Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ


Recommended Posts

Πως ειναι η τριτη εγκυμοσυνη?Πιο ευκολη? Πιο ανεπαισθητη? Πιο βαρια? Πιο κουραστικη? Θελω τα φωτα σας οσες διανυετε την τριτη σας εγκυμοσυνη ή οσες την εχετε διανυσει!!!Φουσκωνεις πιο γρηγορα? Εγω ειμαι 7 εβδομαδων και ηδη η κοιλια μου εχει σκληρινει και φουσκωσει οχι πολυ αλλα τα τζην μου ηδη με σφιγγουν,απο βδομαδα θα βαλω το πρωτο μου παντελονι εγκυμοσυνης μου φαινεται!!!Κατα τα αλλα τα συμπτωματα μου ειναι μεχρι τωρα πολυ χαλαρα σε σχεση με τις προηγουμενες,μονο το στηθος μου με ποναει και εχω λιγα τραβηγματα στην κοιλια....Τιποτα ιδιαιτερο δηλαδη!Αχ για ελατε να μου τα πειτε ολα εδω να μου φυγουν οι αποριες!!!! Καλως σας βρηκα!Και καλα να ειμαστε να μοιραζομαστε εμπειριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Με το καλό το τρίτο μωράκι! !!!!κι εμείς θέλουμε αλλά δεν μας  έχει κάνει τη χάρη ακόμα! !!!

Σε ευχαριστω καλη μου και σου ευχομαι να ερθει πολυ γρηγορα και το δικο σου τριτο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2018 at 1:25 ΠΜ, ο/η Κοσμας είπε:

Σε ευχαριστω καλη μου και σου ευχομαι να ερθει πολυ γρηγορα και το δικο σου τριτο μωρακι!!!

Ευχαριστώ πολύ!μακάρι!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κορίτσι , με το καλό να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη .Κι εγώ τώρα έμεινα έγκυος στο τρίτο μου κι εχω κι εγώ τα ίδια ερωτήματα .Αλλα πιστεύω αφού τα καταφέραμε με τα αλλά δυο σίγουρα θα τα καταφέρουμε και το τρίτο πιτσιρικη.Οσο για την εγκυμοσύνη αν κρίνω από την δεύτερη σίγουρα θα ειναι πιο ξεκούραστη από τις άλλες δυο γιατί πρώτον γνωρίζουμε πολλά (αν και κάθε εγκυμοσύνη ειναι ξεχωριστή και πάντα κάτι καινούργιο μαθαίνουμε )και δεύτερον θα ειναι πιο γρήγορη γιατί με τα αλλά δυο ο χρόνος φεύγει νεράκι .οπως και να έχει δεν παύει να ειναι μια ξεχωριστή εμπειρία για την μανούλα όσες εγκυμοσύνες και έχει , πάντα βρίσκει την δύναμη να τα καταφέρνει όλα τέλεια .σου εύχομαι λίγο πρώτον να μην έχεις φόβους και δεύτερον να χαλαρώσεις να την χαρείς για Τρίτη φορά.Θα περιμένω νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεα ειναι ασχημα,Παλλινδρομη δυστυχως στις 8+2 εβδομαδες!Δεν ακουσα καρδια το κυημα ειχε μεινει πισω!Αυριο μπαινω για αποξεση!Ειμαι χαλια και δεν θελω να το περασω αυτο,αλλα δυστυχως μου συμβαινει!Το μονο καλο ειναι οτι κοιταω τα παιδια μου και παιρνω δυναμη!Οντας ομως μανα ηδη με ποναει πολυ γιατι κι αυτο παιδι μου ηταν....αλλα δεν θα το γνωρισω ποτε .....κριμα!Αντιο ψυχουλα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου λυπάμαι πολυ.

ομως να σκέφτεσαι ότι ο Θεός σου χάρισε αλλά δύο αγγελουδια. Αν το θέλετε πολύ σίγουρα θα έρθει. Μόνο να μην στεναχωριεσαι. Πάρε δύναμη από τα παιδάκια σου για την αυριανή εμπειρία. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και θα περιμένω νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εκανα την Τεταρτη...Μεχρι στθγνης ειμαι καλα σωματικα....Ψυχικα ομως ειμαι ρακος...αλλα δεν το δειχνω και ειμαι παντα χαμογελαστη και προσχαρη στα παιδακια μου....τι φταινε αυτα...Οταν ομως ειμαι μονη κλαιω πολυ....!!!Ακομα εχω συμπτωματα εγκυμοσυνης γι αυτο και το σκεφτομαι συνεχεια,οταν φυγουν κι επανελθω πληρως τοτε πιστευω οτι θα πω και το οριστικο αντιο...τωρα ακομα ειμαι μπερδεμενη και πολυ ανησυχη με ενα κενο κι ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ!!!! Σας ευχαριστω πολυ για την στηριξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα ακριβώς το ίδιο τον Ιανουάριο και εγώ το τρίτο μου έχασα... Είναι πολύ δύσκολο υπομονή και κουράγιο. Το καλύτερο φάρμακο τα παιδιά μο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...