Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαιος..ο πιο ευωδιαστος μηνας!!ποσες ξεκιναμε την τελευταια μας προσπαθεια πριν το καλοκαιρι??


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλή επιτυχία να πάνε όλα καλά  .... Και εγώ. Μάιο θα πάω για εμβρυομεταφορα

μπραβο....καλη επιτυχια κ σε σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια! Τι ωραίο θέμα ανοίξατε! Εύχομαι ο Μάιος να φέρει πολλά μπουμπούκια!

@antzy9 μου δεν κατάλαβα ότι δεν φτάσατε ποτέ σε εμβρυομεταφορά... Πωπω αυτό πρέπει να ήταν μεγάλη απογοήτευση... Η δεύτερη φορά θα είναι σίγουρα καλύτερη. Κανόνας!

Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια και αναμένω τα πιο ευωδιαστά νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ κορίτσια! Τι ωραίο θέμα ανοίξατε! Εύχομαι ο Μάιος να φέρει πολλά μπουμπούκια!

@antzy9 μου δεν κατάλαβα ότι δεν φτάσατε ποτέ σε εμβρυομεταφορά... Πωπω αυτό πρέπει να ήταν μεγάλη απογοήτευση... Η δεύτερη φορά θα είναι σίγουρα καλύτερη. Κανόνας!

Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια και αναμένω τα πιο ευωδιαστά νέα σας!

σε ευχαριστω πολυ πολυ...μακαρι..εχω περασει τοσα πολλα.!!! με το καλο σε σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia mou kai egw arxizw se mia vdomada tin diergesi avrio tha pw gia eksetaseis kali epitixia na exoume oles mas !!!

Καλη επιτυχια!! Ευχομαι να ειναι η τυχερη αυτη τη φορα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααααα !! Κορίτσια ξέρετε τι σημαίνει αν δείτε στον ύπνο σας κάποια που δεν την ξέρεις αλλά στον ύπνο σου ξέρεις το όνομα της και είναι πολύ σοβαρά άρρωστη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα @ElektraGr!!!

Εγω δεν το εχω καθολου με τα ονειρα!!!

 

Τι κάνεις κορίτσι !! Πώς πας ; Εγώ περιμένω την περίοδο για να ξεκινήσω επιτέλους !! Σαββάτο θα μου ρθει βέβαια και λίγο περίεργη μέρα για  το που θα κάνω τις αιματολογικές μου που είναι όλα κλειστά τις Κυριακές ... Ας έρθει Κυριακή για να μαι πιο χαλαρή και γω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι Δευτερα...ωραια μερα της εβδομαδας..ο μηνας εχει 7..ωραιο νουμερο.....ο συζυγος ειναι χαρουμενος για κατι καλο στη δουλεια του........3 τα καλα δηλαδη κ εγω θα κανω την πρωτη ενεση!!!! καλη μας επιτυχια!!!!!αχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

ειναι Δευτερα...ωραια μερα της εβδομαδας..ο μηνας εχει 7..ωραιο νουμερο.....ο συζυγος ειναι χαρουμενος για κατι καλο στη δουλεια του........3 τα καλα δηλαδη κ εγω θα κανω την πρωτη ενεση!!!! καλη μας επιτυχια!!!!!αχχχχ

Αντε @antzy9 καλη αρχη κοριτσι μου!!! Ευχομαι να ειναι η τελευταια κ τυχερη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Τι κάνεις κορίτσι !! Πώς πας ; Εγώ περιμένω την περίοδο για να ξεκινήσω επιτέλους !! Σαββάτο θα μου ρθει βέβαια και λίγο περίεργη μέρα για  το που θα κάνω τις αιματολογικές μου που είναι όλα κλειστά τις Κυριακές ... Ας έρθει Κυριακή για να μαι πιο χαλαρή και γω :P

Ηλεκτρα σου ειπαν δηλαδη 2η μερα να κανεις τις εξετασεις; 3η δεν γινεται; Στο λεω γιατι εμενα μου εδιναν περιθωριο 2η με 5η ακριβως σε περιπτωση που επεφτε σαβ/κο.

Ρωτα τον γιατρο σου για να μην αγχωνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ηλεκτρα σου ειπαν δηλαδη 2η μερα να κανεις τις εξετασεις; 3η δεν γινεται; Στο λεω γιατι εμενα μου εδιναν περιθωριο 2η με 5η ακριβως σε περιπτωση που επεφτε σαβ/κο.

Ρωτα τον γιατρο σου για να μην αγχωνεσαι.

Πριν ξεκινησω ενεσεις θελουμε tsh, fsh, e2 και προγεστερονη. Μακαρι να μου πει δευτερα δλδ 3η μερα ν παω για υπερηχο κ  ν κανω και τις εξετασουλες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Πριν ξεκινησω ενεσεις θελουμε tsh, fsh, e2 και προγεστερονη. Μακαρι να μου πει δευτερα δλδ 3η μερα ν παω για υπερηχο κ  ν κανω και τις εξετασουλες μου

δηλ. κανεις αυτες κ στον επομενο κυκλο ξεκινας διεγερση? γιατι στον ιδιο δεν προλαβαινεις να δωσεις αιμα, να βγουν τα αποτελεσματα και να ξεκινησεις 2-3η μερα ενεσεις? σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δηλ. κανεις αυτες κ στον επομενο κυκλο ξεκινας διεγερση? γιατι στον ιδιο δεν προλαβαινεις να δωσεις αιμα, να βγουν τα αποτελεσματα και να ξεκινησεις 2-3η μερα ενεσεις? σωστα?

Θα ξεκινήσω κανονικά απλά επειδή έχω χασιμότο , αλλά ο θυροειδής λειτουργεί κανονικά ο γιατρός μου πε να κάνω μια tsh . Τώρα αν μου έχει ανέβει πολύ δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση . Τα άλλα θα τα κάνω επίσης από την αρχή και όποτε θα είμαι  για υπέρηχο λογικά πάντα θα κάνουμε επανάληψη να βλέπουμε τις τιμές μην πάει τζάμπα ο κύκλος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@antzy9 εγω οταν εκανα διεγερση δεν ξεκινησα ενεσεις την πρωτη μερα του κυκλου. Αλλα την τριτη μερα νομιζω ή την τέταρτη. 

 

Και γω ξέρω αγπό φίλη μου πως πήγε 2η μέρα για υπέρηχο και κείνη την μέρα ξεκίνησε με αβερκαπ σαλοσπιρ και φιλισιν ενώ από 3η μέρα ξεκίνησε γκοναλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2018 at 4:32 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

ειναι Δευτερα...ωραια μερα της εβδομαδας..ο μηνας εχει 7..ωραιο νουμερο.....ο συζυγος ειναι χαρουμενος για κατι καλο στη δουλεια του........3 τα καλα δηλαδη κ εγω θα κανω την πρωτη ενεση!!!! καλη μας επιτυχια!!!!!αχχχχ

Κοριτσι μου και εγω σημερα εκανα τις πρωτες ενεσεις!για εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Κοριτσι μου και εγω σημερα εκανα τις πρωτες ενεσεις!για εμβρυομεταφορα!

axxxx......καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Κοριτσι μου και εγω σημερα εκανα τις πρωτες ενεσεις!για εμβρυομεταφορα!

αντε!!!!!!!!!!! τις πιο θετικες μου σκεψεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια με μια ευχή σε όλες οι επιθυμίες να πραγματοποιηθούν με τον ποιο όμορφο τρόπο.

Είμαι νέο μέλος στην ομάδα του mammyland και φυσικά με έφερε κοντά η ανάγκη να επικοινωνήσω με γυναίκες (ας μη το περιορίσω ανθρώπους),  που βιώνουν παρόμοια κατάσταση με εμένα. Με κέντρισε το ενδιαφέρον ο τίτλος αυτής της συζήτησης. Η δική μου πρώτη προσπάθεια ολοκληρώθηκε στις 8-5-2018 δυστυχώς για μένα όχι με το επιθυμητό αποτέλεσμα. Γράφω όμως εδώ για να ενθαρρύνω τις δικές σας προσπάθειες, που είναι σε εξέλιξη. Οι στατιστικές δίνουν ποσοστά επιτυχίας και αποτυχίας. Η αποτυχία λοιπόν καταγράφηκε οπότε εύχομαι για την καταγραφή και των επιτυχημένων προσπαθειών που θα δώσει ελπίδα και κουράγιο μεταξύ άλλων και σε μένα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sena είπε:

Καλημέρα κορίτσια με μια ευχή σε όλες οι επιθυμίες να πραγματοποιηθούν με τον ποιο όμορφο τρόπο.

Είμαι νέο μέλος στην ομάδα του mammyland και φυσικά με έφερε κοντά η ανάγκη να επικοινωνήσω με γυναίκες (ας μη το περιορίσω ανθρώπους),  που βιώνουν παρόμοια κατάσταση με εμένα. Με κέντρισε το ενδιαφέρον ο τίτλος αυτής της συζήτησης. Η δική μου πρώτη προσπάθεια ολοκληρώθηκε στις 8-5-2018 δυστυχώς για μένα όχι με το επιθυμητό αποτέλεσμα. Γράφω όμως εδώ για να ενθαρρύνω τις δικές σας προσπάθειες, που είναι σε εξέλιξη. Οι στατιστικές δίνουν ποσοστά επιτυχίας και αποτυχίας. Η αποτυχία λοιπόν καταγράφηκε οπότε εύχομαι για την καταγραφή και των επιτυχημένων προσπαθειών που θα δώσει ελπίδα και κουράγιο μεταξύ άλλων και σε μένα.  

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ... ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΛΙΓΟ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΚΟΜΗ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Sena είπε:

Καλημέρα κορίτσια με μια ευχή σε όλες οι επιθυμίες να πραγματοποιηθούν με τον ποιο όμορφο τρόπο.

Είμαι νέο μέλος στην ομάδα του mammyland και φυσικά με έφερε κοντά η ανάγκη να επικοινωνήσω με γυναίκες (ας μη το περιορίσω ανθρώπους),  που βιώνουν παρόμοια κατάσταση με εμένα. Με κέντρισε το ενδιαφέρον ο τίτλος αυτής της συζήτησης. Η δική μου πρώτη προσπάθεια ολοκληρώθηκε στις 8-5-2018 δυστυχώς για μένα όχι με το επιθυμητό αποτέλεσμα. Γράφω όμως εδώ για να ενθαρρύνω τις δικές σας προσπάθειες, που είναι σε εξέλιξη. Οι στατιστικές δίνουν ποσοστά επιτυχίας και αποτυχίας. Η αποτυχία λοιπόν καταγράφηκε οπότε εύχομαι για την καταγραφή και των επιτυχημένων προσπαθειών που θα δώσει ελπίδα και κουράγιο μεταξύ άλλων και σε μένα.  

@Sena καλωσηρθες. Λυπαμαι για την αρνητικη εξελιξη.

Ειστε σε εξωσωματική ή δεν καταλαβα σωστά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Sena καλωσηρθες. Λυπαμαι για την αρνητικη εξελιξη.

Ειστε σε εξωσωματική ή δεν καταλαβα σωστά;;; 

Ναι στις 24-4-2018 έγινε η ωοληψία, στις 27-4-2018 έγινε η εμβρυομεταφορά και στις 8-5-2018 έκανα τη β- χοριακη. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια και δυστυχώς δεν ευδοκίμησε. Από τα 4 γονιμοποιημένα μου ωάρια τα 2 μου μεταφέρθηκαν και τα υπόλοιπα δύο δεν κατάφεραν να διαιρεθούν και να φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο για κατάψυξη. Θα χρειαστεί η διαδικασία να επαναληφθεί από την αρχή λοιπόν. Τώρα είμαι σε φάση αναμονής περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...