Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμβουλες ομορφιας για....μωρα..! ❤❤?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Ηθελα σα νας ρωτήσω κάτι... είχαμε μια μικρη διαφωνια με το μπαμπα μας για το αν θα βαζουμε γαλακτωμα σωματος στη μικρή οταν με το καλο γεννηθει.. εγω ημουν υπέρ ενω ο μπαμπας ελεγε οτι δε χρειαζεται να "φορτωνουμε" το δερματακι της προϊόντα..

εσεις τι νομιζετε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα δοκιμασα κατι δειγματακια της κρεμας προστασια της apivita!! Μα ποσο ενθουσιαστικα!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΑΛΟ!!!! Υπεροχη αισθηση κ μυρωδια..! Βεβαια οταν μιλαμε για κρεμα συγκαματος το αποτέλεσμα πρεπει να το δεις κ μακροπροθεσμα αποτε αν την εχει δοκιμασει κ καποια αλλη κοπελα ας μου πει..! Θα σας πω κ εμπειρια απο το σαμπουανακι τις επομενες ημερες..!

 

 

τα χρησιμοποιουμε κι εμεις αυτα!

συμφωνω μαζι σου!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ηθελα σα νας ρωτήσω κάτι... είχαμε μια μικρη διαφωνια με το μπαμπα μας για το αν θα βαζουμε γαλακτωμα σωματος στη μικρή οταν με το καλο γεννηθει.. εγω ημουν υπέρ ενω ο μπαμπας ελεγε οτι δε χρειαζεται να "φορτωνουμε" το δερματακι της προϊόντα..

εσεις τι νομιζετε?? 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγω θα συμφωνησω λιγο παραπανω με το μπαμπα! Σπανια χρησιμοποιω γαλακτωμα σωματος, μονο καμια φορα, αν θελω να του κανω μασαζακι! Θεωρω οσο λιγοτερα "καλλυντικα" τοσο το καλυτερο! Εμεις τον πρωτο χρονο ουτε αντηλιακο δε βαλαμε! (με τη συμφωνη γνωμη κ της παιδιατρου βεβαια) Μυριζουν απο μονα τους τοσι ιμιρφα! Και το δερματακι τους ειναι τοσο μαλακο, δεν εχει αναγκη απο ενυδατικες και αρωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγω θα συμφωνησω λιγο παραπανω με το μπαμπα! Σπανια χρησιμοποιω γαλακτωμα σωματος, μονο καμια φορα, αν θελω να του κανω μασαζακι! Θεωρω οσο λιγοτερα "καλλυντικα" τοσο το καλυτερο! Εμεις τον πρωτο χρονο ουτε αντηλιακο δε βαλαμε! (με τη συμφωνη γνωμη κ της παιδιατρου βεβαια) Μυριζουν απο μονα τους τοσι ιμιρφα! Και το δερματακι τους ειναι τοσο μαλακο, δεν εχει αναγκη απο ενυδατικες και αρωματα!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου..χαρα που θα κανει ο μπαμπας αν του δειξω το μηνυμα σου χαχαχα.. ακριβως έτσι μου λεει κ εκεινος.. κ αν δουμε, λεει, οτι εχει ξερο δερματακι θα παμε να πάρουμε κρεμα...

Επισης μας ειπε μια μαία να μη βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας κρεμα συγκαματος και οταν βαζουμε να χρησιμοποιούμε μια πιο απλη... (το πλυσιμο με νερακι κ αφρολουτρο εξυπακουεται).

Δηλαδή, τη γνωστη sudocream ΜΟΝΟ σε εκτακτες περιπτώσεις... η κουνιαδα μου παλι και στα δυο της παιδια βαζει (οπως της εχει πει ο παιδίατρος της) μονο sudocream και σε ΚΑΘΕ αλλαγη πανας...

Μπερδεύτηκαμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου..χαρα που θα κανει ο μπαμπας αν του δειξω το μηνυμα σου χαχαχα.. ακριβως έτσι μου λεει κ εκεινος.. κ αν δουμε, λεει, οτι εχει ξερο δερματακι θα παμε να πάρουμε κρεμα...

Επισης μας ειπε μια μαία να μη βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας κρεμα συγκαματος και οταν βαζουμε να χρησιμοποιούμε μια πιο απλη... (το πλυσιμο με νερακι κ αφρολουτρο εξυπακουεται).

Δηλαδή, τη γνωστη sudocream ΜΟΝΟ σε εκτακτες περιπτώσεις... η κουνιαδα μου παλι και στα δυο της παιδια βαζει (οπως της εχει πει ο παιδίατρος της) μονο sudocream και σε ΚΑΘΕ αλλαγη πανας...

Μπερδεύτηκαμε!! 

Τη sudocream καλυτερα να την χρησιμοποιεις μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις.. Μπορεις να παρεις μια με φυσικα συστατικα κ για αρχη να την χρησιμοποιεις σε καθε αλλαγη (εγω θα φοβομουν σε νεογεννητο να μην χρησιμοποιω).. Αργοτερα μπορεις να το μειωσεις. Το κυριο ειναι να εχεις στεγνωσει πολυ καλα την περιοχη.

Παντως θεωρω υπερβολικο σε καθε αλλαγη το σαπουνι (ασε που θα κανεις κ παρα πολλες αλλαγες στην αρχη).. Νομιζω με σκετο νερακι θα ειναι μια χαρα κ αντι να του βαζεις 10 φορες την ημερα σαπουνι θα του βαζεις μονο μια στο μπανακι του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

 

Παντως θεωρω υπερβολικο σε καθε αλλαγη το σαπουνι (ασε που θα κανεις κ παρα πολλες αλλαγες στην αρχη).. Νομιζω με σκετο νερακι θα ειναι μια χαρα κ αντι να του βαζεις 10 φορες την ημερα σαπουνι θα του βαζεις μονο μια στο μπανακι του!!

Ναι εχεις απολυτο δικιο, δεν το διευκρίνησα καλα παρολο που κ εγω απο οτι ξερω το σαπουνι δε  το χρησιμοποιείς σε καθε αλλαγη.. το σκέτο νερακι ειναι οκ! Σε ευχαριστώ!! Πως ειναι η μικρη σας.??? Μεγαλωνει ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω, κρεμα συγκαματος δε χρειαζεται συνεχεια! ποσο  μαλλον τη sudocream, που ειναι πολυ ενισχυμενη! εμεις βαζαμε ειτε της frezyderm ειτε pharmasept ή apivita..

και σαπουνακι όποτε κρίνεις ότι ειναι απαραιτητο!

νερακι οπωσδηποτε! (οχι μωρομαντηλα δηλαδη, περα απο εκτακτες περιπτωσεις- οταν ειστε βολτουλα εξω δηλαδη)

γενικα ο,τι πιο αγνο υπραχει για το δερματακι του μωρου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η sudocrem είναι παρά ποκυ δυνατή κ καλό είναι να χρησιμοποιείται  μόνο αν υπάρχει ήδη συγκαμα καθώς είναι πολύ δυνατή. Κρέμα αυγκαματος όμως βάζω σε κάθε αλλαγή. Άντε να μη βάλω μια φορά μέσα στη μερα. Ειδικά τώρα τ καλοκαίρι με τη ζέστη. Εγώ χρησιμοποιώ μωρομαντηλα από την αρχη. Την έπλενα μόνο μια φορά τ πρωι κ μια τ απόγευμα κάτω από τη βρύση. Όταν έκανε κακα, πολύ συχνά μέχρι κ την έναρξη των στερεών, 3παιρνα τα πολλά με μωρομαντηλα κ μετά με βαμβάκι κ νερό. Ειδικά στα κορίτσια πολύ καλο καθάρισμα προς αποφυγή Ουρολοίμωξης. Χρησιμοποιώ μετά από ποκυ έρευνα κ πολλές γνώμες της johnson τα ροζ καθώς έχουν τα πιο ήπια συστατικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια μου επειδή εμφάνησε έκζεμα στο μάγουλο δλδ μια κοκκινίλα που έσκαγε και το δέρμα και φαινόταν σαν καμμένο και τον έτσουζε μας είχε πει η παιδίατρος να ελαττώσουμε και το μπάνιο πράγμα που δεν εφάρμοσα γιατί το παιδί είχε συνηθίσει κάθε βράδυ την ρουτίνα του και τον ηρεμούσε το μπανάκι και κοιμόταν καλύτερα. Ελάττωσα όμως την ποσότητα του σαμπουάν για να μην ερεθίζεται η περιοχή και ενυδάτωνα με lipicar beaume το μάγουλο. Τώρα που κοντέυουμε 1,5 έτους το έκζεμα έχει υποχωρήσει από μόνο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Τωρα μπορει κ να με βρισετε, αλλα θα ρωτησω!!

Ειναι υπερβολη να κοψω το σιδερο στην μικρη μου?? Εχουμε κλεισει τους 3 μηνες...

Το θεωρω λιγο ανουσιο... Θελω να πω... Βαζει τα παντα στο στομα της, γυρναει κ τρωει ακομα κ το καροτσι τις κ ο,τι υφασμα βρει γυρω της...! Δηλ περα απο αισθητικους λογους, υπαρχει οντως αλλος για να σιδερωνω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!! Πηρα,ε κ την πρωτη μας κολωνια!!  Δεν την φοραμε συνεχεια (παρολο που λεει οτι ειναι μονο με νερο κ αιθερια ελαια) αλλα μου αρεσει τοσο πολυ που οταν κανουμε καμια, πιο καλη εξοδο, οπως προχθες που πηγαμε στην πρωτη μας, υπαιθρια συναυλια, την φοραω κι εγω μαζι της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Τωρα μπορει κ να με βρισετε, αλλα θα ρωτησω!!

Ειναι υπερβολη να κοψω το σιδερο στην μικρη μου?? Εχουμε κλεισει τους 3 μηνες...

Το θεωρω λιγο ανουσιο... Θελω να πω... Βαζει τα παντα στο στομα της, γυρναει κ τρωει ακομα κ το καροτσι τις κ ο,τι υφασμα βρει γυρω της...! Δηλ περα απο αισθητικους λογους, υπαρχει οντως αλλος για να σιδερωνω??

δεν ξερω να σου πω, αλλα πραγματικα μισω τοσο πολυ το σιδερο που το δικο μου παιδι θα τα φοραει ΟΛΑ τσαλακωμενα 1000%, και μη σου πω απτις πρώτες του μέρες. Αν μου το επιβαλλει ο γιατρος να τα σιδερωνω, θα αλλαξω γιατρο :P (πλακα κανω στο τελευταιο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

δεν ξερω να σου πω, αλλα πραγματικα μισω τοσο πολυ το σιδερο που το δικο μου παιδι θα τα φοραει ΟΛΑ τσαλακωμενα 1000%, και μη σου πω απτις πρώτες του μέρες. Αν μου το επιβαλλει ο γιατρος να τα σιδερωνω, θα αλλαξω γιατρο :P (πλακα κανω στο τελευταιο)

Eγω για μενα κ τον αντρα μου, τα μονα που  σιδερωνω ειναι τα πουκαμισα, αντε κ κανα υφασματινο παντελονι. Τωρα τα τζιν κ τα μακο.... Επιπλεον δεν πιστευω κ τοσο στην ιδεα της αποστειρωσης.. Εννοειται οτι αν ειναι επικυνδινο για την μικρη μου θα το κανω αλλα πιστευω πως θα ειναι μια χαρα. Ηδη χθες της φορεσα ενα κ φυσικα δεν επαθε τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Eγω για μενα κ τον αντρα μου, τα μονα που  σιδερωνω ειναι τα πουκαμισα, αντε κ κανα υφασματινο παντελονι. Τωρα τα τζιν κ τα μακο.... Επιπλεον δεν πιστευω κ τοσο στην ιδεα της αποστειρωσης.. Εννοειται οτι αν ειναι επικυνδινο για την μικρη μου θα το κανω αλλα πιστευω πως θα ειναι μια χαρα. Ηδη χθες της φορεσα ενα κ φυσικα δεν επαθε τιποτα!!

καλα και εγω αναγκαστικα κανα πουκαμισο του σιδερωνω αλλα στη χαση και στη φεξη γιατι παει με πουκαμισο στη δουλεια οποτε του λεω, αναλαβε δραση. Δεν την παλευω. Αντικειμενικα τωρα, ουτε εγω πιστευω τοσο στην ιδεα της αποστειρωσης. Γενικοτερτα ειμαι φαν λιγο των ελεγχομενων μικροβιων, αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα και φυσικα δε μιλαμε για νεογνο 20 ημερων. Μια χαρα θα ειναι η μπουμπουκα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα και εγω αναγκαστικα κανα πουκαμισο του σιδερωνω αλλα στη χαση και στη φεξη γιατι παει με πουκαμισο στη δουλεια οποτε του λεω, αναλαβε δραση. Δεν την παλευω. Αντικειμενικα τωρα, ουτε εγω πιστευω τοσο στην ιδεα της αποστειρωσης. Γενικοτερτα ειμαι φαν λιγο των ελεγχομενων μικροβιων, αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα και φυσικα δε μιλαμε για νεογνο 20 ημερων. Μια χαρα θα ειναι η μπουμπουκα σου

Οταν γεννηθηκε της τα σιδερωσα ολα μεσα-εξω για 2 πλυντηρια, για να μην ερθει αποτομα σε επαφη με μικροβια. Υστερα- μεχρι κ σημερα τα σιδερωνα απο τη μια πλευρα. Απο σημερα λεω να διπλωσω ομορφα ολη αυτην την στιβα κ φουρ, στην συρταριερα της!!

Περιττο να σου πω οτι το αντισηπτικο που ειχαμε αγορασει ειναι σχεδον ανεγγιχτο!! Μονο ενα τσεπης χρησιμοποιω οταν ειμαστε εξω κ πρεπει να την αλλαξω.. Φυσικα κ πλενω συνεχεια τα χερια μου, φυσικα κ την κανω καθε μερα πολυ σχολαστικα μπανιο (κ με σφουγγαρι κ με χερι οπου δεν μπαινει το σφουγγαρι πχ αναμεσα απο τα  δαχτυλα κ στα αυτακια) αλλα  μεχρι εκει. Αλλο καθαριοτητα, αλλο αποστειρωση. Πλεον τρωει κ τα παιχνιδια που πεταει  κατω (οχι φυσικα στον δρομο της ομονοιας)!!

Ειμαι το αντιθετο της Κατακουζινας λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Οταν γεννηθηκε της τα σιδερωσα ολα μεσα-εξω για 2 πλυντηρια, για να μην ερθει αποτομα σε επαφη με μικροβια. Υστερα- μεχρι κ σημερα τα σιδερωνα απο τη μια πλευρα. Απο σημερα λεω να διπλωσω ομορφα ολη αυτην την στιβα κ φουρ, στην συρταριερα της!!

Περιττο να σου πω οτι το αντισηπτικο που ειχαμε αγορασει ειναι σχεδον ανεγγιχτο!! Μονο ενα τσεπης χρησιμοποιω οταν ειμαστε εξω κ πρεπει να την αλλαξω.. Φυσικα κ πλενω συνεχεια τα χερια μου, φυσικα κ την κανω καθε μερα πολυ σχολαστικα μπανιο (κ με σφουγγαρι κ με χερι οπου δεν μπαινει το σφουγγαρι πχ αναμεσα απο τα  δαχτυλα κ στα αυτακια) αλλα  μεχρι εκει. Αλλο καθαριοτητα, αλλο αποστειρωση. Πλεον τρωει κ τα παιχνιδια που πεταει  κατω (οχι φυσικα στον δρομο της ομονοιας)!!

Ειμαι το αντιθετο της Κατακουζινας λοιπον!!

Θα σου πω οτι ειμαι τελειως της δικης σου λογικής. Καθαριότητα προφανως αλλα ως ενα σημείο. Συνθήκες κλιβάνου δε νομίζω οτι βοηθάνε γενικά να χτίσεις αντισώματα και να θωρακίσεις τον οργανισμό σου. Ασε που και η ιδια η εξελιξη του παιδιου, ό,τι και να κανεις εσυ, απο ενα σημειο και μετα δε θα βοηθαει. Η ανηψια μου πχ βαζει τοσα πραγματα πλεον μεσα στο στομα της, που η αληθεια ειναι οτι και εγω παθαινω σοκ και λεω ποσα μικρόβια μπορεί να φάει ενα παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδιά εκτίθενται σε μικρόβια από την στιγμή που θα βγουν από την κοιλίτσα μας και κανένα απορρυπαντικό ή απολυμαντικό δεν μπορεί να τα εξοντώσει. Το παιδί σου δεν κινδυνέυει από τα μικρόβια καλή μου @Rosemary. Μην κάθεσαι μέσα στην ζεστάρα και σιδερώνεις τα ρούχα του, δεν οφελεί σε κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια !Διάβασα όλα τα μηνύματα για να βρω αν έχετε πει κάτι για τα septona αλλά πουθενά..

Ξέθαψα κάτι δείγματα χθες και μου αρεσε πάρα πολύ η λουλουδενια μυρωδιά!τα έχει χρησιμοποιησει καμια;

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ τα frezyderm ΟΟΛΗ τη σειρά..κρέμες σαμπουάν,αφρολουτρα,λάδια τα πάντα..Μου αρεσει που τα έχω σετ!

Ήξερα ότι είναι πιο ακριβά αλλά χθες που είδα και άλλα προϊόντα πρώτη φορά στους 4 μήνες έπαθα πλάκα..μιλάμε για τρελές διαφορές..Οπότε αποφάσισα να τα αλλάξω.. Είμαι ανάμεσα σε septona,fissan και ισως proderm.τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Minime είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !Διάβασα όλα τα μηνύματα για να βρω αν έχετε πει κάτι για τα septona αλλά πουθενά..

Ξέθαψα κάτι δείγματα χθες και μου αρεσε πάρα πολύ η λουλουδενια μυρωδιά!τα έχει χρησιμοποιησει καμια;

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ τα frezyderm ΟΟΛΗ τη σειρά..κρέμες σαμπουάν,αφρολουτρα,λάδια τα πάντα..Μου αρεσει που τα έχω σετ!

Ήξερα ότι είναι πιο ακριβά αλλά χθες που είδα και άλλα προϊόντα πρώτη φορά στους 4 μήνες έπαθα πλάκα..μιλάμε για τρελές διαφορές..Οπότε αποφάσισα να τα αλλάξω.. Είμαι ανάμεσα σε septona,fissan και ισως proderm.τι λετε;

Χαιρομαι που ξαναερχεται στην επικαιροτητα το θεμα!!

Εγω στην αρχη χρησιμοποιουσα μονο frezyderm.  Μετα ειπα να το γυρισω σε κατι πιο οικονομικο κ πλεον χρησιμοποιω αφρολουτρο κ ενυδατικη pharmasept! Ειδικα το σαμπουαν μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη. 

Αυτα που λες δεν τα εχω χρησιμοποιησει, εχω ομως μια καλη φιλη που χρησιμοποιει fissan κ ειναι πολυ ευχαριστημενη.

Παντως γνωμη μου ειναι, να μην αλλαξεις την κρεμα συγκαματος!! Εγω που ειχα πορωθει με της apivita κ την αγορασα παρατηρησα οτι καποιες φορες ειναι πιο κοκκινος ο πωπος της (κ ηταν κ πανακριβη) οποτε ξαναπηρα frezy!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι αυτή δεν θα την αλλάξω..Εκτός ότι είμαι πολύ ευχαριστημενη..Είχα βρει μια προσφορά και έχω και 4 κουτιά κλειστά..? οπως και τα pampers δεν τα αλλάζω με τίποτα..Είμαι πολύ ευχαριστημενη! Επίσης να αναφερω και αυτό έτσι για να υπάρχει..Η μικρή μου είχε νινίδα στο κεφάλι..Πολύ όμως! Και έφυγε με την κρέμα της la roshe pose,..Πάρα πολύ καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Ναι ναι αυτή δεν θα την αλλάξω..Εκτός ότι είμαι πολύ ευχαριστημενη..Είχα βρει μια προσφορά και έχω και 4 κουτιά κλειστά..? οπως και τα pampers δεν τα αλλάζω με τίποτα..Είμαι πολύ ευχαριστημενη! Επίσης να αναφερω και αυτό έτσι για να υπάρχει..Η μικρή μου είχε νινίδα στο κεφάλι..Πολύ όμως! Και έφυγε με την κρέμα της la roshe pose,τη sudocrem..Πάρα πολύ καλη!

Ρε ποια παμπερς χρησιμοποιεις? Εγω τα premium care κ ειμαι υπερευχαριστημενη σκεφτομαι ομως να παρω κ κανενα κουτι active dry για να της τα βαζω τη νυχτα..

Τα εχει δοκιμασει καμια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποιώ και τα τρία..Και τα premium care και τα baby dry και τα active fit..

Τα baby dry εξωτερικά δεν είναι το ίδιο υλικό με τα premium care πχ,και πραγματικά όσες ώρες και να την αφήσεις χωρις αλλαγη δεν νοιωθεις το φορμακι της "υγρό "..

Εγώ τα χρησιμοποιώ όταν βγαίνουμε βόλτα αυτά..Το βράδυ χρησιμοποιώ τα premium care για να μπορώ να ελέγχω αν χρειάζεται ή όχι άλλαγμα..Και τα active fit τα χρησιμοποιώ καθ ολη την διάρκεια της μέρας! 

Και φυσικά πάντα τα αγοράζω από προσφορές!Γιατί εδώ που τα λέμε σε σχέση με άλλα είναι ακριβά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Minime είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ και τα τρία..Και τα premium care και τα baby dry και τα active fit..

Τα baby dry εξωτερικά δεν είναι το ίδιο υλικό με τα premium care πχ,και πραγματικά όσες ώρες και να την αφήσεις χωρις αλλαγη δεν νοιωθεις το φορμακι της "υγρό "..

Εγώ τα χρησιμοποιώ όταν βγαίνουμε βόλτα αυτά..Το βράδυ χρησιμοποιώ τα premium care για να μπορώ να ελέγχω αν χρειάζεται ή όχι άλλαγμα..Και τα active fit τα χρησιμοποιώ καθ ολη την διάρκεια της μέρας! 

Και φυσικά πάντα τα αγοράζω από προσφορές!Γιατί εδώ που τα λέμε σε σχέση με άλλα είναι ακριβά! 

Πωωω, μολις καταλαβα οτι υπαρχει κ baby dry κ active baby dry (τα active,τα εχω αγορασει αλλα δεν τα εχω χρησιμιποιησει-νομιζα οτι ηταν τα ιδια). 

Εγω κανω το αντιθετο. Premiun care ολη  μερα για να τη βλεπω κ baby dry τη νυχτα που επειδη ξυπναει μονο μια φορα για 5 λεπτα δεν την αλλαζω. (Συνηθως κανει κ ελαχιστα τσισακια τη νυχτα). Θα της τα βαζω πλεον κ στις μεγαλες βολτες!! Τωρα τα active, θα δω τι ειναι!

κ εγω παντα προσφορες παιρνω, αλλα τα premium πιυ χρησιμοποιω πιο πολυ, ειναι τα πιο ακριβα ρε γαμω το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα καλύτερα για μένα και σε φυσιολογική τιμή είναι τα Babylino. Η ποιότητα τους ακόμα και στην αφή του χεριού είναι πολύ ανώτερη των pampers αλλά δεν σας κρύβω ότι αγοράζω και τις δυο μάρκες, ανάλογα ποια είναι σε προσφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Μανουλίτσες γεια σας!! Είχα διαβάσει το θέμα, αλλά τώρα επιτέλους ήρθε η στιγμή να ρωτήσω! Σε ένα μήνα κ κάτι έρχεται το αγόρι μου κ ετοιμάζομαι πυρετωδώς!
Βρήκα το σαμπουαν αφρολουτρο της pharmasept σε καλή τιμή, αλλά διαβάζοντας εδώ δε κατάλαβα αν είναι τελικά απο νεογέννητο ή όχι. Μήπως να πάρω frezyderm για αρχη όλη τη σειρά αν κ πιο ακριβά; 
Ερώτηση no 2! Από απορρυπαντικά να προτιμήσω σκόνη ή υγρό; μάρκα; κ σε ποια θερμοκρασία τα πλένουμε;; μαλακτικο να μη βάλω καθόλου, ούτε αυτό που είναι για μωρά, πχ proderm?
no 3! Τι πάνες να πάρω για αρχή;; πχ λετε από πάνω για active dry, σκετο dry, κινεζικα μου φαινονται ολα! 

Ας μιλήσει η εμπειρία.....! [smilie=bootyshake.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...