Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαιος..ο πιο ευωδιαστος μηνας!!ποσες ξεκιναμε την τελευταια μας προσπαθεια πριν το καλοκαιρι??


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Souko είπε:

κοριτσια γεια σας. Σημερ ξύπνησα με τσιμπήματα στην αριστερή ωοθηκη , λίγα μούδιασματα στο στήθος στο πόδι και έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 από 36,3 που είχα χθες ... είναι από τα φάρμακα η καλό σημάδι ;

ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μην ψάχνεις για σημάδια επιτυχίας η αποτυχίας έως την ημέρα της β-χοριακης.Τα φάρμακα που παίρνουμε κυρίως η προγεστερόνη έχουν πολλές επιπτώσεις στο σώμα. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. Επίσης όταν λένε για βάρος μιλάνε για κάτι που ζυγίζει πάνω από 6 κιλά. Οι συμβουλές που έδωσαν σε μένα πέρα από το βάρος, αναφέρονταν στο να μη κουράζω το σώμα μου και στο να προσπαθώ για την καλύτερη ψυχική μου ηρεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Souko είπε:

κοριτσια γεια σας. Σημερ ξύπνησα με τσιμπήματα στην αριστερή ωοθηκη , λίγα μούδιασματα στο στήθος στο πόδι και έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 από 36,3 που είχα χθες ... είναι από τα φάρμακα η καλό σημάδι ;

συγνώμη διορθωση σχετικά με το βάρος όχι 6 αλλά 3 κιλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Souko ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα συμφωνω με την Sena οτι ειναι καλο να μην ψαχνεις σημαδια γιατι τα φαρμακα δημιουργουν διαφορα στο σωμα μας. 

Πραγματικα ευχομαι να ναι για καλο αυτα που νιωθεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααα άρχισε να μου κατεβαίνει...  Ουφ ουφ!  Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου κι επειδή είναι βράδυ θα πάω Δευτέρα πρωί για υπέρηχο να δούμε πως δεν έχει καμιά κυστουλα. Αύριο με είπε να τον πάρω να του πω το πρωτόκολλο που μου χει δώσει και αυτααααα. Του πα πως πάμε  με δότη.  Έμεινε  γιατί  το αποφασίσαμε  γρήγορα. Με ρώτησε αν έχουμε  βρει και του πα ναι. Και έμεινε πάλι γιατί είμαστε λέει  οργανωμένοι.  Αχ κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Κορίτσιαααααα άρχισε να μου κατεβαίνει...  Ουφ ουφ!  Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου κι επειδή είναι βράδυ θα πάω Δευτέρα πρωί για υπέρηχο να δούμε πως δεν έχει καμιά κυστουλα. Αύριο με είπε να τον πάρω να του πω το πρωτόκολλο που μου χει δώσει και αυτααααα. Του πα πως πάμε  με δότη.  Έμεινε  γιατί  το αποφασίσαμε  γρήγορα. Με ρώτησε αν έχουμε  βρει και του πα ναι. Και έμεινε πάλι γιατί είμαστε λέει  οργανωμένοι.  Αχ κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλααα

Καλη αρχη να εχετε Ηλεκτρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλήσαμε σήμερα ξανά με τον γιατρό.  Του πα το πρωτόκολλο μου.  Αύριο υπέρηχο για να δούμε μην τυχόν έχει μείνει καμία κυστουλα από προηγούμενο κύκλο.  Μόλις μου δώσει το Οκ ο γιατρός που θα με εξετάσει ξεκινάμε.  Ώφου κι ωφουυυυ ... Η μαμά  μου χάρηκε πολύ που ξεκινάμε και με γέμισε αισιοδοξία με την σιγουριά της χιχιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Μιλήσαμε σήμερα ξανά με τον γιατρό.  Του πα το πρωτόκολλο μου.  Αύριο υπέρηχο για να δούμε μην τυχόν έχει μείνει καμία κυστουλα από προηγούμενο κύκλο.  Μόλις μου δώσει το Οκ ο γιατρός που θα με εξετάσει ξεκινάμε.  Ώφου κι ωφουυυυ ... Η μαμά  μου χάρηκε πολύ που ξεκινάμε και με γέμισε αισιοδοξία με την σιγουριά της χιχιι

Καλη επυτυχια να εχετε κοπελα μου  ολα καλα να σας πανε!!! Τον δωτ επιτρεπετε να τον ξερετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλη επυτυχια να εχετε κοπελα μου  ολα καλα να σας πανε!!! Τον δωτ επιτρεπετε να τον ξερετε?

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλη επυτυχια να εχετε κοπελα μου  ολα καλα να σας πανε!!! Τον δωτ επιτρεπετε να τον ξερετε?

Δεν επιτρέπετε ούτε να τον ξέρουμε, ούτε φώτος να δούμε. Μόνο τον κωδικό του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antelope mouuu simera eipa stin aderfi mou oti ta kataferes me didima kai xarike para polu ksereis ta mirazomai ola mazi tis kai ksereis kuriws g tin prwti mou prospatheia liga polla gia esas!!!Egw eimai stin anamoni tis periodou mou stis 18 adiathetisa ton peoigoumeno mina opote kodevw!!!Ekana eksetaseis ola einai kala me leptomeries tha mathw otan paw na doun pws paei i diergesi!!!Ksereis kai egw eimai paaaaara polu iremi autin tin fora sxedon den to sleftomai katholou alla edaksei dikaiologoumaste gia tin prwti gt einai kati polu kseno gia tis protares kai kati polu tromaktiko ????Euxomai koritsia mou oles na ta kataferoume....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2018 at 10:55 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Καλώς ήρθες @Sena στην παρέα! Τι ωραία που τα λες! Έτσι και εγώ την πρώτη φορά, στα 37 μου με δύο εμβρυάκια και δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα, τα υπολοιπα δεν προχώρησαν για κατάψυξη. Μέσα στις επόμενες μερες από το αρνητικό πέρασα από μεγάλες συναισθηματικές διακυμάνσεις: της μεγάλης στενοχώριας, της απόλυτης απελπισίας (εγώ δεν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μάνα κλπ) αλλά και της ελπίδας και της ανάγκης να ξεκινήσω άμεσα νέα προσπάθεια! Η οποία έγινε όντως 2 μηνες μετά και με δικαίωσε γιατί αυτή τη φορά έχω δύο μικροσκοπικές καρδούλες που χτυπάνε μέσα μου και άλλα 3 εμβρυάκια στην κατάψυξη! Βάλε λοιπόν στα στατιστικά σου και το αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι η επόμενη φορά είναι πάντα καλύτερη και βουρ!

@Souko η φάση της αναμονής είναι λίγο δύσκολη από συναισθηματικής σκοπιάς αλλά βοηθάει να κάνεις πράγματα που θα σε κάνουν να ξεχνιέσαι. Εγώ για να είμαι ειλικρινής τη δεύτερη φορά (που ήταν και επιτυχημένη) πρακτικά δεν έκατσα καθόλου. Πήγα δουλειά την επόμενη μέρα (κυρίως καθιστική) βόλτες, φίλους, περπάτημα, δουλειές σπιτιού, όλα τα έκανα απλά σε πολύ πιο χαλαρούς ρυθμούς. Πχ δεν θα έτρεχα να προλάβω το λεωφορείο, θα περίμενα το επόμενο, δεν κατέβαινα χοροπηδηχτά τις σκάλες αλλά σε φυσιολογικό ρυθμό κλπ. Είχε πλάκα γιατί έβλεπα τα πάντα χαλλλλαρα σε φάση "δεν θα κάτσω να σκάσω". Το μόνο που απέφευγα (και συνεχίζω εννοείται) είναι να σηκώνω βάρη και τα καυτά ντους που τα υπερλάτρευα ? Επίσης καθόλου αλκοόλ, κομμένο τσιγάρο (παραδόξως πανεύκολα) και λίγο παραπάνω προσοχή στη διατροφή χωρίς όμως υπερβολές. Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

@antzy9 τι έγινε κορίτσι μου με τον υπέρηχο και τις αιματολογικές; Σήμερα δεν ήταν;

Τι όμορφο να υπάρχει μια όμορφη κατάληξη και πόσο αισιόδοξο για όλες εμάς. Να πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα άλλα περίμενα να ήμουν χειρότερα. Γρήγορα πήρα τα πάνω μου όμως. Εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και όλα καλά από εδώ και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Μιλήσαμε σήμερα ξανά με τον γιατρό.  Του πα το πρωτόκολλο μου.  Αύριο υπέρηχο για να δούμε μην τυχόν έχει μείνει καμία κυστουλα από προηγούμενο κύκλο.  Μόλις μου δώσει το Οκ ο γιατρός που θα με εξετάσει ξεκινάμε.  Ώφου κι ωφουυυυ ... Η μαμά  μου χάρηκε πολύ που ξεκινάμε και με γέμισε αισιοδοξία με την σιγουριά της χιχιι

Καλη επίτυχία όλα με τι καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sena είπε:

Καλη επίτυχία όλα με τι καλό.

Σε ευχαριστώ κορίτσι.  

Καλημέραααααα!  Αναμονή για να δούμε αν είμαστε έτοιμοι για να ξεκινήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια tsh  2.73ανέβηκε με όριο το 5 . Ο έξω είπε είναι Οκ γι αυτόν.  Η ενδοκρινολογος δεν μου δίνει χάπι  . Fsh  8.9 ! Προγεστερονη 0.94 και οιστραδιολη 38.5 . Επίσης είπε ο έξω πως ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα Ηλεκτρα! Μπραβο που ειναι ολα καλα!!

Μόλις έφαγα και την πρώτη τσιμπιά... Το πρωτόκολλο μου είπε είναι βραχύ με ανταγωνιστή... τώρα τι είναι αυτό θα φανεί... Παρασκευή το πρώτο ραντεβού από διέγερση..

Τα ξεκινάω όλα σήμερα .. Έκανα την πρωινή αρβεκαπ.. πρεζολον εναμιση, φιλισιν αυτα σε λιγο λογικα. Και 8 το βράδυ γκοναλ και μετα την γκοναλ το σαλοσπιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Μόλις έφαγα και την πρώτη τσιμπιά... Το πρωτόκολλο μου είπε είναι βραχύ με ανταγωνιστή... τώρα τι είναι αυτό θα φανεί... Παρασκευή το πρώτο ραντεβού από διέγερση..

Τα ξεκινάω όλα σήμερα .. Έκανα την πρωινή αρβεκαπ.. πρεζολον εναμιση, φιλισιν αυτα σε λιγο λογικα. Και 8 το βράδυ γκοναλ και μετα την γκοναλ το σαλοσπιρ.

Ολα καλα να πανε κοπελα μου καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Ολα καλα να πανε κοπελα μου καλη επιτυχια!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι και συ καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου.  

Κορίτσια ερώτηση!  Ο εξωσωματικής θέλει οιστραδιολη να μετρώ πριν από κάθε υπέρηχο...  Προγεστερονη ή fsh δεν ξανακάνουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.Είμαι καινούργιο μέλος και προσπαθώ σιγά σιγά να μάθω το φόρουμ.Είμαι και εγώ στην 3η μέρα ετ με δύο βλαστοκυστες.Συνολικά είναι η 5η μου ετ,έχω κάνει 9 διεγερσεις και 9 ωοληψιες τα τελευταία 3,5 χρόνια.Άπειρες εξετάσεις,επεμβάσεις καθώς και βιοψιες ενδομητριου.Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω αυτή τη φορά,όμως άρχισα να φοβάμαι.Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες είναι σε αναμονή χοριακης ή σε αρχή προσπάθειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι και συ καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου.  

Κορίτσια ερώτηση!  Ο εξωσωματικής θέλει οιστραδιολη να μετρώ πριν από κάθε υπέρηχο...  Προγεστερονη ή fsh δεν ξανακάνουμε; 

Κανουμε τρεις εξετασεις μου εδεινε εμενα οιστραδιολη προγεστερονη και μαλλον η τριτη ηταν η fsh με καθε επιφυλαξη για την τελευταια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια.Είμαι καινούργιο μέλος και προσπαθώ σιγά σιγά να μάθω το φόρουμ.Είμαι και εγώ στην 3η μέρα ετ με δύο βλαστοκυστες.Συνολικά είναι η 5η μου ετ,έχω κάνει 9 διεγερσεις και 9 ωοληψιες τα τελευταία 3,5 χρόνια.Άπειρες εξετάσεις,επεμβάσεις καθώς και βιοψιες ενδομητριου.Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω αυτή τη φορά,όμως άρχισα να φοβάμαι.Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες είναι σε αναμονή χοριακης ή σε αρχή προσπάθειας.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά !!! Αντιμετωπίζεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι και συ καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου.  

Κορίτσια ερώτηση!  Ο εξωσωματικής θέλει οιστραδιολη να μετρώ πριν από κάθε υπέρηχο...  Προγεστερονη ή fsh δεν ξανακάνουμε; 

Ηλέκτρα εμένα πριν ξεκινήσω την όλη διαδικασία μου ζήτησαν E2, LH, PROG και FSH μόλις πήραν τα αποτελέσματα μου όρισαν και τα φάρμακα, μετά στην πορεία ήθελαν μόνο E2 και LH και στο τέλος με τον τελευταίο υπέρηχο δεν το θυμάμαι ήταν τρεις από τις παραπάνω δεν θυμάμαι εαν ήταν η FSH ή PROG (τα έκανα στο κέντρο εξωσωματικής). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sena είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά !!! Αντιμετωπίζεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα? 

Σ ευχαριστώ πολύ.Εκτός από την ηλικία 43 τον Ιούλιο,είχα και μία φυσιολογική σύλληψη το 2015 αλλά δυστυχώς ήταν εξωμήτρια.Από τότε όλες οι εξωσωματικές αποτυχημένες.Πρίν δύο μήνες έκανα την εξέταση του Νίκα για να δω αν υπάρχει φλεγμονη και να βρω το παράθυρο εμφύτευσης.Το πόρισμα ήταν χρόνια λοίμωξη και έκανα θεραπεία 35 μέρες με αντιβίωση και 8 εκχύσεις.Απλά δε μπορούσα να ξαναδώσω δείγμα και να περιμένω για να δω αν υποχώρησε η λοίμωξη,εμπιστεύτηκα τον γιατρό.Τώρα με έπιασε ο φόβος της αποτυχίας.Έκανα δύο κύκλους από τον Ιανουάριο για να μαζέψω 2 βλαστοκύστες και μάλιστα στον τελευταίο είχα 4 ωοθυλάκια,αλλά πήραμε μόνο 2 και γονιμοποιήθηκε το ένα και το αφήσαμε για βλαστοκύστη και έγινε.Τί τράβηξα μέχρι να μάθω ότι πήγε σε βλαστοκύστη.Έτσι είπα πως θα είναι καλο σημάδι αυτό,αλλά από τη 2η μέρα ετ άρχισαν οι πόνοι περιόδου και με έπιασε ο φόβος της αποτυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...