Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανησυχίες


Recommended Posts

Κορίτσια ειμαι να σκάσω..ο μικρός είναι πολύ ανήσυχος μα πάρα πολύ και προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει..Σηκώθηκε πριν 10'λεπτά και έκλαιγε τώρα προσπαθεί να τον κοιμήσει ο άντρας μου και πάλι ανήσυχος είναι...Στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι τα ούλα..Μασάει τη πιπίλα μανιωδώς..Καμιά βοήθεια??Τι να κάνω?Ούτε στήθος ήθελε..Στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να καταλάβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε 7,5 μηνών..είνα πρησμένα και λευκά όπως το λες αλλά δόντι δεν έχει σκάσει ακόμα...Πολύ ανήσυχος σχεδόν όλη την ημέρα δεν τον χωράει ο τόπος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοντάκια λοιπόν....Τι μπορείς να κάνεις για να το ανακουφίσεις:

1) Να αγοράσεις κρίκο οδοντοφυίας από το φαρμακείο και αφού τον πλύνεις καλά να τον βάλεις για λίγο στο ψυγείο και να το δώσεις στο μωρό να το μασουλήσει.

2)Να του βάλεις κρεμούλα στα ούλα, mundisal ή frezyderm baby gums gel. Δεν θα σου λύσει το πρόβλημα αλλά θα τον ανακουφίσει λίγο σε φάση έντονης ενόχλησης,

3) Να τον απασχολείς με παιχνίδι, όσο μπορείς.

4) Για το βράδυ η δική μου παιδίατρος μέχρι και depon μου συνέστηνε να δίνω για να ηρεμεί να κοιμάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!!Θα του δωσω και λίγο depon..ελπίζω να τον βοηθήσει τι να πω...Πάντως εχθές εκανα αμαν και πως να τον ηρεμησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Λοιπον, δεν ξερω αν θα πιασει, σε εμενα παντως που η μικρη μου εκλαιγε που 5ωρα με κολικους εχει πιασει!! Μπαλα πιλατες!!! Εγω εδω κ 3 μερες, ακουω κλαμα το πολυ για μισαωρο σε ολη την ημερα!!! Με το που κλαιει, καθομαι πανω στην μπαλα κ κουνιεμαι πανω κατω κ σταματαει σε δευτερολεπτα!!! Τυχαια το ανακαλυψε ο αντρας μου!! Βλεπω ακομη κ ταινιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα! Δώσε του Ντεπόν κ αν δεις ότι συνεχίζει Κάνε ένα τηλ στο γιατρο. Μπορεί να χει ωτίτιδα κ να τ ενοχλεί τ αυτάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Diwni μου σε ευχαριστώ..Θα τον παρακολουθήσω και θα την πάρω..Αλλά πως καταλαβαίνω ότι είναι το αυτάκι?Δεν βάζει το χεράκι του προς τα εκεί γι αυτό σε ρωτάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Λοιπον, δεν ξερω αν θα πιασει, σε εμενα παντως που η μικρη μου εκλαιγε που 5ωρα με κολικους εχει πιασει!! Μπαλα πιλατες!!! Εγω εδω κ 3 μερες, ακουω κλαμα το πολυ για μισαωρο σε ολη την ημερα!!! Με το που κλαιει, καθομαι πανω στην μπαλα κ κουνιεμαι πανω κατω κ σταματαει σε δευτερολεπτα!!! Τυχαια το ανακαλυψε ο αντρας μου!! Βλεπω ακομη κ ταινιες!!!

Σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω δεν έχω να χάσω κάτι..Εμένα ευτυχώς τους κολικούς τους περάσαμε πιο ανώδυνα..Έκλαψε πολύ σπάνια αλλά βόγγαγε στον ύπνο του και εννοείται ότι μου ξύπναγε και το βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξρω να σ πω την αληθεια αλλα επειδη κανια φορα δ εχει αλλα συμπτώματά γι αυτό τ είπα. Πάντως αν δώσεις ντεπον κ ηρεμήσει πάει να πει όντως ότι κατο τον πονάει. Αν όχι ίσως έχει μια ανησυχία π θα περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...