Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να εξαντλήσω τα περιθώρια πριν την καισαρική


Κωνανα

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Μένω στην Σύρο. Είμαι 37 εβδομάδων σήμερα. Και έχω ήδη 2 κορουλες περιμένω την 3η!το πρώτο γεννήθηκε πρόωρα 7 μηνών. Το δεύτερο μετά από περιδέραιο τραχήλου 39.5 εβδομάδων με καισαρική. Αποφάσισα το 3ο πως το θέλω πάλι φυσιολογικά ο γιατρός μ όμως ενώ αρχικά συμφώνησε χθες μετά το ραντεβού μας μου είπε να πάω την επόμενη εβδομάδα να μ κόψει την περιδέραιο κ την επόμενη μέρα καισαρική. Έτσι απλά χωρίς κάποιο λόγο.απο εσάς θέλω μια γνώμη. Να πάρω την βαλίτσα μ και να έρθω Αθήνα περιμένοντας τους πόνους? Η να κάτσω εδώ και να πάω σαν πρόβατο να με κόψει πάλι? Γιατί δεν με βοηθάει να το παλέψουμε. Θέλω πραγματικά να προσπαθήσω κ να εξάντληση όλα τα περιθώρια πριν φτάσω στην καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κωνανα είπε:

Γειά σας κορίτσια. Μένω στην Σύρο. Είμαι 37 εβδομάδων σήμερα. Και έχω ήδη 2 κορουλες περιμένω την 3η!το πρώτο γεννήθηκε πρόωρα 7 μηνών. Το δεύτερο μετά από περιδέραιο τραχήλου 39.5 εβδομάδων με καισαρική. Αποφάσισα το 3ο πως το θέλω πάλι φυσιολογικά ο γιατρός μ όμως ενώ αρχικά συμφώνησε χθες μετά το ραντεβού μας μου είπε να πάω την επόμενη εβδομάδα να μ κόψει την περιδέραιο κ την επόμενη μέρα καισαρική. Έτσι απλά χωρίς κάποιο λόγο.απο εσάς θέλω μια γνώμη. Να πάρω την βαλίτσα μ και να έρθω Αθήνα περιμένοντας τους πόνους? Η να κάτσω εδώ και να πάω σαν πρόβατο να με κόψει πάλι? Γιατί δεν με βοηθάει να το παλέψουμε. Θέλω πραγματικά να προσπαθήσω κ να εξάντληση όλα τα περιθώρια πριν φτάσω στην καισαρική. 

Κορίτσι καλησπέρα εύχομαι πραγματικά να ερθουν οπως τα θες αλλα κατάλαβα οτι δεν εμπιστεύεσαι και απολυτα τον γιατρό σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι δεν κανεις πρωτα μια κουβεντα με τον γιατρο σου. Ρωτα τον αν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος που θελει να σε παει με καισαρικη κ πες του τη δικια σου επιθυμια..

Νομιζω θα βγαλεις καποιο συμπερασμα απο την απαντηση του κ ισως αν δει οτι θελεις τοσο πολυ να γεννησεις φυσιολογικα, να το δεχτει..!

Με το καλο το παιδακι σου κ να χαιρεσαι τα αδερφακια του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...