Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα εδω ειχα χρονια προβλήματα με την περίοδο μου ακανόνιστη 40 -60 ημερων πολλες φορες τον Δεκέμβριο μετα απο χαπια αντισιλιπτικα πηγε σε ενδοκρινολογο ο οποίος μου ειπε να παρω γλυκοφαζ τουλάχιστον για εξι μηνες απο τον πρωτο μηνα ειχε φτιαξει ο κυκλος μου εκτος απο αυτον τον μηνα ...η περιοδος ερχοταν καθε 28 μερες και εχω καθυστέρηση 7 ημερες χωρις σύμπτωμα περιοδου εκτος απο κατι τραβηγματα δεξια χαμηλα ενω αλλες φορες ενω περιμένω να αδθαθετισω ποναει το στηθος μου η μεση μου εχω νευρα τουλάχιστον 2-3 μερες πριν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mariagalani1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα εδω ειχα χρονια προβλήματα με την περίοδο μου ακανόνιστη 40 -60 ημερων πολλες φορες τον Δεκέμβριο μετα απο χαπια αντισιλιπτικα πηγε σε ενδοκρινολογο ο οποίος μου ειπε να παρω γλυκοφαζ τουλάχιστον για εξι μηνες απο τον πρωτο μηνα ειχε φτιαξει ο κυκλος μου εκτος απο αυτον τον μηνα ...η περιοδος ερχοταν καθε 28 μερες και εχω καθυστέρηση 7 ημερες χωρις σύμπτωμα περιοδου εκτος απο κατι τραβηγματα δεξια χαμηλα ενω αλλες φορες ενω περιμένω να αδθαθετισω ποναει το στηθος μου η μεση μου εχω νευρα τουλάχιστον 2-3 μερες πριν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης???

Καλησπέρα γλυκιά μου, ναι φυσικά υπάρχει μακάρι στο εύχομαι γιατί δεν κανεις ενα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα τηλ την Ενδοκρινολο μου και μου ειπε να παρω πριμολουτ δυο χαπια για τρείς μερες και αν δεν μου ερθει οτι ειμαι έγκυος εχω σοκαριστεί δεν τα εχω παρει ακομα θα περιμενω κανα δυο μερες ακομα Μήπως ειναι θεμα ανχους ....σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariagalani1997 καλησπέρα! Έχεις σταματήσει τα αντισυλληπτικά ; Γιατί αυτό δεν το καταλαβα..

Αν ναι κ αν είχες ελεύθερες επαφες τις γόνιμες ημέρες τότε υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης εννοειται. Απο την αλλη μπορεί να είναι πάλι αστάθεια κύκλου. Κάνε ενα τεστακι αν εισαι έγκυος θα δειξει σιγουρα! 

Ευχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Mariagalani1997 καλησπέρα! Έχεις σταματήσει τα αντισυλληπτικά ; Γιατί αυτό δεν το καταλαβα..

Αν ναι κ αν είχες ελεύθερες επαφες τις γόνιμες ημέρες τότε υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης εννοειται. Απο την αλλη μπορεί να είναι πάλι αστάθεια κύκλου. Κάνε ενα τεστακι αν εισαι έγκυος θα δειξει σιγουρα! 

Ευχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα! 

Επερνα γλυκοφαζ για πεντε μηνες και ο κυκλος μου ηταν σταθερος 28 ημερες ακριβως και πρωτη φορα εχω καθυστέρηση 7 ημερες σημερα χωρις κανενα σύμπτωμα ...παλια επερνα αντισυλληπτικά τα εχω κοψει. Μου ειπε η ενδοκρινολογος να παρω πριμολουτ δυο χαπια καθε μερα για τρεις μερες αλλα φοβάμαι εχω αγχωθεί πολυυ και λεω να περιμενω λιγο ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κορίτσι όσο ανχονεσαι ειναι χειρότερα. εγω δεν πηρα ποτε αντισυλλιπτικα απλα θα σου πω τι ενιωθα.περιμενα περίοδο ειχα μονο χαμηλά δεξιά πονακια και τράβηγμα σαν δυνατα τσιμπήματα και τελικά ήμουν έγκυος. αυτο βέβαια δεν σημαίνει εγκυμοσύνη πάντα μην ανχονεσαι και να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariagalani1997 είπε:

Επερνα γλυκοφαζ για πεντε μηνες και ο κυκλος μου ηταν σταθερος 28 ημερες ακριβως και πρωτη φορα εχω καθυστέρηση 7 ημερες σημερα χωρις κανενα σύμπτωμα ...παλια επερνα αντισυλληπτικά τα εχω κοψει. Μου ειπε η ενδοκρινολογος να παρω πριμολουτ δυο χαπια καθε μερα για τρεις μερες αλλα φοβάμαι εχω αγχωθεί πολυυ και λεω να περιμενω λιγο ακομα...

Επειδη δεν εχω καταλαβει επιθυμείς την εγκυμοσυνη ή οχι; Γνώμη μου ειναι να κανεις ενα τεστ πριν παρεις οποιοδήποτε αλλο φαρμακο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Επειδη δεν εχω καταλαβει επιθυμείς την εγκυμοσυνη ή οχι; Γνώμη μου ειναι να κανεις ενα τεστ πριν παρεις οποιοδήποτε αλλο φαρμακο ...

Φυσικά και επιθυμώ απλα δεν θελω να απογοητευτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

γεια σου κορίτσι όσο ανχονεσαι ειναι χειρότερα. εγω δεν πηρα ποτε αντισυλλιπτικα απλα θα σου πω τι ενιωθα.περιμενα περίοδο ειχα μονο χαμηλά δεξιά πονακια και τράβηγμα σαν δυνατα τσιμπήματα και τελικά ήμουν έγκυος. αυτο βέβαια δεν σημαίνει εγκυμοσύνη πάντα μην ανχονεσαι και να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις :)

Αυτο ακριβώς νιωθω και εγω...σε ευχαριστώ πολυυυ ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariagalani1997 είπε:

Πηρα τηλ την Ενδοκρινολο μου και μου ειπε να παρω πριμολουτ δυο χαπια για τρείς μερες και αν δεν μου ερθει οτι ειμαι έγκυος εχω σοκαριστεί δεν τα εχω παρει ακομα θα περιμενω κανα δυο μερες ακομα Μήπως ειναι θεμα ανχους ....σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!

Για να μην περιμένεις σε αγωνία κανε μη χωριακη σε ένα ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΌ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mariagalani1997 είπε:

Φυσικά και επιθυμώ απλα δεν θελω να απογοητευτω 

Τότε μην παρεις κανενα αλλο σκεύασμα ή φαρμακο αν δεν κανεις ενα τεστ ή μία χοριακή. Εχεις 7 ημέρες καθυστέρηση αν υποθέσουμε πως έστρωσε ο κύκλος σου..το τεστ θα δειξει σιγουρα αν εισαι έγκυος. Καλα αποτελέσματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω και εγω με τα κοριτσια να μην παρεις κανενα αλλαο φαρμακο εγω στην θεση σου θα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης να δω τι γινεται !! 7 μερες καθυστερηση αν εισαι εγκυος θα δειξει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά πως γίνεται ο ενδοκρινολόγος να χορηγεί primolut χωρίς να σε βάζει πρώτα να κάνεις μια χοριακή; Ή υποθέτει ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mariagalani1997 είπε:

Αυτο ακριβώς νιωθω και εγω...σε ευχαριστώ πολυυυ ❤❤❤

εύχομαι να βγει θετικό γλυκιά μου περιμένουμε νεα σου. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πηρα την γυναικολογο μου και μου ειπε να μην παρω τιποτα και να κανω ενα τεστ πρώτα και οτι πολυ πιθανων να ειμαι θα παω να παρω το απόγευμα και θας σας ενημερώσω Ευχαριστώ πολυ για της Απαντήσεις σας!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mariagalani1997 είπε:

Αυτο ακριβώς νιωθω και εγω...σε ευχαριστώ πολυυυ ❤❤❤

μακάρι να βγει θετικό περιμένω τα νεα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλο ειναι οτι δεν εχω συμτωματα περιοδου το μονο που νιωθω οταν ξαπλωνω ειναι κατι τραβιγματα σαν τσιμπήματα χαμηλα ανακατευομαι και λιγο αλλα φοβάμαι μην ειναι του μυαλου μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

εύχομαι να βγει θετικό γλυκιά μου περιμένουμε νεα σου. ???

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Καλά πως γίνεται ο ενδοκρινολόγος να χορηγεί primolut χωρίς να σε βάζει πρώτα να κάνεις μια χοριακή; Ή υποθέτει ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση εγκυμοσύνης;

Μολις το εκανα και βγηκε αρνητικό....:(

στις πριν 11 ώρες, ο/η anni7 είπε:

θα συμφωνησω και εγω με τα κοριτσια να μην παρεις κανενα αλλαο φαρμακο εγω στην θεση σου θα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης να δω τι γινεται !! 7 μερες καθυστερηση αν εισαι εγκυος θα δειξει!! 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Τότε μην παρεις κανενα αλλο σκεύασμα ή φαρμακο αν δεν κανεις ενα τεστ ή μία χοριακή. Εχεις 7 ημέρες καθυστέρηση αν υποθέσουμε πως έστρωσε ο κύκλος σου..το τεστ θα δειξει σιγουρα αν εισαι έγκυος. Καλα αποτελέσματα !

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Για να μην περιμένεις σε αγωνία κανε μη χωριακη σε ένα ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΌ!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

μακάρι να βγει θετικό περιμένω τα νεα σου???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...