Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να δώσω θάρρος σε όλες τις κοπέλλες που προσπαθούν


Χρυσήλια

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες. Είμαι και γω στην προσπάθεια για 2ο παιδάκι. 

Θέλω πρώτα όμως να δώσω θάρρος στις κοπέλες που προσπαθούν να επιτύχουν εγκυμοσύνη. Βασικά με το σύζυγο μου προσπαθούσαμε 10 χρόνια για το πολυπόθητο. Δοκιμάσαμε 3 τοποθετήσεις, 3 εξωσωματικές (πολύ δύσκολες....1 μία πέτυχε αλλά στην 8η απόβαλα) αλλάξαμε αρκετούς γιατρούς, και τίποτα. Περάσαμε πολυ δύσκολα  αλλά πάντα εκεί να προσπαθούμε.... Στις 19/7/2015 βαφτίσαμε ένα παιδάκι και όταν τελείωσε η λειτουργία πήγαμε να πληρώσουμε. Εκεί στη συζήτηση με το πάτερ αναφέραμε ότι δεν έχουμε παιδάκι και θέλουμε πάρα πολύ. Και μας λέει: μην έχετε έννοια και θα τα καταφέρετε να πιστέψετε. Από την 1η Αυγούστου μέχρι τις 15/8 μας είπε γίνονται παρακλήσεις κάθε βράδυ στην εκκλησία για την Παναγία μας. Θα σας γράψω και θα σας κάνω και εσάς παράκληση. Την επόμενη μέρα ακριβώς αδιαθέτησα. Μέσα του Αυγούστου επειδή θα πηγαίναμε ταξίδι μίλησα με τη γυναικολόγο μου και τις είπα ότι δεν αδιαθέτησα όπως περίμενα γύρω στις 19 Αυγούστου και μου είπε κάνε ένα τεστ. Γελώντας με το σύζυγο μου λέω του άρχισε η γιατρός τις ανοησίες... Τέλοσπάντων το επόμενο πρωί βρήκα ένα τεστ σπίτι το κάνω και βγαίνει θετικό ..... δεν το πιστεύαμε, πήγαμε και κάναμε και χοριακή Θετικότατη. Συγνώμη για το μεγάλο ποστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσήλιαμου να σου ζησει το παιδακι σου και γρυγορα το δευτερο ποσο μου θυμιζει τη δικη μου ιστορια...... Εγω εχω κανει 4 εξωσωματικες ειχα ενα εξωμυτριο και τον Νοεμβριο μια εγκυμοσηνη αλλα δυστηχως παλυνδρομησε και ετσι φτασαμε μετα απο 12 χρονια πρασπαθειων στην 5η πρασπαθεια!!!!! Αλλααααααααα θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2018 at 12:10 ΜΜ, ο/η Χρυσήλια είπε:

Καλημέρα σας. Συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες. Είμαι και γω στην προσπάθεια για 2ο παιδάκι. 

Θέλω πρώτα όμως να δώσω θάρρος στις κοπέλες που προσπαθούν να επιτύχουν εγκυμοσύνη. Βασικά με το σύζυγο μου προσπαθούσαμε 10 χρόνια για το πολυπόθητο. Δοκιμάσαμε 3 τοποθετήσεις, 3 εξωσωματικές (πολύ δύσκολες....1 μία πέτυχε αλλά στην 8η απόβαλα) αλλάξαμε αρκετούς γιατρούς, και τίποτα. Περάσαμε πολυ δύσκολα  αλλά πάντα εκεί να προσπαθούμε.... Στις 19/7/2015 βαφτίσαμε ένα παιδάκι και όταν τελείωσε η λειτουργία πήγαμε να πληρώσουμε. Εκεί στη συζήτηση με το πάτερ αναφέραμε ότι δεν έχουμε παιδάκι και θέλουμε πάρα πολύ. Και μας λέει: μην έχετε έννοια και θα τα καταφέρετε να πιστέψετε. Από την 1η Αυγούστου μέχρι τις 15/8 μας είπε γίνονται παρακλήσεις κάθε βράδυ στην εκκλησία για την Παναγία μας. Θα σας γράψω και θα σας κάνω και εσάς παράκληση. Την επόμενη μέρα ακριβώς αδιαθέτησα. Μέσα του Αυγούστου επειδή θα πηγαίναμε ταξίδι μίλησα με τη γυναικολόγο μου και τις είπα ότι δεν αδιαθέτησα όπως περίμενα γύρω στις 19 Αυγούστου και μου είπε κάνε ένα τεστ. Γελώντας με το σύζυγο μου λέω του άρχισε η γιατρός τις ανοησίες... Τέλοσπάντων το επόμενο πρωί βρήκα ένα τεστ σπίτι το κάνω και βγαίνει θετικό ..... δεν το πιστεύαμε, πήγαμε και κάναμε και χοριακή Θετικότατη. Συγνώμη για το μεγάλο ποστ. 

@ΧρυσήλιαΝα σου ζησει το παιδακι σου !!! Μετα απο 2 αποβολες ξεκιναω εξωσωματικη , η ψυχολογια μου αυτες τις μερες δεν ειναι καλη ..

τετοιες ιστοριες μου δινουν δυναμη να συνεχισω!! 

Ο θεος ειναι μεγαλος δεν αφηνει κανεναν!! Απλα δοκιμαζομαστε..

οτι καλυτερο ευχομαι απο καρδιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...