Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Και κατι ασχετο, μιας και η @ΕΛΛΗ Γ ρωταει για την κολπική εξέταση (εμένα στην 38+5 με κοίταξε και την αλλη μέρα γέννησα!!) και πώς είναι για τους άντρες.. Λοιπόν στον δικό μου τοκετό, μέσα στη φούρια μάλλον δεν τηρήθηκαν οι κανονισμοί ότι ο πατέρας πρέπει να είναι πίσω από την πλάτη της γυναικας. Ο άντρας μου που ήταν μέσα τα είδε όλα από κάτω, το αιδοίο να ανοίγει, το κεφάλι να προβάλει, το ψαλίδι να κόβει(!), το χέρι του γιατρού να πιάνει τον ώμο του μωρού και να τραβάει κλπ. Το δεος μπροστά στο μωρό ήταν τέτοιο που δεν του έμειναν αυτές οι εικόνες σαν κάτι σοκαριστικό. Αντίθετα, όταν με είδε με θήλαστρο που χρειάστηκε να βγάλω γάλα δεν μπορούσε να αντέξει την εικόνα να μου τραβάει μια μηχανή το στήθος!

Ελπίζω μόνο μετά από όλα αυτά να μπορέσουμε να ξανακάνουμε σεξ!

antelopitsa μου να σου ζήσει το αντρακι σου!!! αχ γεννησες και εσυ ❤ τι να κανω που τοσο καιρο ετρεχα στο νοσοκομειο για τον μπεπακο και μετα που τον φεραμε σπιτι που μυαλό και δεν διαβασα την εμπειρία του τοκετου σου ?παντως σε καταλαβαινω απολυτα... και εγω τον κοιταω και λιώνω. πως αλλαζει η ζωή μεσα σε μια μερα. του λεω οτι ειναι η ανασα μου και ναααα τα δάκρυα ?? ❤ ενα μπραβο και στο σύζυγο που καταφερε να το ζησει ολο αυτο μαζι σου! να ειστε παντα ευτυχισμένοι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Γεννήσαμε κ εμείς!!!!! Ενώ δεν είχα τίποτα απο συμπτώματα και ηταν ακομα ψηλά , χθες το πρωί άρχισαν κάποια πονακια περιόδου.... το βράδυ έγιναν ανα 10λεπτα κι στις 3 τι ωραδυ ανα 5λεπτα... αναχωρήσαμε κατευθείαν για μαιευτήριο χωρίς σπάσιμο νερών ... τα πονακια μέχρι να γίνει η επισκληριδιος ηταν ανεκτά αλλα οταν άρχισα διαστολή γύρω στο 5-6 έγιναν δυνατά... έκανα επισκληρίδειο και ούτε που καταλαβα για ποτέ έφτασα διαστολή 10 εκατοστά..... το ζόρι ηταν απο κει και πέρα γιατί ειχε στουμπωσει ο μικρός και άρχισε να περνα η επίδραση και ο πόνος ηταν μεγάλος !!! Τελικα κατα τις 11 το πρωί έσκασε μύτη ο μπόμπιρας κι ξεχάστηκαν κ πόνοι και τα πάντα!!! Μόλις τα δείτε τα ζουζούνια σας αιναι σαν να σας τα έφεραν δώρο! Χωρίς πονο χωρίς τίποτα!!! Ερωτας!!! 3500 κιλά βγήκαμε εμείς !!! Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες!! 

μπραβοοοοο!!!! καλώς τα δεχτηκατε χαχαχα να σας ζήσει ο αντρακος σας,  γερος και δυνατος να ειναι!!!  τι ωραια βρε κοριτσια που εχουμε γεμισει μωρακια! ποτε ηταν που αναρωτιομασταν αν αυτο που νιωθαμε ηταν κλωτσιτσα και καναμε περιγραφες, ποτε κρατησαμε στην αγκαλια μας τα παιδακια μας. φοβερη ευλογία. ευχομαι ολες οι γυναικες που προσπαθουν να νιωσουν γρηγορα και εκεινες ομορφες κλωτσιες στις κοιλιτσες τους ❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nala_89 Να σου ζησει ο μπεμπακος σου,γερος και δυνατος!!!εγω οταν εγραψες για ροζ βλεννα ,σου εγραψα οτι ειναι θεμα ωρων!Αντε και οι υπολοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η gwgaki είπε:

@Nala_89 Να σου ζησει ο μπεμπακος σου,γερος και δυνατος!!!εγω οταν εγραψες για ροζ βλεννα ,σου εγραψα οτι ειναι θεμα ωρων!Αντε και οι υπολοιπες!!!!

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα κι εγώ! Εσύ πως εισαι κορίτσι; έτοιμη για αυριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Γεννήσαμε κ εμείς!!!!! Ενώ δεν είχα τίποτα απο συμπτώματα και ηταν ακομα ψηλά , χθες το πρωί άρχισαν κάποια πονακια περιόδου.... το βράδυ έγιναν ανα 10λεπτα κι στις 3 τι ωραδυ ανα 5λεπτα... αναχωρήσαμε κατευθείαν για μαιευτήριο χωρίς σπάσιμο νερών ... τα πονακια μέχρι να γίνει η επισκληριδιος ηταν ανεκτά αλλα οταν άρχισα διαστολή γύρω στο 5-6 έγιναν δυνατά... έκανα επισκληρίδειο και ούτε που καταλαβα για ποτέ έφτασα διαστολή 10 εκατοστά..... το ζόρι ηταν απο κει και πέρα γιατί ειχε στουμπωσει ο μικρός και άρχισε να περνα η επίδραση και ο πόνος ηταν μεγάλος !!! Τελικα κατα τις 11 το πρωί έσκασε μύτη ο μπόμπιρας κι ξεχάστηκαν κ πόνοι και τα πάντα!!! Μόλις τα δείτε τα ζουζούνια σας αιναι σαν να σας τα έφεραν δώρο! Χωρίς πονο χωρίς τίποτα!!! Ερωτας!!! 3500 κιλά βγήκαμε εμείς !!! Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες!! 

Μπράβο κορίτσι μου, να σου ζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@rosemaryf πραγματικά σε θαυμάζω πως τα βγάζεις πέρα και με τα δύο και απ ότι κατάλαβα θηλάζεις κι ολας! Τα ραματα κι εμένα τώρα, στις 10 μερες σταμάτησαν να με ενοχλούν, δηλ να μπορώ να κάτσω άνετα, άρα μια ή άλλη είναι. Μανούλες δεχτείτε βοήθεια από όποιον προσφέρεται, είναι σημαντικό να ξεκουράζεστε όσο γίνεται

Βρε κορίτσια τον κοιτάω και λιώνω.. βλέπω τις φωτογραφίες από τις βλαστοκύστες, μετά τους υπέρηχους και τώρα αυτόν τον μικροσκοπικο ανθρωπο στο στήθος μου και τα δάκρυά μου βρεχουν το τρυφερο μαγουλακι του

Είναι ζόρικα κ πολλη κουραση, αλλα εντάξει, θα το βρούμε πιστευω! Θηλάζω τη μικρή κ ο μπέμπης δεν πιανει το στήθος, οποτε αναγκάζομαι κ του βγάζω γάλα με το θηλαστρο κ του δίνω απ το μπιμπερό. Αυτό με κουράζει πολύ, κ μ αγχώνει μήπως δεν πιάσει καθόλου το στηθος, αλλα παρηγοριεμαι μ ότι τουλάχιστον πίνει γάλα μου κ παίρνει βάρος.. 

αλλα όπως λες, όση κούραση κ αν υπάρχει, με το που σε κοιτάνε ή απλά τα κοιτάς εσυ, κ σκέφτεσαι από που ξεκίνησες κ τώρα έχεις τα θαυματακια αυτά αγκαλιά, κ αναρωτιέσαι που κ πως χωρούσαν στην κοιλιά σου, τα ξεπερνάς όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα κι εγώ! Εσύ πως εισαι κορίτσι; έτοιμη για αυριο;

Πανετοιμη,το μονο αγχος μου ο καιρος,που ημαρτον ποιος να το περιμενε οτι οταν θα φταναμε να γεννησουμε θα ειχε τετοιες θερμοκρασιες.Θα σας γραψω τα νεα μου αυριο,πρωτα ο Θεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Πανετοιμη,το μονο αγχος μου ο καιρος,που ημαρτον ποιος να το περιμενε οτι οταν θα φταναμε να γεννησουμε θα ειχε τετοιες θερμοκρασιες.Θα σας γραψω τα νεα μου αυριο,πρωτα ο 

Ήταν λίγο απρόβλεπτη αυτή η κακοκαιρία αλλα όπως και να εχει εσεις θα ειστε προστατευμενες. Το πολυ πολυ να της τραγουδας "Ειχε παλιοκαιρο τη μερα που σε γνωρισα" ? Άντε με το καλό! Να βγει εύκολα και, γιατί οχι; να το απολαύσεις! Περιμένουμε αύριο λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Πανετοιμη,το μονο αγχος μου ο καιρος,που ημαρτον ποιος να το περιμενε οτι οταν θα φταναμε να γεννησουμε θα ειχε τετοιες θερμοκρασιες.Θα σας γραψω τα νεα μου αυριο,πρωτα ο Θεος!!!

Εγώ νομίζω δεν θα νιώσω έτοιμη ποτέ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ήταν λίγο απρόβλεπτη αυτή η κακοκαιρία αλλα όπως και να εχει εσεις θα ειστε προστατευμενες. Το πολυ πολυ να της τραγουδας "Ειχε παλιοκαιρο τη μερα που σε γνωρισα" ? Άντε με το καλό! Να βγει εύκολα και, γιατί οχι; να το απολαύσεις! Περιμένουμε αύριο λεπτομέρειες!

?????? Να εισαι καλα,με εκανες και γελασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεννησαμε και εμεις!!!!!Στις 15:15 σημερα εκανα την μπουμπουκα μου 3200.ειναι σαν κοσμημα!!!!Με το καλο,οι υπολοιπες κοριτσια!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Κοριτσια γεννησαμε και εμεις!!!!!Στις 15:15 σημερα εκανα την μπουμπουκα μου 3200.ειναι σαν κοσμημα!!!!Με το καλο,οι υπολοιπες κοριτσια!!!!

 

Να σου ζήσει @gwgaki μου! Έχετε πάρει φόρα εσείς, δεν σας προλαβαίνω ? για πες εμπειρία! Πως ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Κοριτσια γεννησαμε και εμεις!!!!!Στις 15:15 σημερα εκανα την μπουμπουκα μου 3200.ειναι σαν κοσμημα!!!!Με το καλο,οι υπολοιπες κοριτσια!!!!

 

Να σας ζησει❤❤ κοριτσακι μουυυ η μπουμπουυύκα σας!! Οτι καλυτερο σας ευχομαι!!

Πως πηγε η καισαρικη??

εμεις πρωτα ο Θεος στης 18/1 με προκληση!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Να σας ζησει❤❤ κοριτσακι μουυυ η μπουμπουυύκα σας!! Οτι καλυτερο σας ευχομαι!!

Πως πηγε η καισαρικη??

εμεις πρωτα ο Θεος στης 18/1 με προκληση!❤❤

Αντε με το καλο κι εσυ γωγούλα! Έχει πάρει καλό βάρος η μπέμπα σου ε; Πόσων εβδομάδων θα εισαι στις 18/1;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Να σου ζήσει @gwgaki μου! Έχετε πάρει φόρα εσείς, δεν σας προλαβαίνω ? για πες εμπειρία! Πως ήταν;

Χαχα! Γεμίσαμε μωρα! Ποιος θα φτιάξει πινακάκι για να τα έχουμε συγκεντρωμένα; 

Εσύ σε τι φάση εισαι κοριτσι; μπήκες στο μήνα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα.Απολαμβανω πρωινο και περιμενω την μπουμπου???Λοιπον μπηκα στην κλινικη στις 7,εγιναν πρωτα τα διαδικαστικα,μου βαλαν το υποθετο στις 9 και στις 15:15 γεννησα.Πηγαν ολα πολυ καλα και μου καναν μονο 2 ραμματα.Η μπεμπα μου,επιασε το στηθος αμεσως και μου την αφησαν αρκετα,μεχρι να την παρει παιδιατρος.Μπορει να γνωριζα τι να περιμενω,γιατι ειναι δευτερο,αλλα πραγματικα η ανακουφιση οτι ολα πηγαν καλα απο τη μια και ο ερωτας που νιωθεις μολις το βλεπεις,δεν συγκρινεται με τιποτα.Σας ευχαριστω κοριτσια και για τις ευχες σας και για την παρεα ολο το 9μηνο.Ευχομαι σε οσες γεννησαν να τις ζησουν τα μωρακια,στις υπολοιπες με το καλο!!!Ειναι μαγικο αυτο το ταξιδι,απολαυστετο!!!

Συγνωμη που δεν σας απαντω μια μια,βιαζομαι να φαω και να ετοιμαστω για την μπουμπου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Χαχα! Γεμίσαμε μωρα! Ποιος θα φτιάξει πινακάκι για να τα έχουμε συγκεντρωμένα; 

Εσύ σε τι φάση εισαι κοριτσι; μπήκες στο μήνα σου;

Εγώ τελευταία και καταιδρωμενη ? χθες μπήκα στην 34η εβδομάδα.. η μικρή είναι μια χαρά και έχει φτάσει ήδη 2.800.  ??? επειδή είναι μεγάλο μωρό και το αμνιακό μου είναι λίγο αυξημένο μου είπε η γιατρός ότι υπάρχει περίπτωση να γεννήσουμε λίγο πιο νωρίς, στην αρχή του 9ου δηλαδή.. Αλλά ανάλογα! Όποτε το αποφασίσει το μωρό ? το βράδυ δεν κοιμήθηκα πολύ καλά, είχα κάτι ενοχλήσεις αλλά δεν κατάλαβα αν ήταν απ την μικρή η με πείραξε το σουβλάκι που έφαγα ? όσο αφορά ετοιμασίες παρήγγειλα και τα καλλυντικά της και μου λείπουν 2 3 φορμακια και ζακετουλες και έτοιμες  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αντε με το καλο κι εσυ γωγούλα! Έχει πάρει καλό βάρος η μπέμπα σου ε; Πόσων εβδομάδων θα εισαι στις 18/1;

39 (38+6)

Ναι εχει γινει αφρατουλααα!!❤❤

Εσυ πως εισαι?? Πως νιωθεις??Ποτε βγαινετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

39 (38+6)

Ναι εχει γινει αφρατουλααα!!❤❤

Εσυ πως εισαι?? Πως νιωθεις??Ποτε βγαινετε??

Είμαστε 14 ημερών σήμερα και νιώθω σαν να τον είχα από πάντα στη ζωή μου. Στο σπίτι είμαστε από την 4η μέρα και προσπαθούμε να βρούμε ρυθμούς. Τον έχω συνέχεια πάνω μου, θηλάζω και κοιμάται και μετα θηλάζω και αποκοιμιομαστε μαζι και μετα ξυπναω και ξαναθηλαζω. Δεν ξερω αν τα κανω σωστα αλλα δεν μπορω να κανω και αλλιως. Με οδηγεί εκείνος. 

Την 4η μέρα που έρχεται το πολύ γάλα (θα το δειτε) είχα απηυδησει γιατί πονούσα ανυπόφορα και ο μικρός δεν μπορούσε να πιάσει θηλή και έκλαιγε γοερά και έκλαιγα κι εγώ από τον πόνο και την απόγνωση. Με το πέρασμα των ημερών και με υπομονή και επιμονή τα καταφέρνουμε πολύ καλά και τώρα πίνει μόνο δικό μου και παίρνει σωστό βάρος και είναι υπέροχος 

Απο τη μερα της γεννας ανοιγει μια καινουρια σελιδα στη ζωη ολων που δεν μπιρουμε να φανταστουμε πριν. Απολαύστε τις τελευταίες κλωτσιές των μωρών σας και ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2019 at 12:50 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Και κατι ασχετο, μιας και η @ΕΛΛΗ Γ ρωταει για την κολπική εξέταση (εμένα στην 38+5 με κοίταξε και την αλλη μέρα γέννησα!!) και πώς είναι για τους άντρες.. Λοιπόν στον δικό μου τοκετό, μέσα στη φούρια μάλλον δεν τηρήθηκαν οι κανονισμοί ότι ο πατέρας πρέπει να είναι πίσω από την πλάτη της γυναικας. Ο άντρας μου που ήταν μέσα τα είδε όλα από κάτω, το αιδοίο να ανοίγει, το κεφάλι να προβάλει, το ψαλίδι να κόβει(!), το χέρι του γιατρού να πιάνει τον ώμο του μωρού και να τραβάει κλπ. Το δεος μπροστά στο μωρό ήταν τέτοιο που δεν του έμειναν αυτές οι εικόνες σαν κάτι σοκαριστικό. Αντίθετα, όταν με είδε με θήλαστρο που χρειάστηκε να βγάλω γάλα δεν μπορούσε να αντέξει την εικόνα να μου τραβάει μια μηχανή το στήθος!

Ελπίζω μόνο μετά από όλα αυτά να μπορέσουμε να ξανακάνουμε σεξ!

Καλά ο άντρας σου είναι για πολύ σκληρές καταστάσεις... Μπράβο του πάντως..δε θα το άντεχαν όλοι αυτό...τουλάχιστον ξέρει τι ακριβώς τι πέρασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εύχομαι τα καλύτερα σε όσες γέννησαν ήδη τα μωράκια τους..να είναι γερά, με την υγεια τους κ με πολύ πολύ αγάπη στ ζωή τους!!!

Συγκινήθηκα πολύ με κάθε ένα  ξεχωριστό "γεννησαμε " που διάβασα..δε μπορώ να πιστέψω οτι φτάσαμε επιτέλους στο τέρμα (εγω οχι ακομα) αυτού του απιθανου ταξιδιού κ δε βλέπω την ώρα να χαϊδέψω και γω τον πριγκιπα μου..να τον δω..να τον γνωρίσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...