Μετάβαση σε περιεχόμενο
mtounta

Φυσιολογικός τοκετός σε δημόσιο νοσοκομείο Πάτρα

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα, 

προγραμματίζω (αν πάνε όλα καλά) τη 2η εγκυμοσύνη μου τους προσεχούς μήνες και ψάχνω μαιευτήρα υπέρ φ.τ. στην Πάτρα. Και θα το κάνω ακόμα πιο δύσκολο.....σε δημόσιο νοσοκομείο!

Στην 1η μου εγκυμοσύνη (όπου έμενα Αθήνα) είχα την τύχη να βρω μαιευτήρα υπέρμαχο του φυσιολογικού και σε δημόσιο νοσοκομείο! Ιδανικά ελπίζω να έχω την ίδια τύχη κι εδώ στην Πάτρα. 

Για ιδιωτική κλινική έχω ήδη πληροφορηθεί αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά. Γι' αυτό ψάχνω σε δημόσιο.

Κάθε πληροφορία δεκτή, ακόμα και για όσους πρέπει να αποφύγω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 3 ώρες, ο/η mtounta είπε:

Καλησπέρα κι από μένα, 

προγραμματίζω (αν πάνε όλα καλά) τη 2η εγκυμοσύνη μου τους προσεχούς μήνες και ψάχνω μαιευτήρα υπέρ φ.τ. στην Πάτρα. Και θα το κάνω ακόμα πιο δύσκολο.....σε δημόσιο νοσοκομείο!

Στην 1η μου εγκυμοσύνη (όπου έμενα Αθήνα) είχα την τύχη να βρω μαιευτήρα υπέρμαχο του φυσιολογικού και σε δημόσιο νοσοκομείο! Ιδανικά ελπίζω να έχω την ίδια τύχη κι εδώ στην Πάτρα. 

Για ιδιωτική κλινική έχω ήδη πληροφορηθεί αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά. Γι' αυτό ψάχνω σε δημόσιο.

Κάθε πληροφορία δεκτή, ακόμα και για όσους πρέπει να αποφύγω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Οταν λες προγραμματίζεις?? Δεν είσαι ακομα έγκυος και κανείς απλά έρευνα?

Έχω ένα απαγορευτικό υγείας μέχρι τον Ιούνιο που θα γίνει ο τελευταίο έλεγχος και μετά θα είμαι (καλώς εχόντων των πραγμάτων) ελεύθερη να προχωρήσω σε εγκυμοσύνη. 

στις On 4/5/2018 at 2:38 ΜΜ, ο/η mtounta είπε:

Έχω ένα απαγορευτικό υγείας μέχρι τον Ιούνιο που θα γίνει ο τελευταίο έλεγχος και μετά θα είμαι (καλώς εχόντων των πραγμάτων) ελεύθερη να προχωρήσω σε εγκυμοσύνη. 

Αχα κατάλαβα.. δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αλλα όλο και κάποια κοπέλα θα γνωρίζει.. ευχομα8 οτι και να ειναι αυτο, να πανε ολα καλα, να ξεκινήσεις προσπάθειες και σύντομα να εχεις το 2ο νινι σου αγκαλίτσα!!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Αχα κατάλαβα.. δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αλλα όλο και κάποια κοπέλα θα γνωρίζει.. ευχομα8 οτι και να ειναι αυτο, να πανε ολα καλα, να ξεκινήσεις προσπάθειες και σύντομα να εχεις το 2ο νινι σου αγκαλίτσα!!

Ευχαριστώ πολύ!

Καλή συνέχεια

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Για το Τουρισμός για Όλους λογικά πρέπει να βγουν κάπου την επόμενη εβδομάδα, αφού ξεκινάει 15 Ιουλίου το πρόγραμμα! Ο κοινωνικός τουρισμός που πήρα τηλ μου είπαν μέσα στον Ιούλιο θα βγουν! Ποιο έχετε κάνει εσείς; Μια χαρά για να πας να μας πεις πόσο είναι!! Εγώ δεν περίμενα 1363 γιατί στο ιντερνετ έγραφε πιο λίγο ότι είναι την 29η εβδομάδα! Μας είπε κ ο γιατρός ότι είναι μεγάλο μωρό, δηλαδή πάνω απ’το μέσο όρο και ψηλόλιγνο! Εντάξει αφού σας είπε ο γιατρός ότι είναι στη μέση σημαίνει ότι μια χαρά είναι κ αναπτύσσεται κανονικά! Αλλά αυτά αλλάζουν ούτως ή άλλως θα πας κ τώρα κ θα δεις, μπορεί να χει αναπτυχθεί παραπάνω πχ τώρα! Πιο μετά το βλέπεις πιο ξεκάθαρα!! Τετάρτη πάω για ντόπλερ!! Εσύ;; Ποια σελίδα λες;; Ξέρω ότι και οι εταιρείες δίνουν κάποιες δείγματα κλπ..πρέπει να βρούμε ποιες!
    • Μωρέ εγώ κατάλαβα γιατί μπηκες😅😅😅 άντε συνέχισε τις σκέψεις σου μη σας ενοχλω...
    • Σε νιώθω! Κι εμείς ακριβώς έτσι είμαστε! Ξυπνάω κ είμαι σαν να έχω κοιμηθεί μια ώρα...
    • Να πας μωρέεε...κ να πάρεις αναρρωτική αφού στο λένε κ απ’τη δουλειά σ κ είναι περισσότερο ασφαλές!! Τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται; Χαχαχα, κ αν γεννήσεις Παρασκευή θα τον βολεύει να λείπει σκ όμως; 😆 Αλλά τι πιο σημαντικό από τα γεννητούρια σας;; 😍 Καλά κάνεις γιατί εγώ επηρεάστηκα κ με έπιασε μια φοβία 2 μέρες ότι δε νιώθω το μωρό κ μην έχει πάθει κάτι..😆 κ πήγα στο γιατρό ευτυχώς όλα οκ ηρέμησα κ το νιώθω πάλι τώρα όλη μέρα..! Κ εγω τόσο καιρό δε διάβαζα, τι το θελα..μη διαβάζεις καλύτερα στην άγνοια!! Μπα δε θα ξεφύγεις μωρέ αφού μέχρι τώρα δεν έχεις ξεφύγει 😄 ναι αυτό σκέφτομαι κ εγώ, και άλλα 4-5 να πάρω μια χαρά είναι δε με πειράζει! Θα ζυγιστώ την Τετάρτη που θα’μαι ακριβώς 32 να δω 😁
    • Αυτό με τα πόδια το κάνει κ μένα. Κ γενικά κοιμάται μπρούμυτα κ συνεχώς αλλάζει θέσεις. Μια έχει το κεφάλι στο πλάι δεξιά. Μετά το πάει αριστερά κ γενικώς κουνιεται. Κ εγώ κοιμάμαι μαζί της κ εννοείται πως δν είναι ύπνος αυτό. Τη μέρα παρόλο που κοιμάται δεν της φτάνει κ έχει πολλή γκρίνια. Δν ξέρω έχουμε πολύ σοβαρό θέμα με τον ύπνο. 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...