Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτησω,στη λαπαροσκόπηση δεν βλέπουν το ενδο ητριο αν πχ υπάρχει φλεγμονή? Γιατί μου είπε μόνο λαπαροσκόπηση θα κάνω γιατί κάτι έπαθε το υστεροσκοπιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Αααα τι μου λες?όλες πιάνουν εκεί εγώ μονο τους έχω κάνει κ τραβανε τα μαλλιά τους.ναι αλλά γενικά ακούω ότι έμειναν πολλές με τη μία.ενταξει τώρα με μένα κάτι συμβαίνει.

Δεν είναι ετσι κοριτσάκι μου... η συναδελφος μου έπειασε με την πρώτη. Για τις υπόλοιπες δεν ξέρουμε, κ τι μπορεί να έχουν περάσει. Κ εγώ αν το σκεφτείς 2 προσπάθειες τις έκανα κ τιποτα... Ψάξου εννοείτε  μήπως βρείτε κάτι για να το λύσετε κ ξαναπροσπαθείστε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω,στη λαπαροσκόπηση δεν βλέπουν το ενδο ητριο αν πχ υπάρχει φλεγμονή? Γιατί μου είπε μόνο λαπαροσκόπηση θα κάνω γιατί κάτι έπαθε το υστεροσκοπιο.

bloublouka καταρχήν χάρηκα πολύ που επιστρεψατε στην παρέα σήμερα?

Διάβασα και τα καλά τα νέα που κανονίσατε το χειρουργείο! Καθάρισε ο άντρας σου! Αντε να πάνε όλα καλά!

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς υστεροσκοπηση δεν μπορούν να δουν το ενδομητριο. Γιατί πρέπει να μπουν από κόλπο και όχι από κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

bloublouka καταρχήν χάρηκα πολύ που επιστρεψατε στην παρέα σήμερα?

Διάβασα και τα καλά τα νέα που κανονίσατε το χειρουργείο! Καθάρισε ο άντρας σου! Αντε να πάνε όλα καλά!

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς υστεροσκοπηση δεν μπορούν να δουν το ενδομητριο. Γιατί πρέπει να μπουν από κόλπο και όχι από κοιλιά.

Είχα την εντύπωση ότι βλέπουν τα πάντα με τη λαπαροσκόπηση.αφου μπαίνει ή κάμερα εσωτερικά.δεν ξέρω αν ξέρει κάποια να μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι οπως τα λεει η @Magaiver.

Για να δει το εσωτερικο της μητρας πρεπει να μπει απο τον κολπο και οχι απο την κοιλια. Μονο με την υστεροσκοπηση γινεται αυτο. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ειναι οπως τα λεει η @Magaiver.

Για να δει το εσωτερικο της μητρας πρεπει να μπει απο τον κολπο και οχι απο την κοιλια. Μονο με την υστεροσκοπηση γινεται αυτο. 

 

 

 

Καλημέρα! Άρα θα δει τη μήτρα μόνο εξωτερικά και σάλπιγγες με ωοθήκες;κατάλαβα,μπαινω τζάμπα χειρουργείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! Άρα θα δει τη μήτρα μόνο εξωτερικά και σάλπιγγες με ωοθήκες;κατάλαβα,μπαινω τζάμπα χειρουργείο.

Πάντως και αυτοί... Έλεος ρε παιδιά τί πάει να πει χάλασε το υστεροσκοπιο. Το καλό είναι ότι αν υπάρχει κάποιο θέμα Μπλουμπλουκα υπάρχει στις σάλπιγγες που θα φανεί. Οπότε αν χρειαστεί θεραπεία μετά με αντιβιοτικά θα το ξέρουν αφού τις σάλπιγγες θα τις δούνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πάντως και αυτοί... Έλεος ρε παιδιά τί πάει να πει χάλασε το υστεροσκοπιο. Το καλό είναι ότι αν υπάρχει κάποιο θέμα Μπλουμπλουκα υπάρχει στις σάλπιγγες που θα φανεί. Οπότε αν χρειαστεί θεραπεία μετά με αντιβιοτικά θα το ξέρουν αφού τις σάλπιγγες θα τις δούνε.

Ναι αλλά αν υπάρχει φλεγμονή ή συμφύσεις στο ενδομητριο κ δεν αφήνουν τα εμβρυα πως θα το δει; ρε γαμωτο δε ξέρω τι εννοουσε χάλασε;θα περάσουμε όταν κάνουμε εισαγωγή να τα ξαναπουμε γιατι αυτός πρώτα υστεροσκοπηση είχε πει λόγω της αποτυχίας κ εγώ επέμεινα και για λαπαροσκόπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι αλλά αν υπάρχει φλεγμονή ή συμφύσεις στο ενδομητριο κ δεν αφήνουν τα εμβρυα πως θα το δει; ρε γαμωτο δε ξέρω τι εννοουσε χάλασε;θα περάσουμε όταν κάνουμε εισαγωγή να τα ξαναπουμε γιατι αυτός πρώτα υστεροσκοπηση είχε πει λόγω της αποτυχίας κ εγώ επέμεινα και για λαπαροσκόπηση.

γιατι θελεις να κανεις λαπαροσκοπηση??? προσωπικη μου γνωμη εαν ο γιατρος δεν εχει τη δυνατοτητα προχωρώντας να δει τα παντα στη διαρκεια της επεμβασης , μην το κανεις!! οταν λοιπον θελησα να βγαλω το 2015 ενα ινομυωμα (τελικα δεν το εβγαλα ποτε διοτι ολοι οι γιατροι λενε δεν χρειαζεται στη θεση που ειναι) σε μεγαλο δημοσιο μαιευτηριο της αθηνας , εφαγα ολη τη ναρκωση κανονικα κ ο γιατρος μου ειπε οτι δεν το αφαιρεσε διοτι δεν ειχε το καταλληλο εργαλειο!!! ασε που ξεχασε μεσα μου κ τις γαζες κ δεν πεθανα απο σηψαιμια.....οταν μετα εκανα σε ιδιωτικο υστεροσκοπηση παλι με ολικη ναρκωση  λογω των 3 αποβολων ειχα συμφυσεις τις οποιες κ ελυσε....για φαντα σου να ηθελα κ αλλη ναρκωση εαν δεν ειχε το εργαλειο....οποτε κ παλι η ταπεινη μου γνωμη ο γιατρος να ειναι ετοιμος για ολα.!!!!!!!!!!!!!!!!! για ποιο λογο πολλες ναρκωσεις κ χρηματα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι αλλά αν υπάρχει φλεγμονή ή συμφύσεις στο ενδομητριο κ δεν αφήνουν τα εμβρυα πως θα το δει; ρε γαμωτο δε ξέρω τι εννοουσε χάλασε;θα περάσουμε όταν κάνουμε εισαγωγή να τα ξαναπουμε γιατι αυτός πρώτα υστεροσκοπηση είχε πει λόγω της αποτυχίας κ εγώ επέμεινα και για λαπαροσκόπηση.

Μπλουμπλουκα μου δεν ξέρω και εγώ τί να πω. Το μόνο που μπορώ να πω στα σίγουρα είναι ότι για το θέμα των σαλπίγγων είναι το λαπαροσκοπικο χειρουργείο. Οπότε αν υπάρχει πρόβλημα στις σάλπιγγες που κάτι βλέπεις τόσο καιρό, είσαι καλυμμένη και για την περίπτωση που προκαλούν φλεγμονή στη μήτρα. Για τα άλλα δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

γιατι θελεις να κανεις λαπαροσκοπηση??? προσωπικη μου γνωμη εαν ο γιατρος δεν εχει τη δυνατοτητα προχωρώντας να δει τα παντα στη διαρκεια της επεμβασης , μην το κανεις!! οταν λοιπον θελησα να βγαλω το 2015 ενα ινομυωμα (τελικα δεν το εβγαλα ποτε διοτι ολοι οι γιατροι λενε δεν χρειαζεται στη θεση που ειναι) σε μεγαλο δημοσιο μαιευτηριο της αθηνας , εφαγα ολη τη ναρκωση κανονικα κ ο γιατρος μου ειπε οτι δεν το αφαιρεσε διοτι δεν ειχε το καταλληλο εργαλειο!!! ασε που ξεχασε μεσα μου κ τις γαζες κ δεν πεθανα απο σηψαιμια.....οταν μετα εκανα σε ιδιωτικο υστεροσκοπηση παλι με ολικη ναρκωση  λογω των 3 αποβολων ειχα συμφυσεις τις οποιες κ ελυσε....για φαντα σου να ηθελα κ αλλη ναρκωση εαν δεν ειχε το εργαλειο....οποτε κ παλι η ταπεινη μου γνωμη ο γιατρος να ειναι ετοιμος για ολα.!!!!!!!!!!!!!!!!! για ποιο λογο πολλες ναρκωσεις κ χρηματα?? 

Κοίτα είπα αμήν που καταφέραμε κ κλεισανε ημερομηνία,δυο βδομάδες έπαιρνα κι ολο δεν ήξερε.στο τελευταίο που πήρα μου λέει χάλασε το υστεροσκοπιο.θα παω να κάνω εισαγωγή κ να τον βρούμε από κοντά γιατί τηλεφωνικά δεν συνεννοεισαι για όλα.στο ιατρείο έτσι είχαμε πει ότι θα τα κάνουμε κ τα δύο μαζί,ελπιζω όταν πάμε να έχει φτιαχτεί κ να γίνει.εγω έχω τρεις αποτυχημένες προσπαθειες,λιγο διογκωμένη αλλά βατή σάλπιγγα αλλά τα εμβρυα δεν εμφυτευονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπλουμπλουκα μου δεν ξέρω και εγώ τί να πω. Το μόνο που μπορώ να πω στα σίγουρα είναι ότι για το θέμα των σαλπίγγων είναι το λαπαροσκοπικο χειρουργείο. Οπότε αν υπάρχει πρόβλημα στις σάλπιγγες που κάτι βλέπεις τόσο καιρό, είσαι καλυμμένη και για την περίπτωση που προκαλούν φλεγμονή στη μήτρα. Για τα άλλα δεν ξέρω.

Ναι σίγουρα αυτή θα τη κάνω αλλά δε πιστεύω μετά να μου πει έλα άλλη φορά για την υστεροσκοπηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Χρόνια Πολλά !!!! Καλή Χρονιά σε όλες !!!! Εύχομαι το 2019 να φέρει ένα μωράκι για όλες μας !!!! Να περάσετε υπέροχααααα !!!!!!!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Τί κάνετε;Εγώ ανυπομονώ να φύγει αυτή η γρουσουζικη χρονιά.Λίγο πριν το τέλος του 2018 έμεινα με το αυτοκίνητο και φυσικά είναι κλειστά και πρέπει να περιμένω μετά τις γιορτές.Έλεος πια.Εγώ κορίτσια δουλεύω το βράδυ και αύριο,οπότε δεν έχει διασκέδαση για μένα,τί να κάνουμε τα έχουν αυτά οι δουλειές.Εύχομαι καλή χρονιά,ευτυχισμένο το 2019 πάντα με υγεία,για τις κοπέλες που περιμένουν το μωράκι τους να έρθει με το καλό και να είναι γερό.Τέλος για όλες εμάς που αγωνιζόμαστε,εύχομαι το 2019 να ειναι η τυχερή χρονιά μας και να μας χαρίσει ένα γερό μωράκι.Καλή χρονιά κορίτσια,καλά να περάσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή χρονιά σε όλες μας με υγεία και αγάπη! Να περάσετε όλες τέλεια! Θα το ανοίγουμε τελικά το νέο θέμα? Αν βρει χρόνο ή @nikona κάποια στιγμή,μη μας μπει έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια όποτε θέλετε πειτε μου και θα το ανοιξω το θεμα.

 

Καλη χρονια κι απο εμενα, με υγεια και χαρα ο νεος χρονος. Ευχομαι ολες να τα καταφερετε το 2019!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια όποτε θέλετε πειτε μου και θα το ανοιξω το θεμα.

 

Καλη χρονια κι απο εμενα, με υγεια και χαρα ο νεος χρονος. Ευχομαι ολες να τα καταφερετε το 2019!

Έλα, έλα νικονα μου άνοιξε το, μετά τις 12 να αλλάξουμε ευχές. @Bloublou85 πες τον τίτλο. Άντε κορίτσια με το καλόοοο για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έλα, έλα νικονα μου άνοιξε το, μετά τις 12 να αλλάξουμε ευχές. @Bloublou85 πες τον τίτλο. Άντε κορίτσια με το καλόοοο για όλες μας.

Ενταξει κοριτσια, θα μπω μετα τις 12 να το ανοιξω. Θα ειμαστε στα πεθερικα μου κ θα το κανω εκει απο το κινητο. 

Πειτε μου τιτλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Ενταξει κοριτσια, θα μπω μετα τις 12 να το ανοιξω. Θα ειμαστε στα πεθερικα μου κ θα το κανω εκει απο το κινητο. 

Πειτε μου τιτλο!!

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή χρονιά!!! Το ξενυχτήσαμε απόψε και λίγο πριν κοιμηθώ μπήκα να σας στείλω ευχές!

Εύχομαι λοιπόν το νέο έτος να είναι ένα τυχερό έτος για όλες μας και να πραγματοποιήσει τις ευχές σας! Τα κορίτσια που περιμένουν το μωράκι τους να έχουν καλή εγκυμοσύνη και για μας τις υπόλοιπες να ειμαστε υγιείς και δυνατές για να καταφέρουμε το στόχο μας?

Ανυπομονώ να τα πούμε στο νέο θέμα!!!Ευτυχισμένο το 2019!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...