Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 5/2/2019 at 3:51 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

@gwgaki εσύ τι κανεις; Πώς είναι η κατάσταση στο σπίτι με ένα λεχουδι και ένα νηπιο; 

Εγώ κορίτσια ανέβασα πυρετό 39,5 από μαστιτιδα. Πονούσε όλο μου το κορμί. ευτυχώς κράτησε μόνο μια μέρα με κομπρεσες και μασαζ και δεν διέκοψα καθόλου το θηλασμό.

Και νόμιζα ότι είχε εδραιωθεί ρε γμτ τι να πω, δύσκολο πράγμα αλλά και τόσο όμορφο ταυτόχρονα..  ??

Οι υπόλοιπες που θηλαζετε πως τα πάτε σε αυτό το θεμα;

Εσενα 40ησε το μωρακι;Πώς έπαθες μαστιτιδα; Άφησες το στήθος πρησμένο πολλές ώρες; Εγώ το παλεύω πάντως οσο μπορω με το θηλασμο..υπαρχουν στιγμες που με πιανουν τα κλάματα και νιωθω απελπισμένη οταν τον βλεπω να δυσανασχετεί επειδη τρεχει πολυ γαλα κ πνίγεται και γκρινιάζει..θέλει πολύ υπομονή και επιμονή..Εγώ το βράδυ να σου πω την αλήθεια στα δύο γεύματα του δίνω σκόνη και το δικό μου το βγάζω και του το δίνω άλλες ώρες μέσα στη μέρα..σου εύχομαι να μην το παθεις ξανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Hope25 μου κάπως έτσι την πάτησα. Επειδή βγάζω με θήλαστρο κι εγώ κι εχω παντα στο ψυγείο, του δώσανε ένα γεύμα μπιμπερό και παρακοιμηθηκα κι εγώ κι ο μικρός με αποτέλεσμα όταν ξύπνησα να έχει γίνει τούμπανο και να πονάω και να μην αποφορτιζεται. 

Πέρασε τώρα αλλά θέλει προσοχή. Εσύ μηπως να βγάζεις πρώτα λιγο με το θήλαστρο 50-60ml και να βάζεις μετά το μωρό στο στήθος για να μην πνιγεται; Και το βράδυ να του δίνεις το δικό σου αντί για σκόνη. Γιατί μου φαινεται κουλό ενώ έχεις υπερπαραγωγή να δίνεις και ξένο.

Δεν ξέρω κι όλας, υποθέσεις κανω. Μπορεί να σου πουν γνώμη πιο έμπειρα κορίτσια από εδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Εγώ κορίτσια από χθες βλέπω και έγινε και πιο έντονο σήμερα.. Πιο έντονο κόκκινο.. Όχι δεν με έχει εξετάσει κολπικά.. Τώρα πάμε γιατρό Για να δούμε 

Γεννααααααααάςςςςςς!!!!! Άντε με έναν πόνο κορίτσι μου! Μπορει να εχεις γεννησει ήδη. Περιμένουμε λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησαμεεεεεεε!!!μια μπουμπου 2950..13 ωρες τοκετος με προκληση αλλα χαλαλι.τωρα ειμαστε στο νοσοκομειο και βγαινουμε κυριακη!!7.2.19 η μανα μ εχει τρελαθει γιατι θα εχουν την ιδια μερα γενεθλια.χαμος!!? εσεις τι κανετε?κανενα νεο κοριτσια μ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Γεννησαμεεεεεεε!!!μια μπουμπου 2950..13 ωρες τοκετος με προκληση αλλα χαλαλι.τωρα ειμαστε στο νοσοκομειο και βγαινουμε κυριακη!!7.2.19 η μανα μ εχει τρελαθει γιατι θα εχουν την ιδια μερα γενεθλια.χαμος!!? εσεις τι κανετε?κανενα νεο κοριτσια μ?

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η κορούλα σου! Γερή και καλοτυχη να ναι

13 ώρες ε; έκανες επισκληριδιο; Πώς ειστε τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2019 at 12:34 ΠΜ, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Γεννησαμεεεεεεε!!!μια μπουμπου 2950..13 ωρες τοκετος με προκληση αλλα χαλαλι.τωρα ειμαστε στο νοσοκομειο και βγαινουμε κυριακη!!7.2.19 η μανα μ εχει τρελαθει γιατι θα εχουν την ιδια μερα γενεθλια.χαμος!!? εσεις τι κανετε?κανενα νεο κοριτσια μ?

Να σου ζήσει η μπουμπού σου!! ?? την έχεις εκεί μαζί σου; ? πες μας για την εμπειρία σου αν θες πως ήταν  ?? 

Εμείς τα ίδια, στην αναμονή  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Γεννησαμεεεεεεε!!!μια μπουμπου 2950..13 ωρες τοκετος με προκληση αλλα χαλαλι.τωρα ειμαστε στο νοσοκομειο και βγαινουμε κυριακη!!7.2.19 η μανα μ εχει τρελαθει γιατι θα εχουν την ιδια μερα γενεθλια.χαμος!!? εσεις τι κανετε?κανενα νεο κοριτσια μ?

Να σου ζησει η μπεμπουλα σου!να ειναι γερη και καλοτυχη!

Ποιες εμειναν ρε κοριτσια ακομη,που δεν γεννησαν?οι υπολοιπες πως τα πατε,κοιμαστε καθολου?τα μωρακια σας ειναι ησυχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Να σου ζησει η μπεμπουλα σου!να ειναι γερη και καλοτυχη!

Ποιες εμειναν ρε κοριτσια ακομη,που δεν γεννησαν?οι υπολοιπες πως τα πατε,κοιμαστε καθολου?τα μωρακια σας ειναι ησυχα?

Εγώ και η @Pilates Iwanna μείναμε; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ και η @Pilates Iwanna μείναμε; ?

Ποτε εχετε ΠΗΤ?Τα πρωτοτοκα πολλες φορες παιρνουν και λιγο παραταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Ποτε εχετε ΠΗΤ?Τα πρωτοτοκα πολλες φορες παιρνουν και λιγο παραταση!

28/2 έχω εγώ αλλά μάλλον θα πάμε νωρίτερα γτ είναι μεγάλο το μωρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η gwgaki είπε:

@Antelope πως τα πας?συνηλθες απο την μαστιτιδα?τι βαρος εχει το μωρακι σου?

Ναι ευτυχώς συνήλθα. Μόνο μια μέρα κράτησε αλλά δεν παλεύεται. Δεν ξέρω αν το έχεις πάθει ή έστω πλησιάσει (που δεν στο εύχομαι καθολου!) Απο βαρος παιρνει καλα. 3900 σήμερα, δηλ πήρε 1400γρ σε 40 μερες.

Ο ύπνος είναι μια μεγάλη ιστορία. Νιώθω ότι δεν θα ξανακοιμηθώ ποτέ καλά και χορταστικα στη ζωή μου. Ίσως όταν πάει φαντάρος ?

Και να φανταστείς όταν ήμουν έγκυος έλεγα άντε να γεννήσω να ευχαριστηθώ ύπνο μπρούμυτα. Ούτε κατά διάνοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ναι ευτυχώς συνήλθα. Μόνο μια μέρα κράτησε αλλά δεν παλεύεται. Δεν ξέρω αν το έχεις πάθει ή έστω πλησιάσει (που δεν στο εύχομαι καθολου!) Απο βαρος παιρνει καλα. 3900 σήμερα, δηλ πήρε 1400γρ σε 40 μερες.

Ο ύπνος είναι μια μεγάλη ιστορία. Νιώθω ότι δεν θα ξανακοιμηθώ ποτέ καλά και χορταστικα στη ζωή μου. Ίσως όταν πάει φαντάρος ?

Και να φανταστείς όταν ήμουν έγκυος έλεγα άντε να γεννήσω να ευχαριστηθώ ύπνο μπρούμυτα. Ούτε κατά διάνοια!!!

Και εμεις στο θεμα υπνος μια απο τα ιδια!θα περασει καιρος μεχρι να ξανα απολαυσουμε υπνο!?Πολυ καλο βαρος πηρε και με αποκλειστικο θηλασμο,μπραβο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2019 at 1:50 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η κορούλα σου! Γερή και καλοτυχη να ναι

13 ώρες ε; έκανες επισκληριδιο; Πώς ειστε τώρα;

Καλημεραααα? ναι δεκατρεις αλλα απο αυτες πονουσα πολυ τις μισες μονο γιατι τ πρωτο υποθετο δεν με επιασε τελειως ειχα απλα πιο εντονους πονους περιοδου.οταν εβαλαν ωξυτοκινη πονεσα πολυυυ.επισκληριδιο οχι ηταν να μ κανουν αλλα απο 4 διαστολη σε χρονο μηδεν εφτασα την 7 και μετα την τελεια κ γέννησα χαχαχαχα.ειμαστε καλα δοξα τ θεο η μικρη εχει καποιο ικτερο απλα αυριο βγαινουμε. σ Ευχαριστώ πολυ κοριτσι μ.εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η PanB είπε:

Να σου ζήσει η μπουμπού σου!! ?? την έχεις εκεί μαζί σου; ? πες μας για την εμπειρία σου αν θες πως ήταν  ?? τελικά ήταν το τραχηλικο πωμα αυτό που είδες ε;

Εμείς τα ίδια, στην αναμονή  ?

Κοριτσι μουυυυ❤ σ ευχαριστω πολυυυ!!αντε αντε να παιρνεις σειρα και εσυ κ η Ιωάννα!

Πονος πολυυυυ αλλα οταν βγηκε δν πηρα χαμπαρι ειδα ξαφνικα να μ δίνουν ενα μωρο αγκαλια.θηλασαμε αμεσως με βοηθησαν παρα πολυ οι μαιες να ειναι καλα αν κ δημοσιο τ Παπαγεωργίου δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ιδιωτικο.την εχω ολη μερα εδω μας εχουν δειξει τ παντα ειμαστε ολη μερα μαζι ακομα.κ οταν την κανουν μπανακι.με τ θηλασμο παλευουμε κ εβγαλε κ λιγο ικτερο αλλα θα στρωσει.40 και 2 μου την έβγαζαν εδω στο νοσοκομειο την ημερα που γεννηθηκε.❤❤❤

Εσυ καποια εξελιξη?τι σου ειπε ο γιατρος πως προχωρατε τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η gwgaki είπε:

Να σου ζησει η μπεμπουλα σου!να ειναι γερη και καλοτυχη!

Ποιες εμειναν ρε κοριτσια ακομη,που δεν γεννησαν?οι υπολοιπες πως τα πατε,κοιμαστε καθολου?τα μωρακια σας ειναι ησυχα?

Ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! Εμενα κοιμαται αλλα επειδη δεν θηλαζει ακομα πολυ καλα μ.ειπαν ανα δυο ωρες να την ξυπναω και να τρωει.εχω ακομα κουραγιο χαχαχαχαχαχα κατα τ αλλα ειναι πολυ ησυχη κ εύκολη στον υπνο ευτυχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ 7.2.2019 την μπέμπα μου!! 2850 κιλά !!Με έπιασαν οι πονοι το βράδυ 2η ώρα και στις 8.20 γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο!Ήταν εύκολος τοκετος.  Να ζήσουν σε όλες τα μωράκια τους και όσες περιμένετε τα μπέμπακια σας με το καλο!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Κοριτσι μουυυυ❤ σ ευχαριστω πολυυυ!!αντε αντε να παιρνεις σειρα και εσυ κ η Ιωάννα!

Πονος πολυυυυ αλλα οταν βγηκε δν πηρα χαμπαρι ειδα ξαφνικα να μ δίνουν ενα μωρο αγκαλια.θηλασαμε αμεσως με βοηθησαν παρα πολυ οι μαιες να ειναι καλα αν κ δημοσιο τ Παπαγεωργίου δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ιδιωτικο.την εχω ολη μερα εδω μας εχουν δειξει τ παντα ειμαστε ολη μερα μαζι ακομα.κ οταν την κανουν μπανακι.με τ θηλασμο παλευουμε κ εβγαλε κ λιγο ικτερο αλλα θα στρωσει.40 και 2 μου την έβγαζαν εδω στο νοσοκομειο την ημερα που γεννηθηκε.❤❤❤

Εσυ καποια εξελιξη?τι σου ειπε ο γιατρος πως προχωρατε τελικα?

@Τζενη Αλινα και @Niki co μπράβο ρε κορίτσια, ούτε επισκληρηδιος ούτε τίποτα ? 

Πόσο ήταν τελικά το μωρούλι @Τζενη Αλινα; ?

Εμείς περιμένουμε ακόμα. Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να δούμε τι θα γίνει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ 7.2.2019 την μπέμπα μου!! 2850 κιλά !!Με έπιασαν οι πονοι το βράδυ 2η ώρα και στις 8.20 γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο!Ήταν εύκολος τοκετος.  Να ζήσουν σε όλες τα μωράκια τους και όσες περιμένετε τα μπέμπακια σας με το καλο!!!! :)

Να σου ζησει το μπεμπακι!!μπραβο σου που δεν εκανες επισκληριδιο!!!

Με το καλο οσες εμειναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

@Τζενη Αλινα και @Niki co μπράβο ρε κορίτσια, ούτε επισκληρηδιος ούτε τίποτα ? 

Πόσο ήταν τελικά το μωρούλι @Τζενη Αλινα; ?

Εμείς περιμένουμε ακόμα. Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να δούμε τι θα γίνει ??

2.920 βγηκε η κυρια χαχαχαχα 

Ευτυχως,στο νοσοκομείο κάνουν rooming in κ την εχω συνεχεια,διπλα μου!!αντε αντε περιμένω νεα❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ 7.2.2019 την μπέμπα μου!! 2850 κιλά !!Με έπιασαν οι πονοι το βράδυ 2η ώρα και στις 8.20 γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο!Ήταν εύκολος τοκετος.  Να ζήσουν σε όλες τα μωράκια τους και όσες περιμένετε τα μπέμπακια σας με το καλο!!!! :)

Να σου ζήσει η μπεμπουλα! Τέλειος τοκετος! Καλές αγκαλίτσες τωρα με το αστερακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

μ.ειπαν ανα δυο ωρες να την ξυπναω και να τρωει

Ξύπνα την τώρα εσύ γιατι μετά θα σε ξυπναει αυτή! Χαχα. Αν είναι σαν το δικό μου κάθε 2 ώρες τη νύχτα λες και έχει ενσωματωμένο ρολόι! Ευτυχώς τρώει και κοιμάται απευθείας

@PanB άντε να γεννήσεις να δούμε πόσα κιλά θα είναι η μπεμπάρα σου! Μας εχει φαει η αγωνία ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2019 at 3:53 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Ξύπνα την τώρα εσύ γιατι μετά θα σε ξυπναει αυτή! Χαχα. Αν είναι σαν το δικό μου κάθε 2 ώρες τη νύχτα λες και έχει ενσωματωμένο ρολόι! Ευτυχώς τρώει και κοιμάται απευθείας

@PanB άντε να γεννήσεις να δούμε πόσα κιλά θα είναι η μπεμπάρα σου! Μας εχει φαει η αγωνία ??

Σήμερα ήταν γύρω στα 4.000 ? γεννάμε την Παρασκευή ??? είναι πολύ ψηλά και δεν κατεβαίνει (ίσως δεν χωράει) οποτε θα την βγάλουμε την κυρία Παρασκευή πρωι? θα κάνω 2 ενέσεις κορτιζόνης και μετά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...