Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καρότσια


babybaby

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! 

Περιμένω τη μπουμπού μου τον Αύγουστο και είμαστε σε αναζήτηση καροτσιού. Μετά από εκτεταμένη έρευνα είμαστε ανάμεσα στα:

Peg Perego Book 51 s Elite και Inglesina Quattro System Quad

Παρόμοια χαρακτηριστικά, εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το δεύτερο σαν design απλώς μας προβληματίζει ότι ναι μεν κλείνει με το ένα χέρι, αλλά αφού αφαιρέσεις το καρότσι από πάνω (κλείνει δλδ ξεχωριστά ο σκελετός) κι επίσης μας προβληματίζει ότι ακριβώς επειδή έχει σχεδιαστεί για να μπορεί να πηγαίνει σε κάθε οδόστρωμα απορροφώντας τους κραδασμούς, έχει λίγο μεγαλύτερο πλάτος από το άλλο στις ρόδες.

Έχει κάποια κανένα από τα δύο να μου πει εντυπώσεις; Από τιμή τα έχω βρει (μέχρι σήμερα!) ακριβώς στην ίδια και τα δύο, αλλιώς το inglesina είναι πιο ακριβό.

Ευχαριστώ πολύ, Καλό Πάσχα σε όλες με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου.. έχει η αδερφή μου το peg Perego και το λατρεύει.σε σχέση με το Inglesina λέει ότι είναι καλύτερο με διαφορά..εγώ θεωρώ ότι είναι κ τα δύο πολύ ακριβά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ έχω της peg perego ακριβώς αυτό τ μοντελο. Μας βολεψε παρά πολύ. Έχει άνετο κάθισμα, πολύ καλα υφάσματα κ πολύ βολικό στην πόλη. Το χουμε λιώσει 8 μήνες τώρα. Το χρησιμοποιώ καθημερινά καθώς από 20 ημερών την βγάζω βόλτα. Μόνο με βροχή δ βγαίναμε. Χωράει ανάμεσα κ από τ πιο στενό άνοιγμα.

Όμως μ αρέσει πάρα πολυ κ η καινούρια σειρά της  inglesina. Έχει αναβαθμιστεί πολύ. Οταβ πήραμε Εμείς καροτσάκι δ είχε βγει ακόμη. Σαν καρότσι είναι κ αυτο πολύ ελαφρύ. Δες το trilogy που κλείνει μαζί με τ καθισμα.

Επίσης έχω να προσθέσω ότι εμείς πήραμε το 3 σε 1. Αν κάτι δ θα έπαιρνα τελικά θα ήταν τ καθισματακι π μπαίνει κ στο αυτοκινητο. Θα έπαιρνα απ ευθείας ένα καλό που είναι από τη γέννηση έως 3 χρονων καθώς ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό θα πρέπει να τ αλλάξουμε. Επειδή έκανα μια ψιλό έρευνα επειδη μολις χρονιαει η μπουμπού θα χρειαστουκε τ μεγάλο  αυτά π είναι από τη γέννηση είναι τελικά καλύτερα κ πιο άνετα από τ λεγόμενο αβγο.

Καλά ψώνια κ με τ καλο η μπουμπού σας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα είναι ότι για αυτό της Inglesina δεν είναι το Trilogy που έχει πολυκυκλοφορήσει, είναι ένα καινούργιο μοντέλο του 2018 με πολλά περισσότερα θετικά αλλά δεν έχει ακόμα κριτικές για να δω τι παίζει... Το Peg Perego της έχει βγει καλό ε; Κι εγώ να σου πω την αλήθεια είχαμε σκοπό να πάμε σε κάτι οικονομικότερο (βασικά να μην πάρουμε τριλογία αλλά σκέτο καρότσι και σκέτο ένα άλλο κάθισμα αυτοκινήτου που μας άρεσε) αλλά είναι δώρο και μας είπαν πάρτε ένα καλό καρότσι τριλογία να τα έχει όλα και δε μπορώ να αρνηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elenian είπε:

Inglesina χωρις δευτερη σκέψη!!!! Σε όλα άριστο!

Αλήθεια λές;;; Δώσε μου κουράγιο! Κι εγώ αυτό θέλω αλλά δε μπορώ να πείσω εύκολα το σύζυγο! Κολλάει στο ότι δεν κλείνει μαζί με το καρότσι αλλά πρέπει να αφαιρεθεί από τη βάση κ επίσης στο ότι είναι 60 εκ αντί για 51 που είναι το άλλο... Λέει μήπως δε χωράει παντού... Εσύ έχεις το quad;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω το trilogy αλλα κλεινει κανονικα.. Και με ενα χερι.. Τι εννοεις δεν κλεινει? Με το πορτ μπεμπε ας πουμε ή και με το καθισμα το κανονικο? Παρε το trilogy.. Κανονικα κλεινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκτός αν καίγεσαι για το πορτ μπεμπε.. Το οποιο το ειχα και ειναι αθικτο, ποτε δεν το χρησιμοποιησα.. Αλλα σε ποιοτητα και ομορφια ψηφιζω inglesina

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 60 με τ 51 είναι μεγάλη διαφορά πίστεψε με. 

Δ βγαίνει αε trilogy? Νομίζω βγαίνει σε ότι σκελετό θες.

Εγώ έκανα χρήση τ πορτ μπεμπέ κ με βόλεψε παρά πολύ. Όταν πήρα εγώ καρότσι τηα peg perego είχε τ πιο μεγάλο άλλα τώρα η inglesina το έβγαλε σε πιο μεγάλο. Γι αυτό σ είπα έκανε αναβαθμίσεις.

Κορίτσι μ γνώμη μ είναι να πάρεις αυτό π σ άρεσε από την αρχη. Κ τα δυο είναι από τα καλυτετα στην αγορά γι αυτό άλλωστε είναι κ τα πιο ακριβά. Αλλά να πάρεις αυτό π σ έκατσε στο ματι εσένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Το 60 με τ 51 είναι μεγάλη διαφορά πίστεψε με. 

Δ βγαίνει αε trilogy? Νομίζω βγαίνει σε ότι σκελετό θες.

Εγώ έκανα χρήση τ πορτ μπεμπέ κ με βόλεψε παρά πολύ. Όταν πήρα εγώ καρότσι τηα peg perego είχε τ πιο μεγάλο άλλα τώρα η inglesina το έβγαλε σε πιο μεγάλο. Γι αυτό σ είπα έκανε αναβαθμίσεις.

Κορίτσι μ γνώμη μ είναι να πάρεις αυτό π σ άρεσε από την αρχη. Κ τα δυο είναι από τα καλυτετα στην αγορά γι αυτό άλλωστε είναι κ τα πιο ακριβά. Αλλά να πάρεις αυτό π σ έκατσε στο ματι εσένα. 

Μεγάλη ιστορία. Βγαίνει σε trilogy, αλλά και εμφανισιακά και σε δυνατότητες δεν υπερέχει σε κάτι από το peg perego. Αντιθέτως το quad υπερέχει έναντι του peg perego σε ομορφιά και στο ότι είναι πιο άνετα τα καθίσματα, για περισσόετρα κιλά (22 έναντι του άλλου με 15), όμως έχει τα γνωστά αρνητικά (μεγαλύτερο πλάτος από ρόδα σε ρόδα κατά 9 εκ) και ότι πρέπει να βγει το κάθισμα για να μαζέψει. 

Τελικά δεν πήραμε κανένα για την ώρα οπότε τις προσφορές που ισχύουν έως σήμερα δεν τις εκμεταλλευτήκαμε. Για το peg perego έχω τη δυνατότητα να το παραγγείλω online σε πολύ καλή τιμή έως το βράδυ, οπότε αν αποφασίσω να κάνω πίσω σε ομορφιά θα το πάρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θες το peg perego μπορώ να σ πω από που τ πήρα εγώ σε καταπληκτική τιμή. Δ είναι λιγότερο όμορφο. Κ στα συν το μεγάλο καλάθι που χωράει απίστευτα πολύ πράγμα. Πάντως επειδή έχετε καιρό θα ξανά βγουν προσφορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως μιλώντας πάντα για τ peg perego 51 κ το inglesina trilogy είναι από τα πιο στενά π κυκλοφορούν στην αγορά. Σκέψου σε στενό πεζοδρόμιο με δέντρο η κολώνα στη μέση τ πουθενά π ουσιαστικά κόβει τ πεζοδρόμιο στα δύο κ χωράνε παντού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά πήρα το peg perego! Με έπεισε ο αντρούλης μου κι εσείς ότι καλύτερα να είναι πιο πρακτικό από το να είναι πιο designάτο! Όντως οι 9 πόντοι ίσως με δυσκόλευαν πχ στο σουπερμαρκετ ή όπως λες στα πεζοδρόμια με τις κολώνες κτλ. Και όντως κι αυτό ομορφούλι είναι! Και ηταν πολύ καλή προσφορά γιατί πήραμε δώρο και τη βάση isofix και την τσάντα μεταφοράς και τη βάση για την καλαθούνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με τ καλό το μωρό σας κ καλές βόλτες! Τι χρώμα τ πήρατε? Έχεις φωτό? Είναι πολύ άνετο τ κάθισμα του πάντως. Η δικιά μ ρίχνει και υπνους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά με υγεία, Χριστός Ανέστη!

Λοιπόν είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό: https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=Ap4tD9XOoHs

Αυτό το χρώμα το μπεζάκι με χρυσές λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα Κορίτσια .

Ειμαστε και εμεις σε αναζητηση καροτσιου και καναμε την πρωτη μας επισκεψη το Σαββατο σε καποια μαγαζια απο αυτα που ειδαμε ξεχωρισαμε το Bugaboo fox , gb maris , i candy 

εχει καποια απο εσας καποια γνωμη , η να το εχει αγορασει να μου πει εντυπωσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

inglesina σκέτο καρότσι!!! Αξίζει τα λεφτά του! Εμείς το είχαμε πάρει στις εκπτώσεις 340 ευρώ και τα αξίζει! όταν το ρίχνεις στο τελευταίο επίπεδο, εγώ έβαζα ένα πολύ λεπτό στρωματάκι και το μωράκι έριχνε κάτι ύπνους!! Προσωπικά πιστεύω  ότι το πορτ μπεμπέ δεν είναι απαραίτητο... είναι πολύ ζεστό και είναι για λίγους μήνες, το μωρό δε χωράει μετά από λίγο! Επίσης εμείς πήραμε κάθισμα αυτοκινήτου από νεογέννητο εως 4 ετών..είχε 2-3 εξαρτήματα και όταν μεγαλώνει το μωρό αφαιρείς ένα ένα για να χωράει. αυτά! ΚΑλές αγορές και με το καλό το μπεμπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πω μόνο να είναι ελαφρύ και να χωράει στο πορτ μπαγκαζ το καρότσι.

Εμείς πήραμε το joie muze (με δώρο το κάθισμα τύπου αυγό) και ήμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Και τα inglesina και τα peg perego πολύ καλά καρότσια αλλά ακριβά. 

Το κανονικό καθισματάκι αυτοκινήτου συνιστάτε για μωρά άνω των 3 μηνών, εκτός και αν το κάθισμα έχει διάφορες κλίσης ανάλογα με την ηλικία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...