Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχετε δοκιμάσει pregnacare for him and her?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. Είμαι καινούργια στο forumκαι θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας.. Έχετε δοκιμάσει τα pregnacare for him and her τα ξεκίνησα κάνα 2 μέρες μετά την ωο ρηξια μου αφού τότε τα αγόρασα κ έχω πόνο στο στήθος τα έχετε δοκιμάσει? Να σημειώσω ότι πέρισυ είχα παλινδρομη κύηση κ τώρα μετά από σειρά εξετάσεων για θρομβοφιλια που τελικά δεν έχω Αλλά βρήκα ότι ο θυροειδης μου είχε ανέβει αρκετά στην εγκυμοσύνη Ενώ πριν δεν είχα...το ρύθμισε και τώρα είπαμε να ξεκινήσουμε πιο εντατικά τις προσπάθειες με βιταμίνες.. τι λέτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Καλησπέρα σας.. Είμαι καινούργια στο forumκαι θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας.. Έχετε δοκιμάσει τα pregnacare for him and her τα ξεκίνησα κάνα 2 μέρες μετά την ωο ρηξια μου αφού τότε τα αγόρασα κ έχω πόνο στο στήθος τα έχετε δοκιμάσει? Να σημειώσω ότι πέρισυ είχα παλινδρομη κύηση κ τώρα μετά από σειρά εξετάσεων για θρομβοφιλια που τελικά δεν έχω Αλλά βρήκα ότι ο θυροειδης μου είχε ανέβει αρκετά στην εγκυμοσύνη Ενώ πριν δεν είχα...το ρύθμισε και τώρα είπαμε να ξεκινήσουμε πιο εντατικά τις προσπάθειες με βιταμίνες.. τι λέτε? 

Καλησπέρα κορίτσι.Ναι τα έχω δοκιμάσει και εγώ και ο σύζυγος.Εμείς έχουμε πάρει ένα σωρό βιταμίνες.Από προφερτιλ μέχρι spermotrend και fertilimax,ovamax για μένα.Τώρα τί να σου πω,διαφορά δεν είδα.Απλά επειδή είναι πολύ φτηνές είπα να στραφώ σε κάτι άλλο πιο ακριβό μήπως είναι καλύτερο.Θαύματα δεν κάνουν,αλλά όσο να χει βοηθάνε.Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι!!Ο άντρας μου τις πίνει εδώ και 2 μήνες και γω θα τις πιώ τώρα!!Εχω ακούσει ότι βοηθούν στη γονιμότητα!!Θα μπορούσες να κάνεις και μια βιταμινή d να δείς αν έχεις έλλειψη!!Και το φυλικό οξύ βοηθά!!Αλλά αν πίνεις τις pregnacare δν χρειάζεται επιπλέον!!Μια επιφύλαξη με τις βιταμίνες!!Δν θυμάμαι αν έχουν ιώδιο!!Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορεί να επηρεάσει τον θυροειδή!!Εχώ την εντύπωση το ιώδιο απαγορεύεται!!Αλλά δν ξέρω μπορεί να είναι λίγο να μην πειράζει!!Εύχομαι σύντομα με σποράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τις σύστησε η ξαδέρφη μ π είναι φαρμακοποιός. Μου είπε ότι αε πολύ μεγάλο ποσοστό σε πελάτισσες που τις έδωσε πέτυχαν εγκυμοσυνη σε 4 έως 6 μήνες. Της ξεκίνησα μονο εγω τ Ιούλιο του 2016 λ έμεινα έγκυος τον Νοέμβριο του 2016. Είχαμε όμως θέμα στο σπέρμα οπότε δ ξέρω αν βοήθησαν πραγματικά η αν έτυχε. Πάντως τ καλοκαίρι θα τις ξεκινήσουμε και οι 2 καθώς από τ φθινόπωρο λέμε να βάλουμε μπροστά για δεύτερο. Καλή επιτυχία με ένα σπορι στην κοιλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ρωτήσει τον Ενδοκρινολογο μου μιας κ πλέον νομίζω το παντρεύτηκα τον γιατρό..  θα έχω κάθε μέρα νομίζω χαπάκι πλέον..  Αφού πρέπει να το κρατάω γύρω στο 2 την tsh μου είπε η μικρή ποσότητα κ δεν υπάρχει θέμα..  Σας έχει τύχει όμως να εχετε έντονο πόνο στο στήθος με αυτή τη βιταμίνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Μου τις σύστησε η ξαδέρφη μ π είναι φαρμακοποιός. Μου είπε ότι αε πολύ μεγάλο ποσοστό σε πελάτισσες που τις έδωσε πέτυχαν εγκυμοσυνη σε 4 έως 6 μήνες. Της ξεκίνησα μονο εγω τ Ιούλιο του 2016 λ έμεινα έγκυος τον Νοέμβριο του 2016. Είχαμε όμως θέμα στο σπέρμα οπότε δ ξέρω αν βοήθησαν πραγματικά η αν έτυχε. Πάντως τ καλοκαίρι θα τις ξεκινήσουμε και οι 2 καθώς από τ φθινόπωρο λέμε να βάλουμε μπροστά για δεύτερο. Καλή επιτυχία με ένα σπορι στην κοιλίτσα.

Πολυ ωραιο μου ακούγεται..  Αυτό..  περιμένω να δω... είχες ποσοστό στήθος όταν τις έπαιρνες???δεν μπορώ να το ακουμπήσω καν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Ναι τα έχω δοκιμάσει και εγώ και ο σύζυγος.Εμείς έχουμε πάρει ένα σωρό βιταμίνες.Από προφερτιλ μέχρι spermotrend και fertilimax,ovamax για μένα.Τώρα τί να σου πω,διαφορά δεν είδα.Απλά επειδή είναι πολύ φτηνές είπα να στραφώ σε κάτι άλλο πιο ακριβό μήπως είναι καλύτερο.Θαύματα δεν κάνουν,αλλά όσο να χει βοηθάνε.Καλή επιτυχία.

Το ελπίζω να βοηθήσουν..  θα δούμε.. μακάρι.. θα παρακολουθώ κ ωο ρηξια για πιο σωστές επαφές και ελπίζουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!Ο άντρας μου τις πίνει εδώ και 2 μήνες και γω θα τις πιώ τώρα!!Εχω ακούσει ότι βοηθούν στη γονιμότητα!!Θα μπορούσες να κάνεις και μια βιταμινή d να δείς αν έχεις έλλειψη!!Και το φυλικό οξύ βοηθά!!Αλλά αν πίνεις τις pregnacare δν χρειάζεται επιπλέον!!Μια επιφύλαξη με τις βιταμίνες!!Δν θυμάμαι αν έχουν ιώδιο!!Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορεί να επηρεάσει τον θυροειδή!!Εχώ την εντύπωση το ιώδιο απαγορεύεται!!Αλλά δν ξέρω μπορεί να είναι λίγο να μην πειράζει!!Εύχομαι σύντομα με σποράκι!!!

Πολυ ωραια @marillia καλή επιτυχία  σε όλες μας τότε... κ σε σένα εύχομαι ένα υγιέστατο σπορακι πολύ σύντομα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@banesaki16 κορίτσι μου συνήθως οι βιταμίνες δ φέρνουν πόνο στο στήθος. Μπορεί να έτυχε. Καμία σε κάποιους κύκλους έχουμε περίεργα συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2018 at 7:17 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

Μου τις σύστησε η ξαδέρφη μ π είναι φαρμακοποιός. Μου είπε ότι αε πολύ μεγάλο ποσοστό σε πελάτισσες που τις έδωσε πέτυχαν εγκυμοσυνη σε 4 έως 6 μήνες. Της ξεκίνησα μονο εγω τ Ιούλιο του 2016 λ έμεινα έγκυος τον Νοέμβριο του 2016. Είχαμε όμως θέμα στο σπέρμα οπότε δ ξέρω αν βοήθησαν πραγματικά η αν έτυχε. Πάντως τ καλοκαίρι θα τις ξεκινήσουμε και οι 2 καθώς από τ φθινόπωρο λέμε να βάλουμε μπροστά για δεύτερο. Καλή επιτυχία με ένα σπορι στην κοιλίτσα.

@DiwniΚαλημέρα. Είχατε πρόβλημα κ τελικά έπιασες σε 4 μήνες κ τις έπαιρνες μόνο εσύ? Είναι πολύ μεγάλη επιτυχία μπράβο. Λυσατε το πρόβλημα που είχατε κ μετα ξεκινησατε? Η έτυχε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@banesaki16 κορίτσι μου Εμείς είχαμε κ έχουμε θέμα με τ σπέρμα. Προσπαθούσαμε 2 χρόνια, παράλληλα κάναμε όλες τις εξετάσεις κ ετοιμςζινασταν για εξωσωματική. Εγώ πήρα αυτές τις βιταμίνες έτσι για να πω ότι κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω τα ωαρια μ κ ο άντρας λ ανά διάστηματα πήρε διάφορες βιταμίνες, έκοψε τ κάπνισμα, πρόσεχε ρη διατροφή του. Είδαμε τρομερή βελτίωση στην κινητικότητα άλλα όχι στην ποσότητα. Περάσαμε Επιτροπή για εξωσωματική κ τ μήνα πριν προχωρήσουμε έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Οπότε πιστεύω πως απλά είμασταν τυχεροί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@banesaki16 κορίτσι μου Εμείς είχαμε κ έχουμε θέμα με τ σπέρμα. Προσπαθούσαμε 2 χρόνια, παράλληλα κάναμε όλες τις εξετάσεις κ ετοιμςζινασταν για εξωσωματική. Εγώ πήρα αυτές τις βιταμίνες έτσι για να πω ότι κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω τα ωαρια μ κ ο άντρας λ ανά διάστηματα πήρε διάφορες βιταμίνες, έκοψε τ κάπνισμα, πρόσεχε ρη διατροφή του. Είδαμε τρομερή βελτίωση στην κινητικότητα άλλα όχι στην ποσότητα. Περάσαμε Επιτροπή για εξωσωματική κ τ μήνα πριν προχωρήσουμε έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Οπότε πιστεύω πως απλά είμασταν τυχεροί.

@Diwniτι ωραία εξέλιξη ήταν αυτή..  μπράβο... μακάρι να βοηθήσουν οι βιταμίνες.. Κ να δω κ εγώ ένα σπορακι που το θέλουμε τόσο πολύ.. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@banesaki16 καλησπέρα :) καταρχάς να πω οτι εγώ δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά είπα στον γυναικολόγο μου οτι θελουμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες και τον ρώτησα για βιταμίνες..εμένα μου εγραψε το pregnacare το original.. μια ευαισθησία στο στήθος την είδα αλλά ίσως να ευθύνεται και η περίοδος που μου ρθε.. (αν και άλλες φορές δεν το ένιωθα τόσο ευαίσθητο) αλλά δεν μπορώ να πω οτι ποναω και πάρα πολύ..μηπως να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου? Μπορεί κάποιο απο τα συστατικά να σε πειράζει...με το καλό πάντως με ένα σπορακι που είδα και πιο πανω :) για όλες μας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω τον ρώτησα 2 φορές για βιταμίνες και μου ειπε γελώντας, αν θες να παρεις οπωσδηποτε κατι, εχω να σου δωσω ουυυυυυ. Τιποτα μην παρεις μου ειπε, και μαλιστα με κοιταει και με υφος μαμας που εκανα αταξια καθε φορα που του λεω να τις παρω. Στο τελος θα μου πει παρτες να μη με πρηζεις.

Βιταμινες ειναι βεβαια κακο δεν κανουν σιγουρα. Εγω αφου δε μου εδωσε το οκ δεν τις παιρνω γιατι φοβαμαι με το ιωδιο κλπ μην κανω χειροτερο κακο, αλλα θα τον ξαναρωτησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσια εγω τον ρώτησα 2 φορές για βιταμίνες και μου ειπε γελώντας, αν θες να παρεις οπωσδηποτε κατι, εχω να σου δωσω ουυυυυυ. Τιποτα μην παρεις μου ειπε, και μαλιστα με κοιταει και με υφος μαμας που εκανα αταξια καθε φορα που του λεω να τις παρω. Στο τελος θα μου πει παρτες να μη με πρηζεις.

Βιταμινες ειναι βεβαια κακο δεν κανουν σιγουρα. Εγω αφου δε μου εδωσε το οκ δεν τις παιρνω γιατι φοβαμαι με το ιωδιο κλπ μην κανω χειροτερο κακο, αλλα θα τον ξαναρωτησω

κ ο δικος μου τα ιδια.η απαντηση του ηταν "τιποτα δεν χρειαζεσαι".

τι να πω για να το λενε κατι περισσοτερο θα ξερουν.

νομιζω στις περιπτωσεις που ενδεικνυται το λενε μονοι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

κ ο δικος μου τα ιδια.η απαντηση του ηταν "τιποτα δεν χρειαζεσαι".

τι να πω για να το λενε κατι περισσοτερο θα ξερουν.

νομιζω στις περιπτωσεις που ενδεικνυται το λενε μονοι τους.

για τις βιταμινες συγκεκριμενα ειχα ρωτησει και αυτη που ειχα παει για β γνωμη και μου ειπε ακριβως τα ιδια. Αυτο που λες και συ το "τιποτα δε χρειαζεσαι". Δε νομιζω να κανουν κακο, αλλα σιγουρα οσες κοπελες τις παρουν να ρωτησουν γιατρο προηγουμενως γιατι πχ αν παιρνεις φυλλικο και παιρνεις και βιταμινες μπορει να ειναι too much, επισης αν εχες θυρεοειδη μπορει να επηρεασει αναλογα την παθηση κοκ. εμενα μου ειπαν και οι δυο γιατροι με το φυλλικο και την d εισαι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσια εγω τον ρώτησα 2 φορές για βιταμίνες και μου ειπε γελώντας, αν θες να παρεις οπωσδηποτε κατι, εχω να σου δωσω ουυυυυυ. Τιποτα μην παρεις μου ειπε, και μαλιστα με κοιταει και με υφος μαμας που εκανα αταξια καθε φορα που του λεω να τις παρω. Στο τελος θα μου πει παρτες να μη με πρηζεις.

Βιταμινες ειναι βεβαια κακο δεν κανουν σιγουρα. Εγω αφου δε μου εδωσε το οκ δεν τις παιρνω γιατι φοβαμαι με το ιωδιο κλπ μην κανω χειροτερο κακο, αλλα θα τον ξαναρωτησω

Λες να σταματήσω και εγω?? Με τρομάξες τώρα..:/ μην κανω ζημιά.. ναι μεν δν ειμαι ακόμα έγκυος αλλα το προσπαθούμε οποτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Λες να σταματήσω και εγω?? Με τρομάξες τώρα..:/ μην κανω ζημιά.. ναι μεν δν ειμαι ακόμα έγκυος αλλα το προσπαθούμε οποτε... 

δε νομιζω οτι κανουν κακο αντικειμενικα. Δεν ηθελα να σε τρομαξω!!! Δε μου ειπε οτι κανουν κακο εμενα, απλα ουσιαστικα μου ειπε δεν κανουν τιποτα (για μενα τουλαχιστον και για την περιπτωση μου οτι δεν τις χρειαζομαι). Εγω πχ παιρνω αγωγη για θυρεοειδη. Αλλα επειδη ειμαι απο μονη μου φοβιτσιαρα ρωταω παντα γιατρο πριν παρω συμπληρωματα που ειναι πολυβιταμινες αρα δεν ξερω τι εχουν. Αλλο πχ να παρεις μια βιταμινη Ε. Ρωτα τον σε ενα τηλ και συνεχισε τες! Αλλα ρωτα τον δε χανεις τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω μια αλήθεια την Πέμπτη θα πάω σε άλλο γυναικολόγο οποτε θα ρωτήσω εκείνον γιατί και αυτός που εχω τώρα δεν μου εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη. και εφόσον θέλουμε να κανουμε μωρό θέλω να έχω τον καλύτερο που και δεν θα με βλέπει αφενός σαν πορτοφόλι αλλά και αφετέρου θα ασχολείται οσο χρειάζεται για να δημιουργήσουμε μια ζωούλα μαζι ? γιατί και αυτος που έχω τώρα του λεω χρειάζεται να πάρω κάποιες βιταμίνες?? Και μου κάνει αμα θες τόσο παρε αυτες λες και ειναι καραμέλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Λες να σταματήσω και εγω?? Με τρομάξες τώρα..:/ μην κανω ζημιά.. ναι μεν δν ειμαι ακόμα έγκυος αλλα το προσπαθούμε οποτε... 

μην ανησυχεις βρε.για να στις εδωσε ο γιατρος κατι θα ξερει.

δεν εχουν ολοι οι οργανισμοι τις ιδιες αναγκες κ ουτε το ιδιο ιστορικο.

αυτο που λεμε ειναι να μην κανουνε τα δικα μας χωρις να εχουμε ρωτησει γιατρο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Viktwria είπε:

Να σου πω μια αλήθεια την Πέμπτη θα πάω σε άλλο γυναικολόγο οποτε θα ρωτήσω εκείνον γιατί και αυτός που εχω τώρα δεν μου εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη. και εφόσον θέλουμε να κανουμε μωρό θέλω να έχω τον καλύτερο που και δεν θα με βλέπει αφενός σαν πορτοφόλι αλλά και αφετέρου θα ασχολείται οσο χρειάζεται για να δημιουργήσουμε μια ζωούλα μαζι ? γιατί και αυτος που έχω τώρα του λεω χρειάζεται να πάρω κάποιες βιταμίνες?? Και μου κάνει αμα θες τόσο παρε αυτες λες και ειναι καραμέλες..

Να πας σε οποιο γιατρο σε εμπνεει. Θα σου δωσω ομως μια συμβουλη που την εμαθα στην πορεια. Η κολλητη μου ειναι ενδοκρινολογος και συγκεκριμενα η ενδοκρινολογος μου οπως καταλαβαινεις. Μου ειπε λοιπον, οταν επιμενεις καποια στιγμη 1 εκατομμυριο φορες στο γιατρο και τον πρήζεις καποια στιγμη θα γυρισει και θα πει ρε δεν παει να μπιπ, βιταμινες θελει? Δωστης. Δε θα κατσει να σκασει. Θα τον ρωτησεις, αλλα αν σου πει πχ οχι, τοτε οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε εγώ μια φορά τον ρώτησα μόνο .. αν μου λεγε οχι κατευθειαν εννοείται πως δεν θα το συνέχιζα..ουτε εγω θελω να πεινω χαπια ακόμα και αν αυτα είναι βιταμίνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Viktwria είπε:

Καλε εγώ μια φορά τον ρώτησα μόνο .. αν μου λεγε οχι κατευθειαν εννοείται πως δεν θα το συνέχιζα..ουτε εγω θελω να πεινω χαπια ακόμα και αν αυτα είναι βιταμίνες.. 

ε τοτε παιρνε τα και απλα μια και θα πας σε αλλον ενα γιατρο την πεμπτη ρωτα τον, αξιζει να τα παιρνω? Να πάρω κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σαςςςς!!!Και γω είμαι της απόψης κακό δν κάνουν!!Βέβαια και μια εξέταση να δούμε σε τι επίπεδα βρισκόμαστε δν είναι κακό!!Πχ η βιταμίνη d και B12 βοηθούν αρκετά στην γονιμότητα!!!Οπως και η Ε στην εμφύτευση!!Αν κρίνει ο γιατρός ότι τις χρειαζόμαστε ναι να τις πιούμε γτ κ κάθε οργανισμός έχει διαφορετικές ανάγκες!!Εγώ δν τρώω συχνά φρούτα,λαχανικά,ξηρούς καρπούς!!Οπώς είχα πάρει πρωτοβουλία μόνη και έκανα φυλικο οξύ γτ ο προηγούμενος γιατρός μου θεωρούσε ότι δν το χρειαζόμουν και τελικά το είχα τάρταρα!!!!Το οποίο επηρεάζει και το ανοσοποιητικό μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...