Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα κορίτσια ? 

@Τζενη Αλινα @Pilates Iwanna πως είστε; έχουμε κανένα νέο;

Εγώ είχα κάτι πονακια το σκ και σήμερα το πρωί είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα.. ανεπαίσθητο όμως ? λετε να έρχεται η ώρα; 

Έχω γιατρό το μεσημέρι, να δούμε τι θα πει ?

Καλησπερα κοριτσι μου❤ και οτι θα σας εγραφα!!

Πως πηγε στο γιατρό τι σου ειπε?

Εμεις στο περιμενε ως την τεταρτη χαχαχα ακομα.κανενα σημαδι..χαλαρη τ βρισκω τη μικρη μου δεν θελει να βγει !?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Και εγω στα ίδια ακόμα.. Τίποτα.. Τι να πω την έχουνε αράξει και οι δύο.. Χαχαχα

Χαχαχαχα πραγματικά! Τοσο καλα περνανε πια εκει μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου❤ και οτι θα σας εγραφα!!

Πως πηγε στο γιατρό τι σου ειπε?

Εμεις στο περιμενε ως την τεταρτη χαχαχα ακομα.κανενα σημαδι..χαλαρη τ βρισκω τη μικρη μου δεν θελει να βγει !?

Αααα απάντησα και δεν στάλθηκε ποτε ? πάμε πάλι χαχα

Μου είπε ότι μπορεί να το αποφασίσει η μικρή και μέσα στην εβδομάδα! Αν δεν , μέχρι τη Δευτέρα μετά θα πάμε καισαρική μάλλον γτ θα έχει φτάσει πάνω από 4κιλα ? όποτε αναμένουμε! ? Τετάρτη έχεις γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αααα απάντησα και δεν στάλθηκε ποτε ? πάμε πάλι χαχα

Μου είπε ότι μπορεί να το αποφασίσει η μικρή και μέσα στην εβδομάδα! Αν δεν , μέχρι τη Δευτέρα μετά θα πάμε καισαρική μάλλον γτ θα έχει φτάσει πάνω από 4κιλα ? όποτε αναμένουμε! ? Τετάρτη έχεις γιατρό;

Εσυ θα γεννησεις πιο νωρις και απο εμας  αν σκεφτει κανεις οτι εχεις πολυ πιο μετα απο εμας ΠΗΤ ..εσενα βιαζεται η μικρη εμας αραλικι τ μικρα μας χαχαχαχα

Ναι τεταρτη αν δν εχει βγει η μπεμπα θα παμε να δουμε τι γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Εσυ θα γεννησεις πιο νωρις και απο εμας  αν σκεφτει κανεις οτι εχεις πολυ πιο μετα απο εμας ΠΗΤ ..εσενα βιαζεται η μικρη εμας αραλικι τ μικρα μας χαχαχαχα

Ναι τεταρτη αν δν εχει βγει η μπεμπα θα παμε να δουμε τι γίνεται!!

Εγώ θέλω να μείνει κι άλλο μέσα ρε κορίτσια να φτάσει τουλάχιστον 38 εβδομάδων ? είναι ακόμα 36+4?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ θέλω να μείνει κι άλλο μέσα ρε κορίτσια να φτάσει τουλάχιστον 38 εβδομάδων ? είναι ακόμα 36+4?

Ναι αλλα εχει παρει πολυυυυ καλο βαρος οποτεμην τ σκεφτεσαι!θα ειναι μια χαρα η μπουμπου.αφου αποφασισε να βγει κατι ξερει παραπανω❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

Ναι αλλα εχει παρει πολυυυυ καλο βαρος οποτεμην τ σκεφτεσαι!θα ειναι μια χαρα η μπουμπου.αφου αποφασισε να βγει κατι ξερει παραπανω❤?

Άντε να δούμε! Εσάς σας έχουν πει τπτ για καισαρική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Άντε να δούμε! Εσάς σας έχουν πει τπτ για καισαρική;

Οχι.αν.και δν.θα με ξεγεννησει ο γιατρος μου αλλα όποιος εφημερευει εκεινη την ημερα ..αλλα γ αρχη μιλησαμε απλα γ πρόκληση..την.καισαρικη την.αφησε ως τελευταιο ενδεχομενο αν.και να σου πω την αληθεια κατι μου λεει οτι εκει θα καταλήξω στο τελος αλλα δν.μ.νοιαζει αρκει ν βγει καλα η μικρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις το  Ίδιο σαν τελευταίο ενδεχόμενο.. Εμάς προς το  Παρόν θα με ξεγεννήσει ο Γιατρός μου.. Τωρα θα δείξει.. Υγεία να έχουν πάνω από όλα Κοριτσια μ... Πάντως και εμένα δεν είναι και μικρό.. Μεγάλο μ είπε ότι είναι.. Την προηγούμενη Τετάρτη ήταν 3540..και αύριο μπαίνουμε 39 και 6..ποσο ακόμα? Μπαστακωθηκαν τα μικρά μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Και μεις το  Ίδιο σαν τελευταίο ενδεχόμενο.. Εμάς προς το  Παρόν θα με ξεγεννήσει ο Γιατρός μου.. Τωρα θα δείξει.. Υγεία να έχουν πάνω από όλα Κοριτσια μ... Πάντως και εμένα δεν είναι και μικρό.. Μεγάλο μ είπε ότι είναι.. Την προηγούμενη Τετάρτη ήταν 3540..και αύριο μπαίνουμε 39 και 6..ποσο ακόμα? Μπαστακωθηκαν τα μικρά μας.. 

Ετοιμα παιδια θα βγαλουμε ολες μας χαχαχαχα !!! Καλε δν.θελουν με τιποτα να βγουν..και τι δεν θα εδινα να ειμαι στη θεση τους μια χαρα περνάνε τ μικρουλια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα γέννησα και εγώ 29/1 στις τον γιο μου 4790 χωρίς ιστορικό σακχάρου κλπ. Μπήκα στις 12 με πρόκληση αλλά τξ κεφάλι δεν έμπαινε στην λεκάνη όποτε στις 12 το μεσημέρι με ετοιμάσαν για καισαρική . Βγήκαμε στις 3 ημέρες τελικά και το μωρό πήρε με αποκλειστικό θηλασμό το βάρος που έχασε σε δυο μέρες ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια καλησπέρα γέννησα και εγώ 29/1 στις τον γιο μου 4790 χωρίς ιστορικό σακχάρου κλπ. Μπήκα στις 12 με πρόκληση αλλά τξ κεφάλι δεν έμπαινε στην λεκάνη όποτε στις 12 το μεσημέρι με ετοιμάσαν για καισαρική . Βγήκαμε στις 3 ημέρες τελικά και το μωρό πήρε με αποκλειστικό θηλασμό το βάρος που έχασε σε δυο μέρες ...???

ορίστε!! ο άνθρωπός μου! συμπάσχω με μεγάλο μωρό χωρίς σακχαρο κλπ ? να σου ζήσει το μωρακι σου ❤️ να το δεις οπως επιθυμείς :) σε εβαλε για φυσιολογικό στα 4790; ? εμενα μου είπε καισαρική αν περάσει τα 4.000 (που κοντεύει!) σε ποια εβδομάδα γέννησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

ορίστε!! ο άνθρωπός μου! συμπάσχω με μεγάλο μωρό χωρίς σακχαρο κλπ ? να σου ζήσει το μωρακι σου ❤️ να το δεις οπως επιθυμείς :) σε εβαλε για φυσιολογικό στα 4790; ? εμενα μου είπε καισαρική αν περάσει τα 4.000 (που κοντεύει!) σε ποια εβδομάδα γέννησες;

Μα.πραγματικα ο ανθρωπος σου και εγω μολις τ διαβασα αυτο σκεφτηκα χαχαχαχ 

Να σου ζησει το μωράκι σου γερο και καλοτυχο να ειναι παντα❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια καλησπέρα γέννησα και εγώ 29/1 στις τον γιο μου 4790 χωρίς ιστορικό σακχάρου κλπ. Μπήκα στις 12 με πρόκληση αλλά τξ κεφάλι δεν έμπαινε στην λεκάνη όποτε στις 12 το μεσημέρι με ετοιμάσαν για καισαρική . Βγήκαμε στις 3 ημέρες τελικά και το μωρό πήρε με αποκλειστικό θηλασμό το βάρος που έχασε σε δυο μέρες ...???

Να σου ζησει το μωρακι σου να ειναι γερο και καλοτυχο!Η διπλανη μου στην κλινικη γεννησε ενα αγορακι 4200,φυσιολογικα και χωρις ζαχαρο και εκεινη.Αλλα εσυ πια ολοκληρο παιδακι!!συγχαρητηρια να το καμαρωνεις παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @Souko να σας ζήσει ο γίγαντας! Μπραβο που τα καταφέρνεις και με τον θηλασμό!

Πω πω μεγαλα τα μωρα του Φεβρουαριου! κι εμείς που βάζουμε βάρος με πολύ γρήγορους ρυθμούς και είμαστε και ένα μήνα μεγαλύτεροι δεν σας έχουμε φτάσει ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@gwgaki εσύ τι κανεις; Πώς είναι η κατάσταση στο σπίτι με ένα λεχουδι και ένα νηπιο; 

Εγώ κορίτσια ανέβασα πυρετό 39,5 από μαστιτιδα. Πονούσε όλο μου το κορμί. ευτυχώς κράτησε μόνο μια μέρα με κομπρεσες και μασαζ και δεν διέκοψα καθόλου το θηλασμό.

Και νόμιζα ότι είχε εδραιωθεί ρε γμτ τι να πω, δύσκολο πράγμα αλλά και τόσο όμορφο ταυτόχρονα..  ??

Οι υπόλοιπες που θηλαζετε πως τα πάτε σε αυτό το θεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@gwgaki εσύ τι κανεις; Πώς είναι η κατάσταση στο σπίτι με ένα λεχουδι και ένα νηπιο; 

Εγώ κορίτσια ανέβασα πυρετό 39,5 από μαστιτιδα. Πονούσε όλο μου το κορμί. ευτυχώς κράτησε μόνο μια μέρα με κομπρεσες και μασαζ και δεν διέκοψα καθόλου το θηλασμό.

Και νόμιζα ότι είχε εδραιωθεί ρε γμτ τι να πω, δύσκολο πράγμα αλλά και τόσο όμορφο ταυτόχρονα..  ??

Οι υπόλοιπες που θηλαζετε πως τα πάτε σε αυτό το θεμα;

@Antelope και εγω ηθελα να σε ρωτησω πως τα πας!σε εμας ηταν δυσκολη η πρωτη εβδομαδα γιατι ειχα θεματα με την πιεση και ο μεγαλος ηταν συναχωμενος.Ευτυχως εκανα αιματολογικες,πηγα και σε καρδιολογο και ολο αυτο ηταν ψυχολογικο.Η μικρη παιρνει πολυ καλο βαρος και ο μεγαλος δειχνει ενδιαφερον για εκεινη,οποτε καλυτερα ολα πλεον.καλο κουραγιο με τον θηλασμο και περαστικα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Τζενη Αλινα είπε:

@Pilates Iwanna που εισαι κοριτσι μου?καλησπερα!!

Κανενα νεο????

@Souko πραγματικά γίγαντας να σιυ ζήσει κορίτσι μου να τον χαίρεσαι και πάντα υγεία!! @Τζενη Αλινα τα ίδια όπως τα ξέρεις ακόμα.. Έχω γιατρό αύριο και είμαι περίεργη να δω τι θα μ πει.. Τι θα γίνει τώρα που είμαστε 40 εβδομάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pilates Iwanna είπε:

@Souko πραγματικά γίγαντας να σιυ ζήσει κορίτσι μου να τον χαίρεσαι και πάντα υγεία!! @Τζενη Αλινα τα ίδια όπως τα ξέρεις ακόμα.. Έχω γιατρό αύριο και είμαι περίεργη να δω τι θα μ πει.. Τι θα γίνει τώρα που είμαστε 40 εβδομάδων 

Να μας πεις νέα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Είδα λίγο ροζ όταν σκουπιστηκα.. Λέτε να είναι σημάδι? 

Ναιιι! ?? κι εγώ είδα χθες το πρωί αλλά από τότε δεν ξαναείδα.. πάντως χθες που πήγα γιατρό μου είπε ότι είναι σημάδι.. χωρίς να σημαίνει ότι θα γεννήσεις αμέσως.. Είναι απ τον τράχηλο.. σε έχει δει κολπικα ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια από χθες βλέπω και έγινε και πιο έντονο σήμερα.. Πιο έντονο κόκκινο.. Όχι δεν με έχει εξετάσει κολπικά.. Τώρα πάμε γιατρό Για να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Pilates Iwanna είπε:

Εγώ κορίτσια από χθες βλέπω και έγινε και πιο έντονο σήμερα.. Πιο έντονο κόκκινο.. Όχι δεν με έχει εξετάσει κολπικά.. Τώρα πάμε γιατρό Για να δούμε 

Ήρθε η ώρα ??? έχεις πονους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...