Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γέννα Στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλησπέρα...σε λιγους μήνες...το Σεπτέμβριο συγκεκριμένα....γεννάω το 3ο  μου παιδάκι αλλα αυτη τη φορά θα γεννήσω στο Παπαγεωργίου με δικο μου μεν γιατρό αλλα οχι σε κλινική οπως τις αλλες φορες. Υπάρχουν εμπειριες απο γεννα στο Παπαγεωργιου και τι θα πρεπει να εχω μαζι μου γιατι δεν εχω ιδεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Με το καλό να υποδεχτείς και το 3ο σου παιδάκι και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Εγώ δεν γέννησα στο Παπαγεωργίου αλλά στο Ιπποκράτειο αλλά μια πολύ καλή μου φίλη γέννησε στο Παπαγεωργίου και μόνο καλά δεν έχει να πει. Βέβαια εκείνη γέννησε με τον εφημερέυοντα οπότε ίσως και αυτό να παίζει κάποιο ρόλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA Να σου πω την αληθεια εχω ακουσει τα καλυτερα και λιγους να μου λενε ασχημα και ημουν σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα....τις τελευταιες μερες ομως αρχισαν να με ζωνουν τα φιδια δεν ξερω γιατι και γιαυτο ειπα να ρωτησω και εδω για περισσοτερες εμπειριες...δεν εχω καταλαβει καν τι χρειαζεται να εχω μαζι μου και εχω φρικαρει να σου πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκτός από τα προσωπικά σου είδη εννοείς. Το μόνο που μου είπε είναι ότι φεύγοντας της ζήτησαν να φέρει κάποια πράγματα τα οποία αλλάζουν ανα περίοδο, π.χ. πάνες, baby oil κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσι!! Λοιπον θα σου πω! Εγω γενναω με το καλονσε 4 βδομαδες με προκληση στο Παπαγεωργίου (με δικο μου γιατρο). Εχω ακουσει μονο τα καλύτερα  αλλα ακουσα και ενα δυο αρνητικά τυπου "αργησαν να μου κανιυν επισκληριδιο κλπ".. Θεωρω πως απο τα δυο αυτα νοσοκομεία που εξυπηρετούν υο κοινο δημοσια ειναι πραγματικα οοοτι καλύτερο υπαρχει. Εγω προσωπικα δεν εμπιστεύομαι γενικα τις κλινικες γιατι σε μια δυσκολη στιγμη (μακρια απο μας)  σε στέλνουν στο νοσοκομείο... 

Επισης θα σου πω πως κανω μαθηματα ανωδινου τοκετού στο Παπαγεωργίου που ειναι απλα φανταστικα (εχω μετρο σύγκρισης γιατι πηγα και σε ενα απαίσιο μαθημα στο ιπποκρατειο).. Εκτος αυτου χθες ξεναγηθηκα στις εγκαταστάσεις που θα γινει ο τοκετος κλπ και εμεινα εκπληκτη με το πόσο καθαρά και τακτοποιημενα ηταν ολα. Μενει μονο να περιμένουμε 4 βδομάδες για να σου πω ακριβως πως ειναι τα πράγματα εκει!! Πάντως  εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενη προς το παρων και με μια μαια που μιλησα μου ειπε πως επειδη εχει δουλεψει και σε πολυ γνωστη κλινικη της Θεσσαλονίκης το Παπαγεωργίου εκ των εσω φαντάζει 5 αστερο ξενοδοχειο σχερικα με τις συνθήκες υγιεινής που επικρατουσαν εκει... 

Οσο για τα απαραίτητα... Χρειάζεσαι ενα πακετο πανες και ενα πακετο μαντηλακια για το μωρο για σενα πετσετες μπανιου, λαστιχενιες παντόφλες για να μπεις στη ντουζιέρα, νυχτικακια, σερβιετες και ειδη προσωπικής υγιεινής. Γαι τη μαμα σε παρέχουν κάτι, για το μωρο παρεχουν τα ρουχακια κλπ οσο βρίσκεται εκει εκτός  απο πανες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κορίτσι!! Λοιπον θα σου πω! Εγω γενναω με το καλονσε 4 βδομαδες με προκληση στο Παπαγεωργίου (με δικο μου γιατρο). Εχω ακουσει μονο τα καλύτερα  αλλα ακουσα και ενα δυο αρνητικά τυπου "αργησαν να μου κανιυν επισκληριδιο κλπ".. Θεωρω πως απο τα δυο αυτα νοσοκομεία που εξυπηρετούν υο κοινο δημοσια ειναι πραγματικα οοοτι καλύτερο υπαρχει. Εγω προσωπικα δεν εμπιστεύομαι γενικα τις κλινικες γιατι σε μια δυσκολη στιγμη (μακρια απο μας)  σε στέλνουν στο νοσοκομείο... 

Επισης θα σου πω πως κανω μαθηματα ανωδινου τοκετού στο Παπαγεωργίου που ειναι απλα φανταστικα (εχω μετρο σύγκρισης γιατι πηγα και σε ενα απαίσιο μαθημα στο ιπποκρατειο).. Εκτος αυτου χθες ξεναγηθηκα στις εγκαταστάσεις που θα γινει ο τοκετος κλπ και εμεινα εκπληκτη με το πόσο καθαρά και τακτοποιημενα ηταν ολα. Μενει μονο να περιμένουμε 4 βδομάδες για να σου πω ακριβως πως ειναι τα πράγματα εκει!! Πάντως  εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενη προς το παρων και με μια μαια που μιλησα μου ειπε πως επειδη εχει δουλεψει και σε πολυ γνωστη κλινικη της Θεσσαλονίκης το Παπαγεωργίου εκ των εσω φαντάζει 5 αστερο ξενοδοχειο σχερικα με τις συνθήκες υγιεινής που επικρατουσαν εκει... 

Οσο για τα απαραίτητα... Χρειάζεσαι ενα πακετο πανες και ενα πακετο μαντηλακια για το μωρο για σενα πετσετες μπανιου, λαστιχενιες παντόφλες για να μπεις στη ντουζιέρα, νυχτικακια, σερβιετες και ειδη προσωπικής υγιεινής. Γαι τη μαμα σε παρέχουν κάτι, για το μωρο παρεχουν τα ρουχακια κλπ οσο βρίσκεται εκει εκτός  απο πανες. 

Καλημερα και με το καλο να γεννησεις ολα καλα να πανε.....λοιπον και γω χθες μιλησα επισης με φιλη που γεννησε πριν 5 μηνες Παπαγεωργιου και λεγαμε ακριβως τα ιδια με σενα ...και γω εχω προηγουμενη εμπειρια με το Γεννεσις και δεν μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη γιαυτο επελεξα Παπαγεωργιου. Αλλαξα γιατρο και πλεον θα με ξεγεννησει αυτος μιας και ειναι  και στο νοσοκομειο παρολο που με παρακολουθει ιδιωτικα. ΜΜακαρι ολα καλα να πανε και ολα αυτα απλα να ειναι συζητησεις που καναμε για το αγνωστο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε περιφημα! Θα το δεις!!! Ευχαριστω πολυ και με το καλο να ερθει η ωρα να γεννήσεις και εσυ! Παντως εγω απο τη πλευρά μου θα σου γραψω μολις γεννησω για να σου πω τι αντιμετωπίσα. 

Οσο για το γεννεσις.. Ακουω μονιμως πια κακες κριτικές ενω ειναι μια καθαρα κλινικη γεννησεων.. Κριμα γιατι ειχε πολυ καλο ονομα στην αρχη αλλα το εχουν χαλασει τελειως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @mommy86 σου ευχομαι με το καλο ολα να πανε και περιμενω νεα και εμπειρια σου!! :) 

Οσο για τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου δεν ηξερα οτι κανουν στο Παπαγεωργιου αν θελεις στειλε μου καποιες πληροφοριες αν και εχω ραντεβου απο βδομαδα και θα ρωτησω κιολας ....καλημερα και καλη συνεχεια κουκλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...
στις On 12/4/2018 at 1:36 ΜΜ, ο/η gavriilidouk είπε:

Καλημερα και με το καλο να γεννησεις ολα καλα να πανε.....λοιπον και γω χθες μιλησα επισης με φιλη που γεννησε πριν 5 μηνες Παπαγεωργιου και λεγαμε ακριβως τα ιδια με σενα ...και γω εχω προηγουμενη εμπειρια με το Γεννεσις και δεν μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη γιαυτο επελεξα Παπαγεωργιου. Αλλαξα γιατρο και πλεον θα με ξεγεννησει αυτος μιας και ειναι  και στο νοσοκομειο παρολο που με παρακολουθει ιδιωτικα. ΜΜακαρι ολα καλα να πανε και ολα αυτα απλα να ειναι συζητησεις που καναμε για το αγνωστο :) 

Μήπως μπορείς να μου πεις το όνομα του γιατρου? Θα ηθελα κ εγώ να γεννήσω σε δημόσιο αλλά δεν ξέρω κάποιον γιατρό να. Εργάζεται σε δημόσιο νοσοκομείο κ να μέ αναλάβει. Δε θα ήθελα να γεννήσω με όποιον τύχει.. Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2018 at 11:44 ΠΜ, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κορίτσι!! Λοιπον θα σου πω! Εγω γενναω με το καλονσε 4 βδομαδες με προκληση στο Παπαγεωργίου (με δικο μου γιατρο). Εχω ακουσει μονο τα καλύτερα  αλλα ακουσα και ενα δυο αρνητικά τυπου "αργησαν να μου κανιυν επισκληριδιο κλπ".. Θεωρω πως απο τα δυο αυτα νοσοκομεία που εξυπηρετούν υο κοινο δημοσια ειναι πραγματικα οοοτι καλύτερο υπαρχει. Εγω προσωπικα δεν εμπιστεύομαι γενικα τις κλινικες γιατι σε μια δυσκολη στιγμη (μακρια απο μας)  σε στέλνουν στο νοσοκομείο... 

Επισης θα σου πω πως κανω μαθηματα ανωδινου τοκετού στο Παπαγεωργίου που ειναι απλα φανταστικα (εχω μετρο σύγκρισης γιατι πηγα και σε ενα απαίσιο μαθημα στο ιπποκρατειο).. Εκτος αυτου χθες ξεναγηθηκα στις εγκαταστάσεις που θα γινει ο τοκετος κλπ και εμεινα εκπληκτη με το πόσο καθαρά και τακτοποιημενα ηταν ολα. Μενει μονο να περιμένουμε 4 βδομάδες για να σου πω ακριβως πως ειναι τα πράγματα εκει!! Πάντως  εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενη προς το παρων και με μια μαια που μιλησα μου ειπε πως επειδη εχει δουλεψει και σε πολυ γνωστη κλινικη της Θεσσαλονίκης το Παπαγεωργίου εκ των εσω φαντάζει 5 αστερο ξενοδοχειο σχερικα με τις συνθήκες υγιεινής που επικρατουσαν εκει... 

Οσο για τα απαραίτητα... Χρειάζεσαι ενα πακετο πανες και ενα πακετο μαντηλακια για το μωρο για σενα πετσετες μπανιου, λαστιχενιες παντόφλες για να μπεις στη ντουζιέρα, νυχτικακια, σερβιετες και ειδη προσωπικής υγιεινής. Γαι τη μαμα σε παρέχουν κάτι, για το μωρο παρεχουν τα ρουχακια κλπ οσο βρίσκεται εκει εκτός  απο πανες. 

Επειδή θέλω κ εγώ να γεννήσω στο Παπαγεωργίου ή στο Ιπποκράτειο αλλά με δικό μου γιατρό κ. Δεν γνωρίζω κάποιον, σου είναι εύκολο να μου στειλεις το όνομα του γιατρου? Ή οποία πληροφορια έχεις, θα το εκτιμουσα πραγματικα. 

Ευχαριστώ πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Γεια σας λέγομαι Δέσποινα θέλω την βοήθεια σας θα γεννήσω το 4ο παιδάκι μου και δεν θέλω να γεννήσω στο Ιπποκράτειο θα ήθελα στο Παπαγεωργίου ξέρει καμία μανούλα πως μπορώ να το κάνω ; και πόσο κοστίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...