Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθω για μωρακι ?


Tral

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

πάντως ρε κοριτσια πραγματικά διαβάζω πώς ξεκίνησε όλο αυτό, και δεν μπορώ να καταλάβω πώς κατέληξε έτσι. Για κανένα λόγο δε θα έπρεπε να εξελιχθεί 'με αυτόν τον τρόπο και νομίζω πως παρατραβήχτηκε απ' τα μαλλιά χωρίς ιδιαίτερο λόγο.....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 243
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

πάντως ρε κοριτσια πραγματικά διαβάζω πώς ξεκίνησε όλο αυτό, και δεν μπορώ να καταλάβω πώς κατέληξε έτσι. Για κανένα λόγο δε θα έπρεπε να εξελιχθεί 'με αυτόν τον τρόπο και νομίζω πως παρατραβήχτηκε απ' τα μαλλιά χωρίς ιδιαίτερο λόγο.....

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ...ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ...ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΑΠΟΨΕΙΣ....Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΠΟΡΕΥΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΕΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΘΕΊ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tral είπε:

@marillia δεν παραθέτω τις απαντήσεις σου (θα πιάσουμε 3 σελίδες). Παρακολουθώ τα κορίτσια και κάθομαι και σκέφτομαι όλα αυτά που γράφουν. Θα τα έγραφα έτσι ακριβώς όπως τα είπες. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Επιτρέψτε μου κορίτσια επειδή άνοιξα εγώ αυτή τη συζήτηση... Νομίζω πως μόνο και μόνο που ο τίτλος που έβαλα στο θέμα είναι "προσπαθώ για μωράκι" αυτός ο διάλογος είναι λίγο παράταιρος. Ξεκίνησα ρωτώντας τι να κάνω με τα στικάκια ωορρηξιας, γιατί βγήκαν θετικά στην 27η μέρα κτλπ... ξέρετε ποια είναι τα νέα μου; τα τεστακια ωορρηξιας βγάζανε λάθος και μετά από ένα κύκλο εξετάσεων τη προηγούμενη εβδομαδα ο γιατρός μου μου είπε πως δεν μπορώ να κάνω μόνη παιδί δηλαδή με φυσιολογικό τρόπο και θα πρέπει να ξεκινήσουμε να κοιτάμε άλλους.... είμαι 27 παντρεύτηκα 25 και προσπαθώ από τα 26.... @tatouska αυτή τη στιγμή που σας το λέω κλαίω.. ποια θα μου πει πότε και γιατί... δεν βιάζομαι... σιγά σιγά αλλά βαρέθηκα το είσαι μικρή έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.... τη λαχτάρα μου, τη ταλαιπωρία των εξετάσεων και την απογοήτευση μετά τα ραντεβού των γιατρών δεν θα τα κρίνει κανείς... το αποτέλεσμα του διαλόγου σας είναι ότι δεν υπάρχει ηλικία ναι ούτε μικρή αλλά ούτε και μεγάλη απλά γνώμη μου είναι να προσέξουμε τι αποκαλούμε δράμα και υπερβολική αντίδραση γιατί κάποια εδώ πέρα που έχει μια αποβολή στεναχωριέται...φαντάζομαι ΠΟΣΟ υπερβολική θα σου φαίνομαι εγώ που στεναχωριέμαι.... δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη "προσβολή" γιατί από τη στιγμή που όλες μας γράφουμε εδώ ανώνυμα θελουμε να πούμε κάπου το πόνο μας, τη σκέψη μας τη γνώμη μας. Απλά να προσέχουμε πως λέμε κάποια πράγματα γιατί τα συναισθήματα έρχονται αυθόρμητα από μόνα τους... εμενα με βοηθάει πολύ που βλέπω άλλες περιπτώσεις ίδιες η με μένα η και διαφορετικές... Δεν με προσεβαλες, είμαι έτοιμη να ακούσω κάθε γνώμη αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ..μόνο λίγη προσοχή γιατί αυτά τα θέματα είναι πολύ λεπτά..

Με το καλό σε έγκυες και μη..

Αγαπημένη μου μη στεναχωριέσαι, 

Ξέρω πως είναι δύσκολο όμως σκέψου ότι από τι στιγμή που εντόπισες το προβλημά σου εγκαίρως θα βρείς τη λύση και θα αποκτήσεις το μωράκι σου...όλα γίνονται πίστεψε με ...

Αν θες μου λες τι σου συνέβη, θυμάμαι η σαλπιγγογραφία σου ήταν εντάξει ή κάνω λάθος;

Όσο για όλα τα υπόλοιπα που έχουν ειπωθεί στη συζήτηση έχω να πώ ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει και να νιώθει ότι θέλει, απλά πρέπει να σέβεται τη γνώμη των άλλων και θεωρώ πως παρατράβηξε αυτή η συζήτηση, εδώ γράφουμε για να στηρίξουμε η μια την άλλη όχι για να τσακωνόμαστε.

Ας επικεντρωθούμε σε θέματα που έχουν ουσία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Tral είπε:

@marillia δεν παραθέτω τις απαντήσεις σου (θα πιάσουμε 3 σελίδες). Παρακολουθώ τα κορίτσια και κάθομαι και σκέφτομαι όλα αυτά που γράφουν. Θα τα έγραφα έτσι ακριβώς όπως τα είπες. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Επιτρέψτε μου κορίτσια επειδή άνοιξα εγώ αυτή τη συζήτηση... Νομίζω πως μόνο και μόνο που ο τίτλος που έβαλα στο θέμα είναι "προσπαθώ για μωράκι" αυτός ο διάλογος είναι λίγο παράταιρος. Ξεκίνησα ρωτώντας τι να κάνω με τα στικάκια ωορρηξιας, γιατί βγήκαν θετικά στην 27η μέρα κτλπ... ξέρετε ποια είναι τα νέα μου; τα τεστακια ωορρηξιας βγάζανε λάθος και μετά από ένα κύκλο εξετάσεων τη προηγούμενη εβδομαδα ο γιατρός μου μου είπε πως δεν μπορώ να κάνω μόνη παιδί δηλαδή με φυσιολογικό τρόπο και θα πρέπει να ξεκινήσουμε να κοιτάμε άλλους.... είμαι 27 παντρεύτηκα 25 και προσπαθώ από τα 26.... @tatouska αυτή τη στιγμή που σας το λέω κλαίω.. ποια θα μου πει πότε και γιατί... δεν βιάζομαι... σιγά σιγά αλλά βαρέθηκα το είσαι μικρή έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.... τη λαχτάρα μου, τη ταλαιπωρία των εξετάσεων και την απογοήτευση μετά τα ραντεβού των γιατρών δεν θα τα κρίνει κανείς... το αποτέλεσμα του διαλόγου σας είναι ότι δεν υπάρχει ηλικία ναι ούτε μικρή αλλά ούτε και μεγάλη απλά γνώμη μου είναι να προσέξουμε τι αποκαλούμε δράμα και υπερβολική αντίδραση γιατί κάποια εδώ πέρα που έχει μια αποβολή στεναχωριέται...φαντάζομαι ΠΟΣΟ υπερβολική θα σου φαίνομαι εγώ που στεναχωριέμαι.... δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη "προσβολή" γιατί από τη στιγμή που όλες μας γράφουμε εδώ ανώνυμα θελουμε να πούμε κάπου το πόνο μας, τη σκέψη μας τη γνώμη μας. Απλά να προσέχουμε πως λέμε κάποια πράγματα γιατί τα συναισθήματα έρχονται αυθόρμητα από μόνα τους... εμενα με βοηθάει πολύ που βλέπω άλλες περιπτώσεις ίδιες η με μένα η και διαφορετικές... Δεν με προσεβαλες, είμαι έτοιμη να ακούσω κάθε γνώμη αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ..μόνο λίγη προσοχή γιατί αυτά τα θέματα είναι πολύ λεπτά..

Με το καλό σε έγκυες και μη..

Σου εύχομαι να τα καταφερετε σύντομα κ ολα να πάνε καλα....μη το βαζεις κατω και μην απελπιζεσαι κοριτσάκι μου. Να εχεις πιστη και θα τα καταφέρετε.....

Δε προκειται να σου πω "εισαι μικρη κτλ".. κουραφεξαλα ειναι αυτα. Εχω μια παρα μα παρα πολυ καλη μου φιλη που ειναι 28 κ αυτη τη στιγμη παλευει 4 χρονια για το μωρακι της κ ψυχολογικά δεν ειναι καλα, τι σημασια εχει αν ειναι μικρη ηλικιακα? Ποτε δε της ειπα οσο καιρό κλαιει: εισια μικρη ακομα κτλ..κ απο οσο ξερω ουτε κ εκεινη θα την παρηγορουσε κατι τέτοιο οταν ψυχικα και οικονομικα εχει επενδυσει πολλα για να καταφερει να μεινει εγκυος..

Επισης, θελω να σου δωσω συγχαρητήρια για το τρόπο που τα ειπες.. 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tatouska είπε:

Τέτοιου είδους εκφράσεις που χρησιμοποιείς είναι πολύ προσβλητικές και όπως ξαναείπα ΕΣΥ και κάποιες άλλες με προσβάλλατε κατά κόρον μάλιστα. Αυτή που δεν καταλαβαίνει είσαι ΕΣΥ και ούτε που με ξέρεις για να μου μιλάς έτσι. Δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείσαι να σου μιλάνε όπως μιλάς ΕΣΥ? Μην κάνεις ότι δεν θέλεις να σου κάνουν λοιπόν. Απόλυτος δεν είναι ο τρόπος μου. Μόνο γνώμη εξέφρασα. Απλά δεν ΣΟΥ αρέσει να ακούς και την άλλη πλευρά. Πρέπει ντε και στανιό να συμφωνούμε όλες με όλα.

Αυτό μας έλειπε να μας βρίσεις κιόλας! Δεν είπα τίποτα που αξίζει τέτοια επίθεση ούτε από εσένα ούτε από καμία άλλη. Ούτε προσέβαλα καμία γυναίκα που προσπαθεί για μωρό. Αν ΕΣΥ είσαι τόσο ευέξαπτη, να πας να το κοιτάξεις. Εγώ νήπτω τας χείρας μου! 

Αν με ήξερες, δεν θα έλεγες όλες αυτές τις χαζομάρες, γιατί ένα από τα πράγματα που με χαρακτηρίζουν ως άνθρωπο είναι ο απεριόριστος σεβασμός προς τον συνάνθρωπό μου. Αν με ήξερες θα ήξερες ότι ούτε στο ελάχιστο δεν μου αξίζουν όλα αυτά που λες. Επίσης, μπράβο σου που μιλάς σε μία έγκυο γυναίκα στον 8ο μήνα της με αυτόν τον τρόπο.

Ευχαριστώ για τις ευχές και αντεύχομαι. 

ρε κοριτσι μου τι προβλημα εχεις με μενα?

μου λες οτι δεν μου αρεσει να ακουω την αλλη πλευρα ενω απο την πρωτη στιγμη σου ειπα οτι ΣΥΜΦΩΝΩ μαζι σου στην ουσια απλα θεωρω οτι δεν πρεπει να εισαι τοσο απολυτη γιατι καποια αλλη κοπελα εχει αλλα βιωματα απο εσενα ή εμενα. εχεις φαει κολλημα μαζι μου. τελος παντων αν νιωθεις καλυτερα ξεσπωντας πανω μου οκ.

σε οτι αφορα το αν σε σεβομαι που εισαι στον 8ο, θα ηθελα να σου πω οτι το ιδιο θα επρεπε να σκεφτεις κ εσυ για μενα.

τελος παντων.ουτε σε προσεβαλα ουτε τπτ.απλα εισαι πολυ εριστικη. 

καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχεις με τυχη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

πάντως ρε κοριτσια πραγματικά διαβάζω πώς ξεκίνησε όλο αυτό, και δεν μπορώ να καταλάβω πώς κατέληξε έτσι. Για κανένα λόγο δε θα έπρεπε να εξελιχθεί 'με αυτόν τον τρόπο και νομίζω πως παρατραβήχτηκε απ' τα μαλλιά χωρίς ιδιαίτερο λόγο.....

συμφωνώ απόλυτα !!!!! 

Όσες είμαστε εδώ έχουμε  στόχο η να γίνουμε μαμάδες η είμαστε έγκυες και να συζητάμε για μωρά..Και οοοοοτιδηπουε άλλο.. 

Όχι να μαλώνουμε έτσι. !! 

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ρε κοριτσι μου τι προβλημα εχεις με μενα?

μου λες οτι δεν μου αρεσει να ακουω την αλλη πλευρα ενω απο την πρωτη στιγμη σου ειπα οτι ΣΥΜΦΩΝΩ μαζι σου στην ουσια απλα θεωρω οτι δεν πρεπει να εισαι τοσο απολυτη γιατι καποια αλλη κοπελα εχει αλλα βιωματα απο εσενα ή εμενα. εχεις φαει κολλημα μαζι μου. τελος παντων αν νιωθεις καλυτερα ξεσπωντας πανω μου οκ.

σε οτι αφορα το αν σε σεβομαι που εισαι στον 8ο, θα ηθελα να σου πω οτι το ιδιο θα επρεπε να σκεφτεις κ εσυ για μενα.

τελος παντων.ουτε σε προσεβαλα ουτε τπτ.απλα εισαι πολυ εριστικη. 

καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχεις με τυχη.

 

Δεν έχω κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα μαζί σου γιατί πολύ απλά δεν σε γνωρίζω. Άρα εκ των πραγμάτων θα ήταν παράλογο να έχω κάτι μαζί σου. Και γω σου είπα ότι συμφωνώ ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει, αλλά κάποια πράγματα είναι δεδομένα είτε μας αρέσει είτε όχι με πολλές εξαιρέσεις φυσικά! Αυτό κανείς δεν το αρνείται. Απόλυτη δεν είμαι, διότι στα 38 μου πλέον ξέρω καλά ότι δεν υπάρχει το 'για πάντα' και 'ποτέ μη λες ποτέ΄. Όλα επιτυγχάνονται στη ζωή με σκληρή δουλειά, πίστη, θέληση και λίγη...τύχη. Οπότε απόλυτη δεν είμαι. Αλλά κάποια πράγματα δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε επειδή δεν μας βολεύουν. Αυτά και κλείνω εδώ το θέμα γιατί αρκετά στρεσαρίστικα κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πεταχτώ κ γω σαν τη τσουτσού! Γίναμε μέλη εδώ για να μοιραστούμε τη χαρά μας, τους φόβους μας, να λύσουμε απορίες κ.ά. Αυτό προυποθέτει σεβασμό, ότι θα ακούσουμε κ απόψεις που δε μας βρίσκουν σύμφωνες αλλά ως εκεί. Αν εμένα η άλλη μου πει το μακρύ της κ το κοντό της για ένα θέμα που με απασχολεί, αν μου κάνει θα το κρατήσω, αν δε μου κάνει άστην να λέει. Φυσικά κ δε θα ταιριάξουμε όλες με όλες. Το θέμα της μητρότητας είναι από μόνο του πολύ πολύ ευαίσθητο γι' αυτό κ παθιαζόμαστε τόσο. Είτε κάνεις μικρή παιδί, είτε πιο μεγάλη ή καθόλου, όλες είμαστε άξιες θαυμασμού. Όπως θέλουμε ζούμε κ δε δίνουμε αναφορά. Σε όλες να μας έρθουν τα πράγματα όπως τα ονειρευόμαστε!

@Ονομα χρήστη με το καλό ο γάμος σου κ ένα μωράκι! Κ μεις για Σεπτέμβρη λέγαμε, αλλά ήρθε ο μπέμπης στη κοιλίτσα κ το αφήνουμε για κάποια άλλη στιγμή, έχω μπει στον 5ο!

@Tral κορίτσι μου που ξεκίνησες κ την κουβέντα, κουράγιο θα σου πω. Πρέπει να μη το βάλεις κάτω τώρα, αφού το θες τόσο πολύ θα βρεθεί η λύση.. Να ρωτήσω όμως, ο γιατρός δηλ σου έκοψε κάθε ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη; Μήπως να πήγαινες τις εξετάσεις σου κ σε κάποιον άλλο γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@SotoΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΑΣ!!!!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΒΆΛΛΑΤΕ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΔΥΟ ΧΑΡΕΣ ΜΑΖΙ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fairy-mary @Petalouditsa28 @Soto Σας ευχαριστώ πολύ! Το θέμα μου είναι ότι σαλπιγγογραφια, ορμονολογικές σερμοδιαγραμμα κτλπ είναι όλα εντάξει... ξεκίνησα με καινούργιο γιατρό που μου συστήσανε και ξεκινήσαμε εξετάσεις..ξεκίνησα το Μάρτιο με τεστ ωορρηξιας γιατί γενικά έχω ασταθή κύκλο και είδα θετικό αποτέλεσμα 27η μέρα..η προηγούμενη γιατρός μου είπε ότι οι πολυκυστικες έχουν εξαλειφθεί όμως τελικά δεν είναι έτσι.. λόγω των πολυκυστικών ανεβαίνει η ορμόνη lh και τα τεστακια δείχνουν λάθος. Τον Απρίλιο με το νέο κύκλο παρακολουθήσαμε με το γιατρό την ωορρηξία και είδαμε ότι 12η μέρα είχα ένα ωάριο 18,4 χιλιοστά έτοιμο για ωορρηξία (φυσιολογικοτατα δηλαδή)... όμως τη 15η μέρα ήταν ακόμα εκεί και αποφάνθηκε (είχα κάνει και παρακολουθήσεις με τη προηγούμενη γιατρό)ότι στους περισσότερους κύκλους δεν κάνω καν ωορρηξία... δεν ωριμάζει το ωάριο δηλαδή.. θα συνεχίζουμε να το παρακολουθούμε αλλά μου είπε ότι πρέπει να κάνω κάποια ένεση να δούμε αν θα βοηθήσει στην ωρίμανση του ωαρίου.. δεν κατάλαβα πολλά γιατί μετά το 'δεν θα μπορέσεις μόνη σου' θόλωσα... κορίτσια μου θα δείξει σιγά σιγά βήμα βήμα.. με τον έναν η τον άλλον τρόπο θαρθει.. που θα πάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2018 at 7:00 ΜΜ, ο/η Tral είπε:

@fairy-mary @Petalouditsa28 @Soto Σας ευχαριστώ πολύ! Το θέμα μου είναι ότι σαλπιγγογραφια, ορμονολογικές σερμοδιαγραμμα κτλπ είναι όλα εντάξει... ξεκίνησα με καινούργιο γιατρό που μου συστήσανε και ξεκινήσαμε εξετάσεις..ξεκίνησα το Μάρτιο με τεστ ωορρηξιας γιατί γενικά έχω ασταθή κύκλο και είδα θετικό αποτέλεσμα 27η μέρα..η προηγούμενη γιατρός μου είπε ότι οι πολυκυστικες έχουν εξαλειφθεί όμως τελικά δεν είναι έτσι.. λόγω των πολυκυστικών ανεβαίνει η ορμόνη lh και τα τεστακια δείχνουν λάθος. Τον Απρίλιο με το νέο κύκλο παρακολουθήσαμε με το γιατρό την ωορρηξία και είδαμε ότι 12η μέρα είχα ένα ωάριο 18,4 χιλιοστά έτοιμο για ωορρηξία (φυσιολογικοτατα δηλαδή)... όμως τη 15η μέρα ήταν ακόμα εκεί και αποφάνθηκε (είχα κάνει και παρακολουθήσεις με τη προηγούμενη γιατρό)ότι στους περισσότερους κύκλους δεν κάνω καν ωορρηξία... δεν ωριμάζει το ωάριο δηλαδή.. θα συνεχίζουμε να το παρακολουθούμε αλλά μου είπε ότι πρέπει να κάνω κάποια ένεση να δούμε αν θα βοηθήσει στην ωρίμανση του ωαρίου.. δεν κατάλαβα πολλά γιατί μετά το 'δεν θα μπορέσεις μόνη σου' θόλωσα... κορίτσια μου θα δείξει σιγά σιγά βήμα βήμα.. με τον έναν η τον άλλον τρόπο θαρθει.. που θα πάει..

Αγαπημένη μου αν καταλαβαίνω καλά θα πρέπει να κάνετε κάποιες ενεσούλες για να σπάσει το ωοθηλάκιο και να απελευθερωθεί το ωάριο..

Σίγουρα δεν είναι κάτι ευχάριστο αλλά θεωρώ ότι είναι μια εύκολα  αντιμετωπίσιμη κατάσταση..οπότε μη στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι, όπως έχει πεί και μια φίλη μου πλέον και του σπανού τα γένια γίνονται!

Επίσης μήπως θα έπρεπε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2018 at 7:00 ΜΜ, ο/η Tral είπε:

@fairy-mary @Petalouditsa28 @Soto Σας ευχαριστώ πολύ! Το θέμα μου είναι ότι σαλπιγγογραφια, ορμονολογικές σερμοδιαγραμμα κτλπ είναι όλα εντάξει... ξεκίνησα με καινούργιο γιατρό που μου συστήσανε και ξεκινήσαμε εξετάσεις..ξεκίνησα το Μάρτιο με τεστ ωορρηξιας γιατί γενικά έχω ασταθή κύκλο και είδα θετικό αποτέλεσμα 27η μέρα..η προηγούμενη γιατρός μου είπε ότι οι πολυκυστικες έχουν εξαλειφθεί όμως τελικά δεν είναι έτσι.. λόγω των πολυκυστικών ανεβαίνει η ορμόνη lh και τα τεστακια δείχνουν λάθος. Τον Απρίλιο με το νέο κύκλο παρακολουθήσαμε με το γιατρό την ωορρηξία και είδαμε ότι 12η μέρα είχα ένα ωάριο 18,4 χιλιοστά έτοιμο για ωορρηξία (φυσιολογικοτατα δηλαδή)... όμως τη 15η μέρα ήταν ακόμα εκεί και αποφάνθηκε (είχα κάνει και παρακολουθήσεις με τη προηγούμενη γιατρό)ότι στους περισσότερους κύκλους δεν κάνω καν ωορρηξία... δεν ωριμάζει το ωάριο δηλαδή.. θα συνεχίζουμε να το παρακολουθούμε αλλά μου είπε ότι πρέπει να κάνω κάποια ένεση να δούμε αν θα βοηθήσει στην ωρίμανση του ωαρίου.. δεν κατάλαβα πολλά γιατί μετά το 'δεν θα μπορέσεις μόνη σου' θόλωσα... κορίτσια μου θα δείξει σιγά σιγά βήμα βήμα.. με τον έναν η τον άλλον τρόπο θαρθει.. που θα πάει..

@Tral επομένως έχεις συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκων και όχι απλά πολυκυστικές ωοθηκες. τι άλλο σου εχουν πει; σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Αγαπημένη μου αν καταλαβαίνω καλά θα πρέπει να κάνετε κάποιες ενεσούλες για να σπάσει το ωοθηλάκιο και να απελευθερωθεί το ωάριο..

Σίγουρα δεν είναι κάτι ευχάριστο αλλά θεωρώ ότι είναι μια εύκολα  αντιμετωπίσιμη κατάσταση..οπότε μη στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι, όπως έχει πεί και μια φίλη μου πλέον και του σπανού τα γένια γίνονται!

Επίσης μήπως θα έπρεπε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη;

 

@fairy-mary μου είναι ο δεύτερος γιατρός που αλλάζω...τις ίδιες γνώμες παίρνω απλά σκοπεύω να συνεχίσω με αυτόν γιατί μου βγάζει πολύ εμπιστοσύνη..είναι καλος.. από ότι καταλαβαίνω ξέρεις κάτι παραπάνω για τις ενέσεις αυτές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

@Tral επομένως έχεις συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκων και όχι απλά πολυκυστικές ωοθηκες. τι άλλο σου εχουν πει; σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος;

@peacock ναι με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος... ναι έχω σύνδρομο αν και ένας γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχει σύνδρομο και μη..από τι στιγμή που εμφανίζονται έχεις το σύνδρομο..δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tral είπε:

@peacock ναι με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος... ναι έχω σύνδρομο αν και ένας γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχει σύνδρομο και μη..από τι στιγμή που εμφανίζονται έχεις το σύνδρομο..δεν ξέρω..

Oχι καμία σχέση είναι διαφορετικά..κι εγω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών έχω και μου τα εχει εξηγήσει ο ενδοκρινολόγος μου.

Σου εχουν δώσει glucophage? τι σου εχουν πει? εχεις κανονικά κύκλο εσύ ή τον κοιτάς με κυάλια όπως εγω? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tral είπε:

@fairy-mary μου είναι ο δεύτερος γιατρός που αλλάζω...τις ίδιες γνώμες παίρνω απλά σκοπεύω να συνεχίσω με αυτόν γιατί μου βγάζει πολύ εμπιστοσύνη..είναι καλος.. από ότι καταλαβαίνω ξέρεις κάτι παραπάνω για τις ενέσεις αυτές;

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά μια συνάδελφος μου είχε πεί πως έκανε ενέσεις για να σπάσει το ωοθυλάκιο επειδή ναι μεν μεγάλωνε το ωάριο της αλλά δεν μπορούσε να απελευθερωθεί...

Δεν ξέρω αν είναι αυτή η περίπτωσή σου και δε θέλω να σε μπερδέψω αλλα έτσι όπως τα περιγράφεις θεωρώ πως είναι κάτι που αντιμετωπίζεται οπότε μη στεναχωριέσαι άδικα καλή μου!

όλα θα πάνε τέλεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tral είπε:

@peacock ναι με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος... ναι έχω σύνδρομο αν και ένας γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχει σύνδρομο και μη..από τι στιγμή που εμφανίζονται έχεις το σύνδρομο..δεν ξέρω..

Γειά σου κορίτσι!!Ναι μια χαρά τα λέει η @peacock!!Kάποτε μου τα λέγε αλλά δν το καταλάβαινα!!Εγώ τώρα που άλλαξα γιατρό μου τα εξήγησε και το κατάλαβα!!Εγω έχω πολυκυστικές αλλά όχι το σύνδρομο!!Δηλαδή οι ορμόνες μου είναι καλές(δείχνουν μόνο ένα ασταθή κύκλο)αλλά ωορρηξία 3 μήνες που παρακολούθησα κάνω!!Απλά στον υπέρηχο φαίνονται κυστικά ωοθηλάκια!!Η εικόνα μόνο!!!Τώρα πήγα σε κλομιφαίνη απλά για να κάνω πιο πολλά ωάρια μήπως και κάποιο γονιμοποιηθεί!!

Να ρωτήσω και κάποια κοπέλα αν έχει πάρει κλομιφαίνη τι συμπτώματα είχε?Εγώ τα δα όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia τι συμπτωματα έχεις?

Εγώ είχα με την κλομιφαίνη εξάψεις τρελές!!!! το θυμαμαι εντονα γιατί ξυπνούσα χειμωνιάτικα ιδρωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

@marillia τι συμπτωματα έχεις?

Εγώ είχα με την κλομιφαίνη εξάψεις τρελές!!!! το θυμαμαι εντονα γιατί ξυπνούσα χειμωνιάτικα ιδρωμένη.

Αυτό ακριβώς!!!Ιδρώνω,πονοκέφαλο,πόνο στην αριστερή ωοθήκη πέθανα!!Τώρα είναι καλά!!!Αύριο είμαι 9 μέρα και θα πάω για παρακολούθηση!!Μου δώσε και το gluco για καλύτερο κύκλο και ποιότητα μου είπε!!Το φοβήθηκα λίγο αλλά το ξεκίνησα!!Είχα κάνει και καμπύλη σακχάρου και είχα 96,125,110!!Μου φέρε αναγούλα και το gluco!!!Ασε μαύρα χάλια!!!Με τα φάρμακα της εξωσωματικής πως νιώθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αυτό ακριβώς!!!Ιδρώνω,πονοκέφαλο,πόνο στην αριστερή ωοθήκη πέθανα!!Τώρα είναι καλά!!!Αύριο είμαι 9 μέρα και θα πάω για παρακολούθηση!!Μου δώσε και το gluco για καλύτερο κύκλο και ποιότητα μου είπε!!Το φοβήθηκα λίγο αλλά το ξεκίνησα!!Είχα κάνει και καμπύλη σακχάρου και είχα 96,125,110!!Μου φέρε αναγούλα και το gluco!!!Ασε μαύρα χάλια!!!Με τα φάρμακα της εξωσωματικής πως νιώθεις?

Α ναι και πονοκέφαλο είχα, το θυμήθηκα τωρα που το ειπες. (εχει περάσει και 1 χρόνος από την τελευταία φορα που πήρα κλομιφαίνη)

Μην αγχωνεσαι  παντως πολλες από μας είχαν τα ίδια. Το glucophage στην αρχή μεχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός προκαλεί ανακατωσούρα, ειδικά αν το παίρνεις και πρωί.

Με τα φαρμακα της εξωσωματικής αν εννοείς τις ενέσεις εγω είχα πονοκέφαλους και όσο μεγαλωναν τα ωοθηλάκια αισθανόμουν βάρος δεξιά και αριστερά..τιποτα αλλο όμως. Τωρα που το σκέφτομαι η κλομιφαινη με ταλαιπώρησε παρισσότερο απ΄όλα με τις εξάψεις.

Μπροστα στο μωρακι μας χαλαλι όλα! Ευχομαι όλα να σου πανε καλα πολυ πολυ συντομα! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Α ναι και πονοκέφαλο είχα, το θυμήθηκα τωρα που το ειπες. (εχει περάσει και 1 χρόνος από την τελευταία φορα που πήρα κλομιφαίνη)

Μην αγχωνεσαι  παντως πολλες από μας είχαν τα ίδια. Το glucophage στην αρχή μεχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός προκαλεί ανακατωσούρα, ειδικά αν το παίρνεις και πρωί.

Με τα φαρμακα της εξωσωματικής αν εννοείς τις ενέσεις εγω είχα πονοκέφαλους και όσο μεγαλωναν τα ωοθηλάκια αισθανόμουν βάρος δεξιά και αριστερά..τιποτα αλλο όμως. Τωρα που το σκέφτομαι η κλομιφαινη με ταλαιπώρησε παρισσότερο απ΄όλα με τις εξάψεις.

Μπροστα στο μωρακι μας χαλαλι όλα! Ευχομαι όλα να σου πανε καλα πολυ πολυ συντομα! :)

 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!Ναι αυτό σκέφτομαι και παρηγοριέμαι!!!Ευχομαι σύντομα να γίνουμε μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:
στις On 14/5/2018 at 6:57 ΜΜ, ο/η Tral είπε:

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά μια συνάδελφος μου είχε πεί πως έκανε ενέσεις για να σπάσει το ωοθυλάκιο επειδή ναι μεν μεγάλωνε το ωάριο της αλλά δεν μπορούσε να απελευθερωθεί...

Δεν ξέρω αν είναι αυτή η περίπτωσή σου και δε θέλω να σε μπερδέψω αλλα έτσι όπως τα περιγράφεις θεωρώ πως είναι κάτι που αντιμετωπίζεται οπότε μη στεναχωριέσαι άδικα καλή μου!

όλα θα πάνε τέλεια!

 

Ναι αυτό είναι ακριβώς έχω..δεν απελευθερώνεται δεν γίνεται καν η ωορρηξία..θα δείξει τώρα από μέρα σε μέρα ξεκινάει νέος κύκλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Γειά σου κορίτσι!!Ναι μια χαρά τα λέει η @peacock!!Kάποτε μου τα λέγε αλλά δν το καταλάβαινα!!Εγώ τώρα που άλλαξα γιατρό μου τα εξήγησε και το κατάλαβα!!Εγω έχω πολυκυστικές αλλά όχι το σύνδρομο!!Δηλαδή οι ορμόνες μου είναι καλές(δείχνουν μόνο ένα ασταθή κύκλο)αλλά ωορρηξία 3 μήνες που παρακολούθησα κάνω!!Απλά στον υπέρηχο φαίνονται κυστικά ωοθηλάκια!!Η εικόνα μόνο!!!Τώρα πήγα σε κλομιφαίνη απλά για να κάνω πιο πολλά ωάρια μήπως και κάποιο γονιμοποιηθεί!!

Να ρωτήσω και κάποια κοπέλα αν έχει πάρει κλομιφαίνη τι συμπτώματα είχε?Εγώ τα δα όλα!!!

@marilliaΈχω κυστικά ωοθηλακια και προφανώς ναι αν είναι έτσι όπως τα λες δεν έχω το σύνδρομο γιατί οι ορμονολογικές μου είναι πολύ καλές..έχει λογική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 30/4/2018 at 1:59 ΜΜ, ο/η tatouska είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά να ρωτήσω (χωρίς παρεξήγηση) γιατί τόση βιασύνη??? Είστε τόσοι νέοι ακόμη! Πρέπει να χαρείτε τη ζωή. Να κάνετε ταξίδια. Να ζήσετε τρέλες! Όχι να κλειστείτε από τώρα με ένα μωρό. Δε λέω, ευτυχία το μωρό, αλλά θέλει και υπομονή και ωριμότητα και φέρνει και γκρίνιες. Γιατί από τώρα στα δύσκολα?? Πολύ βιασύνη βρε κορίτσι μου και δεν χρειάζεται... Ο καθένας βέβαια όπως νιώθει. Εννοείται!!! Εγώ θα γίνω πρώτη φορά μαμά σε 2 μήνες (είμαι στον 7ο) και είμαι ετών 38!! Αλλά είμαι γεμάτη! Έχω γυρίσει τον κόσμο, έχω γεμίσει αναμνήσεις και εμπειρίες και τώρα θα έρθει και το μωρό να μας ολοκληρώσει!!! Είμαστε και εγώ και ο άντρας μου χορτάτοι! Και όλες αυτές τις εμπειρίες θα τις περάσουμε και στο μπεμπάκι μας εν καιρώ. Δε λέω φυσικά να περιμένεις να φτάσεις στην ηλικία μου, αλλά κοντά στα 30 είναι μια πιο σωστή ηλικία. Γιατί μέχρι τότε ακόμη διαμορφώνεσαι και τα θέλω σου αλλάζουν. 

Ό,τι θες βέβαια και με το καλό αυτό που θέλετε!!

Ταπεινή μου άποψη όλα αυτά!

Συγνωμη που απαντάω στο μνμ σας μετά από τόσο καιρό αλλά ήθελα να σας πω ότι η μητρότητα δεν έχει ηλικία. Ναι είναι η γνώμη σας κοντά στα 30 και μετά αλλά υπάρχουν κοπέλες σαν εμένα που έχω να πω ότι είναι πολλές και στην ηλικία μου και θέλουν παιδάκι όπως και είναι παντρεμένες.. Εγώ παντρεύτηκα στα 20 μου και προσπαθώ 4 χρόνια για παιδί είμαι από της ατυχές που δεν έρχετε εύκολα αλλά νιώθω μέσα μου τυχερή γιατί έχω έναν υπέροχο σύζυγο που ειναι σε όλα αυτά δίπλα μου. Θα μου πεις ότι είσαι μικρή και μα λες τέτοια ότι είστε καλά ας περάσουν λίγο χρόνια και θα λες αλλά.. αλλα ειμαιβσυγουρη για την επιλογή μου και ξέρω τη θέλω από την ζωή μου. Τα ταξίδια που λέτε έχω κάνει και κα έρθει και παιδί πάλι θα τα κάνω δεν θα εμποδίσει κάπου το παιδί (φυσικά θα το περνούμε μαζί μας). Οπότε δεν είναι απαραίτητο ότι θα φτάσω 30 χρονον και μετά να κάνω παιδια δεν είναι ετσι.. εσάς ήταν επιλογή σας να το κάνετε στα 38 (δεν έχει τύχει να διαβάσω αν ταλεποριθικατε η αν οχι που εύχομαι να σας ήρθε εύκολα).. 

Οπότε ηλικία η μητρότητα δεν έχει.....!!!! 

Με το καλό το παιδάκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2018 at 7:00 ΜΜ, ο/η Tral είπε:

@fairy-mary @Petalouditsa28 @Soto Σας ευχαριστώ πολύ! Το θέμα μου είναι ότι σαλπιγγογραφια, ορμονολογικές σερμοδιαγραμμα κτλπ είναι όλα εντάξει... ξεκίνησα με καινούργιο γιατρό που μου συστήσανε και ξεκινήσαμε εξετάσεις..ξεκίνησα το Μάρτιο με τεστ ωορρηξιας γιατί γενικά έχω ασταθή κύκλο και είδα θετικό αποτέλεσμα 27η μέρα..η προηγούμενη γιατρός μου είπε ότι οι πολυκυστικες έχουν εξαλειφθεί όμως τελικά δεν είναι έτσι.. λόγω των πολυκυστικών ανεβαίνει η ορμόνη lh και τα τεστακια δείχνουν λάθος. Τον Απρίλιο με το νέο κύκλο παρακολουθήσαμε με το γιατρό την ωορρηξία και είδαμε ότι 12η μέρα είχα ένα ωάριο 18,4 χιλιοστά έτοιμο για ωορρηξία (φυσιολογικοτατα δηλαδή)... όμως τη 15η μέρα ήταν ακόμα εκεί και αποφάνθηκε (είχα κάνει και παρακολουθήσεις με τη προηγούμενη γιατρό)ότι στους περισσότερους κύκλους δεν κάνω καν ωορρηξία... δεν ωριμάζει το ωάριο δηλαδή.. θα συνεχίζουμε να το παρακολουθούμε αλλά μου είπε ότι πρέπει να κάνω κάποια ένεση να δούμε αν θα βοηθήσει στην ωρίμανση του ωαρίου.. δεν κατάλαβα πολλά γιατί μετά το 'δεν θα μπορέσεις μόνη σου' θόλωσα... κορίτσια μου θα δείξει σιγά σιγά βήμα βήμα.. με τον έναν η τον άλλον τρόπο θαρθει.. που θα πάει..

κοριτσάκι μου γλυκό,ποτέ μην λες ποτέ ,φυσικά σίγουρα ο γιατρός σ ξέρει άλλα καμία φορά λάθη γίνονται..τώρα στο θέμα των πολυκυστικων έχω κ εγώ ,όχι όμως το σύνδρομο απλά έχω ήπια μορφή όπως μου έχει πει η γυναικολόγος μου δλδ σε μήκος κύκλου έχω από 32 μέχρι 40 όχι πολύ σταθερό.μετά την 2η γέννα έχει λίγο σταθεροποιηθεί αλλά το βλέπω αλλά για σιγουριά ξεκίνησα τα ινοφερτ που έμενα Προσωπικά με βοήθησαν πολύ να μείνω έγκυος κ στον 2ο γιο μου κ τώρα που θέλω για 3ο...επίσης παίρνω κ της pregnacare που βοηθούν κ αυτές...τις παίρνω 2 μήνες της eviol κ 1 μήνα της άλλες.στα ινοφερτ τώρα κλείνω μήνα.

τώρα γνωρίζω ότι αν έχεις τον σύνδρομο των πολυκυστικων θα έχεις κ αντίσταση στην ινσουλίνη οπότε νομίζω κάνεις κάποια ένεση γι'αυτό,με επιφύλαξη αυτό γιατί δεν είμαι σίγουρη...το θέμα είναι ότι αφού όλα είναι καλά τα υπόλοιπα κ ρυθμίσεις αυτό το θέμα γιατί να μην πιάσεις φυσιολογικά...μπορεί λίγο να αργήσει αλλά πιστεύω θα έρθει.

όσο για την ηλικία όλα είναι σχετικά..όπως νιώθει κ οπότε θέλει η κάθε κοπέλα κ είναι φυσικά έτοιμη...εγώ πχ στα 23.5 έκανα τον 1ο στα 27.5 Κ κάτι τον 2ο (άργησε 1.5 χρονο)Κ τώρα 29 για 3ο.ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα έρθει το μωρό σου,άλλες πιάνουν εύκολα,άλλες δύσκολα...δυστυχώς έτσι είναι...άλλα ίσως όταν ευνοούν οι συνθήκες κ μπορείς να κάνεις νωρίς παιδιά κ κάποιο πρόβλημα να υπάρξει θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις πιο γρήγορα...σορυ για το μεγάλο κείμενο.αυτά κατά την ταπεινή μου γνώμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...