Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τραχηλιτιδα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας :) Θέλω και εγώ να γίνω μαμα.. Ωστόσο πήγα στον γυναικολόγο μου, εκανα εξέταση τεστ Παπ και μου βρηκε τραχηλιτιδα με φλεγμονή ? μου έγραψε φαρμακα, τα οποια ομως τα σταμάτησα μετά από δυο μέρες γιατί μου δημιουργούσαν χειροτερους πονους. Τελικα μου είπε να πάρω μια κολπική κρέμα ( η οποια δεν βλεπω να εχει αποτελεσματα) και μου απαγορεψε να κάνω προσπάθειες για μωρό με τον σύντροφο μου μέχρι να το γιατρεψουμε εντελώς... Στον σύντροφο μου δεν έγραψε καμία θεραπεία. Έχει τύχει σε καμία? Η μόνο εγώ είμαι η ατυχη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε εμένα όχι είχε τύχει όμως στην κολλητή μου.... της έδωσε μία κολπική αλοιφή η οποία είχε μέσα και δοσομετρητες (10 αν θυμάμαι καλά) και μετά όλα ήταν ΟΚ! Μην αγχώνεσαι είναι κάτι πολύ συχνό όπως και η κολπιτιδα και θα σου περάσει με την αλοιφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Viktwria εγώ είχα τραχηλιτιδα είχα κάνει μια καλλιέργεια και αντιβιογγραμα και βρεθηκε οτι ηταν μυκητες έκανα θεραπεία και εγώ και ο σύζυγός αντιβίωση από το στόμα και εγώ αλοιφή και υποθετα ξαναεκανα καλλιέργεια ένα μήνα μετά βγήκε πάλι μόνο μύκητες ξαναεκανα θεραπεία και μετά ομοιοπαθητική και πολλά γιατροσόφια αλλά έχω πάντα θέμα με τους μυκητες ανά διαστήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 σε ευχαριστώ για την απάντηση.. και σε μενα σαν μύκητες μου ξεκίνησε και αλλαζα καθε 3 και λίγο γυναικολόγο επειδή κανένας δεν μου έδινε σωστή θεραπεία και συνέχισα να βασανιζομαι μεχρι που μου βγηκε σε τραχηλιτιδα.. ισχύει ότι δεν μπορώ να κάνω προσπάθειες για μωρό μέχρι να το γιατρεψω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε εμένα όχι είχε τύχει όμως στην κολλητή μου.... της έδωσε μία κολπική αλοιφή η οποία είχε μέσα και δοσομετρητες (10 αν θυμάμαι καλά) και μετά όλα ήταν ΟΚ! Μην αγχώνεσαι είναι κάτι πολύ συχνό όπως και η κολπιτιδα και θα σου περάσει με την αλοιφή.

Καλησπέρα. :)Σε μένα εχει 7 μετρητές αλλά δεν νιώθω καμία αλλαγή. Ακόμα πονάω..όσων αφορά για την σεξουαλική επαφή με τον σύντροφο μου..(συγνωμη για την αναφορά?) αλλά δεν μπορω, πονάω αφάνταστα ειδικα στο τέλος.. ειναι λογικο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστηκά σου κορίτσι μου! Καλό είναι να αναβάλεις τις προσπάθειες για μωράκι μέχρι να γίνεις τελείως καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Περαστηκά σου κορίτσι μου! Καλό είναι να αναβάλεις τις προσπάθειες για μωράκι μέχρι να γίνεις τελείως καλά.

Αυτό μου πε και ο γιατρός ... αλλά κάθε φορά που λέμε τώρα θα ξεκινήσουμε κάτι συμβαίνει :( με χει πάρει από κάτω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καλησπέρα. :)Σε μένα εχει 7 μετρητές αλλά δεν νιώθω καμία αλλαγή. Ακόμα πονάω..όσων αφορά για την σεξουαλική επαφή με τον σύντροφο μου..(συγνωμη για την αναφορά?) αλλά δεν μπορω, πονάω αφάνταστα ειδικα στο τέλος.. ειναι λογικο? 

Καλημέρα!!!Κοίτα αν δεν έχει περάσει η φλεγμονή...το θεωρώ φυσιολογικοτατο.....όμως μου κάνει εντύπωση!Από όσο ξέρω τουλάχιστον δεν είναι κάτι σοβαρό για να έχεις τόσο πόνο μήπως λοιπόν και λόγω των επαφών έχεις και κανένα μικροτραυματισμο?Πήγαινε ξανά στο γιατρό σου,αυτό θα έκανα εγώ,για να σε δει πιο σχολαστικά!Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο (γιατί μου θυμίζει δική μου παλιά ιστορία όλο αυτό) εξωτερικά......έχεις καθόλου πρήξιμο ή ερεθισμό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

@Sunshine 88 σε ευχαριστώ για την απάντηση.. και σε μενα σαν μύκητες μου ξεκίνησε και αλλαζα καθε 3 και λίγο γυναικολόγο επειδή κανένας δεν μου έδινε σωστή θεραπεία και συνέχισα να βασανιζομαι μεχρι που μου βγηκε σε τραχηλιτιδα.. ισχύει ότι δεν μπορώ να κάνω προσπάθειες για μωρό μέχρι να το γιατρεψω??

Καλημέρα!!!!Εγώ τότε είχα πάει για έλεγχο πριν ξεκινήσω της προσπάθειες μιλάμε Μάιο του 2014 π γιατρός τότε μου έδωσε την θεραπεία μου είπε ότι η μύκητες δεν επεριαζουν την εγκυμοσύνη οπότε δεν υπάρχει θεμα όσο για το πόνο που λες εσύ εγώ δεν είχα κάτι τέτοιο Κολποσκόπηση σου έχει κάνει??Εγώ και τώρα στην εγκυμοσύνη εμφάνισε μύκητες με κυνηγάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Αυτό μου πε και ο γιατρός ... αλλά κάθε φορά που λέμε τώρα θα ξεκινήσουμε κάτι συμβαίνει :( με χει πάρει από κάτω :(

Δεν πρέπει να απογοητέυεσαι γιατί είναι κάτι συχνό που περνάει σχετικά εύκολα με την κατάλληλη αγωγή. Δεν υποτιμώ το πρόβλημα σου αλλά όπως θα διαπίστωσες εδώ υπάρχουν και κοπέλες που προσπαθούνε χρόνια να κάνουν ένα παιδάκι και τα καταφέρνουν έχοντας να αντιμετωπίσουν σοβαρότερα προβλήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν πρέπει να απογοητέυεσαι γιατί είναι κάτι συχνό που περνάει σχετικά εύκολα με την κατάλληλη αγωγή. Δεν υποτιμώ το πρόβλημα σου αλλά όπως θα διαπίστωσες εδώ υπάρχουν και κοπέλες που προσπαθούνε χρόνια να κάνουν ένα παιδάκι και τα καταφέρνουν έχοντας να αντιμετωπίσουν σοβαρότερα προβλήματα.

Έχεις δίκιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα!!!!Εγώ τότε είχα πάει για έλεγχο πριν ξεκινήσω της προσπάθειες μιλάμε Μάιο του 2014 π γιατρός τότε μου έδωσε την θεραπεία μου είπε ότι η μύκητες δεν επεριαζουν την εγκυμοσύνη οπότε δεν υπάρχει θεμα όσο για το πόνο που λες εσύ εγώ δεν είχα κάτι τέτοιο Κολποσκόπηση σου έχει κάνει??Εγώ και τώρα στην εγκυμοσύνη εμφάνισε μύκητες με κυνηγάνε.

Ναι και καλλιέργεια και αυτό μου πε οτι έχω τραχηλιτιδα με φλεγμονή αλλα δεν μου εξήγησε ακριβώς τι και πως. Και εγώ μέχρι τώρα μόνο μύκητες παρουσιαζα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα!!!Κοίτα αν δεν έχει περάσει η φλεγμονή...το θεωρώ φυσιολογικοτατο.....όμως μου κάνει εντύπωση!Από όσο ξέρω τουλάχιστον δεν είναι κάτι σοβαρό για να έχεις τόσο πόνο μήπως λοιπόν και λόγω των επαφών έχεις και κανένα μικροτραυματισμο?Πήγαινε ξανά στο γιατρό σου,αυτό θα έκανα εγώ,για να σε δει πιο σχολαστικά!Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο (γιατί μου θυμίζει δική μου παλιά ιστορία όλο αυτό) εξωτερικά......έχεις καθόλου πρήξιμο ή ερεθισμό?

Έχω κλείσει ραντεβού για την Πέμπτη σε έναν άλλον γυναικολόγο..τώρα θα δούμε τι θα μου πει και αυτός.. τωρα πάντως κάνω θεραπεία με την Ygille κρέμα και θα δούμε... ναι έχω πρήξιμο και μέχρι πριν λίγες μέρες ματωνα εξωτερικά... άργησα να απαντήσω γιατί είχα φτάσει στο όριο των δημοσιεύσεων ? για πόσο καιρό θα έχω αυτόν τον περιορισμό ξέρει καμία σας??? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Viktwria καλημέρα.Αν θυμάμαι καλά (έχουν περάσει και αρκετοί μήνες)θα πρέπει να έχεις κάνει 10 δημοσιεύσεις για να μην έχεις περιορισμό.Κάπου υπάρχουν οι κανόνες για τα νέα μέλη. Καλά θα κάνεις να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από τη στιγμή που δε βλέπεις καλυτέρευση.Πρήξιμο πάντως σε τραχηλιτιδα.....δεν έχει τύχει να ακούσω.Δε θα σου πω τα δικά μου μη σε αγχωσω (αν και δεν ήταν κάτι σοβαρό).....θα σε δει ο γιατρός και θα σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko Καλημέρα. Θα παω να δω αλλά και απο γυναικολόγους έχω απογοητευτεί. Ο καθενας μου λεει κατι διαφορετικό και όλοι μου δίνουν διαφορετική θεραπεία... ευχαριστώ για την συμπαράσταση πάντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Viktwria είπε:

@zoi.ko Καλημέρα. Θα παω να δω αλλά και απο γυναικολόγους έχω απογοητευτεί. Ο καθενας μου λεει κατι διαφορετικό και όλοι μου δίνουν διαφορετική θεραπεία... ευχαριστώ για την συμπαράσταση πάντως :)

Κοίτα αν όντως είναι τραχηλιτιδα ανάλογα με το πόσο ας πούμε σοβαρή είναι υπάρχουν πολλές αλοιφές κλπ. Το θέμα είναι να βρεις ένα γιατρό που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη και μαζί θα το αντιμετωπίσετε!Τα πάντα λύνονται!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...