πιάνεται η ψυχή μου όσο σκέφτομαι ότι θα το βλέπω να σπαράζει

@PanB εμένα στις 7 μέρες το ανέκτησε αλλά δεν είχε χάσει και πολύ. Ή παιδίατρος μου είχε πει θυμάμαι ότι θέλουμε να το έχει ανακτήσει στις 14 μερες max. Ενα άλλο μωράκι όμως που γεννησαμε μαζί αντί να παίρνει έχανε συνέχεια βάρος με αποκλειστικό. Του πρόσθεσαν για μια βδομάδα 1 γευμα σκόνη και το πήρε στις 21 ημέρες οπότε και ξανασυνεχισε αποκλειστικό. Όσο για τον κόσμο στο σπίτι, εννοείται θα το ρίξεις στον παιδίατρο!! Γι αυτό τους έχουμε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...