Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεμιναρια Θηλασμου-Τοκετου


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου! Ανοιγω το θεμα γιατι ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για σεμιναρια που ψαχνω. Μου εχουν πει οτι αναλογα τα σεμιναρια καποια ξεκινανε 25η βδομαδα κυησης με την λογικη να τελειωσουν 37η βδομαδα ομως επειδη οι πιθανοτητες για τον πρωορο τοκετο ειναι πολλες για εμενα ξερω οτι ξεκινανε και απο την 20η βδομαδα οποτε αρχισα να ψαχνομαι!
Ιδανικα θα ηθελα να παρακολουθησουμε με τον αντρα μου σεμιναρια και για τον τοκετο αλλα και για τον θηλασμο. Βλεπω οτι εχουν πολλα νοσοκομεια τετοια προγραμματα αλλα βρισκω και καποια ιδιωτικα σεμιναρια οποτε χαθηκα και θελω γνωμες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε μου δε ξερω που μενεις αλλα εγω εχω ακουσει και για την φαιναρετι που ειναι στην νεα σμυρνη καλα λογια !!!! επισης πολλες ομαδες που στηριζουν τον θηλασμο κανουν πολλα δωρεαν σεμιναρια απλα τωρα δε θυμαμαι τα ονοματα  τους αν το ψαξεις λιγο στο ιντερνετ θα το βρεις λογικα αν το βρω θα στο στειλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη @Rosemary 100%! Εγω παρακολουθησα και καποια του mitrikosthimasmos και της nutricia, αλλα καμία σχέση με αυτά στο Έλενα! Σε όλα μπορεις να πας με το συζυγο και αξιζει, ειδικα αν θελει να ειναι κι αυτος παρων στον τοκετο. Οπως και να χει ειναι κατι που αφορα και στους δυο σας και ειναι πολυ ομορφο να το ζησετε μαζι! Στο Έλενα έχουν πολλες διαφορετικες ωρες και μερες κυκλους μαθηματων, οποτε θα βρειτε κατι που να βολευει και τους δυο σας! Οι μαίες που τα κάνουν ειναι φοβερα επικοινωνιακες και μου αρεσε εξισου και το θεωρητικο και το πρακτικο μερος!  Στο mitrikosthilasmos ειναι για μια μερα το καθενα, κανεις ηλεκτρονικα αιτηση και σου απαντουν με mail, αν κληρωθεις. Ειναι κι αυτα δωρεαν. Της nutricia ειναι online, αλλα ειναι λιγο βαρετα. Μπορεις να κανεις απευθειας ερωτηση μεσω chat. Αλλά άλλη χαρη εχει το δια ζωσης!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Η αλήθεια ειναι πως εφόσον στο Έλενα θα γεννήσω ισως ειναι καλυτερα να παω εκεί οντως! Εχει πληροφορίες στο σαιτ τους ξέρετε; ή παίρνεις τηλ κάπου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιρνεις τηλ στην ψυχοπροφυλακτικη (το εχει στο side τους το τηλ). Αυτοι θα σου πουν ποτε πρεπει να κανεις τα μαθηματα συμφωνα με την πιθανη ημερομηνια τοκετου σου. Αν για καποιο λογο δεν ρο σηκωσουν αφηνεις μηνυμα στον τηλεφωνητη με το κινητο σου κ σε παιρνουν πισω-φοβερο!! Εγω ειχα παρει τηλ βραδυ κ με πηραν την επομενη στις 9:15!! Ειναι το πιο οργανωμενο τμημα του Ελενα νομιζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κ στο Ελενα δεν ειναι μονο για θηλασμο. Εχει χωρια μαθηματα τοκετου, χωρια θηλασμου κ χωρια λοχειας. Επισης αν γεννησεις εκει γινεται κ επαναληπτικο μαθημα θηλασμου κ λοχειας για τυχον απορριες που δημιουργουνται τις πρωτες ημερες!! Καπου 14 ωρες βγαινουν ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Παντως κ στο Ελενα δεν ειναι μονο για θηλασμο. Εχει χωρια μαθηματα τοκετου, χωρια θηλασμου κ χωρια λοχειας. Επισης αν γεννησεις εκει γινεται κ επαναληπτικο μαθημα θηλασμου κ λοχειας για τυχον απορριες που δημιουργουνται τις πρωτες ημερες!! Καπου 14 ωρες βγαινουν ολα..

Η Φαιναρετη είναι το μόνο κέντρο που πέραν όλων δίνει βάση στην ψυχική υγεία! Δεν τελειώνεις με τα μαθήματα! Σε στηρίζουν κ μετά τον τοκετό όλο τον επόμενο χρόνο.Εχεις κ δύο συναντήσεις με την ομάδα σου στο τρίμηνο κ εξάμηνο κ σχεδόν κάθε τρίμηνο σε παίρνουν τηλ να δούνε πως πας..Ανά πάσα στιγμή μπορείς να πας με το μωρό για βοήθεια σε ο,τιδηποτε κ το βασικότερο έχεις συνέδρια κ με ψυχίατρο πριν τον τοκετό..Λειτουργεί σε ομάδες ζευγαριών ( με τα οποία ξανασυναντήσει) η κ ατομικά όπου χρειάζεται! Για μένα που έκανα όλα τα σεμινάρια( κ Έλενα κ Αλεξάνδρα) ήταν μακράν το καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην φαινερατη φαίνεται όντως καλο το πρόγραμμα αλλα νομιζω μου πέφτει λιγο μακριά! Στο Έλενα απ την άλλη καλε δεν τους εχω βρει!!! Μαλλον παιρνω λαθος ωρες. Θα προσπαθήσω παλι αύριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Στην φαινερατη φαίνεται όντως καλο το πρόγραμμα αλλα νομιζω μου πέφτει λιγο μακριά! Στο Έλενα απ την άλλη καλε δεν τους εχω βρει!!! Μαλλον παιρνω λαθος ωρες. Θα προσπαθήσω παλι αύριο!! 

Αφησες το τηλ στον τηλεφωνητη? Πηρες στην ψυχοπροφυλακτικη? Θα δω αν εχω το τηλ να σου το στείλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Μόλις γράφτηκα στα μαθήματα στο ελενα αρχίζουμε 29/6 μου ειπαν μου δώσανε το πρόγραμμα διάλεξα απόγευμα  μου είπαν ότι μετά στο τέλος τέλη Ιουλίου κάνουμε και θηλασμού .Ανυπομονώ να πάω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κοριτσακια επανερχομαι στο θεμα για να πω κατι να υπαρχει σε περιπτωση που ψαχνουν κ αλλες κοπελες!!

Καναμε και εμεις τα πρωτα 2 μας μαθηματα στο Ελενα! Αλλα εμαθα κατι που αγνοουσα εντελως και δεν μου ειχε πει κανεις . Για οσες κοπελες προκειται να γεννησουν στο Ελενα τα μαθηματα αυτα ειναι υποχρεωτικα αν θελουμε να ειναι μαζι μας ο συζυγος! Του βγαζουν μια αδεια παραμονης για την αιθουσα τοκετου αλλα και για την ανανηψη αν δεν κανω λαθος. Φυσικα μιλαω παντα για φυσιολογικο τοκετο. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενη και ο συζυγος τα πρωτα 2 μαθηματα τα παρακολουθησε ευχαριστα και αυτος! Απλα ηθελα να ενημερωσω για αυτην την πρακτικη λεπτομερεια μηπως καποια κοπελα δεν το ξερει οπως δεν το ηξερα και εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια επανερχομαι στο θεμα για να πω κατι να υπαρχει σε περιπτωση που ψαχνουν κ αλλες κοπελες!!

Καναμε και εμεις τα πρωτα 2 μας μαθηματα στο Ελενα! Αλλα εμαθα κατι που αγνοουσα εντελως και δεν μου ειχε πει κανεις . Για οσες κοπελες προκειται να γεννησουν στο Ελενα τα μαθηματα αυτα ειναι υποχρεωτικα αν θελουμε να ειναι μαζι μας ο συζυγος! Του βγαζουν μια αδεια παραμονης για την αιθουσα τοκετου αλλα και για την ανανηψη αν δεν κανω λαθος. Φυσικα μιλαω παντα για φυσιολογικο τοκετο. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενη και ο συζυγος τα πρωτα 2 μαθηματα τα παρακολουθησε ευχαριστα και αυτος! Απλα ηθελα να ενημερωσω για αυτην την πρακτικη λεπτομερεια μηπως καποια κοπελα δεν το ξερει οπως δεν το ηξερα και εγω!

Ναι, εχεις δικιο. Απλα να ξερεις οτι στην ανανηψη δεν ειναι σιγουρο οτι θα ειναι. Μονο αν εισαι μονη σου στον χωρο της ανανηψης-πραγμα σπανιο. Ασχετο, διαβασα κατι απαντησεις σου στην τατουσκα (αν δε κανω λαθος) κ εχω να σχολιασω οτι εκτιμησα κ την εξυπνη γραφη σου, αλλα κ τον γεγονος οτι ζητησες κ συγγνωμη.. μπραβο σου ρε συ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ναι, εχεις δικιο. Απλα να ξερεις οτι στην ανανηψη δεν ειναι σιγουρο οτι θα ειναι. Μονο αν εισαι μονη σου στον χωρο της ανανηψης-πραγμα σπανιο. Ασχετο, διαβασα κατι απαντησεις σου στην τατουσκα (αν δε κανω λαθος) κ εχω να σχολιασω οτι εκτιμησα κ την εξυπνη γραφη σου, αλλα κ τον γεγονος οτι ζητησες κ συγγνωμη.. μπραβο σου ρε συ...!

Ποσα πραγματα δεν ηξερα και δεν ξερω!! ΑΣΕ! χαχαχα
Σε ευχαριστω μωρε για τα καλα σου λογια! Αλλα νταξει ολοι ξεφευγουμε καμια φορα, ανθρωποι ειμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Μπλε:)   θα ηθελα να σε ρωτησω για τα μαθηματα στο Ελενα, που πρεπει να απευθυνθουμε για να δηλωσουμε συμμετοχη και γενικα εχει αρκετες επιλογες για ωρες και μερες? γιατι μπορει να μη βολευει λογω δουλειας καποια συγκεκριμενη ωρα και ημερα του μαθηματος.

σευχαριστω πολυυ :) και με το καλοο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2018 at 10:23 ΜΜ, ο/η zwoulini είπε:

Καλησπέρα @Μπλε:)   θα ηθελα να σε ρωτησω για τα μαθηματα στο Ελενα, που πρεπει να απευθυνθουμε για να δηλωσουμε συμμετοχη και γενικα εχει αρκετες επιλογες για ωρες και μερες? γιατι μπορει να μη βολευει λογω δουλειας καποια συγκεκριμενη ωρα και ημερα του μαθηματος.

σευχαριστω πολυυ :) και με το καλοο :) 

Γεια σου! Εγω ειχα παρει στα τηλέφωνα που εχει το σάιτ τους δυσκολεύτηκα λιγο να τους βρω κ οταν τους βρηκα μου δωσανε ενα αλλο τηλέφωνο που δεν εχω κρατήσει . Παρε σε αυτα κ εσυ 2132051360, 2132051366 . Εχουν πολλες μερες κ απογεύματα και σαββατοκύριακα οποτε κατι θα σε βολεψει σίγουρα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...