Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία νωρίτερα και θετικό τεστ εγκυμοσύνης


Marylia94

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες και σε όσες δεν είναι σύντομα να γίνουν!!!Είμαι καινούρια στο mammyland και χρειάζομαι την βοήθεια σας!!! Λοιπόν πρώτα απ' όλα να σας πω ότι είμαι 24 χρονών και έχω σταθερή σχέση εδώ και 6 χρόνια!!!το τελευταίο δίμηνο αποφασίσαμε η πράξη να γίνεται τελείως ελεύθερα καθώς θέλουμε ένα παιδάκι.... Τελευταία περίοδος 14/1/2018 με κύκλο 28-30 μέρες... στις 29/1/2018 πήγα στην γυναικολόγο μου για έλεγχο και ενώ ήταν κανονικά να είχα ωορρηξία εκείνη την ημέρα μου είπε ότι είχε ήδη συμβεί η ωορρηξία 2 με 5 μέρες νωρίτερα (εγώ φυσικά δεν το πίστευα γιατί ούτε που το περίμενα)όλες εκείνες τις ημέρες γινόταν ελεύθερα η πράξη χωρίς να το σκεφτόμαστε!!!!4/2/2018 έκανα το predictor early γιατί είχα κάτι πόνους χαμηλά και έχω ακόμα (είχαμε πάει εκδρομουλα και θεώρησα ότι θα ήταν ωραία η έκπληξη εάν βγει θετικό) όταν κουραζομουν και κοιμόμουν συνέχεια το οποίο βγήκε αχνό θετικό!!!!πότε πιστεύετε ότι μπορώ να κάνω β χοριακη??? Το αγόρι μου δεν το πολυεμπιστευεται και μου είπε να περιμένω μέχρι την ημέρα που περίμενα περίοδο για να σιγουρευτούμε...αλλά εγώ δεν κρατιεμαι!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!
Όταν λέμε 14/1 περίοδο με έντονο κόκκινο αίμα, όχι τα καφέ προεόρτια;; Γιατί πολλές γυναίκες εδώ μέσα υπολογίζαμε λάθος από τα καφέ. Επίσης το πότε κάνεις ωορρηξία έχει να κάνει με τη διάρκεια της ωχρινικής φάσης, χωρίς να επηρεάζεται η διάρκεια του κύκλου. Επαφή πότε είχες; 
Σε κάθε περίπτωση εγώ θα πρότεινα να περιμένεις κάποιες μέρες ακόμα, να πλησιάσεις έστω την αναμενόμενη ημερομηνία. Και μακάρι να μην έρθει! 
Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι και με ένα γερό μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!!!Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!14/1 είδα αίμα!!!! επαφές είχα την 6η,8η,9η,12η και 14η...και την 16η  μου είπε η γυναικολόγος μου ότι είχε ηδη συμβεί η ωορρηξία 2 με 5 μέρες πρίν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κ καλως ήρθες κ απο εμένα!!! Αν έκανες ωορρηξία 24-27/01 το 04/02 νομιζω ειναι οριακά στο να δειξει σύλληψη κάποιο τεστ! Κ εγω θα σου πρότεινα χοριακη κοντά στην αναμενόμενη περίοδο....κ καλα αποτελέσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Kαλησπερα κ καλως ήρθες κ απο εμένα!!!

Καλησπέρααααα!!!!:)τι να σας πω βρω κορίτσια???έχω τρομερή αγωνία που δεν με κρατάει τπτ...όλη την ώρα στο κινητό είμαι και διαβάζω σχετικά άρθρα!!!! μάλλον έχετε δίκιο και πρέπει να ηρεμήσω και να περιμένω!!!!αλλά πολύ άγχος μιλάμε....μπορώ να πω ότι σήμερα δεν δούλεψα καθόλου!!!!,? 

Αχ μακάρι να είμαι!!!!εν τω μεταξύ δώδεκα είναι να μου έρθει και δεκατρείς έχω γενέθλια!!! λέτε να γίνει το θαύμα και να μου έχω μια θετικότατη χοριακη???

Έχετε παιδάκια εσείς???αν όχι σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσετε!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως αν το τεστ ειναι θετικο, η χοριακ σιγουρα θα δειξει καθως εχει πολυ μεγαλυτερη ευαισθησια απο τα τεστ. Καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marylia94 Καλησπερα κοπελα μου και συγχαρητηρια αφου οπως φαινεται εισαι εγκυουλα και εγω επειδη εκανα πολυ νωρις τα τεστ ενω βγαιναν θετικα ειχα τον αντρα να μου λεει "δεν θα ειναι μωρε, λαθος κανουν" . Λαθος θετικo ειναι εξαιρετικα απιθανο  ΑΛΛΑ επειδη ειναι παρα πολυ νωρις θα πρεπει να το αφησεις να δεις αν και πως θα εξελιχθει και κανεις στην πτωτη μερα καθυστερησης την χοριακουλα σου. Μιλησες με τον γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Marylia94 Καλησπερα κοπελα μου και συγχαρητηρια αφου οπως φαινεται εισαι εγκυουλα και εγω επειδη εκανα πολυ νωρις τα τεστ ενω βγαιναν θετικα ειχα τον αντρα να μου λεει "δεν θα ειναι μωρε, λαθος κανουν" . Λαθος θετικo ειναι εξαιρετικα απιθανο  ΑΛΛΑ επειδη ειναι παρα πολυ νωρις θα πρεπει να το αφησεις να δεις αν και πως θα εξελιχθει και κανεις στην πτωτη μερα καθυστερησης την χοριακουλα σου. Μιλησες με τον γιατρο σου;

Αχ μακάρι να είμαι...θα είναι το καλύτερο δώρο!!!!Όχι δεν έχω μιλήσει ακόμα γιατί χθες γυρίσαμε από την εκδρομή που είχαμε πάει και δεν κατάφερα να την πάρω σήμερα γιατί δούλευα μέχρι τώρα!!!θα την πάρω τηλέφωνο αύριο το μεσημέρι γιατί τώρα το απόγευμα είναι κλειστά!!!ξέχασα να αναφέρω κιόλας ότι τα πονακια τα οποία έχω είναι τελείως διαφορετικά από αυτά της περιόδου!!! αυτά είναι σαν κάτι να με τραβάει προς τα μέσα!!!!και φυσικά τα αισθάνομαι όταν αρχίζω να κουράζομαι!!!! χθές κοιμήθηκα από τις οχτώ γιατί πονούσα και σήμερα το πρωί μόλις σηκώθηκα δεν ένιωθα απολύτως τίποτα μέχρι τις 11....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marylia94 είπε:

Αχ μακάρι να είμαι...θα είναι το καλύτερο δώρο!!!!Όχι δεν έχω μιλήσει ακόμα γιατί χθες γυρίσαμε από την εκδρομή που είχαμε πάει και δεν κατάφερα να την πάρω σήμερα γιατί δούλευα μέχρι τώρα!!!θα την πάρω τηλέφωνο αύριο το μεσημέρι γιατί τώρα το απόγευμα είναι κλειστά!!!ξέχασα να αναφέρω κιόλας ότι τα πονακια τα οποία έχω είναι τελείως διαφορετικά από αυτά της περιόδου!!! αυτά είναι σαν κάτι να με τραβάει προς τα μέσα!!!!και φυσικά τα αισθάνομαι όταν αρχίζω να κουράζομαι!!!! χθές κοιμήθηκα από τις οχτώ γιατί πονούσα και σήμερα το πρωί μόλις σηκώθηκα δεν ένιωθα απολύτως τίποτα μέχρι τις 11....

Μακάρι κοριτσάκι μου να είσαι και να πάνε όλα καλά! 

Εγώ με ΤΕΡ 1-1-2018, επαφή στις  16-1, ωορρηξία στις 17-1 και κύκλο 27-33 ημερών, έκανα τεστ την παρασκευή και βρήκε θετικό. Χθες 20η μέρα από την ωορρηξία η χοριακή μου ήταν 1667 και ο γιατρός και η μικροβιολόγος είπαν ότι είναι τέλεια για 5η εβδομάδα. Αύριο θα κάνω επαναληπτική, αν και είπαν ότι δεν χρειάζεται, και την επόμενη τρίτη θα ξαναπάρω τον γιατρό μου για να κλείσω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο. Μέχρι τότε ξεκούραση, όχι έντονη δραστηριότητα και μακρυά από κλειστούς χώρους και μικρά παιδιά! Εμένα τα μόνα συμπτώματα είναι τα πονάκια που λες, σε σημείο να πηγαίνω τουαλέτα με φόβο μη δω αίμα, και πόνο στις θηλές από την Παρασκευή. Μερικές μέρες πιο πριν είχε αρχίσει να πρήζεται. Και εγώ ένιωθα πολύ κούραση, την προηγούμενη εβδομάδα όμως και χωρίς να έχω υπνηλία. Επίσης μου έχει φύγει κάθε όρεξη για γλυκό εδώ και 15 μέρες. 
Αυτά, μίλα αύριο με το καλό στη γιατρό σου και κάνε υπομονή. ΑΑΑ, ρώτησε την μήπως ξεκινήσεις και φιλισίν. Κάνει καλό και πριν και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου να είσαι και να πάνε όλα καλά! 

Εγώ με ΤΕΡ 1-1-2018, επαφή στις  16-1, ωορρηξία στις 17-1 και κύκλο 27-33 ημερών, έκανα τεστ την παρασκευή και βρήκε θετικό. Χθες 20η μέρα από την ωορρηξία η χοριακή μου ήταν 1667 και ο γιατρός και η μικροβιολόγος είπαν ότι είναι τέλεια για 5η εβδομάδα. Αύριο θα κάνω επαναληπτική, αν και είπαν ότι δεν χρειάζεται, και την επόμενη τρίτη θα ξαναπάρω τον γιατρό μου για να κλείσω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο. Μέχρι τότε ξεκούραση, όχι έντονη δραστηριότητα και μακρυά από κλειστούς χώρους και μικρά παιδιά! Εμένα τα μόνα συμπτώματα είναι τα πονάκια που λες, σε σημείο να πηγαίνω τουαλέτα με φόβο μη δω αίμα, και πόνο στις θηλές από την Παρασκευή. Μερικές μέρες πιο πριν είχε αρχίσει να πρήζεται. Και εγώ ένιωθα πολύ κούραση, την προηγούμενη εβδομάδα όμως και χωρίς να έχω υπνηλία. Επίσης μου έχει φύγει κάθε όρεξη για γλυκό εδώ και 15 μέρες. 
Αυτά, μίλα αύριο με το καλό στη γιατρό σου και κάνε υπομονή. ΑΑΑ, ρώτησε την μήπως ξεκινήσεις και φιλισίν. Κάνει καλό και πριν και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!

 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!!!καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!!❤️και εγώ πιστεύω ότι ειναι πάρα πολύ καλά!!!!εγώ τελικά χθες δεν κρατηθηκα και χθες πήγα και έκανα β χοριακη!!!! Τρ το μεσημέρι θα βγουν τα αποτελέσματα!!!!μακάρι να είναι θετικη!!!!! ,?Θα σας ενημερώσω μόλις την πάρω!!!!αααααα ξέχασα να σας πω ότι μίλησα με τον ξάδερφο μου που είναι μικροβιολόγος και μου είπε ότι από την στιγμή που εδειξε το τέστ ,σίγουρα θα δείξει η χοριακη εάν ήταν όντως θετικό!!!!αχ ανυπομονώ!!!! μέχρι να την πάρω στα χέρια μου την χοριακη σας φιλώ!!!!,???❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!!!!είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!,?πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είναι 68!!!!!!! θα τρελαθώ!!!!δεν το πιστεύω!!?τι πρέπει να κάνω τώρα!?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Marylia94 είπε:

Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!!!!είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!,?πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είναι 68!!!!!!! θα τρελαθώ!!!!δεν το πιστεύω!!?τι πρέπει να κάνω τώρα!?!?!?

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!!!!! Μιλησε με τον γιατρο σου να σε καθοδηγήσει καταλλήλως γιατι προφανώς θα σου δωσει felicine utrogestan ή ότι κρίνει. Για αρχή να σου πω πως δεν σηκώνεις βάρη, δεν κουράζεσαι πολυ, τρως ποιοτικά κ εννοειται κόβεις τσιγάρο κ αλκοολ!!! Ααα! Κ τις επαφες!!!! Σε 3 μηνες παλι! Καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!! Ολα να πανε περίφημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χίλια συγνωμη κορίτσια που δεν σας απάντησα νωρίτερα,αλλά τώρα με άφησε το αγόρι μου λίγο μόνη μου!!!! περιττό να σας πω ότι όταν είδε την παρακάτω φωτογραφία μόνο που δεν ξεσήκωσε και τους γείτονες από τις φωνές του!!! έτρεχα σαν την τρελή στην αγορά να βρω καλτσακια και ένα κουτάκι για να βάλω μέσα το τεστ και ευτυχώς τα κατάφερα!!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και σε εσάς εύχομαι ότι καλύτερο!!!! έχετε παιδάκια εσείς???αν όχι σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να αποκτήσετε!!!!❤️❤️❤️

https://photos.app.goo.gl/57Ry6S7RkL1lZJXm2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια και όλα να πάνε καλά! Είσαι πολύ μικρούλα αν κρινω απο το 94 (μον ντιε), οπότε οι πιθανοτητες ειναι σαφέστατα με το μέρος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marylia94 είπε:

Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!!!!είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!,?πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είναι 68!!!!!!! θα τρελαθώ!!!!δεν το πιστεύω!!?τι πρέπει να κάνω τώρα!?!?!?

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ! ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...