Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχηση


marzou

Recommended Posts

Χρόνια πολλά από μένα!! 

@marzou μου, εγώ έκανα και πέτυχε με την πρώτη ! Ακολούθησα βήμα βήμα τις οδηγίες του γιατρού. Για να κάνουμε σπερματέγχυση κάναμε και διέγερση ωοθηκών !

καλη επιτυχείς !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η DianaT είπε:

Χρόνια πολλά από μένα!! 

@marzou μου, εγώ έκανα και πέτυχε με την πρώτη ! Ακολούθησα βήμα βήμα τις οδηγίες του γιατρού. Για να κάνουμε σπερματέγχυση κάναμε και διέγερση ωοθηκών !

καλη επιτυχείς !! 

Όχι απαραίτητα..γίνεται κ σε φυσικό κύκλο..

Για να κάνουμε σπετματεγχυσεις θέλουμε διαβάτες σάλπιγγες και καλό σπερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είπα ότι είναι απαραίτητα , είπα εμείς τι κάναμε.. καλη επιτυχία!

Ps. Οποιος έχει πολυκυστικες δεν κάνει πάντα ωορρηξία , ούτε έχει σταθερό κύκλο για αυτό συνίσταται με διέγερση για να είναι πιο πετυχημένο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!μακαρι να πετυχει!!κ εγω με αγωγη παω οχι με φυσικο κυκλο και ειναι η πρωτη φορα π θα κανω!!

Χρονια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marzou καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, ηθελα να σε ρωτησω πως και αποφασισατε για σπερματεγχυση? ρωταω γιατι εμεις εχουμε κανει ολες τις εξετασεις και στο σπερμα που το δειξαμε σε 2 ουρολογους και εναν γιατρο εξωσωματικης και με ενημερωσαν πως ειναι καλο το σπερμα αλλα ο γιατρος τηε εξωσωματικης ειπε {καλο ειναι για σπερματεγχυση} και τωρα έχω ανασφάλεια βεβαια στον αντρα μου δεν το έχω πει αλλα δεν ειμαι σιγουρη 100% οτι ειναι καλο και δεν ειμαι σιγουρη οτι θα ξαναμπει στη διαδικασια να ξανακανει εξεταση για σπερμα. αυρο που με προβληματισε πιο πολυ απο ολα ειναι οτι στις 24 ωρες ειναι ολα νεκρά. και την πρωτη ωρα στη ζωηρη ειναι 33%  μέτρια 7% νωθρή 8% ολικη 47% νεκρά 53% 

 

καλη επιτυχια στη σπερματεγχυση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

@marzou καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, ηθελα να σε ρωτησω πως και αποφασισατε για σπερματεγχυση? ρωταω γιατι εμεις εχουμε κανει ολες τις εξετασεις και στο σπερμα που το δειξαμε σε 2 ουρολογους και εναν γιατρο εξωσωματικης και με ενημερωσαν πως ειναι καλο το σπερμα αλλα ο γιατρος τηε εξωσωματικης ειπε {καλο ειναι για σπερματεγχυση} και τωρα έχω ανασφάλεια βεβαια στον αντρα μου δεν το έχω πει αλλα δεν ειμαι σιγουρη 100% οτι ειναι καλο και δεν ειμαι σιγουρη οτι θα ξαναμπει στη διαδικασια να ξανακανει εξεταση για σπερμα. αυρο που με προβληματισε πιο πολυ απο ολα ειναι οτι στις 24 ωρες ειναι ολα νεκρά. και την πρωτη ωρα στη ζωηρη ειναι 33%  μέτρια 7% νωθρή 8% ολικη 47% νεκρά 53% 

 

καλη επιτυχια στη σπερματεγχυση! 

Χρόνια Πολλά!!

θα σ πω, εμεις προσπαθούμε περίπου ενα χρόνο για μωρό και ενώ οι δικές μου οι εξετάσεις είναι όλες καλές, του σύζυγου μου το σπέρμα είναι στα όρια του φυσιολογικού (δηλαδή όταν έκανε την πρώτη εξέταση είχε 15 εκατομμύρια σπερματοζωάρια και έκανε μια θεραπεία και τώρα πήγε στα 18 εκατομμύρια και κινητικότητα 42% ολική) και μας είπαν όλοι οι γιατροί πως δεν έχουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα ,μας πρότεινε όμως ο γυναικολόγος να πάμε για σπερματέγχηση γιατί ίσως να φταίει και το άγχος.

Εσείς τι συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων έχετε ανα ml??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η δικιά μου η εμπειρία ηταν δυο σπερματεγχυση το 2015 με μέτριο σπέρμα ανεπιτυχες και εγώ είχα πολυκυστηκες και κατέβασα με την διέγερση έως 3 ωαρια .Καθαρά από φίλες γνωστές που έχω κάνει στα τελευταία 4 χρόνια πιστεύω ότι η σπερματεγχυση αξίζει μόνο σε άριστο σπέρμα αν υπάρχει θέμα είναι χαμένο χρόνο .Όσο αφορά το σπέρμα @marzou  το κάθε εργαστήριο έχει δικά του παραμέτρους για τα φυσιολογικα  ο άντρας μου ξεκίνησε με ένα φυσιολογικό σπερμοδιαγραμα  που σιγά σιγά άρχιζα να πέσει η κινητικότητα ανακαλύψαμε μετά ότι είχα θέμα την κατάτμηση με πολλές βιταμίνες για ενα μεγάλη διαστήματα επανήλθε στα φυσιολογικά .Και να κάνετε σπερμοδιαγραμα σε εργαστήριο που ασχολείτε αποκλειστικά με αυτό γιατί τα κέντρα της γειτονιάς πολλές φορές βγάζουν λάθος αποτελέσματα. Καλή επυτυχια σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2018 at 4:08 ΜΜ, ο/η marzou είπε:

Γεια σας,ηθελα να ρωτησω οσες εχουν κανει σπερματεγχηση αν εχει πετυχει!!

Καλησπέρα έχω κάνει και εγώ τρεις στο παρελθόν δίχως επιτυχία αλλα με πολλά θέματα τα οποία ανακαλύψαμε στην πορεία στη δική μου περίπτωση χάσιμο χρόνου και πεταμένα λεφτά.Συμφωνω με την finally αν υπάρχουν διαβάτες σάλπιγγες και ένα σπέρμα αρκετά καλό αξίζει η προσπάθεια ...Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Χρόνια Πολλά!!

θα σ πω, εμεις προσπαθούμε περίπου ενα χρόνο για μωρό και ενώ οι δικές μου οι εξετάσεις είναι όλες καλές, του σύζυγου μου το σπέρμα είναι στα όρια του φυσιολογικού (δηλαδή όταν έκανε την πρώτη εξέταση είχε 15 εκατομμύρια σπερματοζωάρια και έκανε μια θεραπεία και τώρα πήγε στα 18 εκατομμύρια και κινητικότητα 42% ολική) και μας είπαν όλοι οι γιατροί πως δεν έχουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα ,μας πρότεινε όμως ο γυναικολόγος να πάμε για σπερματέγχηση γιατί ίσως να φταίει και το άγχος.

Εσείς τι συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων έχετε ανα ml??

58.290.00 ανά ml

152.540,00 συνολικός αριθμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια η δικιά μου η εμπειρία ηταν δυο σπερματεγχυση το 2015 με μέτριο σπέρμα ανεπιτυχες και εγώ είχα πολυκυστηκες και κατέβασα με την διέγερση έως 3 ωαρια .Καθαρά από φίλες γνωστές που έχω κάνει στα τελευταία 4 χρόνια πιστεύω ότι η σπερματεγχυση αξίζει μόνο σε άριστο σπέρμα αν υπάρχει θέμα είναι χαμένο χρόνο .Όσο αφορά το σπέρμα @marzou  το κάθε εργαστήριο έχει δικά του παραμέτρους για τα φυσιολογικα  ο άντρας μου ξεκίνησε με ένα φυσιολογικό σπερμοδιαγραμα  που σιγά σιγά άρχιζα να πέσει η κινητικότητα ανακαλύψαμε μετά ότι είχα θέμα την κατάτμηση με πολλές βιταμίνες για ενα μεγάλη διαστήματα επανήλθε στα φυσιολογικά .Και να κάνετε σπερμοδιαγραμα σε εργαστήριο που ασχολείτε αποκλειστικά με αυτό γιατί τα κέντρα της γειτονιάς πολλές φορές βγάζουν λάθος αποτελέσματα. Καλή επυτυχια σου ευχομαι

Κ εμεις σε κεντρο καναμε τα σπερματοδιαγραμματα π ασχολουνται με αυτο!!δεν εχει αριστο σπερμα γιατι ειναι στα κατωτατα φυσιολογικα αλλα σαν αρχη πιστευω ειναι καλο να ξεκινησεις με σπερματεγχυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ILIANA86 είπε:

58.290.00 ανά ml

152.540,00 συνολικός αριθμός 

Μια χαρα σπερμα εχει ο συζυγος σ!!δεν ξερω αν εχετε καποιο αλλο θεμα παντος απο αυτα π εχω ακουσει και συγκριση με την δικη μ περιπτωση δεν βλεπω καποιο θεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...