Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φτηνά την γλιτώσαμε...!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!

Εγώ χθες πήγα για 3D υπέρηχο για να δούμε αυτό το πολυσυζητημένο διάφραγμα στην μήτρα και το ινομύωμα φυσικά. Ο υπερηχογραφιστής που μου έκανε τον υπέρηχο, μεγάλο κεφάλι στη Θεσσαλονίκη, είδε την καρτέλα που συμπλήρωσα και μου είπε εξ'αρχής ότι εφόσον έχω κάνει ένα παιδάκι και ήταν και τελειόμηνο υποθέτει ότι το διάφραγμα μου δεν είναι κάτι σοβαρό. Και είχε απόλυτο δίκιο. Ήταν τόσο οριακό που όταν μου έδειξε την φυσιολογική μήτρα και την δική μου απεικόνιση δίπλα κατάλαβα πόσο μικρή ήταν η διαφορά. Όσον αφορά το ινομύωμα, ούτε που το έδωσε σημασία, κάποια στιγμή τον ρώτησα "γιατρέ, το ινομύωμα;" και μου απαντάει "δεν το είδα....α, ναι, μικρό είναι, ούτε ένα εκατοστό". Με τα πολλά, μου είπε να μην πειράξω τπτ από τα δυο και να προχωρήσω σε εγκυμοσύνη εαν το επιθυμώ. Χάρηκα τόσο πολύ που θα αποφύγω την υστεροσκόπηση και όλη αυτή την αναστάτωση, είδα και καμιά δεκαριά κοιλίτσες όσο περίμενα που γύρισα στο σπίτι και είπα στον άντρα μου "δεν κάνουμε και ένα δεύτερο, αφού το πρώτο μας βγήκε καλό;":x

Αυτή ήταν η εμπειρία μου και ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας! Σας εύχομαι ολόψυχα Καλή Ανάσταση με υγεία, παρέα με αγαπημένα πρόσωπα και Καλό Πάσχα σε όλους!!! Πολλά φιλιά σε κοιλίτσες, μπεμπάκια και κοριτσάκια που οι κοιλίτσες θα γεμίσουν σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφοσον εκανες ηδη ενα παιδακι με το διαφραγμα σημαινει οτι δεν ειναι μεγαλο και επισης σε καθε εγκυμοσυνη μεγαλωνει ο χωρος επειδη το σπρωχνει το νινι.Το δικο μου (το αφαιρεσα) ηταν μεχρι κατω και χοντρο!!!Ουσιαστικα χωριζε τη μητρα στα δυο και τοσο χοντρο που δεν υπηρχε περιπτωση να μεγαλωσει ο χωρος σε ενδεχομ εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά!! Εξαρχής πως το ειχες διαπιστώσειτο διάφραγμα? Εμένα η μητρα μου στον υπέρηχο φαινεται κανονικη και μια χαρα. Στην απόξεση ομως (ειχα συνδρομο κενου σακου) είδε ενα πολυ μικρο διαφραγματακι που ομως ο ιδιος μου ειπε να μην το πειραξω. Ειναι τοσο μικρο που δε φαινεται σε κανεναν υπερηχο. Μου το ζωγραφισε σε ενα χαρτι να μου το δειξει και ειναι εντελως ανεπαισθητο. Δεν μπηκα καν στη διαδικασια της υστεροσκοπησης. Ειναι πολυ αισιοδοξο το μηνυματακι σου και σε βγαζει απο πολλουυυυς μπελαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2018 at 4:40 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Χρόνια πολλά!! Εξαρχής πως το ειχες διαπιστώσειτο διάφραγμα? Εμένα η μητρα μου στον υπέρηχο φαινεται κανονικη και μια χαρα. Στην απόξεση ομως (ειχα συνδρομο κενου σακου) είδε ενα πολυ μικρο διαφραγματακι που ομως ο ιδιος μου ειπε να μην το πειραξω. Ειναι τοσο μικρο που δε φαινεται σε κανεναν υπερηχο. Μου το ζωγραφισε σε ενα χαρτι να μου το δειξει και ειναι εντελως ανεπαισθητο. Δεν μπηκα καν στη διαδικασια της υστεροσκοπησης. Ειναι πολυ αισιοδοξο το μηνυματακι σου και σε βγαζει απο πολλουυυυς μπελαδες!

Χρόνια πολλά! Μου το ανέφερε η γυναικολόγος στην οποία πήγα για την εξακρίβωση της εγκυμοσύνης. Ο υπέρηχος της όμως δεν ήταν πολύ της προκοπής και έτσι με έστειλε να κάνω έναν πιο αναλυτικό υπέρηχο και μου είπε εκείνος ο γιατρός ότι δεν μπορούσα να κάνω τίποτα εφόσον ήμουν έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Χρόνια πολλά! Μου το ανέφερε η γυναικολόγος στην οποία πήγα για την εξακρίβωση της εγκυμοσύνης. Ο υπέρηχος της όμως δεν ήταν πολύ της προκοπής και έτσι με έστειλε να κάνω έναν πιο αναλυτικό υπέρηχο και μου είπε εκείνος ο γιατρός ότι δεν μπορούσα να κάνω τίποτα εφόσον ήμουν έγκυος. 

Αααα οκ. Συνηθως υπερηχογραφικα το ανακαλυπτουν. Εμενα δε φαινοταν σε κανεναν υπερηχο σε κανεναν γυναικολογο. Αχ ευχομαι ο.τι καλυτερο και μονο ευχαριστα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...