Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια...είμαι νέο μέλος εδώ... κι εγώ αγωνιώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 14-5 .

Στο ιστορικό μου μέσα σε 10 μήνες 5 φυσικούς κύκλους και τώρα είναι η πρώτη με gonal... μόνο 2 εμβρυάκια  από  5 βέβαια... βλέπω όμως είμαστε αρκετές εδώ χωρίς αυτό να είναι παρήγορο :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα.Τί να γίνει κορίτσι,αρνητική πάλι η χοριακη,είχα κάνει ένα τεστ την προηγουμενη οπότε ημουν προετοιμασμενη.Είμαι σε μία κατάσταση άστα να πάνε,δε ξέρω τί θα κάνω,λεφτά δεν έχουμε,φάρμακα δεν εχω τελείωσαν και ρώτησα για συλλογή φυσικών κύκλων και καραφλιασα με τις τιμές.Πού να τα βρούμε;

Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα με την οικονομικη εξουθενωση στις εξωσωματικες. Με κανει εξαλλη η τοση εκμεταλλευση γιατι περι αυτου προκειται. Δεν μπορω να καταλαβω πως κοστιζουν τοσες χιλιαδες ευρω αυτα τα φαρμακα.....Ειναι απαράδεκτο όλο αυτο αλήθεια. Ωστοσο μπορεις οταν με το καλο ξαναεισαι ετοιμη να ανεβασεις εδω στις αγγελιες οτι ζητας καποια φαρμακα και ενδεχομενως κοπελες να στα χαρισουν. Εχει ξανασυμβει στο παρελθον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τη συμπαράσταση.Πρώτη φορά στη ζωή μου νομίζω ότι βρίσκομαι σε αδιέξοδο.Δε ξέρω έχει νόημα να προσπαθήσω σε συλλογή εμβρύων από φυσικούς κύκλους;Θα παίρνω ωάρια,θα είναι καλές οι ορμόνες;Πολλά τα ερωτήματα.Τα λεφτά πάρα πολλά,με ένα μισθό,αλλά και στεγαστικό δάνειο πώς να τα καταφέρει κανείς;Αυτή η εκμετάλλευση.Να έφτανα στο σημείο να πάρω και γνώμη από Αθήνα,αυτοί έχουν στάνταρ το τριχιλιαρο,συν 500χιλ η απόσταση,γιατί μένω Θεσσαλονίκη.Απλά αυτην την καραμέλα φταίνε τα έμβρυα θα ήθελα να δω αν την πουν και άλλοι.Αδιέξοδο κορίτσια.Σε 1,5 μήνα γίνομαι 43,ο χρόνος είναι εναντίον μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια...είμαι νέο μέλος εδώ... κι εγώ αγωνιώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 14-5 .

Στο ιστορικό μου μέσα σε 10 μήνες 5 φυσικούς κύκλους και τώρα είναι η πρώτη με gonal... μόνο 2 εμβρυάκια  από  5 βέβαια... βλέπω όμως είμαστε αρκετές εδώ χωρίς αυτό να είναι παρήγορο :(

 

Καλημερα!!! Καλη επιτυχια!!! 

Πότε εχεις την χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα!!! Καλη επιτυχια!!! 

Πότε εχεις την χοριακή;

Ευχαριστώ πολύ!!! :) Το Σάββατο λέω ομως να πάω την Παρασκευή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa και @Kat-Cat εχετε δικιο. Δυστυχως ειναι κερδοφορες επιχειρησεις. Κ ειμαστε στο έλεός τους. 

Σανσα πολλα κοριτσια εχουν πετυχει με φυσικο κυκλο. 

Βεβαια οπως λες ειναι πολλα τα λεφτα. 

Ρωτησα κι εγω για φυσικο κ επαθα πλακα. Εχουν ξεφυγει νομιζω. 

Χωρις φυσικα να θελω να υποτιμησω τη δουλεια τους που ειναι πολυ σοβαρη κ υπευθυνη αλλα μας ξεζουμιζουν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@sansa και @Kat-Cat εχετε δικιο. Δυστυχως ειναι κερδοφορες επιχειρησεις. Κ ειμαστε στο έλεός τους. 

Σανσα πολλα κοριτσια εχουν πετυχει με φυσικο κυκλο. 

Βεβαια οπως λες ειναι πολλα τα λεφτα. 

Ρωτησα κι εγω για φυσικο κ επαθα πλακα. Εχουν ξεφυγει νομιζω. 

Χωρις φυσικα να θελω να υποτιμησω τη δουλεια τους που ειναι πολυ σοβαρη κ υπευθυνη αλλα μας ξεζουμιζουν. 

 

Έλα ρε κορίτσι τί κάνουν στους φυσικούς;Εναν υπέρηχο μου είπαν,αν δε βρεις ωάριο χάνεις 300€,αν βρεις και γονιμοποιηθει 300+200€ και αν δε προχωρήσει σε διαίρεση χάνεις τα 500€,είμαστε καλά;Θέλω για 3 ωοληψιες και ετ 2600€ με έκπτωση γιατί έχουμε κάνει τόσες προσπάθειες στο κέντρο.Ξέρω ότι δε το έχω δοκιμάσει αυτό,αλλά θα πάρουμε ωάρια;Απορία μεγάλη.Αν ήμουν μικρότερη δε θα είχα τόσο άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa και @Kat-Cat εχετε δικιο. Δυστυχως ειναι κερδοφορες επιχειρησεις. Κ ειμαστε στο έλεός τους. 

Σανσα πολλα κοριτσια εχουν πετυχει με φυσικο κυκλο. 

Βεβαια οπως λες ειναι πολλα τα λεφτα. 

Ρωτησα κι εγω για φυσικο κ επαθα πλακα. Εχουν ξεφυγει νομιζω. 

Χωρις φυσικα να θελω να υποτιμησω τη δουλεια τους που ειναι πολυ σοβαρη κ υπευθυνη αλλα μας ξεζουμιζουν. 

 

Η αμοιβη του γιατρου και της κλινικης ειναι δεδομενη, οκ, προσφερουν την επιστημονικη υπηρεσια τους την κοστολογουν, εσυ ψαχνεις το γιατρο που σε συμφερει και που θεωρεις καλυτερο. αυτο συμβαινει σε ολους τους ελ.επαγγελματιες. Αλλα τα φαρμακα? Τα φαρμακα ρε παιδια ειναι τελειως γελοιο να κοστιζουν σχεδον οσο η προσπαθεια και απο ο,τι καταλαβαινω με αυτα που διαβαζω να εχεις συγκεκριμενες προσπαθειες για να σου τα δικαιολογησει η επιτροπη και να μπορεις να παρεις καποια λεφτα πισω. Δεν ξερω....Παντως αν το κοριτσι θελει να προχωρησει με φαρμακα για μεγαλυτερη ασφαλεια για το αποτελεσμα (δεν ξερω και το ιστορικο της και ποτε προτιμαται ο φυσικος κυκλος κλπ), ισως αξιζει να βαλει εδω σε αγγελια για το τι ζηταει, ή σε καποιο αλλο φορουμ μηπως βρει μια διεξοδο εκει. Ως τοτε, εαν εχει βεβαια την αντοχη, τη διαθεση κλπ, εγω θα προτεινα να συνεχιζει και τις προσπαθειες της φυσιολογικα. Δε γνωριζω το προβλημα αλλα εχουμε ακουσει πολλες φορες για ιστοριες που ενδιαμεσα απο εξωσωματικες εχουν καταφερει γυα=ναικες φυσιολογικη συλληψη. Αχ βρε κοριτσια μου. Αγκαλια στέλνω και μακάρι να ήταν πιο ευκολα τα πράγματα για κάτι τοσο ομορφο. Δηλαδη λες ελεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Έλα ρε κορίτσι τί κάνουν στους φυσικούς;Εναν υπέρηχο μου είπαν,αν δε βρεις ωάριο χάνεις 300€,αν βρεις και γονιμοποιηθει 300+200€ και αν δε προχωρήσει σε διαίρεση χάνεις τα 500€,είμαστε καλά;Θέλω για 3 ωοληψιες και ετ 2600€ με έκπτωση γιατί έχουμε κάνει τόσες προσπάθειες στο κέντρο.Ξέρω ότι δε το έχω δοκιμάσει αυτό,αλλά θα πάρουμε ωάρια;Απορία μεγάλη.Αν ήμουν μικρότερη δε θα είχα τόσο άγχος.

κοιτα αφου σου λενε ΑΝ βρεις ωαρια 300 ευρω, στην ουσια θυσιαζεις τα 300 ευρω. Δεν τα υποτιμω σε καμια περιπτωση, αλλα ισως αν παραλληλα με την αγγελια δοκιμαζες να δεις αν κανεις καλη ωορρηξια? Ισως αν παρακολουθουσες ενα δυο κυκλους με το γιατρο σου σε υπερηχο να μη χασεις ουτε αυτα τα 300 ευρω, και μετα αν δεις οτι κανεις το προχωρησεις? Δε θελω να ξαναξυνω πληγες ουτε ρωταω απο αδιακρισια αλλα εσεις για ποιο λογο ξεκινησατε εξωσωματικη? Επισης ως τοτε, κανε φυσιολογικα τις προσπαθειες σου, αληθεια ποτε δεν ξερεις. Υπαρχουν απειρες ιστοριες. Παντως θα βρεθει λυση με τον ενα ή τον αλλο τροπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια...είμαι νέο μέλος εδώ... κι εγώ αγωνιώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 14-5 .

Στο ιστορικό μου μέσα σε 10 μήνες 5 φυσικούς κύκλους και τώρα είναι η πρώτη με gonal... μόνο 2 εμβρυάκια  από  5 βέβαια... βλέπω όμως είμαστε αρκετές εδώ χωρίς αυτό να είναι παρήγορο :(

 

Καλώς ήρθες Ελένη. Καλή επιτυχία σου εύχομαι..ποτέ η χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa και @Kat-Cat εχετε δικιο. Δυστυχως ειναι κερδοφορες επιχειρησεις. Κ ειμαστε στο έλεός τους. 

Σανσα πολλα κοριτσια εχουν πετυχει με φυσικο κυκλο. 

Βεβαια οπως λες ειναι πολλα τα λεφτα. 

Ρωτησα κι εγω για φυσικο κ επαθα πλακα. Εχουν ξεφυγει νομιζω. 

Χωρις φυσικα να θελω να υποτιμησω τη δουλεια τους που ειναι πολυ σοβαρη κ υπευθυνη αλλα μας ξεζουμιζουν. 

 

δηλ ποσο στοιχιζει ο φυσικος κυκλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κοιτα αφου σου λενε ΑΝ βρεις ωαρια 300 ευρω, στην ουσια θυσιαζεις τα 300 ευρω. Δεν τα υποτιμω σε καμια περιπτωση, αλλα ισως αν παραλληλα με την αγγελια δοκιμαζες να δεις αν κανεις καλη ωορρηξια? Ισως αν παρακολουθουσες ενα δυο κυκλους με το γιατρο σου σε υπερηχο να μη χασεις ουτε αυτα τα 300 ευρω, και μετα αν δεις οτι κανεις το προχωρησεις? Δε θελω να ξαναξυνω πληγες ουτε ρωταω απο αδιακρισια αλλα εσεις για ποιο λογο ξεκινησατε εξωσωματικη? Επισης ως τοτε, κανε φυσιολογικα τις προσπαθειες σου, αληθεια ποτε δεν ξερεις. Υπαρχουν απειρες ιστοριες. Παντως θα βρεθει λυση με τον ενα ή τον αλλο τροπο.

@Kat-Cat το να παρακολουθει κανεις υπερηχογραφικα το ωοθηλακια δεν λεει τιποτα για την διαδικασια του φυσικου.

Κ εννοω οτι μπορει το ωοθηλακιο να αναπτυσσεται ολοσωστα κ αφου φτασει στο σωστο μεγεθος κ γινει η ωοληψια να ειναι κενο. Να μην περιεχει δηλαδη μεσα ωάριο. 

Άλλη ατυχια που μπορει να συμβει στον φυσικο ειναι να σου πει ο γιατρος ελα αυριο να κανουμε την ωοληψια κ εχει ηδη γινει η ωορρηξια κ να χαθει παλι ο κυκλος. 

Οποτε ειναι μια διαδικασια με καλα μεν αποτελεσματα αλλα πολυεξοδη κ χρονοβορα αν συμβουν οι ατυχιες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα για φυσικο κυκλο με το ωαριο του μηνα, με μια δηλαδη ωοληψια ως την εμβρυομεταφορα μου ειπαν 1600€. Τα μισα απο μια εξωσωματικη με διεγερση. Κ φυσικα οι τιμες κ στις δυο περιπτωσεις ειναι χωρις τα φαρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat το να παρακολουθει κανεις υπερηχογραφικα το ωοθηλακια δεν λεει τιποτα για την διαδικασια του φυσικου.

Κ εννοω οτι μπορει το ωοθηλακιο να αναπτυσσεται ολοσωστα κ αφου φτασει στο σωστο μεγεθος κ γινει η ωοληψια να ειναι κενο. Να μην περιεχει δηλαδη μεσα ωάριο. 

Άλλη ατυχια που μπορει να συμβει στον φυσικο ειναι να σου πει ο γιατρος ελα αυριο να κανουμε την ωοληψια κ εχει ηδη γινει η ωορρηξια κ να χαθει παλι ο κυκλος. 

Οποτε ειναι μια διαδικασια με καλα μεν αποτελεσματα αλλα πολυεξοδη κ χρονοβορα αν συμβουν οι ατυχιες. 

Α, οκ, δεν το ηξερα αυρο. Προσπαθουσα να σκεφτω εναλλακτικες για πιο οικονομικα. τι να πω ρε γαμωτο, τουλαχιστον ας "θυσιασει" τα αρχικα 300, που ευχομαι να μη χρειαστει να θυσιαστουν και να πετυχουν ωαριο καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κοιτα αφου σου λενε ΑΝ βρεις ωαρια 300 ευρω, στην ουσια θυσιαζεις τα 300 ευρω. Δεν τα υποτιμω σε καμια περιπτωση, αλλα ισως αν παραλληλα με την αγγελια δοκιμαζες να δεις αν κανεις καλη ωορρηξια? Ισως αν παρακολουθουσες ενα δυο κυκλους με το γιατρο σου σε υπερηχο να μη χασεις ουτε αυτα τα 300 ευρω, και μετα αν δεις οτι κανεις το προχωρησεις? Δε θελω να ξαναξυνω πληγες ουτε ρωταω απο αδιακρισια αλλα εσεις για ποιο λογο ξεκινησατε εξωσωματικη? Επισης ως τοτε, κανε φυσιολογικα τις προσπαθειες σου, αληθεια ποτε δεν ξερεις. Υπαρχουν απειρες ιστοριες. Παντως θα βρεθει λυση με τον ενα ή τον αλλο τροπο.

Πήγαμε σε εξωσωματική λόγω κιρσοκηλης του συζύγου και ολιγοασθενοσπερμιας.Ενδιάμεσα έμεινα φυσιολογικά αλλά ηταν εξωμητριο,έχασα και τη σάλπιγγα.Τώρα λόγω φλεγμονής που βρέθηκε από την εξέταση του Νίκα δε μπορώ να προσπαθήσω φυσιολογικά μου είπαν,γιατί επανέρχεται το μικρόβιο,αν έφυγε τελικά δε το ξέρω.Δράμα δηλαδή .Αυτο που λες για το ωάριο αν είναι καλό θα ρωτήσω το γιατρό μου,όχι του κέντρου,για να δω τί θα μου πει,αλλά δε ξέρω πώς πάει,γιατί οι άλλοι μου έδωσαν πακέτο.Τέλος πάντων θα δω τί θα μου πει ο γιατρός μου από βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κι εγω δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Οτι σου λεω τα εχω διαβασει απο κοπελες που προσπαθουν.Θα θελα βεβαια να δοκιμασω φυσικο.

Ωστοσο υπαρχουν κ περιπτωσεις οπου κοπελες πετυχαινουν με φυσικο κυκλο κ μαλιστα με καλυτερα ποσοστα απο οτι με διεγερση. Ειναι αναλογα το περιστατικο προφανως.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Πήγαμε σε εξωσωματική λόγω κιρσοκηλης του συζύγου και ολιγοασθενοσπερμιας.Ενδιάμεσα έμεινα φυσιολογικά αλλά ηταν εξωμητριο,έχασα και τη σάλπιγγα.Τώρα λόγω φλεγμονής που βρέθηκε από την εξέταση του Νίκα δε μπορώ να προσπαθήσω φυσιολογικά μου είπαν,γιατί επανέρχεται το μικρόβιο,αν έφυγε τελικά δε το ξέρω.Δράμα δηλαδή .Αυτο που λες για το ωάριο αν είναι καλό θα ρωτήσω το γιατρό μου,όχι του κέντρου,για να δω τί θα μου πει,αλλά δε ξέρω πώς πάει,γιατί οι άλλοι μου έδωσαν πακέτο.Τέλος πάντων θα δω τί θα μου πει ο γιατρός μου από βδομάδα.

Ναι μωρε ρώτα τον και θα βρειτε την καταλληλη λυση. Το να προσπαθεις ενδιαμεσα ασχετως τι σου εχουν πει, δεν κοστιζει τιποτα, και επισης καλο κανει, οποτε γνωμη μου ειναι εσεις να κανετε τις προσπαθειες σας. Ηταν και οι ατυχιες απανωτες βλεπεις γιατι εσυ εμεινες φυσιολογικα μεν, αλλα εξελιχθηκε ετσι. Ρώτα τον και για το μικρόβιο μια και θα μιλήσεις. Θα βρεθει η λυση ομως, απλα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat το να παρακολουθει κανεις υπερηχογραφικα το ωοθηλακια δεν λεει τιποτα για την διαδικασια του φυσικου.

Κ εννοω οτι μπορει το ωοθηλακιο να αναπτυσσεται ολοσωστα κ αφου φτασει στο σωστο μεγεθος κ γινει η ωοληψια να ειναι κενο. Να μην περιεχει δηλαδη μεσα ωάριο. 

Άλλη ατυχια που μπορει να συμβει στον φυσικο ειναι να σου πει ο γιατρος ελα αυριο να κανουμε την ωοληψια κ εχει ηδη γινει η ωορρηξια κ να χαθει παλι ο κυκλος. 

Οποτε ειναι μια διαδικασια με καλα μεν αποτελεσματα αλλα πολυεξοδη κ χρονοβορα αν συμβουν οι ατυχιες. 

Στο κέντρο μου είπαν ότι κάνεις οβιτρελ,άρα πώς γίνεται να χάσεις την ωορρηξία;Σίγουρα μπορεί να συμβούν ατυχίες,όπως να μην υπάρχει ωάριο.Αλλά θα έπρεπε να ήταν πιο φτηνός ο φυσικός κορίτσια,δε κάνουν πολλά πράγματα,μου είπε ίσως και λίγο κλομιφαινη τις πρώτες δύο μέρες για να ενισχύσω το δικό μου ωάριο.Αυτό δε το έχω ξανακάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat κι εγω δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Οτι σου λεω τα εχω διαβασει απο κοπελες που προσπαθουν.Θα θελα βεβαια να δοκιμασω φυσικο.

Ωστοσο υπαρχουν κ περιπτωσεις οπου κοπελες πετυχαινουν με φυσικο κυκλο κ μαλιστα με καλυτερα ποσοστα απο οτι με διεγερση. Ειναι αναλογα το περιστατικο προφανως.

 

ναι προφανως εξαρταται και απο την περιπτωση, και το προβλημα που εμποδιζει ας πουμε τη φυσικη συλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοριακή το Σαββατο λέω να πάω την Παρασκευή όμως,,,, Στο κέντρο που πάω πάντως ενημερωτικά ο κάθε φυσικός κύκλος που έκανα στοίχιζε κάθε φορά και λιγότερα.... και από ότι είδα κάποια στιγμή κάνουν και προσφορές. Κατόπιν συμφωνίας μπορείς νομίζω να πετύχεις καλύτερες τιμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Στο κέντρο μου είπαν ότι κάνεις οβιτρελ,άρα πώς γίνεται να χάσεις την ωορρηξία;Σίγουρα μπορεί να συμβούν ατυχίες,όπως να μην υπάρχει ωάριο.Αλλά θα έπρεπε να ήταν πιο φτηνός ο φυσικός κορίτσια,δε κάνουν πολλά πράγματα,μου είπε ίσως και λίγο κλομιφαινη τις πρώτες δύο μέρες για να ενισχύσω το δικό μου ωάριο.Αυτό δε το έχω ξανακάνει.

Σανσα αν διαβασεις κ αλλες περιπτωσειςαλλα κ σε σελιδες διαφορες θα δεις οτι η ενεση οβιτρελ δεν δρα περιπου σε 36 ωρες. Αυτο σημαινει οτι σε μενα παραδειγμα μπορει να δρασει σε λιγοτερες οποτε να γιβει νωριτερα η ωορρηξια. 

Και αυτο εχει συμβει κ σε εξωσωματικες με διεγερση. Ολα να ειναι καλα αλλα να χαθουν τα ωοθηλακια εξαιτιας νωριτερης ωορρηξιας. 

Αυτα ολα μπορεις να τα ρωτησεις στον γιστρο σου κ να σου πει τη γνωμη του.

Εγω δεν ειμαι γιατρος κ αυτα που σου λεω ειναι αυτα που εχω διαβασει απο κοπελεε που εχουν κανει φυσικους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σανσα αν διαβασεις κ αλλες περιπτωσειςαλλα κ σε σελιδες διαφορες θα δεις οτι η ενεση οβιτρελ δεν δρα περιπου σε 36 ωρες. Αυτο σημαινει οτι σε μενα παραδειγμα μπορει να δρασει σε λιγοτερες οποτε να γιβει νωριτερα η ωορρηξια. 

Και αυτο εχει συμβει κ σε εξωσωματικες με διεγερση. Ολα να ειναι καλα αλλα να χαθουν τα ωοθηλακια εξαιτιας νωριτερης ωορρηξιας. 

Αυτα ολα μπορεις να τα ρωτησεις στον γιστρο σου κ να σου πει τη γνωμη του.

Εγω δεν ειμαι γιατρος κ αυτα που σου λεω ειναι αυτα που εχω διαβασει απο κοπελεε που εχουν κανει φυσικους. 

Καταλαβαίνω.Αλλά δεν είναι το ίδιο όπως με τα φάρμακα;Οταν την έκανα την ένεση πάντα τα έπαιρναν στην ώρα τους,δε γινόταν πιο μπροστά η ωορρηξία.Δε ξέρω πώς γίνεται,δε το έχω ξανακάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa το ιδιο ειναι κ με τα φαρμακα. 

Αυτο που εγραψα ειναι οτι ναι μεν στις περισσοτερες περιπτωσεις η ωορρηξια γινεται στις 36 ωρες αλλα υπαρχουν κ οργανισμοι που μετα την οβιτρελ μπορει να την κανουν κ στις 30 ωρες την ωορρηξια. Οπότε παντα υπάρχει αυτή η πιθανοτητα. Μικρη μεν αλλα υπαρχει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...