Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθω για μωρακι ?


Tral

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 243
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Βρε @tatouska καλησπέρα , με συγχωρείς που επεμβαίνω απ' το πουθενά , όμως όπου σε βλέπω μέσα στο forum, βρίσκεσαι διαρκώς σε μία κατάσταση άμυνας και επίθεσης.. ήθελα πολλές φορές να σου γράψω όμως σκεφτόμουν να μην ανακατευτώ και οτι θα το λύνατε με τις κοπέλες που είχες μια διαφωνία..
Περνώντας ο καιρός όμως διαπιστώνω , πως όλο και με περισσότερα κορίτσια έρχεσαι σε αντιπαράθεση .. κι αυτό, οκ , δεν είναι κακό γιατί ο κάθε άνθρωπος έχει την προσωπικότητα και την άποψη του.. το κακό είναι πως το συγκεκριμένο forum υπάρχει με σκοπό γυναίκες να μοιράζονται αγωνίες , χαρές , προβληματισμούς .. να είναι η μία δίπλα στην άλλη στα δύσκολα ..όχι να μπαίνεις μια στάλα να ξεδώσεις και να σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι..δεν είμαι εδώ λοιπόν για να κρίνω κανέναν αλλά για να στηρίζω και να στηρίζομαι από γυναίκες που έχουμε κοινά βιώματα και στόχους ..
Θα ήταν καλό να κάνεις κι εσύ το ίδιο.. δεν θα οδηγήσει κάπου όλη αυτή η κατάσταση .. 

Φιλικά 
Ειρήνη

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Είμαι στις μέρες μου και αισθάνομαι ότι δέχομαι τρομερό bullying από διαφωνούντες. Όλο αυτό ξεκίνησε γιατί ΤΟΛΜΗΣΑ να πω ότι βρε παιδί μου μην στεναχωριέσαι (που δεν έχεις μείνει έγκυος ακόμη) μικρή είσαι! Και τελικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι σε αυτό το φορουμ καλοδεχούμενες είναι μόνο όσες συμφωνούν και όσες ανεβάζουν την μητρότητα ως το ύστατο επίτευγμα μίας γυναίκας. Δέχθηκα τρομερή επίθεση οπότε λογική η άμυνα. Πρέπει να δεις μια 'απλή' παρηγοριά που έγραψα σε αυτή την κοπέλα και το τι απαντήσεις πήρα από κάτω! Στο ότι εγώ τα βλέπω πιο χαλαρά τα πράγματα φαίνεται σαν έγκλημα. Το ότι είμαι λίγο διαφορετική στις απόψεις μου, είναι έγκλημα. Νομίζεις ήθελα να μου ανεβαίνει εμένα το αίμα στο κεφάλι ετοιμόγεννη γυναίκα? 

καλά τα λες και σ'ευχαριστώ για το ανθρώπινο μήνυμά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Είμαι στις μέρες μου και αισθάνομαι ότι δέχομαι τρομερό bullying από διαφωνούντες. Όλο αυτό ξεκίνησε γιατί ΤΟΛΜΗΣΑ να πω ότι βρε παιδί μου μην στεναχωριέσαι (που δεν έχεις μείνει έγκυος ακόμη) μικρή είσαι! Και τελικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι σε αυτό το φορουμ καλοδεχούμενες είναι μόνο όσες συμφωνούν και όσες ανεβάζουν την μητρότητα ως το ύστατο επίτευγμα μίας γυναίκας. Δέχθηκα τρομερή επίθεση οπότε λογική η άμυνα. Πρέπει να δεις μια 'απλή' παρηγοριά που έγραψα σε αυτή την κοπέλα και το τι απαντήσεις πήρα από κάτω! Στο ότι εγώ τα βλέπω πιο χαλαρά τα πράγματα φαίνεται σαν έγκλημα. Το ότι είμαι λίγο διαφορετική στις απόψεις μου, είναι έγκλημα. Νομίζεις ήθελα να μου ανεβαίνει εμένα το αίμα στο κεφάλι ετοιμόγεννη γυναίκα? 

καλά τα λες και σ'ευχαριστώ για το ανθρώπινο μήνυμά σου.

Ας σταματήσουμε εδώ αυτή την τεράστια παρεξήγηση!

Άλλωστε ξέρουμε πολύ καλά, ποσο ευκολο ειναι να παρερμηνευτεί ο γραπτός λόγος εδω μεσα και να παρεξηγηθεί.

Ας μιλήσουμε επικεντρωθούμε λοιπόν στον πραγματικό λόγο που έχει ανοιχτεί αυτο το τοπικ!

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@tatouska το ότι δ θέλεις να θηλασεις εμένα δ με βρίσκει αντίθετη, ούτε τ βρίσκω παράλογο. Θηλάσα αποκλειστικά 8 μήνες από επιλογή, αποθηλασα απ επιλογή κ εγώ προσωπικά σ λέω μπράβο που το χεις σκεφτεί κ τ λες συνειδητοποιημενα. Προσωπικά παραδέχομαι μια γυναίκα όταν λέει δ θέλω να θηλάσω από αυτ ή π λέει ή θελα άλλα δ φα κατάφερα. Ο θηλασμός στην αρχή είναι πολύ δύσκολη απόφαση.

Βρε κορίτσι μ κάνεις δ σε κρίνει για τις επιλογές σου. Το ότι θα γίνεις μανούλα δ σημαίνει ότι παύουν οι ορισμοί σου ως Γυναίκα, σύζυγος, σύντροφος κτλ. Αυτό π θίγουν τα κορίτσια είναι ότι έλεγες ότι είσαι χορτάτη από ταξίδια εκδρομές κτλ κ τώρα πριν καν γεννήσεις σκέφτεσαι που κ πως θα πας διακοπές χωρίς τ μωρο. Φυσικά κ έχεις την ανάγκη να πας κ για ένα καφε κ για ένα φαγητό κ ένα ταξίδι με τ άντρα σου. Αλλά ένα βρεφακι 3 μηνων δυσκολα τ αποχωρίζεσαι. Ακόμη δ ξέρει π βρίσκεται οπότε μη φοβάσαι ότι θα είναι κολλημένο στα φουστάνια σου. Φυσικά κ θα γίνει ανεξάρτητο τ παιδάκι σου άλλα δείχνοντας τ τον τρόπο. Εμένα η μικρή μ είναι 11 μηνων. Δεν την έχω αφήσει ακόμη για να πάω διακοπές μόνη μου. Πίστεψε με δ είναι καθόλου κολλημένη πάνω μου. Πάει σε κόσμο π δ ξέρει αγκαλιά, βγαίνει βόλτα με τη γιαγιά κ τ παππού, δ με ψάχνει ούτε κλαίει οταβ έρχονται να την πάρουν για βόλτα. Όσον αφορά συμπεριφορές τύπου χτυπιέται τ παιδί για να γίνει τ δικό του πάλι στο χέρι σ είναι στο πως θα τ μεγαλώσεις κ δ εχει να κάνει αν τ αφήνεις η οχι στη γιαγιά. Πίστεψε με θα ρθει ο καιρός π αυτό από μόνο του δ θα θέλει να ακολουθεί.

Με τ Καλό τ μωράκι Σου!

Σέυχαριστώ για το μήνυμά σου. Μα πιάνετε μία κουβέντα και την τραβάτε μέχρι εκεί που δεν πάει!!! Καταρχήν και τι έγινε που σκέφτομαι πριν καν γεννήσω να πάω κάπου τον Σεπτέμβρη?? Που είναι το έγκλημα? Αυτό δείχνει ότι δεν είμαι καλή μάνα?? Μια σκέψη απλά κάνω!! Τόσες φορές έγραψα ότι να βγει καλά το μωράκι μου να είμαι και γω καλά και βλέπουμε. Μια σκέψη κάνουμε με τον άντρα μου ΑΝ όλα είναι καλά. Εννοείται ότι πρώτα μας νοιάζει το μπεμπάκι μας! Ναι είμαι χορτάτη. Δεν θέλω να πάω στο Παρίσι. Αλλά μία χορτάτη δεν μπορεί να έχει θέλω πλέον? Είμαι πολύ συνειδητοποιημένη και πολύ αγχωμένη ταυτόχρονα για την αλλαγή που έρχεται. Χαρούμενη και φοβισμένη. Και το να θέλω να βάλω στο μυαλό μου και στην καθημερινότητά μου κάτι πιο 'καθημερινό και φυσιολογικό όπως διακοπές με τον άντρα μου ή μια βόλτα με μια φίλη μου με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα ψυχολογικά. Με συγχωρείτε κορίτσια που δεν είμαι πορωμένη με την μητρότητα. Δεν ήμουν ποτέ. Δεν ξέρω αν θα γίνω, αλλά δεν ήταν ποτέ στο DNA μου. Το μωρό που έρχεται είναι η φυσική συνέχεια της αγάπης που έχω στον άντρα μου και μόνον αυτό. Είναι η ένωσή μας και το αποτέλεσμα μίας μεγάλης και ώριμης αγάπης. Εάν δεν ήμουν με τον συγκεκριμένο άντρα δεν με ενδιέφερε ποτέ, μα ποτέ λέμε, να γίνω μάνα. Δεν το ήθελα κιόλας. Οπότε ανήκω σε άλλη κατηγορία όπως καταλαβαίνετε... Εάν ο άντρας μου μου έλεγε ότι δεν θέλει παιδιά, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Αυτή είμαι εγώ και μ'αρέσω πολύ έτσι όπως είμαι. Και αναγνωρίζω φυσικά ότι άλλες γυναίκες αισθάνονται διαφορετικά και το σέβομαι 100%! Κολλητή μου φίλη έλεγε από πολύ μικρή ότι θέλει να γίνει μάνα. Την σέβομαι και χάρηκα με την χαρά της απερίγραπτα ότι το κατάφερε στα 32 της. Αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ έτσι. Ολο αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα αγαπάω το παιδί μου. Ότι δεν θα κάνω το καλύτερο που μπορώ για εκείνο. Απλά ξέρω ότι για να είναι εκείνο καλά, πρέπει να είμαι και γω καλά και ο μπαμπάς του. Και ξέρω τι χρειάζομαι εγώ για να είμαι καλά. Και αυτό θα κάνω. Και για τον θηλασμό ξέρω ότι θα με καταβάλει ψυχολογικά. Δεν είναι κάτι που θα αντέξω. Οπότε μόνο κακό θα κάνω. Γιαυτό και συνειδητά δεν το θέλω. Αυτά... σόρρυ αν σε κουρασα, αλλά άνθρωπος είμαι και γω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Ας σταματήσουμε εδώ αυτή την τεράστια παρεξήγηση!

Άλλωστε ξέρουμε πολύ καλά, ποσο ευκολο ειναι να παρερμηνευτεί ο γραπτός λόγος εδω μεσα και να παρεξηγηθεί.

Ας μιλήσουμε επικεντρωθούμε λοιπόν στον πραγματικό λόγο που έχει ανοιχτεί αυτο το τοπικ!

[smilie=wav.gif]

Συμφωνώ. Να είστε όλες καλά. Οι εγκυμονούσες με ένα πόνο και όσες περιμένετε ένα θετικό τεστ να σας έρθει σύντομα. Και ο καθένας ας κάνει ότι καλύτερο νομίζει για την οικογένειά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

 Με συγχωρείτε κορίτσια που δεν είμαι πορωμένη με την μητρότητα. Δεν ήμουν ποτέ. Δεν ξέρω αν θα γίνω, αλλά δεν ήταν ποτέ στο DNA μου.

Έτσι έλεγα και εγω πριν τα παιδιά μου...

Κάτσε να την πάρεις στην αγκαλιά σου και να ξεκινήσεις να την μεγαλώνεις και θα δεις μετα έρωτα που θα παθεις....χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Έτσι έλεγα και εγω πριν τα παιδιά μου...

Κάτσε να την πάρεις στην αγκαλιά σου και να ξεκινήσεις να την μεγαλώνεις και θα δεις μετα έρωτα που θα παθεις....χαχαχαχαχα

Μα γιαυτό λέω δεν ξέρω αν θα γίνω. Απλά μέχρι τώρα δεν αισθανόμουν ότι ήταν κάτι που μου έλειπε από την ζωή μου. Δεν το αποζητούσα. Ήμουν πολύ καλά έτσι όπως ήμουν. Περιμένω ότι θα αλλάξει ο τρόπος που αισθάνομαι. Σαφώς! Και αυτό είναι κάτι ακόμη που με φοβίζει (μαζί με τον τοκετό που τα έχω δει όλα κωλλιώμενα λέμε!!!!). Από την άλλη θεωρώ ότι ο άντρας μου γεννήθηκε ετοιμος πατέρας. Το χει! Σε αυτόν στηρίζομαι ότι θα με συγκρατήσει στα συγκαλά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tatouska είπε:

Συμφωνώ. Να είστε όλες καλά. Οι εγκυμονούσες με ένα πόνο και όσες περιμένετε ένα θετικό τεστ να σας έρθει σύντομα. Και ο καθένας ας κάνει ότι καλύτερο νομίζει για την οικογένειά του.

Εγω θελω να σου ζητησω προσωπικα συγνωμη ακριβως επειδη εισαι στην κατασταση που εισαι  και αισθανομαι ασχημα που σου την πεσαμε τοσες μαζι ακομα και αν ειχαμε ολα τα δικια του κοσμου(δεν λεω οτι τα ειχαμε απλα λεω ασχετα με αυτο) καταλαβαινω οτι σημασια εχει οτι σε βαλαμε σε μια γωνια και να σου πω οτι ο μονος λογος που απαντησα εγω ηταν επειδη πολλες κοπελες κανουν μια αναζητηση στο γκουγκλ και βρισκονται να διαβαζουν τα μηνυματα μας και δεν ηθελα μια κοπελα να διαβασει οτι κακως θελει να γινει μανα στα 23 η στα 25. Για εμενα παντα αυτος και μονο ειναι ο λογος να διαφωνησω καπως εντονα ή να πεταχτω στο ασχετο και να πω κατι γενικα στο φορουμ. Οποτε θελω να πω συγνωμη που το εβαλα αυτο πανω απ την ηρεμια σου στην προκειμενη.
Ο καθενας μπορει να κρατησει την αποψη του και επειδη εχω μπει σε φορουμ που οντως δεν σεβονται την αλλη αποψη και οντως ειναι κολλημενες με την απολυτη μητροτητα και τπτ αλλο πιστεψε με δεν ειναι ετσι εδω. Με το καλο το μπεμπακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tatouska φυσικά κ είσαι άνθρωπος κ το τι θα κάνεις με την οικογένεια σ δ απασχολεί κανέναν. Δε νομίζω πως κάποια κορίτσια κρίνουν αυτά που λες αλλά ο τρόπος π τα λες παρεξηγείτε. Ίσως επειδή έτσι είναι ο γραπτός λόγος. Κ φυσικά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κ αντιμετωπίζει διαφορετικά τις καταστάσεις της ζωής. Αυτό είναι κ τ ωραιο Όμως, η διαφορετικότητα τ καθενός. Αλίμονο αν όλοι σκεφτόμασταν το ίδιο. Πόσο βαρετός θα ηταβ ο κόσμος.

Δ χρειάζεται να σ ανεβαίνει τ αίμα στο κεφάλι. Καλά κάνεις κ θες κ τ ταξίδι σου κ τος βόλτες σου κ στο λέω τ οεωεο καιρό με ρ μωρο οι ορμόνες θα βαρεσουν κόκκινο. Αλλά σιγά σιγά βλέπεις τι αντέχεις κ τι όχι με τ μωρο. Αν θα πας μόνη σου ταξίδι κ ποτέ κτλ. Επίσης όλα τα μωρά δ είναι ίδια. Αλλα είναι πιο γκρινιάρικα άλλα πιο ήρεμα άλλα έχουν πονακια. Οπότε βλέποντας κ κάνοντας. Τ μόνο π θα σ πω από ρη ποκυ μικρή μ εμπειρία στη μητρότητα, τις δύσκολες μέρες να θυμάσαι, δ κρατούν για πάντα. 

Άντε με τ καλο να μας διηγηθεις τη δικιά σ ιστορία τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Εγω θελω να σου ζητησω προσωπικα συγνωμη ακριβως επειδη εισαι στην κατασταση που εισαι  και αισθανομαι ασχημα που σου την πεσαμε τοσες μαζι ακομα και αν ειχαμε ολα τα δικια του κοσμου(δεν λεω οτι τα ειχαμε απλα λεω ασχετα με αυτο) καταλαβαινω οτι σημασια εχει οτι σε βαλαμε σε μια γωνια και να σου πω οτι ο μονος λογος που απαντησα εγω ηταν επειδη πολλες κοπελες κανουν μια αναζητηση στο γκουγκλ και βρισκονται να διαβαζουν τα μηνυματα μας και δεν ηθελα μια κοπελα να διαβασει οτι κακως θελει να γινει μανα στα 23 η στα 25. Για εμενα παντα αυτος και μονο ειναι ο λογος να διαφωνησω καπως εντονα ή να πεταχτω στο ασχετο και να πω κατι γενικα στο φορουμ. Οποτε θελω να πω συγνωμη που το εβαλα αυτο πανω απ την ηρεμια σου στην προκειμενη.
Ο καθενας μπορει να κρατησει την αποψη του και επειδη εχω μπει σε φορουμ που οντως δεν σεβονται την αλλη αποψη και οντως ειναι κολλημενες με την απολυτη μητροτητα και τπτ αλλο πιστεψε με δεν ειναι ετσι εδω. Με το καλο το μπεμπακι σου.

Σ'ευχαριστώ πολύ! Εννοείται δεκτή η συγγνώμη σου και αντίστροφα. Δεν είμαι απόλυτη σε τίποτα. Αλήθεια πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να κάνει αυτό που αισθάνεται. Μία απλά προσωπική άποψη εξέθεσα. Να εισαι καλά και συ και όπως λέει και η μάνα μου.. νερό κι άλατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@tatouska φυσικά κ είσαι άνθρωπος κ το τι θα κάνεις με την οικογένεια σ δ απασχολεί κανέναν. Δε νομίζω πως κάποια κορίτσια κρίνουν αυτά που λες αλλά ο τρόπος π τα λες παρεξηγείτε. Ίσως επειδή έτσι είναι ο γραπτός λόγος. Κ φυσικά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κ αντιμετωπίζει διαφορετικά τις καταστάσεις της ζωής. Αυτό είναι κ τ ωραιο Όμως, η διαφορετικότητα τ καθενός. Αλίμονο αν όλοι σκεφτόμασταν το ίδιο. Πόσο βαρετός θα ηταβ ο κόσμος.

Δ χρειάζεται να σ ανεβαίνει τ αίμα στο κεφάλι. Καλά κάνεις κ θες κ τ ταξίδι σου κ τος βόλτες σου κ στο λέω τ οεωεο καιρό με ρ μωρο οι ορμόνες θα βαρεσουν κόκκινο. Αλλά σιγά σιγά βλέπεις τι αντέχεις κ τι όχι με τ μωρο. Αν θα πας μόνη σου ταξίδι κ ποτέ κτλ. Επίσης όλα τα μωρά δ είναι ίδια. Αλλα είναι πιο γκρινιάρικα άλλα πιο ήρεμα άλλα έχουν πονακια. Οπότε βλέποντας κ κάνοντας. Τ μόνο π θα σ πω από ρη ποκυ μικρή μ εμπειρία στη μητρότητα, τις δύσκολες μέρες να θυμάσαι, δ κρατούν για πάντα. 

Άντε με τ καλο να μας διηγηθεις τη δικιά σ ιστορία τοκετού.

Θα επιστρέψω να σας πω τι έγινε με τον τοκετό!!! Σίγουρα! Μετά τα τόσα μουστάκια μας που φάγαμε εδώ μέσα (χαχαχα) ε να μην σας πω πως γέννησα κιόλας? Οι μέρες κοντεύουν. Το νιώθω. Έχω βαρύνει λες και μου έβαλε κάποιος δυο σακιά αλεύρι στην πλάτη. Και η ζέστη καθόλου δεν βοηθάει.... Άμα ακούσετε κανένα μπαμ από βόρεια προάστεια Αθήνας μην τρομάξετε. Εγώ θα είμαι που έσκασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Μα γιαυτό λέω δεν ξέρω αν θα γίνω. Απλά μέχρι τώρα δεν αισθανόμουν ότι ήταν κάτι που μου έλειπε από την ζωή μου. Δεν το αποζητούσα. Ήμουν πολύ καλά έτσι όπως ήμουν. Περιμένω ότι θα αλλάξει ο τρόπος που αισθάνομαι. Σαφώς! Και αυτό είναι κάτι ακόμη που με φοβίζει (μαζί με τον τοκετό που τα έχω δει όλα κωλλιώμενα λέμε!!!!). Από την άλλη θεωρώ ότι ο άντρας μου γεννήθηκε ετοιμος πατέρας. Το χει! Σε αυτόν στηρίζομαι ότι θα με συγκρατήσει στα συγκαλά μου!

Ποιο μεγάλη χέστρα απο εμένα δεν υπάρχει, σε ολα οσα αναφερεις παραπάνω και άλλα τόσα...

ΤΑ φοβόμουν όλα!!!!!!

Ομως τα καταφερα και στον τοκετό και με μωρό σε θερμοκοιτίδα και με τα ξενυχτια και  με την πιεση και και και....

Θα δεις ποση δύναμη θα παρεις και ποσο θα αλλάξει ο τροπος σκεψη σου!

Εμπιστεψου την φυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Ποιο μεγάλη χέστρα απο εμένα δεν υπάρχει, σε ολα οσα αναφερεις παραπάνω και άλλα τόσα...

ΤΑ φοβόμουν όλα!!!!!!

Ομως τα καταφερα και στον τοκετό και με μωρό σε θερμοκοιτίδα και με τα ξενυχτια και  με την πιεση και και και....

Θα δεις ποση δύναμη θα παρεις και ποσο θα αλλάξει ο τροπος σκεψη σου!

Εμπιστεψου στην φυση!

Αλήθεια ε? Και θερμοκοιτίδα μπήκε το μπεμπάκι σου?? Ελπίζω τώρα να είναι όλα σούπερ!!

Την φύση περιμένω να κάνει τη δουλειά της, γιατί αν περιμένει η φύση από εμένα να δείξω ψυχραιμία... σώθηκε!!! χαχαχα! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τα καλά σου λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κόρη μου... γεννήθηκε 34η εβδομαδα... Και τώρα εχει γίνει κορίτσαρος!!

Κορίτσι μου οι γυναικες είμαστε φτιαγμένες για να τα καταφερνουμε και όταν έχουμε και συντρόφους που το έχουν όπως ο δικός σου, κάνουμε θαύματα!!!!

Μην μασας! Ολα θα πάνε σουπερ!!!

 

ΥΓ Ενα θα σου πω... μόλις με βαζανε χειρουργείο για την καισαρική, παντα ζήταγα απο τον γιατρό μου να μου κανει ηρεμιστική ένεση γιατί πήγαινα σαν κομπρεσερ απο το φοβο... χουχουχου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο πλησιάζει ο καιρός όλες τ ίδιο άγχος έχουμε. Είναι ο φόβος για τ άγνωστο κ είναι εντελώς φυσιολογικό. Όλες τ έχουμε ζήσει. Ο γιατρός τι σ λεει; έχει εμπεδωθεί τ μωρό; έχει κατέβει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Η κόρη μου... γεννήθηκε 34η εβδομαδα... Και τώρα εχει γίνει κορίτσαρος!!

Κορίτσι μου οι γυναικες είμαστε φτιαγμένες για να τα καταφερνουμε και όταν έχουμε και συντρόφους που το έχουν όπως ο δικός σου, κάνουμε θαύματα!!!!

Μην μασας! Ολα θα πάνε σουπερ!!!

 

ΥΓ Ενα θα σου πω... μόλις με βαζανε χειρουργείο για την καισαρική, παντα ζήταγα απο τον γιατρό μου να μου κανει ηρεμιστική ένεση γιατί πήγαινα σαν κομπρεσερ απο το φοβο... χουχουχου

Αχ μπράβο! Πολύ χαίρομαι για το κοριτσάκι σου!!! 

Δοξάζω τον Θεό για τον άντρα που μου έστειλε. Παιδεύτηκα να τον βρω είναι η αλήθεια (αφού γνώρισα ότι κάφρο κυκλοφορούσε και δεν υπήρχε άλλος πια, έπεσα στον καλύτερο άντρα του κόσμου) αλλά άξιζε η αναμονή!

Και γω έτσι θα πήγαινα στο χειρουργείο. Χαίρομαι πολύ που σου πήγαν όλα καλά!!! Μπράβο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ να ζητήσω συγνώμη γιατί δεν είχα σκοπό να στήσω κανέναν στη γωνία όλες μάνες είμαστε και προφανώς θέλουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας..Και με αντιπαραθέσεις ανταλάσσονται απόψεις αρκεί να μην το φτάνουμε στα άκρα.. @tatouskaμε το καλό η κόρη σου και εγώ χεσμένη πήγα να γεννήσω και έκανα έναν μπεμπαρο 3500 όλα θα πάνε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Όσο πλησιάζει ο καιρός όλες τ ίδιο άγχος έχουμε. Είναι ο φόβος για τ άγνωστο κ είναι εντελώς φυσιολογικό. Όλες τ έχουμε ζήσει. Ο γιατρός τι σ λεει; έχει εμπεδωθεί τ μωρό; έχει κατέβει;

Ο γιατρός μου είναι ένα σκέτο περιβόλι. Τα λουλούδια από το κεφάλι του λείπουν! χαχαχα! 

Έχει εμπεδωθεί για τα καλά η μικρή και έχει κατέβει κιόλας. Έχει πάρει την τέλεια θέση με κεφάλι που ακουμπάει τράχηλο (και με πεθαίνει σε κάθε της κίνηση) πλατούλα προς τα έξω. Έτοιμη να κάνει τη βουτιά της και ένα εντυπωσιακό ντεμπούτο! Ο γιατρός λέει όλα τέλεια απο αμνιακό και θέση πλακούντα και γενικά όλα σούπερ! Όλο μου λέει σε 3 ώρες θα την έχουμε βγάλει. Είμαι ψηλή και έχω και ανοιχτή λεκάνη από την φύση μου και βοηθάει λέει ο σωματότυπός μου. 

Πλησιάζουν οι μέρες..... αχ αχ αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ath33 είπε:

Και εγώ να ζητήσω συγνώμη γιατί δεν είχα σκοπό να στήσω κανέναν στη γωνία όλες μάνες είμαστε και προφανώς θέλουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας..Και με αντιπαραθέσεις ανταλάσσονται απόψεις αρκεί να μην το φτάνουμε στα άκρα.. @tatouskaμε το καλό η κόρη σου και εγώ χεσμένη πήγα να γεννήσω και έκανα έναν μπεμπαρο 3500 όλα θα πάνε καλα!!

Να 'σαι καλά Αθηνά μου! Σ'ευχαριστώ για το μήνυμά σου. Νιώθω ήδη καλύτερα!!

3500 κιλά ε?? Μωρέ μπράβο!!! Με ΦΤ γέννησες?? Πως τον αντιμετώπισες τελικά τον φόβο σου? Εγώ λέω στον εαυτό μου ότι δεν έχει επιλογή. Θα μπει στο χορό και θα χορέψει. Να μείνει στην κοιλιά μου για πάντα δεν γίνεται!! Πρέπει να βγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tatouska είπε:

Ο γιατρός μου είναι ένα σκέτο περιβόλι. Τα λουλούδια από το κεφάλι του λείπουν! χαχαχα! 

Έχει εμπεδωθεί για τα καλά η μικρή και έχει κατέβει κιόλας. Έχει πάρει την τέλεια θέση με κεφάλι που ακουμπάει τράχηλο (και με πεθαίνει σε κάθε της κίνηση) πλατούλα προς τα έξω. Έτοιμη να κάνει τη βουτιά της και ένα εντυπωσιακό ντεμπούτο! Ο γιατρός λέει όλα τέλεια απο αμνιακό και θέση πλακούντα και γενικά όλα σούπερ! Όλο μου λέει σε 3 ώρες θα την έχουμε βγάλει. Είμαι ψηλή και έχω και ανοιχτή λεκάνη από την φύση μου και βοηθάει λέει ο σωματότυπός μου. 

Πλησιάζουν οι μέρες..... αχ αχ αχ!

Σούπερ η κόρη σου!!!

Φαίνεται οτι δεν θελει να ταλαιπωρήσει την μανούλα και αυτό ειναι καλό δείγμα και για την συνέχεια!! Θα ειναι ενα ησυχο και καλόβολο μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

3500;; Φτου φτου φτου!!

3.160 ο δικός μου... που πας ρε Καραμήτρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; LoL!!!!!

Ερώτηση κρίσεως. Στον τελευταίο υπέρηχο πόσο βάρος σου είχαν πει? Θέλω να δω τι απόκλιση έχει η πραγματικότητα από τους υπερήχους. Εμένα οι υπέρηχοι την βγάζουν τώρα περίπου 3400. Γιαυτό ρωτάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tatouska είπε:

Να 'σαι καλά Αθηνά μου! Σ'ευχαριστώ για το μήνυμά σου. Νιώθω ήδη καλύτερα!!

3500 κιλά ε?? Μωρέ μπράβο!!! Με ΦΤ γέννησες?? Πως τον αντιμετώπισες τελικά τον φόβο σου? Εγώ λέω στον εαυτό μου ότι δεν έχει επιλογή. Θα μπει στο χορό και θα χορέψει. Να μείνει στην κοιλιά μου για πάντα δεν γίνεται!! Πρέπει να βγει!

χαχαχαχαχαχα

το ιδιο μα ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγω!!!

Την ωρα που με μετεφεραν την πρώτη μου φορά σκεφτηκα να την κοπανήσω απο το καροτσάκι και καπάκι σκέφτηκα " οπου και να πας θα γεννήσεις, οπότε κατσε εδω που εχεις βοήθεια..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Σούπερ η κόρη σου!!!

Φαίνεται οτι δεν θελει να ταλαιπωρήσει την μανούλα και αυτό ειναι καλό δείγμα και για την συνέχεια!! Θα ειναι ενα ησυχο και καλόβολο μωράκι!!

Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί, γιατί εγώ την άμοιρη την μάνα μου την παίδεψα όσο δεν πάει! Λες και την τιμωρούσα!! Και λέω, σύμφωνα με την Θεία δίκη θα παιδέψει και η δική μου κόρη εμένα!

Μωρέ υγιές να είναι.. αυτό είναι το μεγαλύτερό μου άγχος εδώ που τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...