Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κατακλιση και εγκυμοσυνη..πως περναει η μερα σας??


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!! Ειμαι εγκυος σε διδυμα στον 5ο μηνα και λογω εκτακτης περιδεσης τραχηλου ειμαι σε κατακλιση... Ειναι καποια αλλη κοπελα στην ιδια κατασταση και πως περναει η μερα σας?? Εχετε καμια ιδεα για δραστηριοτητα για να περασει η  μερα μας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου! Υπομονή! Εγώ δεν είμαι στο κρεβάτι αλλά έχω γνωστή που πέρασε από τον 3ο μήνα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι σειρες(έχω να σου προτείνω άπειρες ανάλογα με το τι σου αρέσει) και βιβλία....! Επίσης μπορείς να μάθεις βελονάκι εγώ είχα μάθει από το YouTube ? Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα να ευχαριστηθείς τώρα την ξεκούραση γιατί μετά με τα δίδυμα θα κάνεις χρόνια να ξεκουραστείς! Καλή και τελειόμηνη κύηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!! Μακαρι να πανε ολα καλα και να εχω μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και τι να κανω θα κανω υπομονη θα ξεκουραστω και λιγακι και θα περασει ο καιρος.... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις! Με το καλό τα παιδάκια σου. Έχω ανιψάκια δίδυμα που είναι τώρα 7 ετών, αγόρι και κορίτσι, και είναι τέλεια! 
Υπομονή και όλα καλά να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μ σ νιωθω απολυτα,ημουν ξαπλα απο τν 5ο μηνα κ μ παρα πολλα θεματα..μπαινω στον μηνα μ σ 2ημερες κ τς τελευταιες 10 μερουλες σηκωθηκα κ περπαταω σιγα σιγα,μ βλεπει κ τ φως τ ηλιου...χαχαχα..

κατεβασε πολλα παιχνιδια,διαβασε βιβλια,κ πολλες ωρες τηλεοραση...μ τ καλο τ μωρακια σ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2018 at 3:18 ΜΜ, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσι μ σ νιωθω απολυτα,ημουν ξαπλα απο τν 5ο μηνα κ μ παρα πολλα θεματα..μπαινω στον μηνα μ σ 2ημερες κ τς τελευταιες 10 μερουλες σηκωθηκα κ περπαταω σιγα σιγα,μ βλεπει κ τ φως τ ηλιου...χαχαχα..

κατεβασε πολλα παιχνιδια,διαβασε βιβλια,κ πολλες ωρες τηλεοραση...μ τ καλο τ μωρακια σ!!!

@katerinant95 Με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου!!! σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες... ειναι σημαντικο να τις ακους απο καποιον που τα εχει ζησει γιατι σου δινει και μια νοτα αισιοδοξιας οτι ολα θα πανε καλα!!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2018 at 11:10 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις! Με το καλό τα παιδάκια σου. Έχω ανιψάκια δίδυμα που είναι τώρα 7 ετών, αγόρι και κορίτσι, και είναι τέλεια! 
Υπομονή και όλα καλά να πάνε!

@misofeggaro Σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο!!! Να χαιρεσαι τα ανηψακια σου!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω κάνει περιδεση προληπτική γιατι ειχα τα θεματάκια μου και εγω στην προηγούμενη εγκυμοσυνη.Την περισσοε

τερη ώρα για να μη πω οοοοολη τη μερα ειμαι σε έναν καναπέ..Όλη μερα μόνη μου καο τα νεύρα μου κουρέλια.Δεν περνάει εύκολα το κρεβάτι και ποσο μάλλον αν δν εχεις κάποιον να σε καταλαβαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2018 at 4:58 ΜΜ, ο/η Μαουκα! είπε:

Και εγω εχω κάνει περιδεση προληπτική γιατι ειχα τα θεματάκια μου και εγω στην προηγούμενη εγκυμοσυνη.Την περισσοε

τερη ώρα για να μη πω οοοοολη τη μερα ειμαι σε έναν καναπέ..Όλη μερα μόνη μου καο τα νεύρα μου κουρέλια.Δεν περνάει εύκολα το κρεβάτι και ποσο μάλλον αν δν εχεις κάποιον να σε καταλαβαίνει..

@Μαουκα! Σε καταλαβαινω απολυτα!!! Εγω εκανα εκτακτη περιδεση με τραχηλο 1cm  και ειμαι ηδη 25 ημερες στο κρεβατι... Εφτιαξα μαρτακια, ζωγραφιζω, μπαινω στο ιντερνετ σε κατι εφαρμογες σαν παιχνιδακια για λεξιλογιο για ξενες γλωσσες, διαβαζω ενα βιβλιο. Τωρα σκεφτομαι να φτιαξω λαμπαδες. Σε ποιο μηνα εισαι?? Εγω στον 6ο και μετραω τις εβδομαδες μεχρι το Πασχα σαν φανταρος τουλαχιστουν να περασουν οι κρισιμες 32 εβδομαδες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...