Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μια μέρα πριν την περίοδο!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα είμαι νέο μέλος στην παρέα σας κ όπως καταλαβαίνετε έχω κ εγώ τις ίδιες αγωνίες με όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!Αύριο περιμένω την περίοδο κ νομίζω ότι σήμερα θα πεθάνω από την αγωνία μου!!! Προσπαθούμε εδώ κ έξι μήνες με τον αντρουλη μου κ δεν έχουμε πιάσει ακόμη μωράκι!!! Έχω αγχωθεί τρέχω κάθε τρεις κ λίγο τουαλέτα μπας κ δω τίποτα!!! Μακάρι να πάνε όλα Καλά!!!! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε ευχάριστα νέα είτε είμαστε τώρα είτε στο μέλλον!!!! Μην χάνουμε την πίστη μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα είμαι νέο μέλος στην παρέα σας κ όπως καταλαβαίνετε έχω κ εγώ τις ίδιες αγωνίες με όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!Αύριο περιμένω την περίοδο κ νομίζω ότι σήμερα θα πεθάνω από την αγωνία μου!!! Προσπαθούμε εδώ κ έξι μήνες με τον αντρουλη μου κ δεν έχουμε πιάσει ακόμη μωράκι!!! Έχω αγχωθεί τρέχω κάθε τρεις κ λίγο τουαλέτα μπας κ δω τίποτα!!! Μακάρι να πάνε όλα Καλά!!!! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε ευχάριστα νέα είτε είμαστε τώρα είτε στο μέλλον!!!! Μην χάνουμε την πίστη μας!!!

Καλησπέρα και καλως ήρθες!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμείς προσπαθούσαμε 15 ολόκληρους μήνες! 15 περίοδοι που ήρθαν για να μου θυμίσουν ότι απέτυχα ακόμη μία φορά να κυοφορήσω. Και να σου τα κλάματα (όχι όλες τις φορές ευτυχώς...). 

Τελικά έκανα μία σαλπιγγογραφία που άνοιξε τις διόδους και 5 μέρες ακριβώς μετά την εξέταση έμεινα έγκυος. Είμαι στον 6ο μήνα τώρα.

Πάντως, 1 χρόνος είναι φυσιολογικό όριο για προσπάθειες χωρίς να σου δημιουργείται άγχος. Εγώ σε ταξίδι αναψυχής έμεινα έγκυος από εκεί που δεν το περίμενα καθόλου. Ξέρω ότι, ό,τι και να σου πουν για το ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι, εσύ θα αγχώνεσαι. Αυτό δεν αλλάζει. Θα σου πω όμως κάτι άλλο.... Σκέψου πόσο θα αλλάξει η ζωή σου ριζικά με ένα παιδί. Ξεαγχώσου με το να σκεφτείς ότι έχεις χρόνο μπροστά σου να ψαχτείς και το κυριότερο... να χαρείς τον άντρα σου και την ελευθερία σας!!! Και το μπεμπέ θα έρθει όταν είναι η ώρα του. Κάντε ταξίδια, βγείτε, ζήστε. Εννοείται το μωρό είναι ευτυχία, αλλά είναι και μία τεράστια αλλαγή. Σκέψου αυτά και ξεαγχώσου. Κάντε ελεύθερα σεξ σκεφτόμενοι αυτά και σίγουρα θα μείνεις έγκυος χωρίς να το καταλάβεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; sofiefin προσπαθειται φυσικά η με πρόκληση ωορρηξιας; Εμεις προσπαθουμε 6 μηνες και αλλους 2 τελευταιους με πρόκληση ωορρηξιας...αχ μωρέ κορίτσια να σας πω κ γω την αλήθεια μου οτι με κούρασε πολύ αυτή η θεραπεία αλλά ελπίζω να πιάσουν τοπο τουλάχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Τα ξέρω όλα αυτά που μου λες αλλά κάθε μήνα αγχώνομαι χωρίς να το θέλω!!! Εύχομαι γρήγορα να έχω κι εγώ  ένα μπεμπε κ να μιλάμε ξανά ως μανούλες!!! Ευχαριστώ που μου απάντησες!!!! Κάθε καλό σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να ερθει συντομα! Εδω μεσα υπαρχουν πολλες που ειναι σε πολυ ιδια φαση με σενα. Να θυμασαι οτι διανυεις ομορφη περιοδο και ας μην το καταλαβαινεις τωρα!!! Επισης πονταρω πολυ στον καλο καιρο, στην ανοιξη και το καλοκαιρι για συλληψεις και ομορφες εγκυμοσυνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το κουράγιο Κορίτσια!!!! Το ξέρω ότι υπάρχουν πολλά κορίτσια σαν κι εμένα εδώ γι αυτό σας έγραψα κι εγώ για να νιώσω Καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες...εγώ βρήκα χαμηλά οιστρογόνα μετά από 1.5 χρόνο που το ψάχνω...κ μου είπαν πως είναι σημαντικό για την εμφύτευση... Μετά τον χρόνο νομίζω πως πρέπει να κάνουν μια εξέταση αμφότεροι στο ζευγάρι...μέχρι τότε...απλά απολαύσετε το καλή μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@sofiefin1982 καλημέρα! Είχες κανένα νέο; 

Καλημέρα και από εμένα!!!! Κανένα απολύτως νέο!!!!! Λέτε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2018 at 2:27 ΜΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Μακάρι! Στο εύχομαι! ?

Δυστυχώς έκανα χοριακη κ βγήκε μικρότερη του 2!!! Περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη!!!! Βέβαια έχω μονο μια μέρα καθυστέρησης μάλλον βιαστικα να χαρώ!!! Τι να κάνω? Με τα κλάματα δεν βγαίνει τίποτα!!!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα έρθει που θα πάει :) παρακολουθείς την ωορρηξία σου με τεστακια; βοηθάνε παρά πολύ γιατί γίνονται εύκολα γρήγορα στο σπίτι και μπορεί να νομίζεις ότι ξέρεις ποτε κανείς αλλά να πέφτεις έξω τελικά και να χανεις τις γόνιμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/19/2018 at 4:28 ΜΜ, ο/η sofiefin1982 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Τα ξέρω όλα αυτά που μου λες αλλά κάθε μήνα αγχώνομαι χωρίς να το θέλω!!! Εύχομαι γρήγορα να έχω κι εγώ  ένα μπεμπε κ να μιλάμε ξανά ως μανούλες!!! Ευχαριστώ που μου απάντησες!!!! Κάθε καλό σου εύχομαι!!!

Στο εύχομαι ολόψυχα! Όλα θα γίνουν. Θα δεις. Το μωρο θα έρθει όταν θα είναι η σωστή ώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...