Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη???


Dorothy 1993

Recommended Posts

Καλησπέρα. Προσπαθούμε για μωράκι αλλα τπτ. Αυτό τον μήνα συγκεκριμένα την Κυριακή είχα ωορρηξία και το ξέρω γτ πάντα έχω σταθερό κύκλο. Ήρθα σε επαφή με τον σύντροφό μ αλλά τραβήχτηκε ολοκλήρωσε και μετά ξανά μπήκε. Έχω δύο μέρες με πολύ πρησμένο στήθοςπόνος στο αριστερό στήθος στο πλάι πάρα πολύ πόνους περιόδου και κοιμάμαι 12ωρα. Ξέρω πως δεν υπάρχει περίπτωση ναέχω συμπτώματα τόσο νωρίς. Αλλά και πονάω πάρα πολύ και ξέρω πως δεν είναι στην φαντασία μου Ούτε ο ύπνος που ξυπνάω πάντα με τις κότες από τις 7 το πρωί κ έχω 3 μέρες ξυπνάω μετά τις 12. Για πείτε μ κορίτσια γνώμες υπάρχει περίπτωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Καλησπέρα. Προσπαθούμε για μωράκι αλλα τπτ. Αυτό τον μήνα συγκεκριμένα την Κυριακή είχα ωορρηξία και το ξέρω γτ πάντα έχω σταθερό κύκλο. Ήρθα σε επαφή με τον σύντροφό μ αλλά τραβήχτηκε ολοκλήρωσε και μετά ξανά μπήκε. Έχω δύο μέρες με πολύ πρησμένο στήθοςπόνος στο αριστερό στήθος στο πλάι πάρα πολύ πόνους περιόδου και κοιμάμαι 12ωρα. Ξέρω πως δεν υπάρχει περίπτωση ναέχω συμπτώματα τόσο νωρίς. Αλλά και πονάω πάρα πολύ και ξέρω πως δεν είναι στην φαντασία μου Ούτε ο ύπνος που ξυπνάω πάντα με τις κότες από τις 7 το πρωί κ έχω 3 μέρες ξυπνάω μετά τις 12. Για πείτε μ κορίτσια γνώμες υπάρχει περίπτωση?

Καλησπέρα,συγγνωμη επειδή ειπες ότι προσπαθειτε για παιδάκι και τραβήχτηκε;;;αν δεν ολοκλήρωσε εκεί που πρέπει χλωμό το βλέπω άλλα κ πάλι τόσο γρήγορα δεν γίνεται να έχεις συμπτωματα μέσα σε τέσσερις μέρες από την ωορρηξία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κύκλο 28 ημερών άντε 29. Εκείνη την ημέρα όμως είχα στάνταρ ωορρηξία δεν ξέρω πώς του ήρθε κ τραβήχτηκε και μετά ξανά συνεχίσαμε χωρίς σκούπισμα. Αλλά είναι σε 8 μέρες είναι να αδιαθετησω και έχω από προχθές που πονάω και το στήθος μ είναι χαλια ενώ πέρασα την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αρκετά νωρίς για συμπτώματα. Σου εύχομαι όμως μια μεγάλη καθυστέρηση και μια ακόμα μεγαλυτερη χοριακη. Μην αγχώνεσαι άσε να περάσουν οι μέρες που περιμένεις περίοδο και βλέπεις! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Κορίτσια αυτό με το στήθος να είναι ορμονικο να έχω κάποιο θέμα?

Τις περισσότερες γυναίκες τις πονάει το στήθος πριν αδιαθετησουν,αλλες φορές δεν σε πονουσε καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πονούσε αλλά όχι μετά την ωορρηξία.  Αυτή την φορά πονάει πιο πολύ. Γενικά από τότε που άρχισα την προσπάθεια με πιάνουν διαφοραπου δεν είχα παλιότερα. Γενικά εγώ έχω κ διάφορους πόνους στην μέση λογο της κλίσης της μήτρας. Βασικά με πονάει πολύ στο ένα στο αριστερό κ είναι σαν μελάνια. Έχω κάνει έλεγχο στο στήθος και δεν είχα κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου μακάρι να είσαι αν το θέλετε πραγματικά αλλά κάτι δεν μου πάει καλά. Πώς γίνεται ενώ προσπαθείτε να τραβήχτηκε; Μήπως δεν είναι σίγουρος; Νομίζω πως πρέπει να κάνετε μια συζήτηση και όταν είστε σίγουροι ξαναπροσπαθείτε. Πρέπει να το θέλουν και οι δύο. Εξάλλου δεν σε πήραν τα χρόνια αν κρίνω από το username.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα μια ερώτηση κ εσείς το πήγατε στο τραβήχτηκε κ στο αν δεν το θέλει...έχω χάσει ένα μωρό κ ο σύντροφός μου κ εγώ είμαστε πιο χαλαροί κ προσπαθεί να μην αγχώνομαι κ δεν κάνουμε ότι κάνουμε μόνο για παιδί!!!! Πανω στην στιγμή τραβήχτηκε αυτό. Άλλες φορές ολοκληρώνει κανονικά άλλες φορές σαν ζευγάρι κάνουμε κ εμείς αλλά. Πρέπει να μπω σε λεπτομέρειες? Τεσπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Καλησπέρα. Προσπαθούμε για μωράκι αλλα τπτ. Αυτό τον μήνα συγκεκριμένα την Κυριακή είχα ωορρηξία και το ξέρω γτ πάντα έχω σταθερό κύκλο. Ήρθα σε επαφή με τον σύντροφό μ αλλά τραβήχτηκε ολοκλήρωσε και μετά ξανά μπήκε. Έχω δύο μέρες με πολύ πρησμένο στήθοςπόνος στο αριστερό στήθος στο πλάι πάρα πολύ πόνους περιόδου και κοιμάμαι 12ωρα. Ξέρω πως δεν υπάρχει περίπτωση ναέχω συμπτώματα τόσο νωρίς. Αλλά και πονάω πάρα πολύ και ξέρω πως δεν είναι στην φαντασία μου Ούτε ο ύπνος που ξυπνάω πάντα με τις κότες από τις 7 το πρωί κ έχω 3 μέρες ξυπνάω μετά τις 12. Για πείτε μ κορίτσια γνώμες υπάρχει περίπτωση?

Εγω δεν εχω καταλαβει τι ρωτας?? Να  σου πουμε αν εισαι εγκυος 2 μερες μετα απο μια επαφη που δεν ολοκληρωθηκε καν??? Για μενα αποκλειεται.

Επειδη εχω κ αλλες αναρτησεις σου, καλο θα ηταν να πας σε ενα γυναικολογο να συζητησετε τα βασικα για να μην εχεις καθε μηνα υποπτα συμπτωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από μόνη μου είπε οτι ξέρω πως τα συμπτώματα δεν υπάρχουν τόσο νωρίς. Όσο για τον γυναικολόγο έχω πάει πριν δύο μήνες. Για την επαφή που δεν ολοκληρώθηκε η αδελφή μ έμεινε έγκυος με τα σπερματικα υγρά με πολυκυστικες και θυρεοειδή στα όρια αυτά δεν τα ξέρει κνς. Εγώ ρώτησα αν κάποια κοπέλα εχει παρόμοια εμπειρία. Είπα κ μόνη μ ότι δεν πιστεύω να είμαι γτ κ εγώ προσπαθώ καιρό κ μ φαίνεται ακατόρθωτο. Τεσπα ευχαριστώ φιλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Εγω δεν εχω καταλαβει τι ρωτας?? Να  σου πουμε αν εισαι εγκυος 2 μερες μετα απο μια επαφη που δεν ολοκληρωθηκε καν??? Για μενα αποκλειεται.

Επειδη εχω κ αλλες αναρτησεις σου, καλο θα ηταν να πας σε ενα γυναικολογο να συζητησετε τα βασικα για να μην εχεις καθε μηνα υποπτα συμπτωματα!

Πες τα βρε χρυσόστομη.... Ώρες ώρες τραβάω τα μαλλιά μου με αυτά που διαβάζω... '' Έκανα σεξ 2 μέρες πριν, μήπως είμαι έγκυος'' ???  Τα νύχια μας να μυρισουμε? Αν ξέραμε θα είχαμε γίνει μελλοντολογοι... Εν τω μεταξύ η διαχείριση υποτίθεται δεν θα άφηνε πλέον τέτοια θέματα να ανεβαίνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνετε κ το πάτε χαλαρά για να μην αγχωθείτε. Επίσης πολύ καλά που  δεν βλέπετε το σεξ μόνο για τεκνοποίηση. Όμως το να αγχώνεσαι από τόσο νωρίς για το αν είσαι έγκυος με μια διακοπτόμενη επαφή και σε παλιότερη ανάρτηση με μια μόνο επαφή όλο το μήνα, την ενδέκατη μέρα μόνο χαλαρή δεν σε βρίσκω.  Όχι πως δεν μπορεί να συμβεί κι έτσι, μπορεί. Απλώς είναι πολυ λιγες οι πιθανοτητες. Άλλες κανουν μέρα παρα μέρα και πάλι τους παίρνει καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Πες τα βρε χρυσόστομη.... Ώρες ώρες τραβάω τα μαλλιά μου με αυτά που διαβάζω... '' Έκανα σεξ 2 μέρες πριν, μήπως είμαι έγκυος'' ???  Τα νύχια μας να μυρισουμε? Αν ξέραμε θα είχαμε γίνει μελλοντολογοι... Εν τω μεταξύ η διαχείριση υποτίθεται δεν θα άφηνε πλέον τέτοια θέματα να ανεβαίνουν... 

Δε πειραζει, ας αφηνουν κ κανενα τετοιο να ανεβαινει να εχουμε να σχολιαζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Εγώ από μόνη μου είπε οτι ξέρω πως τα συμπτώματα δεν υπάρχουν τόσο νωρίς. Όσο για τον γυναικολόγο έχω πάει πριν δύο μήνες. Για την επαφή που δεν ολοκληρώθηκε η αδελφή μ έμεινε έγκυος με τα σπερματικα υγρά με πολυκυστικες και θυρεοειδή στα όρια αυτά δεν τα ξέρει κνς. Εγώ ρώτησα αν κάποια κοπέλα εχει παρόμοια εμπειρία. Είπα κ μόνη μ ότι δεν πιστεύω να είμαι γτ κ εγώ προσπαθώ καιρό κ μ φαίνεται ακατόρθωτο. Τεσπα ευχαριστώ φιλάκια 

Καλησπερα κοπελα μου και σου ευχομαι να σου ερθει αυτο που επιθυμεις συντομα. Να σου πω ομως κατι; λες οτι προσπαθεις καιρο ενω στην ουσια μια προσπαθεις και μια οχι απ οτι γραφεις καταλαβαινω απολυτα πολλες κοπελες που δεν ψαχνουν ουτε ωορρηξια ουτε τπτ και απλα εχουν τις επαφες τους και οποτε κατσει αλλα φροντιζουν οι επαφες να ειναι ολοκληρωμενες αλλιως δεν μπορει να περιμενεις να μεινεις εγκυος. Προφανως θα το σχολιασουμε το γεγονος οτι τραβηχτηκε για 2 λογους πρωτον γιατι εχει σημασια ωστε να σου πουμε αν εχεις πιθανοτητες να εισαι εγκυος και δευτερον γιατι λες κατι δημοσια και μπορουμε να το σχολιασουμε.  Σιγουρεψου πρωτα οτι προσπαθειτε ....μαζι....και οχι μονη σου και εδω θα ειμαστε ο,τι θελησεις, :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
    • Σωστά! και μπορεί η λύση να περιμένει.. επέβαλε μία παύση κι όταν είσαι έτοιμη τότε να πάρεις τις οριστικές αποφάσεις..
    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...