Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις On 4/6/2018 at 12:54 ΜΜ, ο/η elviraice είπε:

Εγώ παίρνω κουράγιο από τις φωτογραφίες έχω βάλει πάνω και την εικόνα της Αγίας Ειρήνης δε ξέρω τι άλλο να κάνω!!!!Όπως λέει και η @nikona θετική σκέψη!!!!Αααα φοράω και την ζώνη!!!

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι άμα πρέπει να έχουμε συμπτωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2018 at 11:45 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Καμιά εμπιστοσύνη πραγματικά,του έλεγα να κάνω κάποια εξέταση που είχα αποτύχει κ έλεγε όχι δε χρειάζεται θα μείνεις.κ έμεινα μπουκάλα.να σε ρωτησω θυμάσαι αν στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα παίρνεις κ vibramycin γιατί δεν πήρα ενώ όταν είχα κάνει ωοληψία είχα πάρει.

Εγώ δεν πηρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καμια απο τις δυο προηγουμενες φορες δεν ειχα κατι. Ετσι κ τωρα. Θα φανει. Λιγες μερες εμειναν. 

Ναι έτσι είναι υπομονή και ελπίδα... δεν λέει κάτι το οτι δεν εχεις συμπτωμα ... το ξέρεις άλλωστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Ναι έτσι είναι υπομονή και ελπίδα... δεν λέει κάτι το οτι δεν εχεις συμπτωμα ... το ξέρεις άλλωστε!!!!

Ελενη εχεις δικιο. Κατα βαθος το ξερω οτι δεν λεει κατι. Αλλα να...καπου ψαχνεις να πιαστεις ρε γμτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2018 at 12:40 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσι.Έχουμε νέα,αλλά δυστυχώς όχι καλά.Το ένα από τα δύο ωοθυλακια άρχισε να υποχωρεί,μόνο ένα προχωρούσε.Είπαμε να μη συνεχίσουμε γιατί ποιός ξέρει πώς θα πάει και αυτό.Δεν είμαι για να δίνω ένα σωρό λεφτά και να μη προχωρήσει και αυτό.Την άλλη Δευτέρα έχω υπέρηχο τη 18η μέρα του κύκλου να δούμε πώς πάει,μήπως υπάρχει κανένα κυστικο και χρειαστεί να μου δώσουν προγεστερόνη.Αρχές Αυγούστου στην επόμενη περίοδο ελπίζω οι ορμόνες να είναι καλές για να ξεκινήσω.Τί βάσανο είναι αυτές οι αναβολές.Δε θα βρω κανένα καλό κύκλο βρε κορίτσια;

Ωωωω λυπάμαι πολύ... Πες μας τα νεότερα απ τον σημερινό υπέρηχο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2018 at 12:52 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ!! Εσυ τι κανεις;

@sansa δηλαδη ακυρωθηκε αυτος ο κυκλος ε; Λυπαμαι. Θα ερθουν ομως κ καλοι κυκλοι. Μην απογοητευεσαι. Ξερω πως ειναι δυσκολο. 

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω, να κάνουμε από μόνοι μας μια τελευταία προσπάθεια και μετά ξανά προγραμματισμένα από Σεπτέμβριο με τα κατεψυγμένα μας... 

Ευχομαι σε 2 μερούλες να μας ανακοινώσεις θετική χοριακή να πάρουμε και μεις τα πάνω μας !!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια καλημέρα!πως είστε?να σας ρωτήσω,τις ενέσεις μόνες σας τις κάνατε??είναι εύκολο??

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα μόνη μου... Μου τις έκανε νοσηλευτρια.  Οι περισσότερες κοπέλες όμως τις κάνουν μόνες... αρκεί να το αντέχεις να το κάνεις μόνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια καλημέρα!πως είστε?να σας ρωτήσω,τις ενέσεις μόνες σας τις κάνατε??είναι εύκολο??

Εγω ναι μονη μου. Εγω ομως δεν τα φοβαμαι ολα αυτα ουτως η αλλως οπότε δεν μεαπασχόλησε καθόλου αυτό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω, να κάνουμε από μόνοι μας μια τελευταία προσπάθεια και μετά ξανά προγραμματισμένα από Σεπτέμβριο με τα κατεψυγμένα μας... 

Ευχομαι σε 2 μερούλες να μας ανακοινώσεις θετική χοριακή να πάρουμε και μεις τα πάνω μας !!! :x

Αχ μακαρι Εμμανουηλ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας. 

Ευχαριστω για τις ευχες σου αλλα δεν ειμαι παλι αισιοδοξη. Μακαρι να διαψευστω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Αχ μακαρι Εμμανουηλ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας. 

Ευχαριστω για τις ευχες σου αλλα δεν ειμαι παλι αισιοδοξη. Μακαρι να διαψευστω. 

Έλα σταμάτα... απλά πλησιάζει η μέρα της χοριακής και σε έχει κυριεύσει το άγχος... Είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα ! Εγώ πιστεύω ότι σε δυο μερούλες θα γιορτάζουμε την επιτυχία σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa ουδεν κακον αμιγες καλου. Για μενα καλυτερα που θα πατε πιο σιγουρα και πιο στοχευμενα. Οταν δινεις τοσα λεφτα, κανεις τετοια προσπαθεια κλπ καλο ειναι να βελτιωνεις τις πιθανοτητες σου οσο περισσοτερο μπορεις οποτε πραγματικα ο ενας και οι δυο μηνες δεν κανουν καμια διαφορα. Το θεμα ειναι το αποτελεσμα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αχ μακαρι Εμμανουηλ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας. 

Ευχαριστω για τις ευχες σου αλλα δεν ειμαι παλι αισιοδοξη. Μακαρι να διαψευστω. 

ευχομαι να διαψευστεις πανηγυρικα. Ξερεις πολυ καλα οτι συμπτωματα δεν υπαρχουν. Εμενα μου το απεδειξε η ιδια η ζωη αυτο οταν τελικα εμεινα (ασχετο αν παλινδρομησε) οπου δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα εκεινη τη φορα. Η @Bloublou85 τι εγινε? Αδιαθετησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και @Kat-Cat μου σας ευχαριστω.

Μα ενα περιεργο πραγμα. Ενω λεω στον εαυτο μου χρησιμοποιωντας την λογικη μου οτι τι συμπτωμα να εχω, ειναι παρα πολυ νωρις αυτοματως απαισιοδοξώ. Ειμαι επηρεασμενη απο τις προηγουμενες αποτθχιες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και @Kat-Cat μου σας ευχαριστω.

Μα ενα περιεργο πραγμα. Ενω λεω στον εαυτο μου χρησιμοποιωντας την λογικη μου οτι τι συμπτωμα να εχω, ειναι παρα πολυ νωρις αυτοματως απαισιοδοξώ. Ειμαι επηρεασμενη απο τις προηγουμενες αποτθχιες. 

καλα απολυτα φυσιολογικο. Παντα σκεφτομαστε το χειροτερο σεναριο. Ειδικα οσες περισσοτερες ατυχιες εχεις περάσει ή μεγαλυτερη ταλαιπωρια έχεις φαει, σου φαινεται σχεδον αδιανοητο οτι θα παει καλα και θα προχωρησει. Ειναι απολυτα λογικο για μενα. Λεπτες οι γραμμες. Απτη μια προσπαθεις να ισορροπησεις λιγο τη δικη σου ψυχολογια προετοιμαζοντας σε για το χειροτερο σεναριο για να μην απογοητευτεις, απο την αλλη καμια φορα με αυτον τον τροπο φτανουμε στα ορια του αρνητισμου εντελως. Ευχομαι να ρθει η ωρα που ολα αυτα θα ειναι απλα μια αναμνηση, θα ξεκολλησουμε απο το σταδιο που βρισκομαστε τωρα, και θα προχωρησουμε στην επομενη πιστα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και @Kat-Cat μου σας ευχαριστω.

Μα ενα περιεργο πραγμα. Ενω λεω στον εαυτο μου χρησιμοποιωντας την λογικη μου οτι τι συμπτωμα να εχω, ειναι παρα πολυ νωρις αυτοματως απαισιοδοξώ. Ειμαι επηρεασμενη απο τις προηγουμενες αποτθχιες. 

Μη σε παίρνει από κάτω ! Νομίζω ότι κάθε φορά πρέπει να κάνουμε όμορφες σκέψεις , να το πιστεύουμε πραγματικά μέσα μας και θα προκύψει ! Να σκέφτεσαι μωράκια ομορφούλικα και χαμογελαστά ! Πολύ σύντομα όλο αυτό το άγχος μας θα είναι παρελθόν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ευχομαι να διαψευστεις πανηγυρικα. Ξερεις πολυ καλα οτι συμπτωματα δεν υπαρχουν. Εμενα μου το απεδειξε η ιδια η ζωη αυτο οταν τελικα εμεινα (ασχετο αν παλινδρομησε) οπου δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα εκεινη τη φορα. Η @Bloublou85 τι εγινε? Αδιαθετησε?

Καλημέρα,οχι δεν έχω αδιαθετησει ακόμα έκλεισα δέκα μέρες καθυστέρησης,κ όλες τις μέρες έχω σπασμούς στη κοιλιά,πονους στο στήθος και κάτω τα ποδια μου δεν μπορώ να σηκωθω από τους πόνους,τωρα ετοιμαζομαι να πάω για κάρτα γιατί ξεμεινα να πάρω τη γιατρό να δω τι θα γίνει. @nikona μου με το καλό ή χοριακη σου μεθαύριο όλα καλά θα είναι,ειδαμε κ εμείς που ειχαμε συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα,οχι δεν έχω αδιαθετησει ακόμα έκλεισα δέκα μέρες καθυστέρησης,κ όλες τις μέρες έχω σπασμούς στη κοιλιά,πονους στο στήθος και κάτω τα ποδια μου δεν μπορώ να σηκωθω από τους πόνους,τωρα ετοιμαζομαι να πάω για κάρτα γιατί ξεμεινα να πάρω τη γιατρό να δω τι θα γίνει. @nikona μου με το καλό ή χοριακη σου μεθαύριο όλα καλά θα είναι,ειδαμε κ εμείς που ειχαμε συμπτώματα.

Ευχαριστω @Bloublou85.

Εσυ ακομη ε; Αμαν βρε παιδι μου. Παρε τη γιατρο και πες μας. Θα περιμενουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα,οχι δεν έχω αδιαθετησει ακόμα έκλεισα δέκα μέρες καθυστέρησης,κ όλες τις μέρες έχω σπασμούς στη κοιλιά,πονους στο στήθος και κάτω τα ποδια μου δεν μπορώ να σηκωθω από τους πόνους,τωρα ετοιμαζομαι να πάω για κάρτα γιατί ξεμεινα να πάρω τη γιατρό να δω τι θα γίνει. @nikona μου με το καλό ή χοριακη σου μεθαύριο όλα καλά θα είναι,ειδαμε κ εμείς που ειχαμε συμπτώματα.

ε, ρε γαμωτο. Παρε τη γιατρο σου ναι. Καμια φορα ειναι και ψυχολογικο ολο αυτο και οταν μας δει καποιος ηρεμουμε και ερχεται η ρημαδα. Εχεις τα σημαδια οτι ερχεται (πλην των ποδιων δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτο). Ελπιζω να ξεμπερδεψεις αμεσα να ανακουφιστεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα απολυτα φυσιολογικο. Παντα σκεφτομαστε το χειροτερο σεναριο. Ειδικα οσες περισσοτερες ατυχιες εχεις περάσει ή μεγαλυτερη ταλαιπωρια έχεις φαει, σου φαινεται σχεδον αδιανοητο οτι θα παει καλα και θα προχωρησει. Ειναι απολυτα λογικο για μενα. Λεπτες οι γραμμες. Απτη μια προσπαθεις να ισορροπησεις λιγο τη δικη σου ψυχολογια προετοιμαζοντας σε για το χειροτερο σεναριο για να μην απογοητευτεις, απο την αλλη καμια φορα με αυτον τον τροπο φτανουμε στα ορια του αρνητισμου εντελως. Ευχομαι να ρθει η ωρα που ολα αυτα θα ειναι απλα μια αναμνηση, θα ξεκολλησουμε απο το σταδιο που βρισκομαστε τωρα, και θα προχωρησουμε στην επομενη πιστα :P

Ακριβως ετσι λειτουργω. Αμυντικα. Για να προλαβω την απογοητευση. Αλλα μαλλον το παρακανω. 

Ειναι φοβερο παντως πώς μπορουμε και καταλαβαινόμαστε τοσο πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ακριβως ετσι λειτουργω. Αμυντικα. Για να προλαβω την απογοητευση. Αλλα μαλλον το παρακανω. 

Ειναι φοβερο παντως πώς μπορουμε και καταλαβαινόμαστε τοσο πολυ. 

εμενα ο αντρας μου μου λεει καθε φορα οτι κανω σαν κατι μαθητες που εχουν δωσει πανελληνιες και λενε οταν βγαινουν εξω εγραψα σκατα πηγα χαλια, κοπηκα, ισα και μονο για να μην καλλιεργησουν προσδοκιες. Δικιο εχει, αλλα πραγματικα νομιζω οτι οι περισσοτερες απο εμας ετσι θωρακιζουμε καλυτερα τον εααυτο μας τελικα αν και οπως λες το παρακανουμε. Εμενα ο γιατρος μου συνεχως μου τονιζει οτι πρεπει να ειμαι αισιοδοξη και να εχω θετικη σκεψη κλπ, αλλα πραγματικα καμια φορα και μεσα απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα, πιστευω πως οσο μεγαλυτερο ενθουσιασμο εχεις για κατι που περιμενεις τοσο μεγαλυτερη ειναι η απογοητευση αν δεν ερθει. Ουτε φυσικα θελω να τρελαθω και να βλεπω παντου συμπτωματα. Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο δηλαδη δεν εχω καταληξει. Αλλα μαλλον η αμυντικη σταση οπως λες μεχρι στιγμης ειναι και η δικη μου τακτικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις!α δεν φοβάμαι καθόλου!αφου είναι εύκολο τοτε θα τις κάνω εννοείται μόνη μουυυ!!!@ @nikona σου εύχομαι μια τριψήφια χοριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω @Bloublou85.

Εσυ ακομη ε; Αμαν βρε παιδι μου. Παρε τη γιατρο και πες μας. Θα περιμενουμε. 

Πήρα τηλ μου είπε να κάνω χοριακη για σιγουρα,αλλα εγώ έκλεισα ραντεβού κατευθείαν να με δει γιατί τώρα πια αν είναι κάτι θα φαινεται στον υπέρηχο οπότε έχω αύριο στις 7 ραντεβού.τους πόνους στη κοιλιά τους έχω εδώ κ μία βδομάδα κ όλο λέω κατεβαίνει κ τιποτα.δε μπορεί ρε κορίτσια όλες παίρνετε αύρα τα χάπια να μου προκάλεσαν τόσο μεγάλο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλο αυριο. 

Ολες μπορει να τα παιρνουμε αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.

Εισαι και αρκετα αγχωδης, επιτρεψε μου να σου πω. Και το πολυ αγχος επηρεαζει τις ορμονες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Αντε με το καλο αυριο. 

Ολες μπορει να τα παιρνουμε αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.

Εισαι και αρκετα αγχωδης, επιτρεψε μου να σου πω. Και το πολυ αγχος επηρεαζει τις ορμονες. 

Χαχαχα σου επιτρέπω γιατί ειμαι.αλλα πάντα ήμουν κ ποτέ δεν είχαν επηρεαστεί ώστε να μην έχω περίοδο πάντα ρολόι.ο γιατρός μου είχε πει παλιά οκ είναι κακό το άγχος αλλά δεν ευθύνεται για όλα χωρίς να υπάρχει κ άλλη αιτία.θα δείξει αύριο ελπίζω δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...