Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθω για μωρακι ?


Tral

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας! Γραφω πρωτη φορα σε φορουμ. Σας παρακολουθω μερικες μερες και επιτελους νιωθω οτι δεν ειμαι μονη μου! Η απογοητευση μηνα με το μηνα καθε φορα που ερχεται περιοδος ειναι φοβερη! Ειμαι 27 και προσπαθουμε για μωρακι κοντα 1 χρονο.. Εχω κυκλο περιπου 30-35 ημερων. Ειχα παντα πολυκυστικες τωρα ομως τον τελευταιο χρονο οχι. Τον προηγουμενο μηνα ξεκινησα τα τεστ ωορρηξιας και ενω πιστευα οτι κανω στην 21η-23η μερα του κυκλου, πανω που πηγα να τα παρατησω εγινε το απιθανο και τελικα εκανα 27η μερα!! (Τωρα βρισκομαι στην 31η μερα του κυκλου). Απλα θελω να ρωτησω αφου απο τη μερα της ωορρηξιας η περιοδος ερχεται στις 12-16 ημερες θα μιλαμε για κυκλο 43 ημερων? Ειναι φυσιολογικο?Η απλα τωρα ετυχε και εγινε η ωορρηξια πιο αργα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 243
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα και καλως μας βρηκες!!! να σου πω οτι δε ξερω πολλα για τα τεστακια αυτα γιατι δε τα εχω χρησιμοποιησει ακομα !! υπαρχουν εδω κοριτσια που τα ξερουν καλα!!!! ευχομαι γρηγορα να μας πεις καλα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!!Εγώ ξέρω ότι καμιά φορά στο κύκλο αργούμε να κάνουμε ωορρυξία όπως έτυχε και σε εμένα..Ούτε εγώ μπορώ να σε βοηθήσω με τα τεστάκια διότι δεν πήγα στοχευμένα συνήθως τη καταλάβαινα..Θα σου ευχηθώ όμως καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου και με ένα μωράκι γρήγορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..καλώς σας βρήκα!Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχουν περάσει αρκετοί μήνες πρέπει πια να πάμε πολύ  πιο στοχευμένα με τα τεστακια.. έχουμε κάνει τις βασικές εξετάσεις και είναι όλα εντάξει, αλλά ανυπομονώ τόσο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@TralΟυτε εγω γνωρίζω για τα τεστακια βασικά κ ας καθυστερήσαμε να πιάσουμε μωρακι κ εμεις! 

Αλλα από την στιγμη που έχετε κανει εξετάσεις κ ειναι όλες οκ τότε νομίζω πως το στοχευμένο ειναι θεμα χρονου να γινει κ εύστοχο! Όποτε καλη επιτυχία κ να μας φερεις καλα νεα σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες στην παρέα μας και σύντομα με καλά νέα.. ούτε εγώ ξέρω να σου πω για τα τεστακια απλα ξέρω όταν δείξουν θετικό μετά από 14 με 16 ημέρες έρχετε η περιοδος που σε εσένα εύχομαι να μην έρθει η περιοδος.(θα σου πουν περισσότερα τα κορίτσια που κάνουν) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας και σύντομα με καλά νέα.. ούτε εγώ ξέρω να σου πω για τα τεστακια απλα ξέρω όταν δείξουν θετικό μετά από 14 με 16 ημέρες έρχετε η περιοδος που σε εσένα εύχομαι να μην έρθει η περιοδος.(θα σου πουν περισσότερα τα κορίτσια που κάνουν) 

Καλησπερα κοριτσια εγω ειμαι 23 ετων  τον αυγουστο θα κανουμε το γαμο μας και ειπαμε να ξεκινησουμε σιγα σιγα τις προαπαθειες για ενα μωρακι....ευχομαι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα συντομα!!!.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπερα κοριτσια εγω ειμαι 23 ετων  τον αυγουστο θα κανουμε το γαμο μας και ειπαμε να ξεκινησουμε σιγα σιγα τις προαπαθειες για ενα μωρακι....ευχομαι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα συντομα!!!.❤❤❤

Πόσο χαίρομαι  που βλέπω κοπέλα στην ηλικία μου και να προσπαθούν για παιδάκι σου εύχομαι να έρθει κοπέλα μου και η ώρα η καλή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tral είπε:

@NikhNikh  @NicolVall ευχαριστώ πολύ! Τώρα αρχίζει ο γολγοθάς της αναμονής για το τεστ εγκυμοσύνης...

Πάντα αξίζει..!!!! Σου εύχομαι να είναι θετικό..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Πόσο χαίρομαι  που βλέπω κοπέλα στην ηλικία μου και να προσπαθούν για παιδάκι σου εύχομαι να έρθει κοπέλα μου και η ώρα η καλή..

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!εσυ εχεις παιδακι???? Ναι αρραβωνιαστικα μικρη απο τα 18 μ οποτεθελουμε να ξεκινησουμε τις προσπαθειες για το μπεμπακι μας!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπερα κοριτσια εγω ειμαι 23 ετων  τον αυγουστο θα κανουμε το γαμο μας και ειπαμε να ξεκινησουμε σιγα σιγα τις προαπαθειες για ενα μωρακι....ευχομαι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα συντομα!!!.❤❤❤

Με το καλο και η ωρα η καλη!! Συμφωνω με τη @NikhNikh ειναι πολυ ομορφο που στην ηλικια σου εχετε ξεκινησει προσπαθειες... καλα αποτελεσματα σε ολες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλώς ήρθες! !!!!σου εύχομαι γρήγορα με ένα θετικοτατο τεστακι!!!!!!???

Σε ευχαροστω πολυ!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπερα κοριτσια εγω ειμαι 23 ετων  τον αυγουστο θα κανουμε το γαμο μας και ειπαμε να ξεκινησουμε σιγα σιγα τις προαπαθειες για ενα μωρακι....ευχομαι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα συντομα!!!.❤❤❤

Καλως ήρθες κοριτσι μου!

Με το καλό κ η ωρα η καλή!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!εσυ εχεις παιδακι???? Ναι αρραβωνιαστικα μικρη απο τα 18 μ οποτεθελουμε να ξεκινησουμε τις προσπαθειες για το μπεμπακι μας!!!?????

Δυστηχος δεν έχω προσπαθούμε από το 2014 και δεν μας έχει έρθει. Με πας πίσω εγώ στα 19 αρραβωνιαστικιά στα 20 παντρεύτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Δυστηχος δεν έχω προσπαθούμε από το 2014 και δεν μας έχει έρθει. Με πας πίσω εγώ στα 19 αρραβωνιαστικιά στα 20 παντρεύτηκα.

Απο μικρες και οι δυο μας αλλα μπορω να πω πως ειναι πολυ ωραια γτ δενεσαι πολυ με το ανθρωπο σου....λυπαμαι πολυ ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη είναι υπέροχο το ότι θέλετε να κάνετε παιδάκι αλλά είσαι σίγουρη πως θα ήθελες να είσαι έγκυος στο γάμο σου; Μπορεί να έχεις αναγούλες και γενικά να προσέχεις και να μην τον ευχαριστηθείς ή να μη φορέσεις το νυφικό που ονειρευόσουν. Εξάλλου δεν σε πήραν και τα χρόνια. Δεν έγινε κάτι αν ξεκινήσετε 4 μήνες μετά. Ό,τι θέλετε θα κάνετε για να μην παρεξηγηθώ. Απλώς ξέρω κοπέλες που ζορίστηκαν με εγκυμοσύνη και γάμο. Προσωπικά παντρεύτηκα στα 29 αλλά προσπάθειες ξεκινήσαμε μετά τον γάμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η beauty bunny είπε:

@Ονομα χρήστη είναι υπέροχο το ότι θέλετε να κάνετε παιδάκι αλλά είσαι σίγουρη πως θα ήθελες να είσαι έγκυος στο γάμο σου; Μπορεί να έχεις αναγούλες και γενικά να προσέχεις και να μην τον ευχαριστηθείς ή να μη φορέσεις το νυφικό που ονειρευόσουν. Εξάλλου δεν σε πήραν και τα χρόνια. Δεν έγινε κάτι αν ξεκινήσετε 4 μήνες μετά. Ό,τι θέλετε θα κάνετε για να μην παρεξηγηθώ. Απλώς ξέρω κοπέλες που ζορίστηκαν με εγκυμοσύνη και γάμο. Προσωπικά παντρεύτηκα στα 29 αλλά προσπάθειες ξεκινήσαμε μετά τον γάμο.

Ναι το εχω σκεφτει και εγω απλα θελουμε οσο γινεται να προβλεψεις μια εγκυμωσυνη να γεννηθει το παιδακι μας με το καλο σε χειμερινη περιοδο γιατι ο αντρας το καλοκαιρι δουλευει κυριολεκτικά ολη μερα οποτε δεν θα μπορεσει να χαρει τις πρωτε μερες με το παιδακι μας...οποτε θα πρεπει να ξεκινησουμε προσπαθεις τ χρονου και δεν θελουμε να το αφησουμε τοσο... (βεβαια εχω στο μυαλο μ και οτι δεν ξερεις ποτε θα σ τυχει...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κοριτσια πραγματικα οταν εισαι ετοιμη  να γινεις μανουλα το νιωθεις...εγω πριν κανα δυο χρονια ελεγα με τπτ δεν θελω ακομη να κανω παιδι (βεβαια οχι οτι αν μ τυχαινε δεν θα το κρατουσαμε) απλα τωρα νιωθω οτι το θελω τοσο πολυ...❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Απο μικρες και οι δυο μας αλλα μπορω να πω πως ειναι πολυ ωραια γτ δενεσαι πολυ με το ανθρωπο σου....λυπαμαι πολυ ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα αποτελεσματα!!!!

Ακριβός.. σε ευχαριστώ κι σε εσένα. Τα καλύτερα και σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια εμεις αυτο το μηνα θα ξεκινησουμε προσπαθειες και εχω ανχοθει λιγο γιατι ειμαι υπερκινητικη και απροσεκτη με  βαροι και τετοια...πρεπει να προσεχω ακομη και ας μην ξερω οτι ειμαι εγκυος???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια εμεις αυτο το μηνα θα ξεκινησουμε προσπαθειες και εχω ανχοθει λιγο γιατι ειμαι υπερκινητικη και απροσεκτη με  βαροι και τετοια...πρεπει να προσεχω ακομη και ας μην ξερω οτι ειμαι εγκυος???????

Νορμαλ πράγματα θα κανείς κοριτσι μου.. και εγω ιδια ηλικία ειμαι ? περιμένω την δεύτερη κόρη μου τωρα.. δεν θα είσαι σαν άρρωστη αλλα δεν θα σηκώνεις και πολλά βάρη και αν καπνίζεις καλυτερα να το κόψεις απο τωρα.. σου εύχομαι να σου έρθει σύντομα το σποράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Νορμαλ πράγματα θα κανείς κοριτσι μου.. και εγω ιδια ηλικία ειμαι ? περιμένω την δεύτερη κόρη μου τωρα.. δεν θα είσαι σαν άρρωστη αλλα δεν θα σηκώνεις και πολλά βάρη και αν καπνίζεις καλυτερα να το κόψεις απο τωρα.. σου εύχομαι να σου έρθει σύντομα το σποράκι σου!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!με το καλο να σου ερθει και η δευτερη κορουλα σου!!!τι τελεια που εισαι νεα μανουλα!!!!!ποσο μηνων εισαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...