Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμβουλες ομορφιας για....μωρα..! ❤❤?


Recommended Posts

Πριν καποιους μηνες ειχα ανοιξει αρθρο με τιτλο "συμβουλες ομορφιας στην κυηση"!!

Ποσο χαιρομαι που τωρα ανοιγω αυτο!!!!

Ας μοιραστουμε εδω τις εμπειριες μας για την φροντιδα των παιδιων μας (καθε ηλικιας-για να ανταλλασουν πληροφοριες κ οι πιο παλιες μανουλες αν θελουν)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιποοοοοον!!!

Ξεκιναω!! Εγω ξεκινησα στο νεογεννητο νινι μου με προιοντα της frezyderm κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο ποιοτητα κ απο μυρωδια!! Τωρα πηρα να δοκιμασω σαμπουαν κ κρεμα σωματος της pharmasept. Η κρεμα σωματος της frezy, μοιριζει πιο ωραια αλλα της pharmasept νομιζω οτι ενυδατωνει λιιγο περισσοτερο..! Βεβαια απο αποψη τιμης.....καμια σχεση τα 2 προιοντα (μιση τιμη της pharmasept).

Την κρεμα για τον ποπο φοβαμαι να την αλλαξω γιατι δεν εχει βγαλει ποτε κοκκινιλα η μικρη μου κ δε θελω να πειραματιστω...

Κολωνια βαζετε?? Εγω δεν εχω αγορασει καν... Ενυδατικη ομως της βαζω καθε μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,να χαιρεσαι το μωρακι σου κρέμα σώματος και εγώ στον μικρό χρησιμοποιώ της frezyderm από τότε που γεννήθηκε ,κολωνια άρχισα να του χρησιμοποιώ από 1,5 χρόνων όσο για το συγμαμα χρησιμοποιώ της frezyderm ή αλλιώς τη sudocream είναι οι μόνες που δεν κοκκινίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις με προϊόντα της frezyderm ξεκινήσαμε. Κρεμα σώματος κ αυγκαματος δ τις αλλάζω. Αφρόλουτρο δοκιμάσαμε της προδερμ επίσης ποκυ καλο και τώρα είχα ένα δείγμα της pharmasept και δοκίμασα κ ενθουσιάστηκα. Μυρίζει καταπληκτικά κ λέω να είναι μέσα στις επόμενες αγορές μας. Κολωνία δ της έβαλα μέχρι τώρα κ ούτε πρόκειται άμεσα. Δ τ είχα σκεφτεί καν. Αλλά νομίζω στα μωρά δ κάνει κιόλας λογο μυρωδιάς. Άσε π τ άρωμα της μπεμπεδιλας δ συγκρίνεται με καμία κολωνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni, ειναι πολυ ωραιο το σαμπουαν αυτο (αν κ το χρησιμοποιω μονο 2 μερες)!! Βολευει επειδη ειναι κ για προσωπο κ σωμα, κανει πιο ωραιο αφρο κ μπορεις να βρεις στο ιντερνετ συσκευασια του ενος λιτρου σε καλη τιμη!! Αυτο που ειχα πριν (της frezyderm) ηταν 200 ml νομιζω κ μου τελειωσε στις 45 ημερες-μηπως βαζω πολυ..?

Ενυδατικη βαζω καθε μερα μετα το μπανιο κ κρεμα συγκαματος βαζω μετα απο καθε αλλαγη πανας.. Μου ειπαν καποιοι οτι ειναι υπερβολη... Εσεις καθε ποτε τα βαζετε??

Επισης, χρησιμοποιει καμια λαδι σωματος?? Βολευει αραγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Γεια σου,να χαιρεσαι το μωρακι σου κρέμα σώματος και εγώ στον μικρό χρησιμοποιώ της frezyderm από τότε που γεννήθηκε ,κολωνια άρχισα να του χρησιμοποιώ από 1,5 χρόνων όσο για το συγμαμα χρησιμοποιώ της frezyderm ή αλλιώς τη sudocream είναι οι μόνες που δεν κοκκινίζει

Ευχαριστωω!! Κι εσενα να σου ζησει το παιδακι σου..! Εχω κι εγω την sudocream αλκα μου εχουν πει να την βαζω μονο αν δω οτι κοκκινιζει γιατι ειναι αρκετα ισχυρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ ξεκίνησα με την chicco σαν προιόντα αλλά μετά κρέμα σώματος έχω της agnotis..δοκίμασα και την helenvita..Sudοcream ευτυχώς δεν χρειάστηκε να βάλω μέχρι τώρα γιατί δεν μου έπαθε σύγκαμα..σαμπουάν της pharmasept εξαιρετικό αφού και εγώ το σώμα μου με αυτό το κάνω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω κρέμα σώματος κάθε μέρα μετά τ μπάνιο. Κρεμα αυγκαματος πιο παλιά σε κάθε αλλαγή. Τώρα καμία φορα δεν της βάζω. Αλλά τις περισσότερες Ναι. Κ μένα μ είπε η ξαδερφη μ π είναι φαρμακοποιός να μην χρησιμοποιώ sudocrem γτ είναι πολύ δυνατή. Μέχρι τώρα δ μ συγκαηκε Ούτε καν κι ερεθισμό δ είχε. Πάντως εγώ χρησιμοποίησα τη sudocrem στην εγκυμοσύνη γτ λόγω ζέστης καθβς γεννησα Αύγουστο  κ αύξησης τ στήθος είχα σχεδόν συγκαει από κάτω. Μιλά με για άμεση ανακούφιση. Κ σε 2 μέρες τ δέρμα επανήλθε στα κανονικα του. Είχα δειγματακοα κ έβαζα κάθε τόσο κ πραγματικά είχα σωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μέχρι ενός έτους χρησιμοποιούσα μόνο frezyderm, τα παράγγελναν από το ίντερνετ και ήταν πιο οικονομικά. Την κρέμα για το σύγκαμα την χρησιμοποιώ ακόμα, όταν κάνει κακά. Ενυδατική είχα την bepanthol απ την αρχή αλλά την έβαζα μόνο όταν είχε ξηροδερμία, αλλιώς δεν έβαζα καθόλου, ήταν και καλοκαίρι θα ζεσταίνονταν με τις κρέμες. 

'Άρωμα δεν βάζω και ούτε θα βάλω γιατί δεν το χρειάζεται...μυρίζει υπέροχα από μόνη της!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξεκίνησα με pharmacept και έμεινα πολύ ικανοποιημένη.Στην πορεία χρειάστηκε να δοκιμάσω κάποια πιο ειδικά γιατί μου εμφάνισε έκζεμα στο πρόσωπο αλλά δεν θυμάμαι ονόματα και φυσικά δεν μου άρεσαν καθόλου σαν προιόντα. Τώρα χρησιμοποιώ proderm και έχει πολύ ωραίο άρωμα και τον χαλαρώνει πριν τον ύπνο. Ενυδατική κρέμα για την αλλαγή της πάνας σαν την sudocrem δεν βρήκα άλλη. Frezyderm χρησιμοποίησα διάφορα αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ ακριβά για το τπτ.

Κολόνια δεν βάλαμε ακόμα, θα του πάρω κατευθείαν axe! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ath33 είπε:

Λοιπόν εγώ ξεκίνησα με την chicco σαν προιόντα αλλά μετά κρέμα σώματος έχω της agnotis..δοκίμασα και την helenvita..Sudοcream ευτυχώς δεν χρειάστηκε να βάλω μέχρι τώρα γιατί δεν μου έπαθε σύγκαμα..σαμπουάν της pharmasept εξαιρετικό αφού και εγώ το σώμα μου με αυτό το κάνω??

Μυριζει ωραια η κρεμα της αγνοτης?? Κι εγω εκανα μπανιο σημερα με το σαμπουαν!! Εκτος απ τελεια μυρωδια κ αφρο, δε λαδωνουν κ τοσο ευκολα τα μαλλια της μικρης μου..!

Αντιηλιακο βαζετε?? Εγω ξεχασα να ρωτησω τις προαλλες την γιατρο αλλα το θεωρω πολυ μικρο το μωρο ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αντηλιακό είναι επιτακτικής ανάγκης από πολύ μωρά και φυσικά εννοείται καπελάκι στην βόλτα. Εκτός από την απευθείας έκθεση στον ήλιο τους κάνει κακό και η αντηλιά. Την frezyderm πήραμε εμείς. Και θέλει προσοχή και με τα κουνούπια οπότε θα χρειαστείς και crylen σε μορφή αφρού από τον άλλο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντηλιακό και αντικουνουπικό σε κάθε βόλτα. Ειδικά από δω και πέρα. Είναι πολύ ευαίσθητο το δερματάκι τους.

Proderm αφρολουτρο σαμπουαν της έχω τώρα. Μυρίζει πολύ ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Μυριζει ωραια η κρεμα της αγνοτης?? Κι εγω εκανα μπανιο σημερα με το σαμπουαν!! Εκτος απ τελεια μυρωδια κ αφρο, δε λαδωνουν κ τοσο ευκολα τα μαλλια της μικρης μου..!

Αντιηλιακο βαζετε?? Εγω ξεχασα να ρωτησω τις προαλλες την γιατρο αλλα το θεωρω πολυ μικρο το μωρο ακομα.

Μυρίζει πολύ ωραία όπως επίσης πήρα και το σφουγγαράκι τους που είναι πολύ καλό!!Δεν την ρώτησα για αντιηλιακό ακόμα τώρα που θα ρθει για επίσκεψη θα την ρωτήσω οπωσδήποτε γιατί έχουν ξεκινήσει οι ζέστες και ο ήλιος βαράει άσχημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμένα ο παιδίατρος μ είπε αντηλιακό μόνο στη θάλασσα. Χρειάζεται τ μωρο βιταμινη d. Σύμφωνα με έρευνες τα ελληνόπουλα έχουν τ μεγαλύτερο ποσοστό σε έλλειψη βιταμίνης d γτ μόλις δούμε ήλιο απ ευθείας βάζουμε αντηλιακό.  Καπέλο Ναι οπωσδήποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εβαζα της frezyderm to crilen cream,μυριζει λίγο έντονα αλλά μας έσωσε από τοτε που το ανακάλυψα!νομίζω όμως ότι είναι απο ενός έτους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Εγώ εβαζα της frezyderm to crilen cream,μυριζει λίγο έντονα αλλά μας έσωσε από τοτε που το ανακάλυψα!νομίζω όμως ότι είναι απο ενός έτους 

Για κάτω του έτους δίνουν το αφρό που μπαίνει πάνω στα ρούχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Για κάτω του έτους δίνουν το αφρό που μπαίνει πάνω στα ρούχα

Οο δεν το ήξερα αυτό,ευχαριστω πολυυ!!θα το έχω στο νου μου για όταν γέννησω αλλά γενναω λίγο αργα οπότε πιστεύω να μην έχω θέμα με κουνουπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονουςμαςειναιαληταριο μην αγχώνεσαι, με τον φαρμακοποιό που μίλησα για αυτό το θέμα μου είπε ότι την ίδια δουλειά κάνουν και τα δυο και είναι εξίσου ασφαλή. Και είναι πολύ καλό προιόν και αποτελεσματικό και έχει και ενυδατική δράση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crilen για τα κουνούπια και crilen after nip σε περίπτωση που την τσιμπάει κάτι. Όταν ήταν πολύ μωρό είχα αντικουνουπικά αυτοκόλλητα που τα κολλούσα στο καρότσι ή στην καλαθούνα ή στην κούνια και την κουνουπιέρα φυσικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Αχ ανυπομονώ να έρθω κι εγώ στη συζήτηση σας ???

Συντομα!!!

Ετσι κι αλλιως, θα προμυθευτεις κ εσυ καποια απο τωρα!! Γνωμη μου ειναι, τα πρωτα που θα παρεις να ειναι τα καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...