Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΒΟΗθΕΙΑ


Guest

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια να με βοηθήσει! Προσπαθώ δω και ένα χρόνο για παιδάκι Εδώ και τρεις μήνες το πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας. Η περίοδος μου  ερχόταν πάντα 15 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία.Αυτον τον μήνα έχω φτάσει στην 18 μέρα και η περίοδος δεν έχει έρθει.Μπορει αυτό να είναι φυσιολογικό; Η υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα.Τεστ εγκυμοσύνης είχα κάνει 2 μέρες πριν ην καθυστέρηση και είχε βγει αρνητικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγώ θα σου έλεγα να ξανά κάνεις ένας τεστ να σιγουρευτείς. Πότε τεστ πριν την καθυστέρηση δεν δείχνουν πάντα σωστά καλύτερα μετά από καθυστέρηση.. Καλή συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα εγώ θα σου έλεγα να ξανά κάνεις ένας τεστ να σιγουρευτείς. Πότε τεστ πριν την καθυστέρηση δεν δείχνουν πάντα σωστά καλύτερα μετά από καθυστέρηση.. Καλή συνέχεια 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Πιο πολύ με ανησυχεί μήπως έχω κάποιο πρόβλημα και δεν έρχεται η περίοδος ενώ εγίνε η ωορρηξία.Επειδη δεν έχω κάνει σύμπτωμα δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης.Θα δω τις επομενες μέρες μήπως έρθει τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια να με βοηθήσει! Προσπαθώ δω και ένα χρόνο για παιδάκι Εδώ και τρεις μήνες το πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας. Η περίοδος μου  ερχόταν πάντα 15 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία.Αυτον τον μήνα έχω φτάσει στην 18 μέρα και η περίοδος δεν έχει έρθει.Μπορει αυτό να είναι φυσιολογικό; Η υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα.Τεστ εγκυμοσύνης είχα κάνει 2 μέρες πριν ην καθυστέρηση και είχε βγει αρνητικό!

Καλησπέρα κι εσένα!!!Μην σε αγχώνει η καθυστέρηση..Πρωτον υπάρχει πάντα η περίπτωση εγκυμοσύνης..Για μένα κανε ενα τεστακι εγκυμοσύνης ξανά,αν δεν σου έρθει η περίοδος...Και δεύτερον μπορεί η καθυστέρηση να οφείλεται και στο άγχος..Κι εμένα ο κύκλος μου διαταραχθηκε μετά που ξεκινήσαμε τις προσπαθείες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Καλησπέρα κι εσένα!!!Μην σε αγχώνει η καθυστέρηση..Πρωτον υπάρχει πάντα η περίπτωση εγκυμοσύνης..Για μένα κανε ενα τεστακι εγκυμοσύνης ξανά,αν δεν σου έρθει η περίοδος...Και δεύτερον μπορεί η καθυστέρηση να οφείλεται και στο άγχος..Κι εμένα ο κύκλος μου διαταραχθηκε μετά που ξεκινήσαμε τις προσπαθείες..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Αυτό σκοπεύω να κάνω εάν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα.Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα γιατί διάβασα ότι πάντα η περίοδος έρχεται 12 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία και αν αργήσει παραπάνω υπάρχει πρόβλημα. Τώρα θα δω τις επόμενες μέρες τι θα γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Για αρχή κάνε ένα τεστακι! !!πότε δεν ξέρεις! !!!

Έτσι λέω να κάνω αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα!αλλιώς μάλλον κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, πρώτα απ' όλα σου εύχομαι να είσαι έγκυος? αν έκανες πολύ νωρίς το τεστ μπορεί να βγήκε αρνητικό...γιατι δεν συμβουλευεσαιι τον γυναικολόγο σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καλησπέρα, πρώτα απ' όλα σου εύχομαι να είσαι έγκυος? αν έκανες πολύ νωρίς το τεστ μπορεί να βγήκε αρνητικό...γιατι δεν συμβουλευεσαιι τον γυναικολόγο σου??

Είπα να περιμένω μέχρι την Δευτέρα να κάνω Τεστ εγκυμοσύνης και αν βγει αρνητικό μετά  θα πάω στη γυναικολόγο μου γιατί κάτι θα έχω λογικά! Μέχρι την Δευτέρα κάνω υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έκανες τεστακι τελικά? ???

Καλησπέρα!όχι περίμενα και σήμερα μήπως αδιαθετησω αλλά κιμά τίποτα!πήγα και πήρα ένα τεστ  self clear θα το κάνω αύριο πρωί!λογικά αν είμαι έγκυος σίγουρα θα δείξει!αύριο είναι στην 6 μέρα καθυστερήσης!!δεν έχω ομως πολλές ελπίδες!δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα!!Πιστεύω ότι έκανα ωορρηξία (έκανα τεστ βγήκε θετικό 9 μέρα) και για κάποιο λόγο δεν μου έρχεται περίοδος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 6 μέρες καθυστέρηση, γνωρίζοντας την ωορρηξια σου, είναι πολύ πιθανό να υπάρχει εγκυμοσύνη, ακόμα και αν δεν έχεις συμπτώματα! Σου εύχομαι πραγματικά να είναι!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2018 at 7:24 ΜΜ, ο/η mommie to be είπε:

Μήπως ήταν ψευδώς θετικό το τεστ της ωορρηξιας? 

Μπορεί!Αν και βγήκε πολύ έντονο τι να πω δεν ξέρω τεστ έκανα και βγήκε αρνητικό περίοδος ακόμα δεν μου ήρθε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Με 6 μέρες καθυστέρηση, γνωρίζοντας την ωορρηξια σου, είναι πολύ πιθανό να υπάρχει εγκυμοσύνη, ακόμα και αν δεν έχεις συμπτώματα! Σου εύχομαι πραγματικά να είναι!! 

 

Έκανα σήμερα το πρωί με το που ξύπνησα βγήκε αρνητικό!!δεν ξέρω τι μπορεί να μου έχει συμβεί σύμφωνα με το τεστ ωορρηξίας πρέπει να έχει γίνει κανονικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Έκανα σήμερα το πρωί με το που ξύπνησα βγήκε αρνητικό!!δεν ξέρω τι μπορεί να μου έχει συμβεί σύμφωνα με το τεστ ωορρηξίας πρέπει να έχει γίνει κανονικά

Γιατί δεν κάνεις και μια χοριακη καλού κακού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Γιατί δεν κάνεις και μια χοριακη καλού κακού;

Τελικά αδιαθετησα πριν λίγο!είχα μια μεγάλη καθυστέρηση!!! δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Τελικά αδιαθετησα πριν λίγο!είχα μια μεγάλη καθυστέρηση!!! δυστυχώς!

Χαλάρωσε και ξεκινάς προσπάθεια με το νέο κύκλο....εύχομαι την επόμενη φορά ποοοοολυυυυυυ μεγαλύτερη καθυστέρηση με ένα θετικό τεστάκι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Χαλάρωσε και ξεκινάς προσπάθεια με το νέο κύκλο....εύχομαι την επόμενη φορά ποοοοολυυυυυυ μεγαλύτερη καθυστέρηση με ένα θετικό τεστάκι!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!!Μακάρι το καλοκαίρι να είναι τυχερό για όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...