Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ- ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ?


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, μετα από μια σειρά εξετάσεων, οι γιατροί χαρακτηρισαν την κατάστασή μας ως "ανεξηγητη υπογονιμότητα". Οι εξετασεις που καναμε  ( ορμονολογικες (ΑΜΗ, FSH), Θυρεοειδους , Υστεροσαλπιγγογραφια,σπερμοδιάγραμμα) ηταν όλες πολύ καλές , εν συνεχεια καναμε πρόκληση  ωορρηξιας με χάπια και τέλος μια αποτυχημένη σπερματέγχυση. Ποιές άλλες εξετασεις έχετε κάνει σε  ανάλογη περίπτωση? Εχετε αποτανθει σε ανοσιολογο? Να τονίσω οτι σε αντίθεση με τις περισσοτερες κοπέλες δεν έχει υπάρξει ΠΟΤΕ παλλίνδρομη κύηση ουτε καποια ενδειξη για εμφύτευση. Σας ευχαριστω πολύ και πραγματικά η βοηθεια σας ειναι πολύτιμη καθώς μένω στο εξωτερικό και το χρόνο που περνάμε στην Ελλαδα τον αφιερώνουμε στην προσπάθειά μας για ένα παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Γεια σας κορίτσια, μετα από μια σειρά εξετάσεων, οι γιατροί χαρακτηρισαν την κατάστασή μας ως "ανεξηγητη υπογονιμότητα". Οι εξετασεις που καναμε  ( ορμονολογικες (ΑΜΗ, FSH), Θυρεοειδους , Υστεροσαλπιγγογραφια,σπερμοδιάγραμμα) ηταν όλες πολύ καλές , εν συνεχεια καναμε πρόκληση  ωορρηξιας με χάπια και τέλος μια αποτυχημένη σπερματέγχυση. Ποιές άλλες εξετασεις έχετε κάνει σε  ανάλογη περίπτωση? Εχετε αποτανθει σε ανοσιολογο? Να τονίσω οτι σε αντίθεση με τις περισσοτερες κοπέλες δεν έχει υπάρξει ΠΟΤΕ παλλίνδρομη κύηση ουτε καποια ενδειξη για εμφύτευση. Σας ευχαριστω πολύ και πραγματικά η βοηθεια σας ειναι πολύτιμη καθώς μένω στο εξωτερικό και το χρόνο που περνάμε στην Ελλαδα τον αφιερώνουμε στην προσπάθειά μας για ένα παιδάκι.

Δε σου προτεινε κανενας να κανεις λαπαροσκοπηση για να δεις τι γινεται?Βιοψια ενδομητριου φανταζομαι σου εκαναν στην υστεροσκοπηση ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Δε σου προτεινε κανενας να κανεις λαπαροσκοπηση για να δεις τι γινεται?Βιοψια ενδομητριου φανταζομαι σου εκαναν στην υστεροσκοπηση ε?

Καλημέρα!!Λαπαροσκόπηση δεν μου πρότεινε κανεις...Επισης, δεν εχω κανει υστεροσκόπησηαλλα υστεροσαλπιγγογραφία. Τις συγκεκριμενες εξετασεις σου τις εχουν προτείνει σε περιπτωση ανξηγητης γονιμότητας ενω το τεστ ΠΑΠ βγηκε καλό?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η peacock είπε:

αιματολογο εχεις δει?

Δεν εχω δει ακόμα...Τι μπορεί να δειξει μια αιματολογική εξεταση? Μηπως εχεις παρόμοια εμπειρία?προτείνεις καποιον καλό?Θα ειμαι στην Αθήνα.Σε ευχαριστω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά οι αιματολογοι μπορουν να δουν για αυτοάνοσα που εμποδίζουν καποιες φορες μια εγκυμοσύνη...Εγω είχα πάει στην Βερβεσού Ελίνα που είναι στο Ερρικος Ντυνάν γιατί με αυτη συνεργαζεται ο γιατρός μου. Πολλες κοπελες από εδω καθώς και η καλυτερη μου φίλη πήγε στη Λευκου και εμεινε ικανοποιημενη, κατι ακουσα οτι θα σταματησει τα ραντεβου Αθηνα οπότε δε ξερω σιγουρα... ισως κοπελα που γνωρίζει να σου πει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Γεια σας κορίτσια, μετα από μια σειρά εξετάσεων, οι γιατροί χαρακτηρισαν την κατάστασή μας ως "ανεξηγητη υπογονιμότητα". Οι εξετασεις που καναμε  ( ορμονολογικες (ΑΜΗ, FSH), Θυρεοειδους , Υστεροσαλπιγγογραφια,σπερμοδιάγραμμα) ηταν όλες πολύ καλές , εν συνεχεια καναμε πρόκληση  ωορρηξιας με χάπια και τέλος μια αποτυχημένη σπερματέγχυση. Ποιές άλλες εξετασεις έχετε κάνει σε  ανάλογη περίπτωση? Εχετε αποτανθει σε ανοσιολογο? Να τονίσω οτι σε αντίθεση με τις περισσοτερες κοπέλες δεν έχει υπάρξει ΠΟΤΕ παλλίνδρομη κύηση ουτε καποια ενδειξη για εμφύτευση. Σας ευχαριστω πολύ και πραγματικά η βοηθεια σας ειναι πολύτιμη καθώς μένω στο εξωτερικό και το χρόνο που περνάμε στην Ελλαδα τον αφιερώνουμε στην προσπάθειά μας για ένα παιδάκι.

Καλησπέρα κορίτσι!!

Εξετάσεις υπάρχουν άπειρες δυστυχώς το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να συμβουλευτείτε έναν ενδοκρινολογο αιματολογο και ο άντρας σου σε έναν καλό ανδρολογος για να κάνετε μια καλλιέργεια και κατάτμηση dna και από εκεί να βοήθεις την γονιμότητα σου με βιταμίνες για μια καλύτερη ποιότητα στα ωαρια και αντίστοιχα και για το σπέρμα. Εγώ μέχρι να πάμε στο ανδρολογο ήμουν στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμότητα. 

Σύντομα με φουσκωμενη κοιλίτσα σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Εξετάσεις υπάρχουν άπειρες δυστυχώς το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να συμβουλευτείτε έναν ενδοκρινολογο αιματολογο και ο άντρας σου σε έναν καλό ανδρολογος για να κάνετε μια καλλιέργεια και κατάτμηση dna και από εκεί να βοήθεις την γονιμότητα σου με βιταμίνες για μια καλύτερη ποιότητα στα ωαρια και αντίστοιχα και για το σπέρμα. Εγώ μέχρι να πάμε στο ανδρολογο ήμουν στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμότητα. 

Σύντομα με φουσκωμενη κοιλίτσα σου εύχομαι 

Σε ευχαριστω πολύ!!εσεις καταφερατε τελικα να κανετε μωράκι? Το σπερμοδιαγραμμα ειναι παρα πολυ κ γι αυτο δεν σκεφτηκαμε να παμε σε ανδρολόγο. Σε ποιον πηγατε εσεις? :) Tην κατατμηση DNA ποιος την κανει?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι γρήγορα ευχάριστα νέα... Ανεξήγητη υπογονιμότητα μας είπανε και εμάς και όπως και εσείς ούτε παλυνδρομη τίποτα τίποτα με φυσιολογικό τρόπο παρά μόνο με τις εξωσωματικές είχα ένα εξωμήτριο και μια παλινδρομη σε ενδοκρινολόγο να πας και αιματολογο....στην υστεροσαλπιγγογραφια ήταν όλα οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Απλά οι αιματολογοι μπορουν να δουν για αυτοάνοσα που εμποδίζουν καποιες φορες μια εγκυμοσύνη...Εγω είχα πάει στην Βερβεσού Ελίνα που είναι στο Ερρικος Ντυνάν γιατί με αυτη συνεργαζεται ο γιατρός μου. Πολλες κοπελες από εδω καθώς και η καλυτερη μου φίλη πήγε στη Λευκου και εμεινε ικανοποιημενη, κατι ακουσα οτι θα σταματησει τα ραντεβου Αθηνα οπότε δε ξερω σιγουρα... ισως κοπελα που γνωρίζει να σου πει.

 

Πεταγομαι κ εγω.. 

Γεια σου @peacock!! Διαβαζω πως προχωρας και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε υπεροχα απο εδω και στο εξης.. κ οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα να βγαλεις πολυ γρηγορα το μαυρο απο τη φωτο σου

@NIKOLETA1 και εγω στη λευκου πηγα αλλα οντως σταματησε τα ραντεβου στην αθηνα και βλεπει μονο οσες εχει αναλαβει ηδη! 

Η @Kat-Cat ομως νομιζω ξερει να σου προτεινει αλλη αιματολογο αν θες. 

Να σου πω κ εγω απο τη μικρη μου εμπειρια με αιματολογο οτι καλο ειναι να πας εφοσον εισαι στην κατηγορια «ανεξηγητη» (και εγω εκει ειμαι..), οπως ειπαν βλεπεις κυριως για αυτοανοσα τα οποια μπορει να εμποδιζουν την εμφυτευση! Α και μην αναρωτηθεις αν δε στο προτεινε κανενας γιατρος, οπως μου ειπε η λευκου γενικα δεν το κανουν.. πρεπει μονες μας να γινομαστε ντετεκτιβ και να ψαχνομαστε.. ευτυχως εμενα μου ανοιξαν τα ματια αλλα κοριτσια απο εδω! 

Σου ευχομαι οτι καλυτερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

Πεταγομαι κ εγω.. 

Γεια σου @peacock!! Διαβαζω πως προχωρας και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε υπεροχα απο εδω και στο εξης.. κ οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα να βγαλεις πολυ γρηγορα το μαυρο απο τη φωτο σου

@NIKOLETA1 και εγω στη λευκου πηγα αλλα οντως σταματησε τα ραντεβου στην αθηνα και βλεπει μονο οσες εχει αναλαβει ηδη! 

Η @Kat-Cat ομως νομιζω ξερει να σου προτεινει αλλη αιματολογο αν θες. 

Να σου πω κ εγω απο τη μικρη μου εμπειρια με αιματολογο οτι καλο ειναι να πας εφοσον εισαι στην κατηγορια «ανεξηγητη» (και εγω εκει ειμαι..), οπως ειπαν βλεπεις κυριως για αυτοανοσα τα οποια μπορει να εμποδιζουν την εμφυτευση! Α και μην αναρωτηθεις αν δε στο προτεινε κανενας γιατρος, οπως μου ειπε η λευκου γενικα δεν το κανουν.. πρεπει μονες μας να γινομαστε ντετεκτιβ και να ψαχνομαστε.. ευτυχως εμενα μου ανοιξαν τα ματια αλλα κοριτσια απο εδω! 

Σου ευχομαι οτι καλυτερο ?

Ενας πολυ καλος αιματολογος που τον ξερω απτην κολλητη μου ειναι ο ΠΑγκαλης. Ηταν στο λαικο, αλλα δεν ξερω καθολου αν εχει ιατρειο κλπ, γιατι ειναι καθηγητης απο οσο θυμαμαι. Τον εχω επισκεφτει και εγω και ξερω οτι ειναι εξαιρετικος και πολυ καταρτισμενος!! Ειχε προτεινει ομως και εναν αλλο η @Dim83 οχι εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ενας πολυ καλος αιματολογος που τον ξερω απτην κολλητη μου ειναι ο ΠΑγκαλης. Ηταν στο λαικο, αλλα δεν ξερω καθολου αν εχει ιατρειο κλπ, γιατι ειναι καθηγητης απο οσο θυμαμαι. Τον εχω επισκεφτει και εγω και ξερω οτι ειναι εξαιρετικος και πολυ καταρτισμενος!! Ειχε προτεινει ομως και εναν αλλο η @Dim83 οχι εγω.

Ωπ μπερδεψα τις συμβουλατορισες μου! ? 

καλα βεβαια κ εσυ εισαι φουλ ενημερωμενη σε πολλα θεματα! Εισαι απο τις πρωτες που μου ερχεστε στο μυαλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ωπ μπερδεψα τις συμβουλατορισες μου! ? 

καλα βεβαια κ εσυ εισαι φουλ ενημερωμενη σε πολλα θεματα! Εισαι απο τις πρωτες που μου ερχεστε στο μυαλο! 

αχ πολυ χαιρομαι. Τομεας μου τα ενδοκρινολογικα και οι κρεμες προσωπου. αχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως ειπαν τα κοριτσια εξαιρετικη και σε ξεψαχνιζει η λευκου αλλα σταματαει την αθηνα και θα ειναι μονο θεσσαλονικη. καλη αιματολογος ειναι και η κώτση στο λαικό.

επισης καλους γιατρους εχει να προτεινει κ η @Finally νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ!!εσεις καταφερατε τελικα να κανετε μωράκι? Το σπερμοδιαγραμμα ειναι παρα πολυ κ γι αυτο δεν σκεφτηκαμε να παμε σε ανδρολόγο. Σε ποιον πηγατε εσεις? :) Tην κατατμηση DNA ποιος την κανει?

 

Και του δικού το αρχικό σπερμοδιαγραμα ήταν άριστο κορίτσι και οπότε ένα χρόνο και κάτι ας πούμε το είχαμε ρίξει στο άγχος μου θα σου στείλω μήνυμα το όνομα του .Έκανα εξωσωματική το Δεκέμβριο είμαι έγκυος τώρα 5 μηνών με την πρώτη ευτυχώς προσπάθεια Παλιά είχαμε κάνει και σπερματεγχυση και προκλησει αλλά χωρίς αποτέλεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ο αιματολογος δηλαδη τι θα ελεγξει;;;

Εγω εχω κανει ενα πακετο εξετασεων θρομβοφιλιας. Τι αλλο δηλαδη μπορουμε να ελεγξουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια ο αιματολογος δηλαδη τι θα ελεγξει;;;

Εγω εχω κανει ενα πακετο εξετασεων θρομβοφιλιας. Τι αλλο δηλαδη μπορουμε να ελεγξουμε;;;

πληρη αιματολογικο για θρομβοφιλιες κλπ και ανοσολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Καλημέρα!!Λαπαροσκόπηση δεν μου πρότεινε κανεις...Επισης, δεν εχω κανει υστεροσκόπησηαλλα υστεροσαλπιγγογραφία. Τις συγκεκριμενες εξετασεις σου τις εχουν προτείνει σε περιπτωση ανξηγητης γονιμότητας ενω το τεστ ΠΑΠ βγηκε καλό?

 

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια με υπογονιμοτητα αλλα απο φιλες μου γνωριζω οτι αν ολες οι εξετασεις ειναι οκ και φυσικα εχει περασει καποιο χρονικο διαστημα οι γιατροι προτεινουν διαγνωστικη λαπαροσκοπηση.Στην υστεροσαλπιγ δε σου πηραν δειγμα απο το ενδομητριο μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια με υπογονιμοτητα αλλα απο φιλες μου γνωριζω οτι αν ολες οι εξετασεις ειναι οκ και φυσικα εχει περασει καποιο χρονικο διαστημα οι γιατροι προτεινουν διαγνωστικη λαπαροσκοπηση.Στην υστεροσαλπιγ δε σου πηραν δειγμα απο το ενδομητριο μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη??

Οχι, δεν μου πηραν δειγμα απο το ενδομήτριο....μόνο την ακτινογραφία πήρα :( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η peacock είπε:

Απλά οι αιματολογοι μπορουν να δουν για αυτοάνοσα που εμποδίζουν καποιες φορες μια εγκυμοσύνη...Εγω είχα πάει στην Βερβεσού Ελίνα που είναι στο Ερρικος Ντυνάν γιατί με αυτη συνεργαζεται ο γιατρός μου. Πολλες κοπελες από εδω καθώς και η καλυτερη μου φίλη πήγε στη Λευκου και εμεινε ικανοποιημενη, κατι ακουσα οτι θα σταματησει τα ραντεβου Αθηνα οπότε δε ξερω σιγουρα... ισως κοπελα που γνωρίζει να σου πει.

 

Πραγματι η Λευκού θα σταματήσει να δεχεται στην Αθήνα.Εσυ έμεινες ευχαριστημένη?Τελικά βρήκες λύση με την αιματολόγο στο Ντυνάν και κατάφερες να μείνεις έγκυος (μακάρι η απάντησή σου να είναι θετική :) ) με φυσικό τρόπο? Επίσης, ο γυναικολόγος σου έστειλε ο ίδιος στην αιματολόγο λόγω της "ανεξηγητης υπογονιμότητας"?Αν ναι μπραβο του, γιατι οι περισσοτεροι γυναικολόγοι και κυρίως αυτοι που ασχολούνται με εξωσωματική , απο οτι εχω διαβασει από άλλες κοπέλες, σε στελνουν σε αιματολόγο μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές ή σπερματεγχύσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

οπως ειπαν τα κοριτσια εξαιρετικη και σε ξεψαχνιζει η λευκου αλλα σταματαει την αθηνα και θα ειναι μονο θεσσαλονικη. καλη αιματολογος ειναι και η κώτση στο λαικό.

επισης καλους γιατρους εχει να προτεινει κ η @Finally νομιζω.

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Προσπάθησα να κλέισω ραντεβού στην Κωτση αλλα δεν το σηκώνει κανεις στο Λαικό. Μηπως ξέρεις πώς λειτουργεί  για να κλεισω ραντεβου μέσω δημοσιου νοσοκομέιου?Πληρώνω την επίσκεψη και τις εξετασεις που θα μου δώσει η αιματολόγος  ή δίνω κάποια συνεισφορά? Σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ενας πολυ καλος αιματολογος που τον ξερω απτην κολλητη μου ειναι ο ΠΑγκαλης. Ηταν στο λαικο, αλλα δεν ξερω καθολου αν εχει ιατρειο κλπ, γιατι ειναι καθηγητης απο οσο θυμαμαι. Τον εχω επισκεφτει και εγω και ξερω οτι ειναι εξαιρετικος και πολυ καταρτισμενος!! Ειχε προτεινει ομως και εναν αλλο η @Dim83 οχι εγω.

Σε ευχαριστώ !Εσυ είχες προηγουμενως καποια αποβολή ή είσαι στην ιδια κατηγορία με εμένα και τα ΟΥΦΟ? (δηλ. κατηγορία  "ανεξηγητου" :):) ?) Tελικά σε βοήθησε να βρεις το πρόβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ όλες γιατι ως "Νewbie" μου δίνετε πολύ χρήσιμες πληροφορίες και ελπίδες....Το γεγονός οτι μένω και εκτός Ελλάδος, τα κάνει όλα ακόμα πιο δύσκολα (ψυχολογικα, χρονικά κτλ). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Προσπάθησα να κλέισω ραντεβού στην Κωτση αλλα δεν το σηκώνει κανεις στο Λαικό. Μηπως ξέρεις πώς λειτουργεί  για να κλεισω ραντεβου μέσω δημοσιου νοσοκομέιου?Πληρώνω την επίσκεψη και τις εξετασεις που θα μου δώσει η αιματολόγος  ή δίνω κάποια συνεισφορά? Σε ευχαριστώ

στο λαικο το σηκωνουν αμεσως για τα απογευματινα ραντεβου αλλα να καλεσεις πρωινη  ωρα. το ραντεβου με τη γιατρο το πληρωνεις.νομιζω 60 ευρω ηταν. κ για τις εξετασεις επισης. εγω ενα πρωτο ελεγχο που εκανα με την κωστη ειχα πληρωσει νομιζω 150 ευρω.μετα οταν τα εκανα ολα-ημουν στη λευκου.αλλα οι εξετασεις που μου ειχε γραψει ηταν τοσες πολλες και εξειδικευμενες που καποιες δεν γραφονταν.νομιζω πληρωσα 100 συμμετοχη για αυτες ποθ μου εγραψε και 150 για μια ππυ δεν γραφονταν.αλλα νομιζω αυτη την τελευταια μου την εκανε γιατι εγω εχω αλλο ιστορικο. δεν νομιζω την κανουν ολοι.

αν επιτρεπεται ποσο καιρο προσπαθειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...