Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναμονη μετα απο σπερματεγχυση


marzou

Recommended Posts

Καλησπερα σας!!! Σημερα εκανα σπερματεγχυση για πρωτη φορα,η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευω πως θα γινει το θαυμα νομιζω πως ειναι δυσκολο να πετυχει!! Στην αναλυση σπερματος οι αριθμοι σπερματοζωαριων ηταν ικανοποιητικοι δηλ πανω απο 60 εκατομ ανα ml, αλλα ειχε χαμηλη κινητικοτητα μονο 17% η γρηγορη κινηση και 60% η νωθρη!!

Τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα π νομιζω ειναι φυσιολογικο!! Και μ εδωσε αγωγη με udrogestan filicine και prezon!!

Τωρα για 2 βδομαδες αναμονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!Μη σκέφτεσαι αρνητικά το ότι δεν έχει (από όσα διαβάζω τουλάχιστον) μεγάλα ποσοστά επιτυχίας δε σημαίνει ότι δεν πετυχαίνει πολλές φορές ή ακόμα και από την πρώτη προσπάθεια(κάποια κοπέλα εδω μας είχε πει ευχάριστα με την πρώτη)!Χαλάρωσε και κάνε υπομονή (δύσκολο το ξέρω).... εύχομαι σύντομα να έχεις να μας πεις τα χαρμόσυνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλησπερα σας!!! Σημερα εκανα σπερματεγχυση για πρωτη φορα,η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευω πως θα γινει το θαυμα νομιζω πως ειναι δυσκολο να πετυχει!! Στην αναλυση σπερματος οι αριθμοι σπερματοζωαριων ηταν ικανοποιητικοι δηλ πανω απο 60 εκατομ ανα ml, αλλα ειχε χαμηλη κινητικοτητα μονο 17% η γρηγορη κινηση και 60% η νωθρη!!

Τωρα εχω λιγα πονακια χαμηλα π νομιζω ειναι φυσιολογικο!! Και μ εδωσε αγωγη με udrogestan filicine και prezon!!

Τωρα για 2 βδομαδες αναμονη!!!

καλή επιτυχία! στην κινητικότητα μετράνε Α + Β δηλ για εσας 60+17=77!! οπότε ειστε τέλεια..

σε απάντηση που έδωσες σε κοπέλα για το σπέρμα ειπες για αγωγη που πηρατε και ειχατε αυξηση στον αριθμο. μηπως μπορεις να με ενημερωσεις σχετικα? ηταν καποιες  βιταμινες, πχ οι γνωστες prof.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

καλή επιτυχία! στην κινητικότητα μετράνε Α + Β δηλ για εσας 60+17=77!! οπότε ειστε τέλεια..

σε απάντηση που έδωσες σε κοπέλα για το σπέρμα ειπες για αγωγη που πηρατε και ειχατε αυξηση στον αριθμο. μηπως μπορεις να με ενημερωσεις σχετικα? ηταν καποιες  βιταμινες, πχ οι γνωστες prof.... 

ευχαριστω πολυ!!

ναι ειχαμε παει σε ανδρολογο και του εδωσε τα nolvadex 20mg , για 4 μηνες.

Βεβαια να ξερεις αυτα φερνουν παροδικη μειωση τησ κινητικοτας γ αυτο και ειχαμε τετοιεσ τιμεσ στην κινητικοτητα!

Αλλα μετα ξανα επανερχεται!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko εγώ είμαι αυτή η τυχερή )))

@marzou Να μην σε αγχώνει η κινητικότητα, όταν κανείς σπερματέγχυση δε χρειάζεται να έχουν και μεγάλη κινητικότητα (αν και εμείς είχαμε καλη κινητικότητα) μας το είπε ο γιατρός ότι επειδή το σπερμα το βάζεις ήδη μέσα και δεν χρειάζεται να «ταξιδέψει» να ανεβεί πάνω, είναι ήδη εκεί που πρέπει να γίνει η σύλληψη))

ερωτηση, έκανες ωορρηξία κι μετά κάνατε σπερματέγχυση, πως έγινε η διαδικασία ? 

*καλη επιτυχία !! 

P.S. και εγώ είχα πονάκια χαμηλά ) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DianaT Γεια σ κοπελα μ και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσινη σ ευχομαι!!

Εχει μια λογικη αυτο π λες για την κινηση αλλα κ αυτο φανταζομαι παιζει το ρολο τ!!σαν ποσοτητα σπερματος ηταν καλη ειχε ικανοποιητικο αριθμο!!τι να πω μακαρι να γινει τι θαυμα!

Επερνα serpafar και εκανα και ενεσεις altermon και δυο μερες πριν τη σπερματεγχυση εκανα την ovitrelle!!με παρακολουθουσε να δει ποτε θα φτασουν τα ωοθηλακια στο σωστο μεγεθος και μετα πηγα για την εγχυση!!μετα την διαδικασια μ εκανε και υπερυχο ειχα δημιουργησει πεντε ωαρια!!και μ ειπαν οτι πηγαν ολα καλα!!

εσυ τι εκανες;;τι αγωγη σ εδωσε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες !

@marzou εγώ έπαιρνα κλομιφενη, κάναμε την ένεση πρεγνιλ. Και σε 36 ώρες μετά το πρεγνιλ, αφού είδαμε ότι έγινε η ωορρηξία καναμε σπερματέγχυση. 

Καλη επιτυχειαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marzou είπε:

@DianaT Γεια σ κοπελα μ και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσινη σ ευχομαι!!

Εχει μια λογικη αυτο π λες για την κινηση αλλα κ αυτο φανταζομαι παιζει το ρολο τ!!σαν ποσοτητα σπερματος ηταν καλη ειχε ικανοποιητικο αριθμο!!τι να πω μακαρι να γινει τι θαυμα!

Επερνα serpafar και εκανα και ενεσεις altermon και δυο μερες πριν τη σπερματεγχυση εκανα την ovitrelle!!με παρακολουθουσε να δει ποτε θα φτασουν τα ωοθηλακια στο σωστο μεγεθος και μετα πηγα για την εγχυση!!μετα την διαδικασια μ εκανε και υπερυχο ειχα δημιουργησει πεντε ωαρια!!και μ ειπαν οτι πηγαν ολα καλα!!

εσυ τι εκανες;;τι αγωγη σ εδωσε;;

καλησπερα κι από μενα!

Πρωτα απ΄όλα ευχομαι όλα να σου πανε καλα κοπελα μου! :)

Είχες 5 κυρίαρχα ωοθηλάκια και προχωρήσατε σε σπερματεχυνση?καλα καταλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock Καλησπέρα και σε εσένα, ευχαριστώ πολύ!

είχα 3, και ο γιατρός μου είπε ότι ένα στο αριστερό θα σπάσει, και έτσι έγινε. Το πρωί της πέμπτης ( ημέρα που έγινε και σπερματέγχυση) στις 8:30 που το είδαμε ακόμα δεν είχε σπάσει κανένα. Όταν πήγα ξανά στις 11:00 είχε σπάσει το αριστερό ( δηλαδή έκανα ωορρηξία μεταξύ 8:30 - 11:00) είχε υγρά και κατευθείαν βάλαμε το σπερμα)) ?. τα αλλά δυο μετά τι έγιναν δε ξέρω και δε με ένοιαζε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλή επιτυχία κοπελιά! Αλήθεια, πονάει σαν διαδικασία?

Δεν ποναει απλος μετα για μια μερα πονουσα χαμηλα μετα περναει!!!ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

καλησπερα κι από μενα!

Πρωτα απ΄όλα ευχομαι όλα να σου πανε καλα κοπελα μου! :)

Είχες 5 κυρίαρχα ωοθηλάκια και προχωρήσατε σε σπερματεχυνση?καλα καταλαβα?

Ειχα δημιουργισει 5 ωοθηλακια π σπασανε και ηταν σε μεγεθος 20 χιλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DianaT να σε ρωτησω κατι;;μετα απο μερες ειχες καθολου πονακια;;γτ εγω σημερα αισθανομαι πονους σαν ωορηξιας δεξια και αριστερα!!και σε καποιες κινησεις ποναω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Ειχα δημιουργισει 5 ωοθηλακια π σπασανε και ηταν σε μεγεθος 20 χιλ!!

Να πανε ολα καλα και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. σε ευχαριστω πολυυ!!αν και δεν νομιζω γιατι ειναι σπανιο να πιασεις τοσο ευκολα ετσι πιστευω!!

 

@DianaT νιωθω κατι περιεργους πονους βεβαια μπορει να ειναι και απο τα φαρμακα!!θα διξει σε λιγες μερες!!οτι ειναι να γινει θα γινει!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η avraam είπε:

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ ΜΕ XAΠΙ

Τι εννοεις;; Τι χαπι περνεις πριν τη σπερματεγχυση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2018 at 1:45 ΜΜ, ο/η avraam είπε:

μου εδωσε τα femara. ισως ομως γινει με φυσικο τροπο σε φυσικο κυκλο και οχι σπερματεγχυση

Αυτα τα χαπια τι ειναι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...