Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Και οχι τιποτα. Σε 5 μηνες ξαναβγηκαν δυο κυστες στην ιδια ωοθηκη. Τζαμπα ολη η εγχειρηση κ φυσικα καποιες χιλιαδες ευρω

Σε ευχαριστω για τα περαστικα, δεν ειναι μωρε κατι αλλα ολο κατι βγαινει.. ας ειναι ετσι ασημαντα βεβαια! 

Ειχα κανει εξετασεις οι οποιες ηταν μεσα στα ορια (το 2015, 1 χρονο πριν κανω εξωσωμ) αλλα ο ενδοκριν που τα ειδε τωρα μου ειπε οτι και τοτε ηταν μεσα στα ορια αλλα για την ηλικια μου δεν ηταν και παλι καλα (κανεις φυσικα δε μου το χε πει τοτε). Τωρα απο μονη μου ψαχτηκα για αυτοανοσα, αιματολογικα αναλυτικα κλπ και το ανακαλυψα! 

Αθηνα ειμαι εγω αν θες να σου πω κεντρο θα σου στειλω πμ. Εσυ εισαι θεσσαλονικη ομως ε; Α για τις αναλυτικες εξετασεις στη λευκου πηγα αν την ξερεις και με ξεψαχνισε! 

Ουτε εγω ηξερα οτι πεφτουν τα αποθεματα ?? και εγω το 15 ημουν στην ικανοποιητικη αμη, οποτε τωρα βοηθεια μου μαλλον ? αααααααα! 

Γιατι επισης απο τοτε κανεις δε μου πε να επαναλαβω ορμονολογικες! 

Και εγω φοβαμαι να εμπιστευτω αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι.. ελπιζουμε να πεσουμε σε ανθρωπο που θα νοιαστει για μας και θα θελει να μας βοηθησει.. 

για τα λεφτα αστο, ας μην το πιασουμε καλυτερα.. δεν προλαβαινουμε να δινουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ευτυχως δεν ειναι κατι η κολπιτιδα. 

Εριβ δεν με ενδιαφερει η Αθηνα. Ευχαριστω. Αλλωστε κ η θεσνικη για μας ειναι μακρια αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση. 

Η Λευκου σου βρηκε κατι που να επηρεαζει τις εξω;;;; Σκεφτομουν κι εγω να παω αλλα δεν ξερωωωω.

Εγω εχω αντισωματα θυρεοειδους αλλα χαμηλα. Δεν μου χουν πει κατι. Μονο η tsh ανεβηκε λιγες μερες πριν την διεγερση τον Δρκεμβριο κ ετσι ξεκινησα Τ4. 

Ευχομαι να ειναι πανω απο ολα ανθρωπος η νεα γιατρος μας κ να μην μας βλεπει σαν ευρω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Για κλαματα ειναι η ολη μας καταστασηηη

αχ βρε κοριτσακι μου ειμαι αλλη ιστορια εγω αλλα να ηξερες ποσο σας καταλαβαινω.

οταν θες κατι κ προσπαθεις για αυτο και μαζευεις ολα τα ψυχικα σου αποθεματα και στο τελος δεν παει καλα....ο πονος ειναι ο ιδιος ανεξαρτητως της αιτιας που σε εφερε σε αυτη τη θεση. 

να ξερεις στο τελος θα δικαιωθουμε.δεν στο λεω ετσι για να πω κατι.το πιστευω.

μαζεψε γι αλλη μια φορα οση δυναμη εχεις κ πηγαινε παρακατω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι ευτυχως δεν ειναι κατι η κολπιτιδα. 

Εριβ δεν με ενδιαφερει η Αθηνα. Ευχαριστω. Αλλωστε κ η θεσνικη για μας ειναι μακρια αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση. 

Η Λευκου σου βρηκε κατι που να επηρεαζει τις εξω;;;; Σκεφτομουν κι εγω να παω αλλα δεν ξερωωωω.

Εγω εχω αντισωματα θυρεοειδους αλλα χαμηλα. Δεν μου χουν πει κατι. Μονο η tsh ανεβηκε λιγες μερες πριν την διεγερση τον Δρκεμβριο κ ετσι ξεκινησα Τ4. 

Ευχομαι να ειναι πανω απο ολα ανθρωπος η νεα γιατρος μας κ να μην μας βλεπει σαν ευρω. 

 

Βρηκε το χασιμοτο κ μου πε ναι μεν δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα παιζει ρολο στην εμφυτευση! Και επειδη ο αντρας μου δεν ειναι φαν σαλατας και φρουτων οτι σε συνδυασμο με κατι αλλο που δε θυμαμαι ακριβως, δεν κανει πολυ καλα σπερματοζ. Επισης ελλειψη σε βιταμινη d25 αλλα ειναι συνηθες αυτο.  Η tsh μου ειναι πολυ καλη αλλα ο ενδοκρ μου πε θα με ξεκινησει αγωγη, περιμενει νεες εξετασεις (που θα κανω αυριο) και θα δουμε! 

Να πας αν μπορεις, γενικα μας εκανε απειρες εξετασεις, τα ψαχνει ολα! Θρομβοφιλια φανταζομαι εχεις εξεταστει ε;

Εισαι μακρια απο θες; 

Νομιζω επισης πρεπει να ειμαστε και κοντα σε ηλικια αν θυμαμαι καλα. Εγω 37. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Βρηκε το χασιμοτο κ μου πε ναι μεν δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα παιζει ρολο στην εμφυτευση! Και επειδη ο αντρας μου δεν ειναι φαν σαλατας και φρουτων οτι σε συνδυασμο με κατι αλλο που δε θυμαμαι ακριβως, δεν κανει πολυ καλα σπερματοζ. Επισης ελλειψη σε βιταμινη d25 αλλα ειναι συνηθες αυτο.  Η tsh μου ειναι πολυ καλη αλλα ο ενδοκρ μου πε θα με ξεκινησει αγωγη, περιμενει νεες εξετασεις (που θα κανω αυριο) και θα δουμε! 

Να πας αν μπορεις, γενικα μας εκανε απειρες εξετασεις, τα ψαχνει ολα! Θρομβοφιλια φανταζομαι εχεις εξεταστει ε;

Εισαι μακρια απο θες; 

Νομιζω επισης πρεπει να ειμαστε και κοντα σε ηλικια αν θυμαμαι καλα. Εγω 37. 

Ειμαι 34. Ειμαστε 3 ωρες μακρια απο θεσσνικη.

Δεν ξερω αν εχω αλλα κουραγια να παω κ στην Λευκου. 

Ουτε κ χρηματα. 

Εχω κανει για θρομβοφιλια.

Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

αχ βρε κοριτσακι μου ειμαι αλλη ιστορια εγω αλλα να ηξερες ποσο σας καταλαβαινω.

οταν θες κατι κ προσπαθεις για αυτο και μαζευεις ολα τα ψυχικα σου αποθεματα και στο τελος δεν παει καλα....ο πονος ειναι ο ιδιος ανεξαρτητως της αιτιας που σε εφερε σε αυτη τη θεση. 

να ξερεις στο τελος θα δικαιωθουμε.δεν στο λεω ετσι για να πω κατι.το πιστευω.

μαζεψε γι αλλη μια φορα οση δυναμη εχεις κ πηγαινε παρακατω. 

Ξερω...κι εγω σε καταλαβαινω. Μακαρι να δικ;ιωθουμε. 

Αλλα δεν ξερω. Το ευχομαι παντως. 

Ειναι μεγαλο βαρος κ το οικονομικο.πολλα τα λεφταααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ειμαι 34. Ειμαστε 3 ωρες μακρια απο θεσσνικη.

Δεν ξερω αν εχω αλλα κουραγια να παω κ στην Λευκου. 

Ουτε κ χρηματα. 

Εχω κανει για θρομβοφιλια.

Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!

Ξερω...κι εγω σε καταλαβαινω. Μακαρι να δικ;ιωθουμε. 

Αλλα δεν ξερω. Το ευχομαι παντως. 

Ειναι μεγαλο βαρος κ το οικονομικο.πολλα τα λεφταααα.

οτι κ να λεμε.....δικιο εχεις.

οταν για να κανεις ενα παιδακι-κατι τοσο ευχαριστο-περνας δια πυρος κ σιδηρου και πεφτεις κ κλαις κ υποφερεις....δεν το λες ομορφια. ουτε κ ονειρο ζωης να τα περνας ολα αυτα.αλλα ξερεις τι.....δεν υπαρχει επιλογη.οι επιλογες ειναι 2.ειτε μαζευουμε δυναμη κ προχωραμε ελπιζοντας η επομενη φορα να ειναι τυχερη ειτε τα παραταμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Souko είπε:

Embryolab και εκανα την Πέμπτη 

Καλα αποτελεσματα να εχεις ολα καλα να πανε !!!Στη Θεσσαλονικη? Αν ναι εκει παω και εγω πως σου φανηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν εχω αλλα like  και με τις παραθεσεις εχουμε θεματακι !!!! Χιλια ευχαριστω σε καθε μια ξεχωρηστα και ευχομαι να πανε ολα καλα και στις κοπελες με την προετημασια και στις κοπελες στην αναμονη καλα αποτελεσματα να εχουμε ολες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ειμαι 34. Ειμαστε 3 ωρες μακρια απο θεσσνικη.

Δεν ξερω αν εχω αλλα κουραγια να παω κ στην Λευκου. 

Ουτε κ χρηματα. 

Εχω κανει για θρομβοφιλια.

Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!

Ξερω...κι εγω σε καταλαβαινω. Μακαρι να δικ;ιωθουμε. 

Αλλα δεν ξερω. Το ευχομαι παντως. 

Ειναι μεγαλο βαρος κ το οικονομικο.πολλα τα λεφταααα.

Σε μεγαλωσα λιγο σε ηλικια ?

Σε καταλαβαινω απολυτα για τα κουραγια που λες... και εγω εκανα μια μεγαλη παυση μετα τη 2η αποτυχια και να σου πω την αληθεια και τωρα που ξεκουνηθηκα λιγο εστω με τις εξετασεις απλα πηρα τηλ και εκλεινα ραντεβου, χωρις να συμμετεχω σε ολο αυτο, αν με καταλαβαινεις πως το εννοω..! Δε ξερω αν ακομα εχω μαζεψει τα κουραγια μου η αν θα καταφερω να τα μαζεψω.. αλλα οπως ειπε η @Dim83 δεν εχουμε αλλη επιλογη.. γιατι καμια μας δε θελει να τα παρατησει.. 

και πιστευω οτι ολες θα δικαιωθουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν πειραζει για την ηλικια. Δεν εχει δα κ τοση διαφορα.

Ναι σε καταλαβαινω πώς το λες. 

Σε εμας εινςι κ η αποσταση που πρεπει κ λογω δουλειας ολα να ειναι πολυ πιεστικα. Δεν μπορω όποτε θεκω να φευγω κ ειναι πολυ αγχωτικο κι αυτο. Γιατι ουσιασυικα χανεται ολη η μερα στο πανε ελα. 

Θα τα καταφερουμε πού θα παει;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δν πειραζει για την ηλικια. Δεν εχει δα κ τοση διαφορα.

Ναι σε καταλαβαινω πώς το λες. 

Σε εμας εινςι κ η αποσταση που πρεπει κ λογω δουλειας ολα να ειναι πολυ πιεστικα. Δεν μπορω όποτε θεκω να φευγω κ ειναι πολυ αγχωτικο κι αυτο. Γιατι ουσιασυικα χανεται ολη η μερα στο πανε ελα. 

Θα τα καταφερουμε πού θα παει;;;

 

Ναι δε το συζητω.. σε ολα τα αγχη εχεις και το περα δωθε εσυ, οπως επισης και το να λειπεις απο δουλεια.. 

πλεον εγω σκεφτομαι την καθε αδεια που θα ζητησω, λεω ας μην κατσω πχ τη δευτερα πριν την πρωτομαγια για να κρατησω την μερα για οταν την χρειαστω.. ευτυχως το αφεντικο ξερει καποια πραγματα και με στηριζει πολυ (θεωρω σημαντικο κ αυτο γιατι πολλες κοπελες αντιμετωπιζουν προβλημα στη δουλεια τους με τις αδειες). 

Ναι θα τα καταφερουμε... οσο μπορουμε να ειμαστε αισιοδοξες πρεπει γτ και αυτο ειναι σημαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλα αποτελεσματα να εχεις ολα καλα να πανε !!!Στη Θεσσαλονικη? Αν ναι εκει παω και εγω πως σου φανηκε?

ΕΜεις πήγαμε εκεί λόγω της εμβρυολογου. Έχουμε την Χα...Α. Γιατρό τον Χρις....δη. Μας αντιμετώπισαν καλά . Εσένα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Souko είπε:

ΕΜεις πήγαμε εκεί λόγω της εμβρυολογου. Έχουμε την Χα...Α. Γιατρό τον Χρις....δη. Μας αντιμετώπισαν καλά . Εσένα ;

Πολυ καλα αυτο ειναι αληθεια πολυ φιλικοι ευγενικοι και διχνουν ενδιαφερον!!!! Πρωτη φορα ειναι? Συγνωμη αν το ανεφερες και δεν το θυμαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Πολυ καλα αυτο ειναι αληθεια πολυ φιλικοι ευγενικοι και διχνουν ενδιαφερον!!!! Πρωτη φορα ειναι? Συγνωμη αν το ανεφερες και δεν το θυμαμε!

Ναι και εύχομαι και η τυχερή γιατί εμείς έχουμε και αλλά θέματα να αντιμετωπίσουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Souko είπε:

Ναι και εύχομαι και η τυχερή γιατί εμείς έχουμε και αλλά θέματα να αντιμετωπίσουμε ..

Ωχ τι να πω μονο καλα αποτελεσματα ολα να πανε καλα πραγματικα μεσα απο την καρδια μου γιατι μπορω να καταλαβω πως ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...