Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόκολλο ανταγωνιστών


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, ποια έχει κάνει προσπάθεια με πρωτόκολλο ανταγωνιστών? Για ποιο λόγο σας είπαν ότι θα κάνετε αυτο το πρωτόκολλο και αν είχατε θετικό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Εγώ έκανα κοντό με ανταγωνιστές λόγο πολυκυστηκων για να ελέγξουμε καλύτερα την διεργησει. Είχα αρκετή καλή ανταπόκρισή ναι θετικό αποτέλεσμα αλλά αυτό εξαρτάτε πιο πολύ από την ποιότητα τον ωαρίων και ύστερα εμβρύων. Εγώ έκανα Bemfola με orgalutran από φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ποια έχει κάνει προσπάθεια με πρωτόκολλο ανταγωνιστών? Για ποιο λόγο σας είπαν ότι θα κάνετε αυτο το πρωτόκολλο και αν είχατε θετικό αποτέλεσμα.

Καλησπέρα 

Το έκανα εγώ αυτό το πρωτόκολλο λόγο χαμηλής απόκρισης ωοθηκων. 

Σου δίνει τον ανταγωνιστή για να μην σκάσουν τα ωαρια....εμένα δυστυχώς ή μου το δώσε λίγο αργά και έσκασε ή δεν ανταποκριθηκά στην αγωγή. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! !?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ποια έχει κάνει προσπάθεια με πρωτόκολλο ανταγωνιστών? Για ποιο λόγο σας είπαν ότι θα κάνετε αυτο το πρωτόκολλο και αν είχατε θετικό αποτέλεσμα.

Και εγω εκανα βραχυ με ανταγωνιστες. Orgalutran πηρα. 

Εμενα μου ειπε οτι δεν μου ταιριαξε το πρωτο πρωτοκολλο που καναμε το μακρυ, γι αυτο μου το αλλαξε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@eriv εχεις κανει δυο φορες διεγερση;

Ειδατε διαφορα δηλαδη σε σχεση με το μακρυ;

Ναι 2 φορες διεγερση! 

Με το μακρυ και τις arvekap παρακοιμηθηκε ο οργανισμος και μετα πηρα φουλ εξτρα δοση για να ξυπνησει. Σε αριθμο πανω κατω τα ιδια τελικα εβγαλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@eriv εγω εξαντλησα ολες τις μοναδες γκοναλ στην πρωτη. 

Κι εμενα αργα πηρε μπρος.

Καλημερα?

Ελπιζω οι επομενες να ειναι οι τελευταιες μας και μετα να μην ξανασκεφτουμε μοναδες ανταγωνιστες κλπ κλπ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!Εγώ έκανα κοντό με ανταγωνιστές λόγο πολυκυστηκων για να ελέγξουμε καλύτερα την διεργησει. Είχα αρκετή καλή ανταπόκρισή ναι θετικό αποτέλεσμα αλλά αυτό εξαρτάτε πιο πολύ από την ποιότητα τον ωαρίων και ύστερα εμβρύων. Εγώ έκανα Bemfola με orgalutran από φάρμακα 

τι ειναι το orgalutran? κατι αλλο απο το cetrotide kai ovitrelle

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

τι ειναι το orgalutran? κατι αλλο απο το cetrotide kai ovitrelle

 

Το ίδιο με το cetrotide το οβιτρελε είναι για να σπάσουν τα ωαρια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω πρωτοκολλο ανταγωνιστων εκανα με Gonal F και Cetrotide λόγω πολυκυστικών κι εγω. Μου ταίριαξε μια χαρα , πήραμε 13 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 11 και κάναμε 9 βλαστοκύστες.

Με το καλό να σου ταιριάξει και να είναι τυχερό πρωτόκολλο!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με ανταγωνιστών και χωρις να εχω πολυκυστικές αλλά και με καλή ΑΜΗ έπαθα υπερδιεγερση με 150 μοναδες gonal μονο!!

Εβγαλα 23 ωοθυλάκια αλλά μόνο 6 ώριμα  κι ουτε ενα καλο για εμβρυομεταφορα.

Ο γιατρος μου είπε ότι τελικά ήταν πολύ "δυνατό" για εμένα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω πολυκυστικες, αλλά ο γιατρός μου θεωρεί ότι είναι καλύτερο για μένα αυτό το πρωτόκολλο. διαβασα οτι βγαζεις καλυτερης ποιοτητας ωάρια , οπως στο μακρύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η GinaKa είπε:

Εγώ με ανταγωνιστών και χωρις να εχω πολυκυστικές αλλά και με καλή ΑΜΗ έπαθα υπερδιεγερση με 150 μοναδες gonal μονο!!

Εβγαλα 23 ωοθυλάκια αλλά μόνο 6 ώριμα  κι ουτε ενα καλο για εμβρυομεταφορα.

Ο γιατρος μου είπε ότι τελικά ήταν πολύ "δυνατό" για εμένα.

 

Μετρησατε οιστραδιολη πριν την ωοληψια κοριτσακι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μετρησατε οιστραδιολη πριν την ωοληψια κοριτσακι μου;

Η τελευταια μέτρηση οιστραδιόλης ήταν σχεδον 3000.

Εκανα υπερηχο και ορμονες μέρα παρά μέρα από τη 2η μερα του κύκλου.

Ο γιατρός απεδωσε την αποτυχία στα φαρμακα ,στο οτι υπεραντεδρασε ο οργανισμος μου.

Οταν ομως απο την αρχή φανηκε αυτό,δε θελησε να μου μειωσει τη δοση των 150 μοναδων γιατι ηταν ήδη πολυ χαμηλη μου είπε.Ηταν διπλή αποτυχία και ακυρωθηκε η εμβρυομεταφορά και δεν έμεινε κανενα καλό εμβρυο για μελλοντική μεταφορά.

Τωρα,2 μηνες μετά είμαι σε προβληματισμό πως να κινηθώ στη συνεχεια,ποιό γιατρό να εμπιστευτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θελω να παρεξηγηθω αλλα θεωρω οτι μπορουσε να κατεβασει τις μοναδες εφοσον με μονο 150 αντεδρασες τοσο καλα απο την αρχη... 

Καταλαβαινω την απογοητευση που θα νιωθεις... 

Παρε γνωμες για γιατρους κ κεντρα απο τα κοριτσια εδω.. Δε χανεις τιποτα για καμια επαφη με καποιους μεχρι να καταληξεις. 

Ευχομσι η επομενη να ειναι κ τυχερη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys και εγώ έχω κάνει βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές.. Ο γιατρός μου έδωσε αυτό το πρωτόκολλο για να μην ταλαιπωρηθώ πολύ εφόσον είναι πιο γρήγορο και έχει λιγότερες ενεσεις!! Ανταποκρίθηκα πολύ καλα, έκανα 19 ωάρια απο τα οποία πήραμε 6 βλαστοκύστες.. Η προσπάθεια αυτή μου έδωσε στις 3 εμβρυομεταφορες ένα θετικό τεστ αλλά δυστυχώς παλινδρομησε την 8η εβδομάδα!! 

Ξεκίνησα 2η διέγερση με διαφορετικό γιατρό και μακρύ πρωτόκολλο... Λόγω της ηλικίας μου (25 χρόνων) ο γιατρός μου είπε οτι με το μακρύ θα έχουμε καλύτερο έλεγχο στην ανάπτυξη!! Έκανα 15 ωάρια και πάλι πήραμε 6 βλαστοκύστες.. Στην 1η εμβρυομεταφορα πετύχαμε και μάλιστα διπλό!! Τώρα διανυω τον έκτο μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@marylouchrys και εγώ έχω κάνει βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές.. Ο γιατρός μου έδωσε αυτό το πρωτόκολλο για να μην ταλαιπωρηθώ πολύ εφόσον είναι πιο γρήγορο και έχει λιγότερες ενεσεις!! Ανταποκρίθηκα πολύ καλα, έκανα 19 ωάρια απο τα οποία πήραμε 6 βλαστοκύστες.. Η προσπάθεια αυτή μου έδωσε στις 3 εμβρυομεταφορες ένα θετικό τεστ αλλά δυστυχώς παλινδρομησε την 8η εβδομάδα!! 

Ξεκίνησα 2η διέγερση με διαφορετικό γιατρό και μακρύ πρωτόκολλο... Λόγω της ηλικίας μου (25 χρόνων) ο γιατρός μου είπε οτι με το μακρύ θα έχουμε καλύτερο έλεγχο στην ανάπτυξη!! Έκανα 15 ωάρια και πάλι πήραμε 6 βλαστοκύστες.. Στην 1η εμβρυομεταφορα πετύχαμε και μάλιστα διπλό!! Τώρα διανυω τον έκτο μήνα... 

@Mariloux σου εγραψα κ σε αλλο θεμα!

Χαιρομαι που σε ξανασυνανταω. Μπραβο που πανε ολα καλα!!! Πως ειναι η εγκυμοσυνη σου;;; 

Μαριλου να σε ρωτησω κ κατι θελω.

Μετα απο τις πρωτες τρεις ετ που δεν πετυχαν κανατε κατι διαφορετικο; Καποια πιο ειδικη εξεταση; Τι σου ειπαν για τις τρεις αποτυχιες;

Εγω εχω δυο αποτυχιες με αριστες βλαστοκυστες κ ανησυχω πολυ μηπως υπαρχουν αλλα σοβαρα θεματα κ δεν πετυχουμε παλι.

Σε λιγο καιρο θα κανω την δευτερη διεγερση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου το κύριο για μένα είναι οτι στη 2η διέγερση άλλαξα γιατρό εφόσον ο πρώτος δεν μου ενέπνεε πια εμπιστοσύνη, τον έβλεπα και ήθελα να κλάψω!!  Αλλάξαμε πρωτόκολλο γτ με το 1ο δεν είχαμε επιτυχία, έκανα τη διέγερση, ωοληψια & αφήσαμε τον οργανισμό για 2 μήνες να ηρεμήσει!! Τον μήνα που ήταν να κάνουμε εμβρυομεταφορα, με κατεψυγμένα πλέον, κάναμε ένα scratching ενδομητριου, μια πολύ απλή διαδικασία που αυξάνει τις πιθανότητες εμφύτευσης (συστήνεται μετά απο 2 αποτυχημενες προσπάθειες με καλα εμβρυα)... Θα μπορούσα να κάνω εμβρυομεταφορα & στον κύκλο της διεγερσης επειδή, ομως, ανταποκρίθηκα αρκετά ο γιατρος με συμβούλεψε να περιμένω για να συνέλθει ο οργανισμος!! Δεν έκανα καμία απολύτως εξέταση & ο γιατρός ο ίδιος ήταν που επέμενε να μην κάνω τίποτα γτ θα ήταν άσκοπο & πεταμένα λεφτά! Τελικά αποδείχτηκε πως είχε δίκιο και όλα πήγαν καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MarilouxΟυφ! Κι εμεις μετα τις δυο επιτυχιες αλλαζουμε γιατρο κ κεντρο. Εχω κι εγω την ιδια με σενα διαθεση για τον πρωτο γιατρο.

Εγω την πρωτη ετ την εκανα αμεσως μετα την διεγερση. 2 ιανουαριου ειχαμε την αρνητικη χοριακη.

Φεβρουαριο θα προχωρουσαμε σε ετ αλλα φανηκε, οπως μου ειπαν, πολυποδας κ καναμε υστεροσκοπηση κ σκρατσινγκ. Μάρτιο καναμε την δευτερη ετ. Παλι αποτυχια.εχουμε κανει ενα σωρο εξετασεις. 

Κ εχω αρχισει να φοβαμαι. Ελπιζω με την νεα γιατρο να εχουμε καλυτερη συνεργασια κ να ειναι συγχρινως και ανθρωπος. 

Στην πρωτη διεγερση εκανα μακρυ πρωτοκολλο αυτη που ειπε βραχυ να κανουμε. Αυριο εχουμε ραντεβου μαζι της κ θα την ρωτησω γιατι θελει να το αλλαξει το πρωτοκολλο. 

Ευχαριστω μαριλου μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@nikona μου το κύριο για μένα είναι οτι στη 2η διέγερση άλλαξα γιατρό εφόσον ο πρώτος δεν μου ενέπνεε πια εμπιστοσύνη, τον έβλεπα και ήθελα να κλάψω!!  Αλλάξαμε πρωτόκολλο γτ με το 1ο δεν είχαμε επιτυχία, έκανα τη διέγερση, ωοληψια & αφήσαμε τον οργανισμό για 2 μήνες να ηρεμήσει!! Τον μήνα που ήταν να κάνουμε εμβρυομεταφορα, με κατεψυγμένα πλέον, κάναμε ένα scratching ενδομητριου, μια πολύ απλή διαδικασία που αυξάνει τις πιθανότητες εμφύτευσης (συστήνεται μετά απο 2 αποτυχημενες προσπάθειες με καλα εμβρυα)... Θα μπορούσα να κάνω εμβρυομεταφορα & στον κύκλο της διεγερσης επειδή, ομως, ανταποκρίθηκα αρκετά ο γιατρος με συμβούλεψε να περιμένω για να συνέλθει ο οργανισμος!! Δεν έκανα καμία απολύτως εξέταση & ο γιατρός ο ίδιος ήταν που επέμενε να μην κάνω τίποτα γτ θα ήταν άσκοπο & πεταμένα λεφτά! Τελικά αποδείχτηκε πως είχε δίκιο και όλα πήγαν καλα!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!Με το καλό!!

Επειδή είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού και μου αρέσουν αυτα που διαβάζω για το γιατρό με τον οποιο πετυχες θα μπορουσες να μου στειλεις πληροφορίες σε π.μ.??Πόσες μονάδες πήρες,για το οικονομικό κλπ??/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου απο την στιγμή που με το 1ο πρωτόκολλο δεν είχατε επιτυχία, φανταζομαι πως γι'αυτο η γιατρός σου το αλλάζει!! Δεν έχει νόημα να κανεις τα ίδια και τα ίδια, σημασία έχει να βρεις αυτό που ταιριάζει στον δικό σου οργανισμό.. Εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή σου προσπάθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και εμένα πρωτόκολλο ανταγωνιστών μου είπε ότι θα κάνω.. πιστεύετε ότι θα έχει αποτέλεσμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...