Μετάβαση σε περιεχόμενο

παλμοί


Recommended Posts

Γειας σας κορίτσια μου γλυκά!!Σας έχω ευχάριστα νέα είμαι στις 7 εβδομάδες σήμερα ακούσαμε καρδούλα μου έδωσε και αρκετές εξετάσεις αίματος θα πάω αυριο να τις κανω αλλά έχω μια απορία μου είπε να πάω νηστική και ότι πρέπει να μου πάρει αίμα ο μικροβιολόγος μετά θα μου δώσει να πιω γλυκόζη και πρέπει να μείνω εκεί για 1 ώρα για να μου ξαναπάρει αίμα..γιατί πρέπει να μείνω εκεί θα νιώθω τίποτα ζαλάδες και τέτοια αν είναι να μην παω μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @M@mmyμου, καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Αν και στην αρχή δεν είχα κάνει εγώ τέτοια εξέταση, μάλλον είναι για να δει πως μεταβολίζει ο οργανισμός σου τα σάκχαρα που λαμβάνεις χώρις κάποια άσκηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

Γειας σας κορίτσια μου γλυκά!!Σας έχω ευχάριστα νέα είμαι στις 7 εβδομάδες σήμερα ακούσαμε καρδούλα μου έδωσε και αρκετές εξετάσεις αίματος θα πάω αυριο να τις κανω αλλά έχω μια απορία μου είπε να πάω νηστική και ότι πρέπει να μου πάρει αίμα ο μικροβιολόγος μετά θα μου δώσει να πιω γλυκόζη και πρέπει να μείνω εκεί για 1 ώρα για να μου ξαναπάρει αίμα..γιατί πρέπει να μείνω εκεί θα νιώθω τίποτα ζαλάδες και τέτοια αν είναι να μην παω μόνη μου.

Συγχαρητηρια!! Επισης, μπραβο στο γιατρο που σε εβαλε τοσο νωρις να κανεις καμπυλη σακχαρου (αυτο δειχνει οτι ειβαι της προληψης). Μην ανησυχεις για την εξεταση-ειναι απλα λιγο αηδιαστικη..! Δεν ειναι αναγκη να μεινεις στο μικροβιολογικο. Μπορεις να κατσεις κ σε ενα κοντινο παρκο πχ αρκει να μην κινηθεις πολυ κ φυσικα να μην φας κ πιες τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary μου κανονικά δεν επιτρέπεται να φύγεις από το ιατρείο γιατι το παραμικρό περπάτημα έστω και για 1-2 λεπτά κάνει τον οργανισμό να παραγει με φυσικό τρόπο ινσουλίνη και έτσι μεταβολιζεται η γλυκοζη που σου έχουν δώσει έστω και σε κάποιο μικρο βαθμό οπότε τα αποτελέσματα της εξέτασης μετα είναι πλασματικά. Εμένα από τη Βιοϊατρική όπου έκανα καμπύλη ζαχαρου δε με άφησαν να πάω πουθενά, παρά μόνο να ανέβω έναν όροφο και να καθίσω στο σαλόνι. Ούτε πολύ νέρο επιτρέπεται να πιεις, ίσα ίσα να βρέξεις λίγο το στομα σου μετα απο λίγο αν διψας πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

@Rosemary μου κανονικά δεν επιτρέπεται να φύγεις από το ιατρείο γιατι το παραμικρό περπάτημα έστω και για 1-2 λεπτά κάνει τον οργανισμό να παραγει με φυσικό τρόπο ινσουλίνη και έτσι μεταβολιζεται η γλυκοζη που σου έχουν δώσει έστω και σε κάποιο μικρο βαθμό οπότε τα αποτελέσματα της εξέτασης μετα είναι πλασματικά. Εμένα από τη Βιοϊατρική όπου έκανα καμπύλη ζαχαρου δε με άφησαν να πάω πουθενά, παρά μόνο να ανέβω έναν όροφο και να καθίσω στο σαλόνι. Ούτε πολύ νέρο επιτρέπεται να πιεις, ίσα ίσα να βρέξεις λίγο το στομα σου μετα απο λίγο αν διψας πολυ.

 Ναι εννοειται. Εγω πηγα στο παρκο ακριβως εξω απο το μικροβιολογικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2018 at 12:16 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Συγχαρητηρια!! Επισης, μπραβο στο γιατρο που σε εβαλε τοσο νωρις να κανεις καμπυλη σακχαρου (αυτο δειχνει οτι ειβαι της προληψης). Μην ανησυχεις για την εξεταση-ειναι απλα λιγο αηδιαστικη..! Δεν ειναι αναγκη να μεινεις στο μικροβιολογικο. Μπορεις να κατσεις κ σε ενα κοντινο παρκο πχ αρκει να μην κινηθεις πολυ κ φυσικα να μην φας κ πιες τιποτα!!

Τις έκανα τελικά τις εξετάσεις βγήκαν μια χαρά και ζάχαρο όλα μου είπε...ήπια τη γλυκόζη και κάθισα μια ώρα εκεί εγώ δεν ήταν τίποτα τελικά υγείας εμετός μου ήρθε όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2018 at 11:41 ΠΜ, ο/η Gelie είπε:

@Rosemary μου κανονικά δεν επιτρέπεται να φύγεις από το ιατρείο γιατι το παραμικρό περπάτημα έστω και για 1-2 λεπτά κάνει τον οργανισμό να παραγει με φυσικό τρόπο ινσουλίνη και έτσι μεταβολιζεται η γλυκοζη που σου έχουν δώσει έστω και σε κάποιο μικρο βαθμό οπότε τα αποτελέσματα της εξέτασης μετα είναι πλασματικά. Εμένα από τη Βιοϊατρική όπου έκανα καμπύλη ζαχαρου δε με άφησαν να πάω πουθενά, παρά μόνο να ανέβω έναν όροφο και να καθίσω στο σαλόνι. Ούτε πολύ νέρο επιτρέπεται να πιεις, ίσα ίσα να βρέξεις λίγο το στομα σου μετα απο λίγο αν διψας πολυ.

Ναι όντως γι'αυτό δεν μας αφήνουν να φύγουμε από εκεί εμένα με κράτησε μια ώρα εκεί αλλά ευτυχώς βγήκαν όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...