Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαιος..ο πιο ευωδιαστος μηνας!!ποσες ξεκιναμε την τελευταια μας προσπαθεια πριν το καλοκαιρι??


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 καλημερα. Φυσικα κ δεν γινεσαι αδιακριτη. 

Τον κατακερματισμο μας τον πρότεινε η νεα γιατρος που επισκεφθηκαμε ωστε να ειμαστε λεει σιγουροι απο την πλευρα του συζυγου οτι ολα ειναι οκ δεδομενου οτι απο την πρωτη διεγερση σχηματιστηκαν 4 αριστες βλαστοκυστες αλλα δεν πετυχαμε καμια εμφυτευση στις δυο προσπαθειες. Ειπε οτι ακομη κ ενα σπερμα καλο ισως εχει υψηλο κατακερματισμο κ μπορει κι αυτο να συμβαλλει σε αποτυχιες εμφυτευσης. 

Ο συζυγος εχει οριακα καλο σπερμς οσον αφορα τον αριθμο. Κινητικοτητα πολυ καλη. 

 

 

καλημερα.δεν ρωτησα απο αδιακρισια.απλα βλεπω οτι οι εξετασεις δεν τελειωνουν πουθενα!επισης το επιπεδο γνωσης εδω μεσα εχει ανεβει πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια κατακερματισμο καναμε και εμεις τον θελουν συνηθως οταν κανεις εξωσωματικη και δεν προχωραει για να αφησεις καταψυξη για να γινει βλαστοκυστη και αλλα τετοια απο εξετασεις ενα σωρο και δεν νομιζω να σταματανε και πουθενα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@nikona συγνωμη που ρωταω κ ελπιζω να μην γινομαι αδιακριτη,τον κατακερματισμο γιατι τον κανετε?

υπαρχει περιπτωση να μην φταιει η ενδομητριωση κ να φταιει κατι αλλο?

και εμεις καναμε αυτη την εξεταση, διοτι λογω των παλινδρομων μας τη προτεινε ο γενετιστης για να ειναι σιγουρος οτι το σπερμα ειναι καλο κ γενικα το γενετικο υλικο του αντρα...βεβαια πολυ ακριβη εξεταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ποσο ειχατε πληρωσει? Εγω αν θυμαμε γυρω στα 120€

εμας μας κοροιδεψαν.....δηλ μας ειπαν 120 ευρω και ο γενετιστης και τα κοριτσια στο ταμειο του και ειπαμε να δωσουμε τα χρηματα επι τοπου αλλα δεν ηθελαν.Ασε που παρακαλαγαμε γενικως να μας δωσουν τα αποτελεσματα γιατι εκει καναμε εξετασεις αξιας 600 ευρω συνολο.Μου φανηκε υποπτο απο την αρχη Ενω για αλλες μελλοντικες εξετασεις που θα τις εγραφαν στο ΑΜΚΑ μας επομενη εβδομαδα  ηδη ειχαν προκρατησει τα χρηματα .

Μετα απο το τηλεφωνο γιατι μενουμε επαρχια μας ειπαν οτι εκαναν  ολη την εξεταση και μας ζητησαν 380!!!!!! Βεβαια αυτα τα χρηματα δεν τα δωσαμε ποτε!!!! πολυ απατεωνας ο συγκεκριμενος γενετιστης.....Και μου ειπε προηγουμενως οτι η εξεταση ηταν τελεια και εγω του ειπα βαλτε τη καμερα να δειτε τι ποσο μας ζητησατε...πρωτη φορα ενιωσα τοσο ασχημα για χρηματα στη ζωη μου!!! στο τελος μου ειπε θα μου στειλει την εξεταση εως τα 120 ευρω το αποτελεσμα...εκτοτε ουτε την εξεταση εστειλε γραπτως ουτε μας τηλ να στειλουμε τα χρηματα δηλ. τα 120 ευρω...αστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

εμας μας κοροιδεψαν.....δηλ μας ειπαν 120 ευρω και ο γενετιστης και τα κοριτσια στο ταμειο του και ειπαμε να δωσουμε τα χρηματα επι τοπου αλλα δεν ηθελαν.Ασε που παρακαλαγαμε γενικως να μας δωσουν τα αποτελεσματα γιατι εκει καναμε εξετασεις αξιας 600 ευρω συνολο.Μου φανηκε υποπτο απο την αρχη Ενω για αλλες μελλοντικες εξετασεις που θα τις εγραφαν στο ΑΜΚΑ μας επομενη εβδομαδα  ηδη ειχαν προκρατησει τα χρηματα .

Μετα απο το τηλεφωνο γιατι μενουμε επαρχια μας ειπαν οτι εκαναν  ολη την εξεταση και μας ζητησαν 380!!!!!! Βεβαια αυτα τα χρηματα δεν τα δωσαμε ποτε!!!! πολυ απατεωνας ο συγκεκριμενος γενετιστης.....Και μου ειπε προηγουμενως οτι η εξεταση ηταν τελεια και εγω του ειπα βαλτε τη καμερα να δειτε τι ποσο μας ζητησατε...πρωτη φορα ενιωσα τοσο ασχημα για χρηματα στη ζωη μου!!! στο τελος μου ειπε θα μου στειλει την εξεταση εως τα 120 ευρω το αποτελεσμα...εκτοτε ουτε την εξεταση εστειλε γραπτως ουτε μας τηλ να στειλουμε τα χρηματα δηλ. τα 120 ευρω...αστα

Ωωω τραγικοι εμεις 120€ και αλλα 30€ για σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια η 50€ καπου εκει αλλα για τον κατακερματισμο 120€ μας εκμεταλευονται παιδι μου τι να πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Κορίτσια οιστραδιολη 701 και Lh  7 . Περιμένω να δω και υπερηχογραφικα τι γινεται

ποια μερα διεγερσης εισαι? οιστραδιολη σε ποια μοναδα μετρησης??? γιατι ειναι δυο οι μετρησεις...μην μπερδευτεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα.δεν ρωτησα απο αδιακρισια.απλα βλεπω οτι οι εξετασεις δεν τελειωνουν πουθενα!επισης το επιπεδο γνωσης εδω μεσα εχει ανεβει πολυ!

@Dim83 μου σου εγραψα και παραπανω ότι φυσικά και δεν ήταν αδιάκριτη η ερώτηση σου. Ίσα ισα.

Αυτο σε περιπτωση που δεν εγινε κατανοητη η απαντηση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Κορίτσια οιστραδιολη 701 και Lh  7 . Περιμένω να δω και υπερηχογραφικα τι γινεται

Καλημέρα Ηλέκτρα, καλή επιτυχία και στον υπέρηχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτό με τις εξετάσεις, που χρειάζεται ή δε χρειάζεται να κάνουμε είναι ένας λαβύρινθος. Την Παρασκευή είχα πάει σε μια εκδήλωση, που έκανε η  magna mater σε ένα κέντρο εξωσωματικής στο Assisting Nature (εγώ δεν έκανα την εξωσωματική σε αυτό το κέντρο). Εκεί μίλησαν γιατροί τέθηκαν και κάποια ερωτήματα από γυναίκες που ζουν την ίδια περιπέτεια με μας. Μίλησε και ψυχολόγος. Τι να σας πω μπερδεύτηκα. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι γιατροί έχουν και αυτοί τις σχολές τους, ακολουθούν διαδικασίες ανάλογα με το πανεπιστήμιο, που εκπαιδεύτηκαν.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Dim83 μου σου εγραψα και παραπανω ότι φυσικά και δεν ήταν αδιάκριτη η ερώτηση σου. Ίσα ισα.

Αυτο σε περιπτωση που δεν εγινε κατανοητη η απαντηση μου.

Μια χαρα καταλαβα καλε.Και μια χαρα το εγραψες.Απλα το διευκρινισα μην φανει οτι ρωταω απο περιεργεια.Εχω καταλαβει οως σκεφτεσαι καλη μου.Για να μην παρεξηγηθω εγω το εγραψα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 ενταξει. Γιατι κ γω στεναχωρεθηκα μηπως με παρεξηγησες.

οχι καλε!!!απλα δεν ηθελα να φανω περιεργη γιαυτο το δευκρινισα 2 φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Bοήθεια μας δηλαδή κορίτσια! Πτυχίο θα πάρουμε μεχρι να κανουμε παιδί!

πες το ψεματα!καλα ειδα στο αλλο θεμα γις τις 9 βλαστοκυστουλες σου κ ενθουσιαστηκα! μιλαμε εισαι πολυ δυνατη!!! 

εισαι πιο ανεβασμενη το τελευταιο διαστημα κ πολυ χαιρομαι!θελω να ανεβουμε ολες @nikona @peacock και οι λοιπες!

τι καλα θα ηταν μια μερα που καποια ειναι ανεβασμενη να το μετεφερε κ στις αλλες!ετσι δεν θα ημαστε ποτε down!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 πραγματικα μεταφερεις μια αισιοδοξη ενεργεια! Για μενα πολυ βοηθητικη!

 

ποσο χαιρομαι αν σε βοηθαω εστω κ λιγο!!

μακαρι να πραγματα να γινουν πιο ευκολα για ολους μας.να παρουν νεα τροπη κ να μην προλαβαινουμε τα ευχαριστα!!! μεχρι τοτε ας κραταμε η μια το χερι της αλλης! 

κ επειδη πεφτουμε λιγο μακρια σε απολυτη αποσταση-ας κανουμε support η μια στην αλλη! ολες το χρειαζομαστε.

για το δικο μου μυαλο (πιο ορθολογιστρια πεθαινεις) ειναι σημαντικο να σε εμψυχωνουν οι αλλοι χωρις ωστοσο να σου φουσκωνουν τα μυαλα.

περσυ λιγο καιρο πριν χασω το μωρακι ειχα παει για πολλοστη φορα για υπερηχο σε ενα κεντρο ιατρικης εμβρυου.ο γιατρος που τοτε μου φαινονταν πολυ ωμος,εντελει τον εκτιμησα περισσοτερο απο ολους,μου ειπε οταν σηκωθηκα να φυγω. "σε αυτο που περνας πρεπει να εισαι αισιοδοξη μεν,ρεαλιστρια δε". αυτο πιστευω πρεπει να κανουμε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραια αυτα που γραφεις. 

Συμφωνω.

Ειμαι κι εγω ορθολογιστρια. Κ μαλιστα δεν περιμενα οτι θα με ριξουν τοσο πολυ οι δυο αποτυχιες. Παντα ελεγα κ λεω μεσα μου οτι κ η αποτυχια ειναι στο προγραμμα. Ομως απογοητευτηκα απο τους ειδικους που μας ανελαβαν. Γιατι θεωρω οτι ο γιατρος πρεπει να ειναι κ ανθρωπος. Να λεει την αληθεια όπως ειναι. Οχι να δημιουργει φρουδες ελπιδες. 

Τελος παντων. Θελω να το ξεπερασω κ προσπαθω πραγματικα.

Ας ελπισουμε οτι ολα θα συνεχισουν θετικα. Για ολα τα ζευγαρια κ ολον τον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουμ. 5 ωοθηλακια δεξια απο 7 έως 11 χιλιοστά κ 2 καταβολές αριστερά. Αυτή η αριστερή μέχρι να πάρει μπρος κάθε φορά μας βγάζει την ψυχή. Πεμπτη ξανά να δουμε τι θα δουμε και ξεκινάω και ανταγωνιστή. Προς τέταρτη την βλέπω την ωοληψια. Εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Πολυ ωραια αυτα που γραφεις. 

Συμφωνω.

Ειμαι κι εγω ορθολογιστρια. Κ μαλιστα δεν περιμενα οτι θα με ριξουν τοσο πολυ οι δυο αποτυχιες. Παντα ελεγα κ λεω μεσα μου οτι κ η αποτυχια ειναι στο προγραμμα. Ομως απογοητευτηκα απο τους ειδικους που μας ανελαβαν. Γιατι θεωρω οτι ο γιατρος πρεπει να ειναι κ ανθρωπος. Να λεει την αληθεια όπως ειναι. Οχι να δημιουργει φρουδες ελπιδες. 

Τελος παντων. Θελω να το ξεπερασω κ προσπαθω πραγματικα.

Ας ελπισουμε οτι ολα θα συνεχισουν θετικα. Για ολα τα ζευγαρια κ ολον τον κοσμο.

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Μπουμ. 5 ωοθηλακια δεξια απο 7 έως 11 χιλιοστά κ 2 καταβολές αριστερά. Αυτή η αριστερή μέχρι να πάρει μπρος κάθε φορά μας βγάζει την ψυχή. Πεμπτη ξανά να δουμε τι θα δουμε και ξεκινάω και ανταγωνιστή. Προς τέταρτη την βλέπω την ωοληψια. Εσείς? 

Μπραβο Ουρανια! Καλη συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ourania είπε:

Μπουμ. 5 ωοθηλακια δεξια απο 7 έως 11 χιλιοστά κ 2 καταβολές αριστερά. Αυτή η αριστερή μέχρι να πάρει μπρος κάθε φορά μας βγάζει την ψυχή. Πεμπτη ξανά να δουμε τι θα δουμε και ξεκινάω και ανταγωνιστή. Προς τέταρτη την βλέπω την ωοληψια. Εσείς? 

Καλή συνέχεια κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou emena auti tin fora pane edelos mazi exw apo deksia 3 wothilakia 13 xiliosta kai alla 3 10 xiliosta kai apo aristera akrivws ta idia... simera arxizw kai adagwnistes kai mallon Triti wolipsia!!!O giatros mou eipe oti paw kalitera autin tin fora kai oti sogoura tha paroume apo 5 ews 10!!makari na einai etsi!!Padws se sxesi me tin prwti mou fora eimai paaaara polu iremi..den tin skeutomai katholou tin diadikasia euxomai na einai kai i teleutaia mas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...