Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτελεσμα τεστ


Βασω22

Recommended Posts

 Καλησπερα κοριτσια εχω καθυστερηση 23 μερες κ εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης ομως η γραμμη ελεγχου βγηκε αρκετα αχνη ενω η αλλη βγηκε κανονικη τι σημαινει αυτο οτι ειμαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! βασω μου εμενα μου εχει πει ο γιατρος και αχνη να βγει παει να πει ναι οτι ειναι θετικο απλα μαλλον αδε εχει ανεβει η ορμονη ακομη εγω θα σου ελεγα να πας να κανεις χοριακη και να παρεις το γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2018 at 11:03 ΜΜ, ο/η Βασω22 είπε:

 Καλησπερα κοριτσια εχω καθυστερηση 23 μερες κ εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης ομως η γραμμη ελεγχου βγηκε αρκετα αχνη ενω η αλλη βγηκε κανονικη τι σημαινει αυτο οτι ειμαι???

Καλημέρα Βάσω σήμερα είδα την ερώτηση σου σε άλλη συζήτηση. Το γιατρό δεν τον έχω ρωτήσει αλλά από ότι έχω διαβάσει έστω και αχνό κάτι σημαίνει.....το καλύτερο όπως σου είπε και η anni είναι μια εξέταση χωριακης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα!! βασω μου εμενα μου εχει πει ο γιατρος και αχνη να βγει παει να πει ναι οτι ειναι θετικο απλα μαλλον αδε εχει ανεβει η ορμονη ακομη εγω θα σου ελεγα να πας να κανεις χοριακη και να παρεις το γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τον ειχα ρωτησει για ειχε συμβει σε φιλη μου και αυτη δε ηξερε τι να υποθεση αλλα και εδω αμα δεις σε αλλες συζητησης εχει συμβει  και σε αλλες κοπελες οποτε μια εξεταση θα σε βοηθησει και ο γιατρος φυσικα που  πανω απο ολα ξερει τα παντα !! σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!

zoi.ko μου τελειωσανε τα like !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εγω τον ειχα ρωτησει για ειχε συμβει σε φιλη μου και αυτη δε ηξερε τι να υποθεση αλλα και εδω αμα δεις σε αλλες συζητησης εχει συμβει  και σε αλλες κοπελες οποτε μια εξεταση θα σε βοηθησει και ο γιατρος φυσικα που  πανω απο ολα ξερει τα παντα !! σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!

zoi.ko μου τελειωσανε τα like !! :)

Αυτό το πράγμα που μας τα κόβουν είναι φοβερό....2 με άφησε να βάλω σήμερα και πάπαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση

 

Βασικα αν καταάβα καά αχνη ειναι η γραμμη ελεγχου σου και οχι η γραμμη του αποτελεσματος. Αν η γραμμη ελεγχου ειναι αχνη δεν ξερω μηπως ειναι και ακυρο το τεστ. Δεν κανεις αλλο ενα για επιβεβαιωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Βασω22 Αγαπητη Βασω! Αν εννοεις οπως και λεει και η Kat-Cat οτι η γραμμη που εμφανιζεται ετσι κ αλλιως για να σου πει οτι εγινε το τεστ σωστα ειναι αχνο τοτε δεν ξερω. ΑΝ ΟΜΩΣ εννοεις οτι βγαινουν 2 γραμμες, η γραμμη ελεγχου και η γραμμη του θετικου τοτε οσο αχνη και να ειναι η γραμμη του θετικου, εεεε ειναι θετικο! Θες να μας στειλεις μια φοτο να το τσεκαρουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Βασω22 είπε:

Εχω προσπαθησει αλλα δν ξερω πως...

Όταν πας να γραψεις μνμ σου ανοιγειαπο κατω ενας συνδετηρας για να επιλεξεις αρχειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Βασω22 είπε:

Εχω προσπαθησει αλλα δν ξερω πως...

Α δεν μπορείς να ανεβάσεις ακομα φώτο γιατι είσαι νέος μελος. Θα μπορείς μετά τις 20 δημοσιεύσεις! Σημερα θα σε αφήσει να κανεις μεχρι 6 στο μεταξύ. Οταν συμπληρώσεις τις 20 θα κανεις οσες θες. Να σου πω παρε αλλο ενα τεστάκι και επαναλαβε το. Ισως πιο πρακτικο για να σαι σιγουρη ειναι να συλλεξεις ουρα σε ενα καθαρο δοχειο (πχ πλαστικο ποτηρακι) και να εμβαπτίσεις το τεστ χωρις να βρεξεις το πλαστικο για 5 δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι παρε αλλο ενα η πηγαινε για εξεταση μια και καλη !!!! γιατι ειναι αρκετες μερες που εχεις καθυστερηση και αν εχεις και σταθερο κυκλο οποτε ειναι κατι που δε σε συνιθιζει η περιοδο σου πρεπει να το δεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγωμη εχεις 23 ημερες καθυστερηση κ δεν εχει παει ακομα σε γιατρο κ δεν εχεις κανει χοριακη? Σε λιγο θα μπεις στον 3ο μηνα παιδι μου αν εισαι εγκυος.. Θα επρεπε να εχεις παρει βιταμινες ή ο,τι αλλο σου πει ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Α δεν μπορείς να ανεβάσεις ακομα φώτο γιατι είσαι νέος μελος. Θα μπορείς μετά τις 20 δημοσιεύσεις! Σημερα θα σε αφήσει να κανεις μεχρι 6 στο μεταξύ. Οταν συμπληρώσεις τις 20 θα κανεις οσες θες. Να σου πω παρε αλλο ενα τεστάκι και επαναλαβε το. Ισως πιο πρακτικο για να σαι σιγουρη ειναι να συλλεξεις ουρα σε ενα καθαρο δοχειο (πχ πλαστικο ποτηρακι) και να εμβαπτίσεις το τεστ χωρις να βρεξεις το πλαστικο για 5 δευτερα!

@Kat-Cat καλησπέρα! !!συγνωμη που ρωτάω αλλά τι ρόλο παίζει το πλαστικό; ;Δεν μου το έχουν πει ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

@Kat-Cat καλησπέρα! !!συγνωμη που ρωτάω αλλά τι ρόλο παίζει το πλαστικό; ;Δεν μου το έχουν πει ποτε

τα τεστ εγκυμοσυνης γινονται με δυο τροπους: ή στη ροη των ουρων ή τα εμβαπτιζεις σε εναν ουροσυλλεκτη. Αν φοβασαι οτι θα βρεξεις το τεστ στη ροη ή θα λερωθεις και δε θες τοτε τα συλλεγεις σε ουροσυλλεκτη. Οπου ουροσυλλεκτης μπορει να χρησιμοποιηθει και ενα πλαστικο ποτηρι καθαρο. Εγω τα τεστ ωορρηξιας ετσι τα κανω πχ γιατι με βολευει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

τα τεστ εγκυμοσυνης γινονται με δυο τροπους: ή στη ροη των ουρων ή τα εμβαπτιζεις σε εναν ουροσυλλεκτη. Αν φοβασαι οτι θα βρεξεις το τεστ στη ροη ή θα λερωθεις και δε θες τοτε τα συλλεγεις σε ουροσυλλεκτη. Οπου ουροσυλλεκτης μπορει να χρησιμοποιηθει και ενα πλαστικο ποτηρι καθαρο. Εγω τα τεστ ωορρηξιας ετσι τα κανω πχ γιατι με βολευει!

σε ρωτάω γιατί εμένα βρέχεται το πλαστικό. .Δεν προσέχω να μην πάει πάνω σ'ευχαριστώ πολύ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

σε ρωτάω γιατί εμένα βρέχεται το πλαστικό. .Δεν προσέχω να μην πάει πάνω σ'ευχαριστώ πολύ! !

Για να μην το βρεχεις τοτε μηπως να δοκιμασεις το πλαστικο ποτηρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Για να μην το βρεχεις τοτε μηπως να δοκιμασεις το πλαστικο ποτηρακι!

χαχαχα ελπίζω να χρειαστεί να ξανακάνω αν δεν εμφανιστεί η ακατανομαστη. .Σήμερα την περίμενα δεν έχει έρθει ούτε πονάω. .. να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; ;;Επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι ενημερωμένη. ..Η αδερφή μου μου είπε ότι αν θυμάται καλά στην πρώτη εγκυμοσυνη της μια μέρα πριν την καθυστέρηση είχε κάνει χοριακη και έδειξε 0.180 περίπου.. Και ότι μετά την Τρίτη μέρα ανέβηκε λόγω καθυστερημένης σύλληψης. .Επειδή έχουν περάσει 5 Χρόνια Όμως και γενικά είναι γιουχου!!!!!ήθελα να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις κάτι τέτοιο; ;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

χαχαχα ελπίζω να χρειαστεί να ξανακάνω αν δεν εμφανιστεί η ακατανομαστη. .Σήμερα την περίμενα δεν έχει έρθει ούτε πονάω. .. να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; ;;Επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι ενημερωμένη. ..Η αδερφή μου μου είπε ότι αν θυμάται καλά στην πρώτη εγκυμοσυνη της μια μέρα πριν την καθυστέρηση είχε κάνει χοριακη και έδειξε 0.180 περίπου.. Και ότι μετά την Τρίτη μέρα ανέβηκε λόγω καθυστερημένης σύλληψης. .Επειδή έχουν περάσει 5 Χρόνια Όμως και γενικά είναι γιουχου!!!!!ήθελα να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις κάτι τέτοιο; ;??

Δεν εχω μεινει εγκυος ωστοσο η χοριακη συνδεεται με την ημερομηνια της συλληψης. Οποτε αν αυτη γινει κοντα στην ημερα που θα κανεις χοριακη πχ,  ναι μπορει να δειξει πολυ χαμηλα νουμερα, και μπορει πχ και να μην ανιχνευεται και απο τεστ εγκυμοσυνης. Γιαυτο και γενικα λεμε τεστ μετα την καθυστερηση για να μην αγχωνεσαι τζαμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε άλλο ένα τεστάκι γιατί κάτι μάλλον πήγε λάθος. Διάβασε καλά τις οδηγίες. Με τόσες μέρες καθυστέρηση δεν θα έπρεπε να βγαίνει αχνό. Πόσο καθυστερημένα να έγινε η σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...