Μετάβαση σε περιεχόμενο

να πω κι εγω το παραπονο μου;


Recommended Posts

φυλλο παιδιου! ειμαι απο τους ανθρωπους που λενε και εννοουν το "γερο να'ναι και ο,τι να'ναι"! γιατι εχουν βαλθει ολοι να μου σπασουν τα νευρα;; εχω και τις ορμονες..δεν με λυπουνται;; μενω εγκυος στο πρωτο, κοριτσακι, δεν ειπε κανεις τιποτα (αυτο ελειπε) χαρες και πανηγυρια..στο μεταξυ μεχρι να μεινω εγκυος στο δευτερο ειχαμε γεννητουρια και στη δικο μου σοι και στου αντρα μου, κοριτσακια..και τα περισσοτερα την τελευταια εικοσαετια κοριτσια ειναι πλακα πλακα..και τωρα στο δευτερο περιμενουν ολοι να κανω εγω το αγορι γιατι δεν εχει αγορια η οικογενεια..να πω κατι, αν μου πεφτει λογος; ΧΕΣΤΗΚΑ! να τα κανουν μονοι τους τα αγορια αν τους λειπουν, δεν γενναω κατα παραγγελια εγω! ενταξει ολοι, θειοι, ξαδερφια, γεννησαν κατα 90% κοριτσια, οκ καταλαβαινω την προτιμηση, αλλα να αγχωνουν μια εγκυο;; γιατι σοβαρα το παιρνω κατακαρδα και αγχωνομαι..δεν πρεπει το ξερω, ασχολουμαι με βλακειες, αλλα και παλι ειναι ασχημο που ολοι απροκαλυπτα μου παραγγελνουν αγορι. και αν ειναι κοριτσι δηλαδη τι θα κανουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα Καλημέρα. Να τους το πεις να μην τους νοιάζει...στη θέση σου και να ήξερα το φύλλο δεν θα το έλεγα!! Δεν είναι σωστό την περίοδο που πρέπει να είναι η πιο ευτυχισμένη της ζωής σου εσύ να την περάσεις μες στο άγχος!! Κοίτα να χαλαρώσεις, να το απολαύσεις και να μην τους δίνεις σημασία!! Αυτο που είπες ισχύει..γερό ναι ναι και οτι να ναι :) με το Καλό κιόλας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς..

Κάτι τέτοιο μπορεί να ξεκινάει για πλάκα αλλά είναι πολύ άσχημο να φτάνει σε τέτοια σημεία όπως το περιγράφεις..

Και στην τελική το φύλλο εξαρτάταιαπό τον άντρα..

Να τους απαντάς ότι εύχεσαι να έχει υγεια με τόσα που ακούμε και ότι δεν σε νοιάζει τι φύλλο θα έχει το παιδί ΣΟΥ! Και αν θέλουν να κανουν αυτοί ένα αγόρι..Αφού το θέλουν τόσο πολύ..Ή αν είναι μεγαλοι.ρώτα! Εσεις γιατί δεν κάνατε ένα αγόρι; !

Εσυ κορίτσι μου να προσπαθείς να γελάς με αυτές τις βλακειες..Δες το χαλαρά..Κάποιους δεν τους  κόβει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τους πεις αυτο ακριβως: "ειστε απαραδεχτοι!! ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ"!! Κ για να το βουλωσουν, πες τους οτι εσυ θελεις κοριτσι για να μπορεις να πανυγηριζεις αν τελικα εχεις κοριτσακι κ οχι να φοβασαι να τους το πεις..

Επισης, στο σοι του αντρα σου να τους λες: "τα παραπονα στον γιο σας καθως ο αντρας(δηλ το σπαρματοζωαριο) καθοριζει το φυλο.

Νε το καλο το μωρακι σου ο,τι φυλο κι αν εχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

φυλλο παιδιου! ειμαι απο τους ανθρωπους που λενε και εννοουν το "γερο να'ναι και ο,τι να'ναι"! γιατι εχουν βαλθει ολοι να μου σπασουν τα νευρα;; εχω και τις ορμονες..δεν με λυπουνται;; μενω εγκυος στο πρωτο, κοριτσακι, δεν ειπε κανεις τιποτα (αυτο ελειπε) χαρες και πανηγυρια..στο μεταξυ μεχρι να μεινω εγκυος στο δευτερο ειχαμε γεννητουρια και στη δικο μου σοι και στου αντρα μου, κοριτσακια..και τα περισσοτερα την τελευταια εικοσαετια κοριτσια ειναι πλακα πλακα..και τωρα στο δευτερο περιμενουν ολοι να κανω εγω το αγορι γιατι δεν εχει αγορια η οικογενεια..να πω κατι, αν μου πεφτει λογος; ΧΕΣΤΗΚΑ! να τα κανουν μονοι τους τα αγορια αν τους λειπουν, δεν γενναω κατα παραγγελια εγω! ενταξει ολοι, θειοι, ξαδερφια, γεννησαν κατα 90% κοριτσια, οκ καταλαβαινω την προτιμηση, αλλα να αγχωνουν μια εγκυο;; γιατι σοβαρα το παιρνω κατακαρδα και αγχωνομαι..δεν πρεπει το ξερω, ασχολουμαι με βλακειες, αλλα και παλι ειναι ασχημο που ολοι απροκαλυπτα μου παραγγελνουν αγορι. και αν ειναι κοριτσι δηλαδη τι θα κανουν;;

Αχ κοριτσι μου το ίδιο θέμα εχω με τα πεθερικά μου και εγω!!! Στην πρώτη που εινΙ κοριτσι είχαμε χαρές και πανηγύρια καθώς πήρε και το όνομα της πεθεράς μου, Τωρα στο δεύτερο το έδεσαν αγόρι.. οταν ο άντρας μου τους είπε οτι ειναι κοριτσι λεει ε εντάξει δεν πειράζει τι να κανουμε το επόμενο και της απάντησα και εγω ας ειναι γερή η μπεμπα και ας μην κάνω επόμενο δεν ειναι τόση ανάγκη να βγει και αγόρι, πάνε αυτά τα αρχαία με τα αγόρια(εννοούσα που ντε και καλα να βγάλεις αγόρι αλλιωωωωωως...)!!! Κοκκίνισε, άσπρισε, κιτρίνισε αλλα δεν ξαναείπε τίποτα!!!(τι να πει μπροστά στον γιο της???? Εκει το παίζει καλόκαρδη). Αντί να εύχονται να ειναι γερά.... μην τα κρατάς μεσα σου πάντως κατι τέτοια, να τους βάζεις στην θέση τους. Και μετα εννοείτε το ξεχνάς και δεν σε νοιάζει κάν!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τη στήριξη!! Τα πεθερικά μου δυστυχώς εχουν πεθάνει, αλλα ξερετε εχουν ολοι οι αλλοι λογο.. Απο πού κι ως πού ομως; καλα λετε, αν ηθελαν αγορια ας τα εκαναν, γιατι εκαναν κοριτσια; παντως ευτυχώς ο άντρας μου δεν εχει καμια προτίμηση και αυτο με ηρεμεί κάπως. Ακομα και η κουνιαδα μου που δεν μας καλομιλαει, μου είπε πριν μεινω εγκυος οτι το επομενο μας θα ειναι αγόρι και της λεω μη μου λες τέτοια γιατί αγχώνομαι, αν βγει κορίτσι θα νομίζω οτι δεν το αγαπατε, και μου λέει "καλα λες, οχι σαν τον αντρα μου, που ειχε πει σε ολους αγορι πριν μεινω εγκυος και μετά φοβομουν οτι δε θα θέλει τη μπέμπα" ! ? Εν έτη 2016 τωρα αυτο για ονομα δηλαδή... Εγω δε θα τραβηξω τα ίδια, δε θα δωσω δικαιωμα σε κανέναν και μου φαίνεται μόνο ο άντρας μου κι εσείς εδω (χεχε) θα μάθουμε το φύλλο... Αντε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oταν η έγκυος δεν ενδιαφέρεται δεν την νοιάζει κ τους γράφει κανονικά..σιγά μην αγχωθει...

Απλά πες τους σε παρακαλώ ότι η θέληση τους μπροστά σε ότι περάσαμε μερικές είναι άκρως ανόητη..εκεί έξω παλεύουν γυναίκες χρόνια για ένα παιδί..πραγματικά γελάω με κάτι τέτοιους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ έχω το αντίθετο πρόβλημα....το πρώτο κορίτσι (τέλεια) το δεύτερο που περιμένω τώρα αγοράκι.

Ε με έχουν τρελάνει....να κάνω τρίτο και να είναι κορίτσι για να αδερφώσω την πρώτη.

Δηλαδή με το αγοράκι δεν θα είναι αδέρφια?????  

Η απάντηση μου πλέον....θα κάνω δίδυμα για να είναι όλα αδελφωμένα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Εδώ έχω το αντίθετο πρόβλημα....το πρώτο κορίτσι (τέλεια) το δεύτερο που περιμένω τώρα αγοράκι.

Ε με έχουν τρελάνει....να κάνω τρίτο και να είναι κορίτσι για να αδερφώσω την πρώτη.

Δηλαδή με το αγοράκι δεν θα είναι αδέρφια?????  

Η απάντηση μου πλέον....θα κάνω δίδυμα για να είναι όλα αδελφωμένα ????

Καλημέρα! Τι κάνεις κοπέλα μου? Πώς είσαι? Όλα καλά? Σε ποια εβδ εισαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Finally είπε:

Oταν η έγκυος δεν ενδιαφέρεται δεν την νοιάζει κ τους γράφει κανονικά..σιγά μην αγχωθει...

Απλά πες τους σε παρακαλώ ότι η θέληση τους μπροστά σε ότι περάσαμε μερικές είναι άκρως ανόητη..εκεί έξω παλεύουν γυναίκες χρόνια για ένα παιδί..πραγματικά γελάω με κάτι τέτοιους...

Δεν ισχυει αυτο.. Φυσικα και αγχώνεσαι.. Περιμενεις ο ερχομος ενος μωρού να φερει χαρα σε ολους και οχι να απογοητευτουν κάποιοι επειδη φοραει ροζ αντι για μπλε και το αντίστροφο.. Ειναι μια έννοια και αυτη, και φυσικά με αγχωνει. Δε θελω να ακουσω βλακειες του τυπου "δεν πειραζει το επόμενο" οσο θα ειμαι λεχωνα πχ. Και ούτως ή άλλως μπορεί να ειναι αγορι,αλλα δε θελω ρε παιδί μου η χαρα της οικογένειας να ειναι αυτη! Οτι α καναμε το αγόρι! Τεσπα δεν μπορω να τους αλλαξω μυαλα, απλα προσπαθω να κλεινω τα αυτια μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ε με έχουν τρελάνει....να κάνω τρίτο και να είναι κορίτσι για να αδερφώσω την πρώτη

Εν τω μεταξυ γιατι νομίζουν οτι μπορουμε να επιλεξουμε το φύλο; 

Εγω να πω την αλήθεια μου εχω το προαισθημα για αγορι, οπως ειχα στην κορη μου για κορίτσι και επιβεβαιωθηκα, αλλα το θεμα μου δεν ειναι να κανω αγορι "για να κερδισω"! Μου τη σπάει η νοοτροπία τους.. 100 χρόνια πισω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2018 at 12:39 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

φυλλο παιδιου! ειμαι απο τους ανθρωπους που λενε και εννοουν το "γερο να'ναι και ο,τι να'ναι"! γιατι εχουν βαλθει ολοι να μου σπασουν τα νευρα;; εχω και τις ορμονες..δεν με λυπουνται;; μενω εγκυος στο πρωτο, κοριτσακι, δεν ειπε κανεις τιποτα (αυτο ελειπε) χαρες και πανηγυρια..στο μεταξυ μεχρι να μεινω εγκυος στο δευτερο ειχαμε γεννητουρια και στη δικο μου σοι και στου αντρα μου, κοριτσακια..και τα περισσοτερα την τελευταια εικοσαετια κοριτσια ειναι πλακα πλακα..και τωρα στο δευτερο περιμενουν ολοι να κανω εγω το αγορι γιατι δεν εχει αγορια η οικογενεια..να πω κατι, αν μου πεφτει λογος; ΧΕΣΤΗΚΑ! να τα κανουν μονοι τους τα αγορια αν τους λειπουν, δεν γενναω κατα παραγγελια εγω! ενταξει ολοι, θειοι, ξαδερφια, γεννησαν κατα 90% κοριτσια, οκ καταλαβαινω την προτιμηση, αλλα να αγχωνουν μια εγκυο;; γιατι σοβαρα το παιρνω κατακαρδα και αγχωνομαι..δεν πρεπει το ξερω, ασχολουμαι με βλακειες, αλλα και παλι ειναι ασχημο που ολοι απροκαλυπτα μου παραγγελνουν αγορι. και αν ειναι κοριτσι δηλαδη τι θα κανουν;;

Γεια σου!! Σε καταλαβαινω απολυτα με αυτο που λες!! Οχι δεν ειμαι ακομα μαμα.. Σε ενα μηνα περιμενω τη ζουζουνιτσα μου..και πριν απο ενα χρονο εχασα αλλο ενα μωρακι...

Περυσι λοιπον με το που μαθαμε την εγκυμοσυνη το ειπαμε σε ολους!! Χαρες φιλια κακο..ολοι ενθουσιασμενοι και ολοι ελεγαν οτι αντε να ειναι αγορι κλπ κλπ...

Τωρα ειχαμε πει με τον αντρα μου οτι να το ανακοινωσουμε μετα την β επιπεδου.. Σε οσους λεω οτι εχω κοριτσακι γυρνανε και μου λενε (λες και ειναι συνεννοημενοι!!!!) "ΕΕΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ!"

Εμενα με ρωτησε κανεις για το πως αντιμετωπισα τον γολγοθα της αποβολης και της καταθλιψης??? Με ρωτησαν τι σημαινει αυτο το παιδι για εμενα??? Να τους απαντησω οτι ειναι η ζωη μου!! Ειτε αγορι ειτε κοριτσι!!! Καθονται και ασχολουνται απλα με ενα φυλο και ενα ονομα!! 

Θελω να σου καταληξω οτι: το μωρακι ειναι δικο σας!!! Εσενα και του αντρα σου!!! Σε κανεναν δεν πεφτει λογος!!! Απο το ενα αφτι να μπαινει και απο το αλλο να βγαινει!!! Και ποια η μεγαλυτερη χαρα μιας γυναικας να κανει κορες!! Να εχει να μιλησει καπου!! Εγω με την μαμα μου πλεον εχουμε γινει κολλητες!!! Ετσι ελπιζω και με την κορη μου!! 

Και στο κατω κατω μπορεις απλα να βαφτισεις ενα αγορακι και να λες "αυτος ειναι ο γιος μου!"... Εγω ετσι τους λεω... Μετα την αποβολη ειχα την ευλογια να γινω νονα... Και λεω "εχω ενα γιο..και τωρα περιμενω την κορη μου!"

Με το καλο και μην σκεφτεσαι αρνητικα!!! Τα μωρακια ειναι ευλογια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο το μωρακι σου γλυκιά μου γερο να ειναι και οτι ειναι να μην ακούς κανέναν να κοιτας το μωρακι σου να γεννηθεί καλα και τίποτα άλλο. εγω ειμαι στο 6 μηνα τωρα εχω κοριτσάκι λενε και μενα διαφορα οτι το δεύτερο κανονικά πρέπει να ειναι αγορι. τους αφηνω να λενε δεν δινω σημασία κοιταω να γεννηθεί το κοριτσάκι μου καλα και τιποτα άλλο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα! Τι κάνεις κοπέλα μου? Πώς είσαι? Όλα καλά? Σε ποια εβδ εισαι τωρα?

Καλά είμαι...φουσκώνω!!!! Είμαι 30 εβδομάδων και όλα μέχρι στιγμής είναι καλά. Ο μπέμπης μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς (μάλλον αυτός πήρε από το σόι μου και θα του φαίνονται αυτά που τρώει), η μικρή μου έχει μπει στο κλίμα ότι περιμένουμε τον μπέμπη που έχω στην κοιλιά, άρχισαν και οι ζέστες....

Εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλά είμαι...φουσκώνω!!!! Είμαι 30 εβδομάδων και όλα μέχρι στιγμής είναι καλά. Ο μπέμπης μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς (μάλλον αυτός πήρε από το σόι μου και θα του φαίνονται αυτά που τρώει), η μικρή μου έχει μπει στο κλίμα ότι περιμένουμε τον μπέμπη που έχω στην κοιλιά, άρχισαν και οι ζέστες....

Εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Πως πας?

Αχ ωραία πολύ χαίρομαι! Υπομονή για τη ζέστη....Ωραια που θα εχει αδερφακι τέλεια δεν έχουν και διαφορά μεγάλη μια χαρά!

Κι εγώ μια χαρά είμαι προς το παρόν! 14η εβδομάδα είμαι,έκανα την αυχενική κι όλα καλά! Περιμένω ταποτελέσματα απτο αίμα γιατις τελικές πιθανότητες. Μάλλον κοριτσάκι  80% μου είπε! Εμένα ο γιος μου απογοητεύτηκε χιχι ήθελε αγόρι! Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο χαίρομαι που με καταλαβαίνετε!! Α το κορυφαιο δεν σας το ειπα να γελάσετε. Ημουν έγκυος στην κορη μου και συναντιομαστε σε ενα οικογενειακο τραπέζι με εναν θειο του αντρα μου, που μενει μονος του στην αλλη ακρη της ελλαδας ξεκομμενος απ'ολους και δεν τον ειχα γνωρισει. Ειμαι λοιπόν 6 μηνων και με ρωταει τι ειναι και του λεω κοριτσακι και ξυνιζει και μου λεει "ααα το πρώτο πρέπει να ειναι αγορι" και φεύγει. Ουτε μια ευχή, τίποτα.. Τεσπα, ρωταω μετα τον αντρα μου, γιατι δεν ηταν μπροστα στην κουβέντα, τι και ποσα παιδια εχει αυτος ο θείος. Εχει λοιπόν μία κόρη. Επομενως, ουτε πρωτα και δεύτερα παιδιά, ουτε αγορι. Αρα γιατί εγω πρέπει να κανω αγορι και ειδικά να ειναι το πρώτο; αυτός γιατί δεν έκανε κι αλλο να του βγει αγορι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2018 at 1:35 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Δεν ισχυει αυτο.. Φυσικα και αγχώνεσαι.. Περιμενεις ο ερχομος ενος μωρού να φερει χαρα σε ολους και οχι να απογοητευτουν κάποιοι επειδη φοραει ροζ αντι για μπλε και το αντίστροφο.. Ειναι μια έννοια και αυτη, και φυσικά με αγχωνει. Δε θελω να ακουσω βλακειες του τυπου "δεν πειραζει το επόμενο" οσο θα ειμαι λεχωνα πχ. Και ούτως ή άλλως μπορεί να ειναι αγορι,αλλα δε θελω ρε παιδί μου η χαρα της οικογένειας να ειναι αυτη! Οτι α καναμε το αγόρι! Τεσπα δεν μπορω να τους αλλαξω μυαλα, απλα προσπαθω να κλεινω τα αυτια μου.. 

Aρα έρχεσαι στα λόγια μου .....εάν το λύσεις εσύ μέσα σου κορίτσι μου απλά δεν σε νοιάζουν οι άλλοι..δεν κάνεις παιδί για τους άλλους...τους κόβεις τον αέρα κ τελειώνει..για να στα πούμε κ λεχώνα σημαίνει ότι τους δίνεται χώρο να το κάνουν.ο ερχομός ενός μωρού σε κάθε φυσιολογικό άνθρωπο φέρνει χαρά..εάν δε φέρει σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά οπότε δεν θα λύσουμε κ τα υπαρξιακά άλλωντο είπες κ μόνη σου δεν μπορείς να τους αλλάξεις ..μπορείς όμως εσένα..

Μάθε να απαντάς διότι καταλήγεις μέρα να γίνεσαι ένα με τον σωρό..

Το να απαντήσεις σημαίνει ότι δίνεις κ την πρώτη μάχη για το παιδί σου..

Αγχώνεσαι γιατί; Για τους άλλους; Ποιους άλλους; Η οικογένεια σου πλέον απαρτίζεται από σένα το σύζυγό κ τα παιδιά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Aρα έρχεσαι στα λόγια μου .....εάν το λύσεις εσύ μέσα σου κορίτσι μου απλά δεν σε νοιάζουν οι άλλοι..δεν κάνεις παιδί για τους άλλους...τους κόβεις τον αέρα κ τελειώνει..για να στα πούμε κ λεχώνα σημαίνει ότι τους δίνεται χώρο να το κάνουν.ο ερχομός ενός μωρού σε κάθε φυσιολογικό άνθρωπο φέρνει χαρά..εάν δε φέρει σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά οπότε δεν θα λύσουμε κ τα υπαρξιακά άλλωντο είπες κ μόνη σου δεν μπορείς να τους αλλάξεις ..μπορείς όμως εσένα..

Μάθε να απαντάς διότι καταλήγεις μέρα να γίνεσαι ένα με τον σωρό..

Το να απαντήσεις σημαίνει ότι δίνεις κ την πρώτη μάχη για το παιδί σου..

Αγχώνεσαι γιατί; Για τους άλλους; Ποιους άλλους; Η οικογένεια σου πλέον απαρτίζεται από σένα το σύζυγό κ τα παιδιά...

 

Ποσο ωραια τα ειπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Aρα έρχεσαι στα λόγια μου .....εάν το λύσεις εσύ μέσα σου κορίτσι μου απλά δεν σε νοιάζουν οι άλλοι..δεν κάνεις παιδί για τους άλλους...τους κόβεις τον αέρα κ τελειώνει..για να στα πούμε κ λεχώνα σημαίνει ότι τους δίνεται χώρο να το κάνουν.ο ερχομός ενός μωρού σε κάθε φυσιολογικό άνθρωπο φέρνει χαρά..εάν δε φέρει σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά οπότε δεν θα λύσουμε κ τα υπαρξιακά άλλωντο είπες κ μόνη σου δεν μπορείς να τους αλλάξεις ..μπορείς όμως εσένα..

Μάθε να απαντάς διότι καταλήγεις μέρα να γίνεσαι ένα με τον σωρό..

Το να απαντήσεις σημαίνει ότι δίνεις κ την πρώτη μάχη για το παιδί σου..

Αγχώνεσαι γιατί; Για τους άλλους; Ποιους άλλους; Η οικογένεια σου πλέον απαρτίζεται από σένα το σύζυγό κ τα παιδιά...

Καλα τωρα.. Ειμαι τερμα ετοιμολογη δεν ειναι αυτο το θεμα..χιλιες απαντήσεις τους δινω, οχι μια, το θεμα ειναι οτι με ενοχλει αυτη η νοοτροπία.. Οσο για το αν εχουν χωρο να μιλήσουν, μπαα.. Κι εγω και ο άντρας μου είμαστε κοφτοι, δεν αφήνουμε πολλα πολλά. ενταξει ξερω οτι θα το αγαπουν ο,τι και να ειναι, αλλα η νοοτροπία του κανε γιο, και ο γιος ειναι αλλιώς, με φουντώνει δεν μπορω! Ακομα και στη γειτονιά ρε παιδιά, επειδη αρχισε να πετάει η κοιλια μου (εντερικο ειναι εν τω μεταξύ) αρχισανε α αγορι θα είναι! Δε με νοιαζει τους λεω εγω εχω προαισθημα για κορίτσι. Δεν ξερω ίσως υπερβάλω, απλα νιωθω οτι ολοι πανω κατω περιμένουν να κανω αγόρι και πνίγομαι.. Δεν ξερω.. Εγω μετα την αποκολληση ειπα ουτε το φύλο να μη μαθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...