Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι επιτυχία έχει η σπερματέγχυση


Recommended Posts

Κορίτσια μου χαίρεται.  Μετά από σαλπιγγογραφία όπου έδειξε ότι έχω ανωμαλία στη μήτρα (μόνο από αριστερά μπορώ να γονιμοποιηθώ, διότι δεξιά δεν έχω σάλπιγγα και η μήτρα μου είναι στην αριστερή πλευρά γιατί είναι, μονόκερη) ο γιατρός μου πρότεινε τη μέθοδο της σπερματέγχυσης.  Γνωρίζετε αν έχει καλά αποτελέσματα και πόσο περίπου κοστίζει; Το σπέρμα του άντρα μου είναι πολύ καλό. Απλά τόσο καιρό έχω περάσει από πολλές ψυχοφθόρες και άβολες εξετάσεις και δε ξέρω κατά πόσο η σπερματέγχυση θα βοηθήσει καλύτερα παρά με φυσικό τρόπο.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ καλή δύναμη..Τα ποσοστά της σπετματεγχυσεις είναι περίπου όσα μιας φυσικής σύλληψης..η λογική της εγκυται στις επαναλήψεις σε 2-3 κύκλους..σημαντική είναι η ηλικία το καλό σπέρμα κ η διαβατοτητα των σαλπίγγων..γίνεται είτε με λίγα φάρμακα είτε χωρίς καθόλου..το κόστος διαφέρει ανάλογα με το γιατρό κ που θα την κάνεις εμένα έβγαιναν 450 περιπολικά θα πας με φάρμακα για περισσότερα ψάρια..καλή επιτυχία κ η γνώμη μου είναι να πας σε εξειδικευμένα κέντρα κι όχι στο γιατρό τον απλό..να πάρεις γνωμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με @Finally! Να απευθυνθείς σε γυναικολογο αναπαραγωγής και όχι σε απλό γυναικολογο για την σπερματεχυνση.

Καλή δυναμη στον αγωνα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με @Finally! Να απευθυνθείς σε γυναικολογο αναπαραγωγής και όχι σε απλό γυναικολογο για την σπερματεχυνση.

Καλή δυναμη στον αγωνα σου!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Finally είπε:

Καλησπέρα κ καλή δύναμη..Τα ποσοστά της σπετματεγχυσεις είναι περίπου όσα μιας φυσικής σύλληψης..η λογική της εγκυται στις επαναλήψεις σε 2-3 κύκλους..σημαντική είναι η ηλικία το καλό σπέρμα κ η διαβατοτητα των σαλπίγγων..γίνεται είτε με λίγα φάρμακα είτε χωρίς καθόλου..το κόστος διαφέρει ανάλογα με το γιατρό κ που θα την κάνεις εμένα έβγαιναν 450 περιπολικά θα πας με φάρμακα για περισσότερα ψάρια..καλή επιτυχία κ η γνώμη μου είναι να πας σε εξειδικευμένα κέντρα κι όχι στο γιατρό τον απλό..να πάρεις γνωμες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ο γιατρός μου βρίσκεται σε κλινική η οποία είναι εξειδικευμένη για θέματα υπογονιμότητας. Εύχομαι κάθε καλό και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με @Finally! Να απευθυνθείς σε γυναικολογο αναπαραγωγής και όχι σε απλό γυναικολογο για την σπερματεχυνση.

Καλή δυναμη στον αγωνα σου!

Ευχαριστώ πολύ!! Δεβ έχω αποφασίσει ακόμα τι να κάνω. Η αλήθεια είναι πως έχω κουραστεί λίγο ψυχολογικά με όλες αυτές τις εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Ο διορθωτής του κινητού έκανε τα ωάρια ψάρια και τα 450 περίπου περιπολικά χαχα

και προσπαθουσα να καταλαβω τι εννοεις.....

ποσο αστειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Finally είπε:

Ο διορθωτής του κινητού έκανε τα ωάρια ψάρια και τα 450 περίπου περιπολικά χαχα

εκλαψα οταν το ειδα, και ηθελα να στο σχολιάσω αλλά λεω ασε μην παρεξηγηθω! αχαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maray είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ο γιατρός μου βρίσκεται σε κλινική η οποία είναι εξειδικευμένη για θέματα υπογονιμότητας. Εύχομαι κάθε καλό και σε σένα!!

Έχω δύο παιδάκια ήδη..καλή επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...